صفحه 12 از 207 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

سلام
    من بیش از 16 هفته است که مصاحبه کردم واسه دکترای کامپیوتر. متأسفانه به هر دری زدم جواب معقولی و محترمانه ای ندادن.
    من یک ماه دیگه فرصت شش ماهه خروجم تموم میشه. وزارت علوم گفت مطمئن باش که تمدید نمیشه به هیچ وجه.
    آیا چاره ای دارم؟ معافیت تحصیلیم یه ساله هست و فرصت خروج شش ماهه.
    کسی میدونه این قانونی که میگه میشه یک سوم دکترا رو تو ایران موند چطوریه؟ من شنیدم وزارت علوم مدارک تحصیل از راه دور رو قبول نداره و میگن دو سوم دوره باید حضوری باشه. خوب اگه این درست باشه من با گواهی دانشگاه تا بیش از یک سال (دکترام چهار ساله هست) میتونم نرم آلمان. پس چرا این قدر با زندگی و اعصاب ما بازی میشه!
    میتونم همینطوری پاشم برم ترکیه؟ یادمه وقتی با معافیت تحصیلی رفتم اداره گذرنامه تو یه نامه ای اومده بود تا شش ماه به طور مکرر فقط به مقصد آلمان میتونم کشور رو ترک کنم.
    ممنون میشم کمکم کنید

من فاصله تحصیلات تقریبا 6 ساله دارم. البته برای دکتری پذیرش دارم. و در این مدت البته در دانشگاهها تدریس داشتم که گواهی اونا رو هم گرفتم، و در یه واحد دانشگاه آزاد هم مدیر پژوهش هستم که گواهی بیمه رو نیز گرفتم و ضمنا یه مقاله ژورنالی و 3 تا کنفرانس داخلی هم داشتم. خیلی نگرانم برای ویزا؟ نظر شما چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    من فاصله تحصیلات تقریبا 6 ساله دارم. البته برای دکتری پذیرش دارم. و در این مدت البته در دانشگاهها تدریس داشتم که گواهی اونا رو هم گرفتم، و در یه واحد دانشگاه آزاد هم مدیر پژوهش هستم که گواهی بیمه رو نیز گرفتم و ضمنا یه مقاله ژورنالی و 3 تا کنفرانس داخلی هم داشتم. خیلی نگرانم برای ویزا؟ نظر شما چیه؟
    برای من که خیلی‌ راحت بود، البته شرایط هر کسی‌ متفاوته، فاصله تحصیل من ۱ سال بود تقریبا، که اونم تدریس تو دانشگاه داشتم، بعد پذیرشم همراه با فلوشیپ بودش و در دعوت‌نامه نوشته بود که ایشون همه جوره هم از نظر زبانی در حین مصاحبه مشکلی‌ نداشتن و هم از نظر علمی‌، دعوت‌نامه خوبی‌ داشتم که حتا هزینه سفرم رو هم نوشته بود توش، مقاله هم داشتم با ایمپکت خوب، اما اصلا به CV من نگاه نکرد، فقط پرسیدن چند وقت مدرکتو گرفتی‌ منم گفتم تقریبا ۱ سال، و بد گفت آیا کاری کردی تو این ۱ سال، منم گفتم آره، گفت نوشتی‌ که اینا رو توcv که برات خوب باشه، بدونن تو زمینه مرتبط کار کردی و تجربه کار داشتی خوبه (که توصیه خیلی‌ دوستانه بود)، بدم ازم پرسید زبانت خوبه؟ ( IELST آکادمیک هم داشتم البته) منم گفتم آره دیگه هیچی‌ نپرسیدن، من به جاش چنتا سوال پرسیدم ازشون، کلا من بیشتر از اونا سوال پرسیدم، کلش ۱۵ مین هم نشد روی هم. به نظر من اگه با عتماد به نفس برید جلو اصلا مشکلی‌ نیست، استرس نداره اصلا، جو دوستانست
    ویرایش توسط Phoeniix : February 14th, 2013 در ساعت 12:18 AM

Junior Member shadanshadan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    condensed matter physics, Iran University of Science and Technology

جریان چیه تعداد شماره پرونده هایی که مربوط به دانشجوهای بورسیه میشه اینقد کم شده این مدت؟؟؟
    When you face a problem, try to find a solution ... not the reasons

از دوستان کسی هست که برای دکتری علوم کامپیوتر (Computer Science) یا رشته‌های مربوط به ریاضیات پذیرش گرفته باشه و کمتر از سه ماه منتظر ویزا مونده باشه؟

دوستان به نظر شما استادی که پذیرش داده واسه دکتری اگه خانم باشه تاثیری در صدور ویزا داره؟ ( ببخشید که سوالم یه خورده عجیبه)

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    دوستان به نظر شما استادی که پذیرش داده واسه دکتری اگه خانم باشه تاثیری در صدور ویزا داره؟ ( ببخشید که سوالم یه خورده عجیبه)
    چیزی مبنی بر رابطه ی جنسیت و تاثیر اون بر ویزا در حالت کلی وجود نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط studientin1 نمایش پست ها
    یعنی رشته های انسانی اگر صحبتی از دکترا بکنند بازهم پروندشون ادره امنیت نمی ره؟
    بله مثلا رشته ی فلسفه در مقطع دکتری هم شامل امنیت نمیشه

Junior Member shadanshadan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    condensed matter physics, Iran University of Science and Technology

سلام

من ویزامو گرفتم ...نوعشو زده دانشجویی...اما قرارداد من از نوع TVL 13 محسوب میشه که یه قرارداد کاریه ...این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    When you face a problem, try to find a solution ... not the reasons

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadanshadan نمایش پست ها
    سلام

من ویزامو گرفتم ...نوعشو زده دانشجویی...اما قرارداد من از نوع TVL 13 محسوب میشه که یه قرارداد کاریه ...این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    نوع ویزای شما از نوع D است که یک نوعش دانشجویی هست. شما هم میاین آلمان یه قرار داد امضا می کنین و بعد میریم کارت اقامت می گیرن که این کارت رو بر اساس ویزا به شما میدن و ربطی به نوع ویزاتون نداره. چیزی که مهمه اینه که شما وقتی اومدی آلمان ثبت نام بکنی (به عنوان دانشجو) یا نه و فقط یک همکار تحقیقاتی (mitarbeit) بمونید. پس نگران نوع ویزا نباشید. مال من هم دقیقا همونه. چیزی که مهمه اینه که اینجا خودتون رو دانشجو بکنید یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)