صفحه 124 از 207 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، فرصت مطالعاتی و متخصصین مهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط cyclamen_per نمایش پست ها
    تبریک میگم.
    چند تا سوال از خدمتون داشتم. شما بورس داشتید یا از طریق حساب بانکی اقدام کردید؟ در مورد مدرک زبان چطور ielts داشتید یا استادتون در دعوت نامتون گفت که شما سطح زبانتون کافیه و نیازی به مدرک زبان ندارید؟ من استادم در دعوت نامم ذکر کرده که نیازی به مدرک زبان ندارم با توجه به اینکه خود سفارت هم گفته اگر استاد این رو بگه میشه از مدرک زبان چشم پوشی کرد این کار رو کردم. شما نمونه ای مثل این رو دید؟
    بسیار ممنونم
    من بورس ندارم (واسه بورسیه سال 2015 دااد ثبت نام کردم) و از طریق حساب بانکی اقدام کردم. بله مدرک آیلتس و GRE داشتم که آیلتسم 5.5 هستش البته استادم تو نامه پذیرش ذکر کرده بود که سطح زبان من از حداقل مورد نیاز دانشگاه بالاتره چون من با دانشگاه برکلی کالیفرنیا هم چنتا کار تحقیقاتی انجام دادم و هنوزم دارم انجام میدم. الان چند وقته که سفارت داشتن حداقل یک مدرک زبان رو الزامی کرده حالا چه استاد بگه سطح زبان اوکیه یا نه. البته اگه استاد بگه سطح زبانتون خوبه اونموقع خیالتون از بابت نمره زبانتون راحتتر میشه مطمئنا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan321 نمایش پست ها
    انشالا كه ويزاى هيچكس طولانى نشه كه واقعا يك روند ناعادلانه هست. ولى بنده به عنوان يك نمونه از دوستان گرفتار در اين وضعيت، در تاريخ ٢٩ بهمن سال گذشته در خواست ويزا كردم و بعد از ٦ ماه رد شدم و اوايل شهريور اعتراض زدم، و الان بعد از ٧٠ روز، گفتن مدارك جديد ببرم ! كه هنوز ويزا رو نگرفتم و معلوم نيست اين پروسه چقدر ديگه ادامه داره.
    انشالا كه وضعيت از اين بهتر بشه و ويزاي همه ١ ماهه بياد كه ديگه اينقدر سختى رو تحمل نكنن.
    دوست عزیز شما رشتتون چی بوده؟

با سلام
    آیا کسی میدونه اگر درخواست ویزا به هر دلیلی رد بشه بعد از چند ماه میشه دوباره درخواست بررسی مجدد داد؟؟
    من چون مدرم ارشدم هنوز آزاد نشده میخوام از طریق ویزا برای فرصت مطالعاتی به عنوان محقق میهمان اقدام کنم چون استادم تو دعوت نامه نوشته داشتن مدرک لیسانس هم برای حظور در پژوهشکده دانشگاه کافیه، چون فکر کردم اگر وایسم 4 ماه دیگه که مدرکم آماده میشه برای ویزا اقدام کنم بعد 3 الی 4 ماه دیگش یعنی 8 ماه دیگه ویزام آماده میشه ولی اگر الا از این طریق اقدام کنم 3 الی 4 ماه دیگه ویزا و مدرکم با هم آماده میشن و زمان رو از دست نمیدم. ولی نگرانم که درخواست محقق میهمان رو رد کنند.
    لطفا اگر کسی در این زمینه تجربه داره راهنمایی کنه.

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط rainbowrainbow نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    انقدر نگران نباشید، انقدر عجله نکنید، ویزای من بعد از 31 روز اومد، اومدم اینجا خیلی راحت میگن باید صبر کنی تا زمستون سال آینده، یادشون افتاده باید تو یه امتحان ورودی که اواخر جولای برگزار میشه شرکت کنم،
    حالا نه دانشجو به حساب میام نه راه برگشت دارم ، چون اگه برگردم ممکنه دوباره بهم ویزا ندن!!!
    تازه دانشگاهی که پذیرش گرفتم رنک 60، یکی از بهترین هاست.
    خلاصه که اینجا بیکار موندم و فقط مجبورم پول خرج کنم تا حداقل 3 ماه آینده.
    سلام دوست عزیز،

شما تو پستهای قبلیتون نوشتید که برای مقطع فوق لیسانس رشته زبان پذیرش گرفتید. می خواستم ببینم درست فهمیدم؟ اگه اینطوره چرا موضوع نامناسبی انتخاب کردید؟
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط cyclamen_per نمایش پست ها
    با سلام در صفحه 9 فایل پی دی افی که مربوط به ویزای اقامات و اطلاعات کلی مربوط به تعیین وقت دقیقا این مطلب رو ذکر کرده. من این فایل رو از سایت سفارت آلمان دانلود کردم. لطفا دانلود کنید. و دوتا از دوستای من بدون داشتن مدرک زبان یکی شون با تایید سطح زبانش توسط استادش و دیگری با تعیین زمان 6 ماه پس از ورود به آلمان برای امتحان ielts که از طرف استادش بیان شده بود بدون داشتن مدرک زبان ویزا گرفتند. البته این دو نفر حدود 3 الی 4 سال پیش رفته بودن و ولی این قانون هنوز باقیه و در این فایل پی دی اف هم بهش اشاره شده.
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...aDauerMBDL.pdf
    سلام دوست عزیز،

این فایلی که شما لینکشو گذاشتی قدیمی است. الان در سایت سفارت نسخه جدیدش بصورت تفکیک شده براساس نوع درخواست وجود داره. و البته این گزینه تایید زبان توسط استاد ازش حذف شده. حالا اینکه الان در حال حاضر سفارت همچنان روال گذشته را دنبال می کنه یا نه را اصلا اطلاع ندارم.

عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط mor121 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

این فایلی که شما لینکشو گذاشتی قدیمی است. الان در سایت سفارت نسخه جدیدش بصورت تفکیک شده براساس نوع درخواست وجود داره. و البته این گزینه تایید زبان توسط استاد ازش حذف شده. حالا اینکه الان در حال حاضر سفارت همچنان روال گذشته را دنبال می کنه یا نه را اصلا اطلاع ندارم.

درسته! توی این 6 ماهه هم من خیلی ها رو دیدم که با وجود اینکه استاد قید کره بوده که سطح زبانشون کافی بوده، بازم مجبور به دادن امتحان آیلتس شدن، ولی خوبیش اینه که دیگه نمره این امتحان چندان اهمیتی نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    درسته! توی این 6 ماهه هم من خیلی ها رو دیدم که با وجود اینکه استاد قید کره بوده که سطح زبانشون کافی بوده، بازم مجبور به دادن امتحان آیلتس شدن، ولی خوبیش اینه که دیگه نمره این امتحان چندان اهمیتی نداره
    البته من لازم میدونم که این نکته رو برای کسانی که شرایط منو دارن بگم. من دو هفته پیش مصاحبم بود و مدرک زبان هم نداشتم و خیلی استرس اینکه بهم بگن که حتما باید مدرک زبان بیاریو داشتم چون اصلا وقت و حوصله دادن امتحانو نداشتم. بنده پذیرش دکترا با pay scale E13-TV-L دارم و چون در واقع کارمند محسوب میشم و بعنوان research assistant مشغول به کار میشم. ازم مدرک زبان نخواستن اول اون کسی که مدارکو تحویل میگرفت شک داشت که در آینده بگن مدرک لازم دارم یا نه اما من ازش خواستم با اطمینان بهم بگه بعدش رفتش و چند دقیقه دیگه برگشت و با اطمینان گفت مدرک زبان احتیاجی نیست. البته یک نامه جداگانه رسمی داشتم که قید شده بود اطلاعات گفتاری و نوشتاری زبان من عالی هستش و هیچ مشکلی از این جهت ندارم. خلاصه کسانی که شرایط منو دارن نگران مدرک زبان نباشن. در ضمن هزینه ویزا هم ازتون نمیگیرن :-)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biostatistics

سلام دوستان
    آیا به تازگی کسی برای فرصت مطالعاتی به آلمان رفته
    آیا داشتن مدرک تافل یا آیلتس برای ویزا ضروری هست یا میشه از استاد نامه گرفت به علاوه اگه مهمه نمره ا چقدر باید باشه آیا مثلا هفتاد قبوله؟ من دارم سعی می کنم در چند هفته آینده امتحان تافل بدم و خیلی استرس دارم که نکنه نمره حد نصاب نیارم
    یه نکته دیگه هم که در چک لیست سفارت آلمان بود درباره اینه که نوشته شده دانشجویان با هزینه شخصی نمی تونن برن فرصت مطالعاتی!!!! یعنی آیا اگه گواهی حساب بانکی داشته باشیم ویزا نمی دن و حتما باید نامه حمایت مالی وزارت علوم رو داشته باشیم؟

ممنون میشم اگه کسی جوابم رو بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط germanstudy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا به تازگی کسی برای فرصت مطالعاتی به آلمان رفته
    آیا داشتن مدرک تافل یا آیلتس برای ویزا ضروری هست یا میشه از استاد نامه گرفت به علاوه اگه مهمه نمره ا چقدر باید باشه آیا مثلا هفتاد قبوله؟ من دارم سعی می کنم در چند هفته آینده امتحان تافل بدم و خیلی استرس دارم که نکنه نمره حد نصاب نیارم
    یه نکته دیگه هم که در چک لیست سفارت آلمان بود درباره اینه که نوشته شده دانشجویان با هزینه شخصی نمی تونن برن فرصت مطالعاتی!!!! یعنی آیا اگه گواهی حساب بانکی داشته باشیم ویزا نمی دن و حتما باید نامه حمایت مالی وزارت علوم رو داشته باشیم؟

ممنون میشم اگه کسی جوابم رو بده
    این سوال بارها و بارها به اشکال مختلف پرسیده شده من خودم هم قبلا این سوالو پرسیدم. افرادی بودن که با تایید استادشون تونستن ویزا بگیرن. افرادی هم بخاطر نداشتن مدرک رد شده اند. بنظر می رسه داشتن مدرک بهتره تا نداشتن
    باید خبر موثق بدست بیاریم از افرادی که جدیدا موفق به اخذ ویزا شدن. و یا اینکه از سفارت مطمئن شیم
    میبخشید شما ترم چند دکترا هستید؟

Junior Member

با سلام
    ممنون می شم در مورد تاریخ ویزا راهنماییم کنید. می خواستم بدونم می شه روزی که برای دریافت ویزا می ریم ازشون بخواهیم که برای دو یا سه هفته بعد تاریخ بزنن که امکان خروج بعد از یک ماه هم فراهم بشه؟ من در تاپیکی دیدم که نوشته بودند که اگر کسی بخواد دیرتر از یک ماه از تاریخ گرفتن ویزا خارج بشه مشکل ایجاد می شه و از طرفی خود سفارت می گه که یک ماه قبل از خروج بیاین و ویزا رو بگیرید. در این مورد مطمئن نیستم و ممنون می شم که دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)