صفحه 119 از 207 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

سلام دوستان
    من حدود چهار ماه هست که منتظر ویزا هستم اما هر بار سفارت زنگ میزنم میگن جواب فرم امنیتی از آلمان نیومده
    به نظرتون من چیکار میتونم انجام بدم ؟؟

یه مطلب دیگه که با اداره مهاجرت شهرم که تماس میگیرم میگن پرونده اینجا نیستش
    یعنی ممکنه اشتباه فرستاده باشن اگه اره باید چیکار کنم الان

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، فرصت مطالعاتی و متخصصین مهمان

بعید می دونم اداره مهاجرت نره. من حدس می زنم برای دکترای رشته های خاص چون اداره امنیت می ره و بیش از سه ماه طول می کشه دیگه مهاجرت بی تاثیره وسفارت نمی گه که مهاجرت هم رفته و اومده. فکر کنم از اسمشون هم مشخصه اداره مهاجرت کارهای عادی فرد مهاجر رو انجام می ده و حدس می زنم برای همه باید انجام بشه
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

سلام دوستان.ممنون میشم منو راهنمایی کنید.سوالمو اینجا مطرح میکنم چون همگی اینجا از مشکلات ویزای دکتری اطلاع دارین.من دانشگاه ارشد دولتی قبول شدم ولی در مدرک B1 رو هم دارم.از چند نفر که میپرسم میگفتند پذیرش گرفتن دکتری از دانشگاها سخت و اذیت میکنن.میخواستم ببینم آیا خیلی سخته ویزا گرفتن؟اگه این طوریه واسه ارشد آلمان اقدام کنم.ممنون

پیش فرض پاسخ : انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدود چهار ماه هست که منتظر ویزا هستم اما هر بار سفارت زنگ میزنم میگن جواب فرم امنیتی از آلمان نیومده
    به نظرتون من چیکار میتونم انجام بدم ؟؟

یه مطلب دیگه که با اداره مهاجرت شهرم که تماس میگیرم میگن پرونده اینجا نیستش
    یعنی ممکنه اشتباه فرستاده باشن اگه اره باید چیکار کنم الان
    سلام
    شما برای فوق اقدام کردید یا دکتری؟ اگه برای دکتری باشه که کاملا عادیه. اگه برای فوق بوده زیاد غیر عادی نیست. اینطور که من در این سایت دیدم به طور معمول بچه های فوق که فرم امنیت پر کرده بودند، 3 تا 4 ماه ویزاشون زمان میبرده. بعدشم اعلام ویزا خیلی وقتها به زمان شروع ترم بستگی داره. مثلا چند هفته قبل یا یک ماه قبل شروع ترم ویزا رو اعلام می کنند. من هم وضعیتی مشابه شما دارم و سفارت هم بهم گفت کاری نمیتونی بکنی. در مورد فرم امنیت راه پیگیری وجود نداره و فقط باید منتظر موند.
    در مورد اداره مهاجرت هم به نظر من امکان اینکه اداره مهاجرت به شما جواب اشتباهی داده باشه بیشتره از اینکه سفارت اشتباه بفرسته. معمولا در یکی دو ماه اول اداره مهاجرت جواب میده. اما سفارت منتظر جواب اداره امنیت می مونه.
    برای اطمینان از خود سفارت بپرسید که ایا جواب اداره مهاجرت اومده یا نه. سفارت معمولا نتیجه اداره مهاجرت رو میگه. به من که گفتند جواب اداره مهاجرت مثبت بوده و دیگه باید منتظر اداره امنیت بمونی و هیچ زمان مشخصی نداره.
    این اطلاعات من بود. بقیه دوستان اگه راهنمایی دارند لطفا به اشتراک بزارن.
    مرسی

Junior Member

سلام دوستان
    من الان سه ماه و 7 روز از مصاحبه ام گذشته
    مهاجرت همون ماه اول جواب داده
    ولی امنیت تماسی با استادم نگرفته
    به نظر شما مشکلی پیش اومده که تا به حال تماس نگرفته اند؟

Junior Member

فکر کنم برای دکتراها خیلی سخت تر از ارشدها باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mb_ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان سه ماه و 7 روز از مصاحبه ام گذشته
    مهاجرت همون ماه اول جواب داده
    ولی امنیت تماسی با استادم نگرفته
    به نظر شما مشکلی پیش اومده که تا به حال تماس نگرفته اند؟
    در پست های همین فروم دو بار نوشتم این برای بار سوم:
    استادم بعد 3.5 ماه بهم گفت باهاش تماس گرفتن

من برای دکتری اقدام کردم البته کلاس زبان داشتم توی Jun ، اون موقع ندادن حالا برای اکتبر باید آلمان باشم بازم نیومده...امروز سفارت گفت اول میفرستن امنیت بعدش میفرستن مهاجرت
    جواب امنیتم ممکنه تا یه سال طول بکشه واقعا مسخره کردن انگار آدم بیکاره یه سال منتظر بشه ....
    باید فکر گزینه های دیگم بود تازه من بورسم بودم مثلا

نقل قول نوشته اصلی توسط iranabad نمایش پست ها
    سلام
    شما برای فوق اقدام کردید یا دکتری؟ اگه برای دکتری باشه که کاملا عادیه. اگه برای فوق بوده زیاد غیر عادی نیست. اینطور که من در این سایت دیدم به طور معمول بچه های فوق که فرم امنیت پر کرده بودند، 3 تا 4 ماه ویزاشون زمان میبرده. بعدشم اعلام ویزا خیلی وقتها به زمان شروع ترم بستگی داره. مثلا چند هفته قبل یا یک ماه قبل شروع ترم ویزا رو اعلام می کنند. من هم وضعیتی مشابه شما دارم و سفارت هم بهم گفت کاری نمیتونی بکنی. در مورد فرم امنیت راه پیگیری وجود نداره و فقط باید منتظر موند.
    در مورد اداره مهاجرت هم به نظر من امکان اینکه اداره مهاجرت به شما جواب اشتباهی داده باشه بیشتره از اینکه سفارت اشتباه بفرسته. معمولا در یکی دو ماه اول اداره مهاجرت جواب میده. اما سفارت منتظر جواب اداره امنیت می مونه.
    برای اطمینان از خود سفارت بپرسید که ایا جواب اداره مهاجرت اومده یا نه. سفارت معمولا نتیجه اداره مهاجرت رو میگه. به من که گفتند جواب اداره مهاجرت مثبت بوده و دیگه باید منتظر اداره امنیت بمونی و هیچ زمان مشخصی نداره.
    این اطلاعات من بود. بقیه دوستان اگه راهنمایی دارند لطفا به اشتراک بزارن.
    مرسی

من هم وضعیتی مشابه شما دارم و هفته پیش بهد از یک ماه از سفارت بهم زنگ زدن و گفتن برای همسرم یه سری مدارک دیگه میخوان- دوباره امروز هم زنگ زدن و گفتن یه نامه هم بنویسه همسرتون که چرا میخواد کارش رو ول کنه و دو سال بیاد المان؟!! و بفرستین که ما بفرستیم برای امنیت
    اگر اینطور که شما میگین اول بره امنیت بعد مهاجرت که خیلی بده...ما باید 7 اکتبر اونجا باشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh21 نمایش پست ها
    من برای دکتری اقدام کردم البته کلاس زبان داشتم توی Jun ، اون موقع ندادن حالا برای اکتبر باید آلمان باشم بازم نیومده...امروز سفارت گفت اول میفرستن امنیت بعدش میفرستن مهاجرت
    جواب امنیتم ممکنه تا یه سال طول بکشه واقعا مسخره کردن انگار آدم بیکاره یه سال منتظر بشه ....
    باید فکر گزینه های دیگم بود تازه من بورسم بودم مثلا

اگه بعداز یک ماه تا دو ماه با استادتون تماس نگرفتن حتما پیگیری کنید کاغذبازی و گم شدن نامه ایمیل از این داستانا رو اونها هم دارن بعد از تماس با استادتون تازه یه فرایند سه چهار ماهه یا بیشتر شروع می شه ولی معمولش چهار پنج ماه و ماکزیمم تا ۷ ماه حدودا شده.مگرموارد خاص که چندتا اشتباه با هم رخ داده و بدشانسی آورده
    HOPE, GIVES YOU WINGS

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)