صفحه 13 از 207 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member ref آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

سلام دوستان. امیدوارم خوب باشین. بالاخره ویزای من هم اومد ... بعد از 4 ماه !!! واقعاً خسته کننده بود، ولی بالاخره اومد. تو این مدت خیلی از اطلاعات دوستان این فروم و کلاً فروم آلمان استفاده کردم. دم همه شما گرم و امیدوارم که کار همتون هر چه زودتر درست بشه ... لازم دونستم که برخی از تجربیات خودم رو در اختیار شما بگذارم، امیدوارم به دردتون بخوره و بتونید استفاده کنید:

1- اولاً صبور باشید و واقعاً صبر کردن رو تمرین کنید. این رو بهتون قویاً بگم که هیچ قانون کلی برای صدور ویزا وجود نداره و ما واقعاً از ضوابط داخل سفارت مطلع نیستیم. بنا براین تجربیات دوستان رو به منزله قانون کلی تصور نکنید. تنها قوانین درست مربوط به موارد زیر است:
    - صدور ویزای افرادی که فرم امنیتی پر میکنند اصولاً طولانی تر از دیگران است و این زمان می تونه از 3 تا 6 ماه هم بشه (بر اساس تجربیات دوستان) ولی حدوداً روی سه ماه و نیم تا چهار ماه حساب کنید.
    - ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی بیشتر از فوق لیسانس طول می کشه که اون هم دلیلش بحث امنیتی بیشتر و انتقال تکنولوژی هست که باز هم برای فرصت مطالعاتی به نظر میاد طولانی تره.
    - پروسه های اداری در کشور آلمان، پروسه هایی زمان بر هستند و این رو اضافه کنید به اینکه ما از ایران اقدام کرده ایم.
    بنابراین باید بهتون بگم که طول کشیدن زمان ویزا می تونه به دلایل بسیار مختلفی باشه که خیلی هاش رو ما نمی دونیم و لذا اصلاً و ابداً منفی بافی نکنید. در ضمن، در مورد پرونده هایی که به اداره امنیت هم میره باید بگم که این اداره یه چیزی تو مایه های وزارت اطلاعات خودمونه و تقریباً دسترسی بهش محال هست. این رو به این خاطر میگم که استاد من بهم گفت من چندین مرتبه اقدام کرده ام و هیچ پاسخی نگرفته ام. پس خیلی خودتون رو سر امنیت اذیت نکنید، اما برای مهاجرت میشه پیگیری کرد و پاسخ گرفت.

2- از زمان مصاحبه به بعد برگردید به زندگی عادی و خیلی برای ویزا دل دل نکنید. نه اینکه نگران نباشید، چون بالاخره قطعاً نگرانی وجود داره، ولی خیلی خودتون رو اذیت نکنید. با وجود اینکه حتماً پروندتون رو پیگیری می کنید، زندگی عادیتون رو ادامه بدید و امیدوار باشید. چون اگر از همون اول بخواین درگیری ذهنی پیدا کنید و صدور ویزاتون هم طولانی بشه، واقعاً اذیت می شید و این استرس رو به خانواده تون هم منتقل می کنید.

3- حتماً حتماً حتماً برای محل های دیگه و کشورهای دیگه هم اقدام کنید و همه تخم مرغ هاتون رو درون سبد آلمان نگذارید. نهایتاً با یک ایمیل ساده موارد دیگه رو ریجکت می کنین. در ضمن دوستان عزیز خدمتی خودم (مثل من !!!)، قطعاً به فکر سربازیتون هم باشین و مواردی مثل کسری خدمت و نخبگان و ... رو هم مد نظر بگیرین. در این مورد می تونید به تالار خدمت سربازی و فروم های مربوطه مراجعه کنید.

4- در طول مدت صدور ویزا کارهای نکرده تون رو انجام بدین مثل چاپ مقاله، دندان پزشکی، ورزش و .... اینها مواردی هستند که چه ویزاتون بیاد و چه نیاد در نهایت برای شما بازی برد برد هستند.

در نهایت باید بگم که هیچ چیز به یک ویزای ساده ختم نمیشه و راه های بسیاری برای پیشرفت هست و قطعاً هر چه پیش آید خوش آید. این رو الان نمیگم چون ویزام اومده. این رو میگم که چون تا چند هفته قبل برای بعد از ویزا نیومدنم برنامه ریخته بودم و اگه ویزام نمیومد سریعاً شیفت می کردم روی پلن دوم. پس لطفاً تیک ایت ایزی !!!
    باز هم از همه ممنونم و امیدوارم به زودی های زود ویزای همتون بیاد.
    شاد باشید
    ز جور چرخ چو حافظ به جان رسید دلت به سوی دیو محن ناوک شهاب انداز

چون مسیج های مشابهی در خصوص روند کارم دوستان داده بودن در اینجا بطور کلی کمی بیشتر توضیح میدم.
    اولا که من 1 بار با اداره مهاجرت تماس داشتم که گفتن مدارکت اینجا نیومده پیگیری کردم سفارت گفتن چون فاند داری بررسی میکنیم مستقیم میفرستیم امنیت. پیگیری های من از طریق باجه ی اطلاعات و یا ایمیل خانم هاشمی ( rk-s2@tehe.auswaertiges-amt.de ) بود. در مورد امنیت که تو برلینه، اولا این رو در نظر بگیرید که اونقدرها هم اداره ی ترسناکی نیست بر خلاف تصور منطق زیادی هم دارن. من 1 بار به صورت عمومی باشون صحبت کردم اصلا برخوردشون بد نبود و گفتن ایمیل بزنید میگیم وضعیت پروندتون رو، اما من این کارو نکردم. بهترین روش پیگیری استاد یا دانشگاه است، البته ایده ال در پیگیری اینه که اصلا نگن شما خواستین که پیگیری کنن و از طرف خودشون نگران کار شما هستند. ضمنا از خانم هاشمی یا خانم خمسه یا هر کس دیگری تو سفارت اصلا انتظار زیادی نداشته باشید، فقط میتونن بگم اومده یا نیومده نمیتونن در مورد وضعیت دقیق پروندتون حرفی بزنن و البته اگه بشه میتونن از آلمان استعلام بگیرند که کار پروندتون در چه وضعیته (برای من این کار رو حدود 2 ماه پیش کردن و گفتن هنوز مونده و از امنیت گفتن هنوز تموم نشده! فقط همین)
    نکته ی مهم دیگه ای که همه هم میگن اینه که پروندتون رو با هیچ بنی بشری مقایسه نکنید در واقع من این جمله رو اینجا ثبت میکنم :
    Everybody has its own Visa procedure!

يك سوالي داشتم
    من يك هفته پيش مصاحبه شدم واسه مقطع دكتراي اقتصاد. من 2 تا فوق ليسانس دارم يكي اقتصاد و يكي مالي از اونجايي كه تازه فارغ التحصيل شدم ريزنمرات رو بهم ندادن اما دانشنامه هر دو رو بردم و دادم.
    روز مصاحبه خانوم مصاحبه گر گفت بايد ريز نمرات باشه بهش توضيح دادم كه بهم نميدن فقط گفت بايد بياري و اخر سر هم گفت 6- 8 هفته ديگه جوابتو چك كن
    حال من يكي از ريزنمراتمو گرفتم اما ريز نمرات اقتصاد رو نگرفتم يعني بهم نميدن. حال نميدونم چيكار كنم به اقاي مالكي ايميل زدم و توضيح دادم گفته برو ميز اطلاعات سوال كن! ايا نتيجه داره؟
    ممكنه با تجربياتي كه داريد منو راهنمايي كنيد؟
    ممنونم

سلام دوستان
    الان حدود یک هفته هست در فروم آلمان دارم میگردم و دنبال اطلاعات جامع و کلی در رابطه روند ویزای آلمان هستم. فقط توانستم از تجربیات و صحبتهای دوستان یکسری اطلاعات (درست یا اشتباه) جمع کنم. فکر کردم شاید بهتر باشه که یکی از دوستان که اطلاعات کامل در این زمینه داره یا یکی از مدیران، مانند فروم انگلستان اطلاعات کاملی در یک یا چند صفحه در اختیار تازه واردانی مثل من قرار بدهند که اینقدر سرگردان نشویم.
    من هفته گذشته از یک پروفسور نامه پذیرش را برای دکتری گرفتم و اسم پروژه در آن ذکر شده. الان میخوام برای ویزا اقدام کنم .مهم ترین سوالات من این است:
    1- آیا با همین نامه میتوانم درخواست ویزا بدهم و ویزا را بگیرم؟
    2- در اینجا
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...nJuni_12DL.pdf

ذکر شده که دانشجویان نیاز به پرداخت هزینه به سفارت ندارند ولی یکی از دوستان به من گفت که باید 60 یورو در روز مصاحبه به سفارت بدهم.

3- آیا ویزایی که برای دانشجوی دکتری میدهند 3 ماهه اقامت هست و وقتی که در آلمان در دانشگاه ثبت نام کردم آنوقت ویزای یک ساله به من میدهند که هرسال باید آن را تمدید کنم؟ اگر اینطور نیست لطفا من را در جریان بگذارید.

لطفا در صورت اطلاع کافی از جواب سوالها به من پاسخ دهید.ممنون دوستان
    ...Where there's a will there's a way

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط superwise نمایش پست ها
    سلام دوستان
    الان حدود یک هفته هست در فروم آلمان دارم میگردم و دنبال اطلاعات جامع و کلی در رابطه روند ویزای آلمان هستم. فقط توانستم از تجربیات و صحبتهای دوستان یکسری اطلاعات (درست یا اشتباه) جمع کنم. فکر کردم شاید بهتر باشه که یکی از دوستان که اطلاعات کامل در این زمینه داره یا یکی از مدیران، مانند فروم انگلستان اطلاعات کاملی در یک یا چند صفحه در اختیار تازه واردانی مثل من قرار بدهند که اینقدر سرگردان نشویم.
    من هفته گذشته از یک پروفسور نامه پذیرش را برای دکتری گرفتم و اسم پروژه در آن ذکر شده. الان میخوام برای ویزا اقدام کنم .مهم ترین سوالات من این است:
    2- در اینجا

ذکر شده که دانشجویان نیاز به پرداخت هزینه به سفارت ندارند ولی یکی از دوستان به من گفت که باید 60 یورو در روز مصاحبه به سفارت بدهم.

3- آیا ویزایی که برای دانشجوی دکتری میدهند 3 ماهه اقامت هست و وقتی که در آلمان در دانشگاه ثبت نام کردم آنوقت ویزای یک ساله به من میدهند که هرسال باید آن را تمدید کنم؟ اگر اینطور نیست لطفا من را در جریان بگذارید.

1-
    2- تا جایی که من میدونم و دیدم در صورتی که اسکولارشیپ یا فاند داشته باشین، نیازی به پرداخت هزینه نیست.
    3- بستگی به قراردادتون داره. اگه از اول بورس شما رو برای سه سال نوشتن، ویزای شما از سه ماهه تبدیل به سه ساله میشه (البته من این رو در حالتی دیدم که طرف دانشجوی دکترا بوده ولی ویزاش از نوع کاری بوده) ، اگر نوشتن بورستون رو هر سال باید تمدید کنین، ویزاتون هم یه ساله است و هر سال باید تمدید کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط superwise نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2- در اینجا

فقط یادت باشه برادر که اگه تحصیلت به زبان انگلیسی هست توی نامه پذیرشت حتماً استادت قید کرده باشه تحصیل فلانی به زبان انگلیسی هست .........
    من یه همچین مشکلی داشنم
    موفق باشی
    کار جنون ما به تماشا کشیده است
    یعنی تو هم بیا که تماشای ما کنی

Junior Member

سلام بچه ها
    یه سوال داشتم اگه کسی راهنمائیم کنه ممنون می شم. آیا دکتری در موسسه تحقیقاتی باشه ویزا دیرتر از اونهایی می آد که تو دانشگاه دانشجوی دکتری میشند؟ راستش از یکی که تو همونجایی هست که من باید برم پرسیدم اساسی ناامیدم کرد و بهم گفت رو شش ماه حساب کن. حالا نمی دونم چی میشه حسابی دارم له میشم با این انتظار کشیدن. کسی اینجا هست که آمار بده؟
    ممنونم.
    Be happy, be creative, and laugh till it hurts often

نقل قول نوشته اصلی توسط AM2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه موضوعی خیلی منو نگران کرده. ممنون میشم راهنمایی کنین. من نمره زبانم خوب نیست (iBT 65) البته واقعا سطح زبانم این نیست و امتحان رو بد دادم. مثلا حدود 1.5 ساعت با استادم مصاحبه داشتیم. حالا الان ناراحتم و نگران که آیا این موضوع ممکنه رو رند ویزام اثر داشته باشه (پذیرش من اینترنشیپ 6 ماهه هستش).
    نگران نباشید برای شما با این شرایطی که گفتید مهم نیست.

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

سلام دوستان
    جایی بهتر از اینجا برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم. من امروز سفارت آلمان بودم و درخواست ویزای شینگن برای مدت 6 روز از 5 آپریل تا 10 آپریل کردم برای شرکت در مصاحبه دکترا، به من یک برگه ای اضافه دادند پر کنم و گفتند نمی تونیم بهت بگیم ویزا می گیری یا نه، تو اون برگه از کارهایی تحقیقی که کرده بودم در گذشته و مدارک تحصیلی و علت سفر به آلمان پرسیده بودند، گفتند این برگه را می فرستیم به اداره ای در آلمان، و اونها اگر تایید کنند به شما ویزا می دیم، گفتند که علت این امر به دلیل رشته تحصیلیت هستش (بیوتکنولوژی کشاورزی). پرسیدم به چه اداره ای مفرستید گفتند که نمی تونیم بهت بگیم!! با چنین موردی شما قبلاً برخورد داشته اید؟ چقدر طول میکشه استعلام مربوطه به سفارت ارسال بشه؟ خودشون گفتند که ممکنه یک هفته یا 6 ماه زمان ببره!! ویزام رو هم نگه داشتند و پول بررسی ویزا رو هم از من گرفتند. من ماه پیش از سفارت سوئیس بدون هیچ مشکلی برای شرکت در مصاحبه دکتری در زوریخ ویزا گرفتم ولی نمیدونم سفارت آلمان چرا می خواد چنین استعلامی بکنه. بیوتکنولوژی کشاورزی جزء رشته های حساسه؟؟!!! رشته ای که در آلمان می خوام بخونم زیست شناسی ملکولی و ژنتیک هستش.
    ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AM2013 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. شرایط من هم شبیه به شماست. با این تفاوت که مصاحبه من 13 ژانویه بوده. به من هم گفتن که هنوز جوابی از آلمان نیومده. اگه با استادم تماس گرفته بودن حتما به من خبر می داد. به اداره مهاجرت هم mail زدم گفتن که پروندت اینجا نیومده. برای پیدا کردن لینک اداره مهاجرت Ausländeramt in را به همراه اسم شهرتون توی google بزنید. اما به نظر من پرونده بنده و جنابعالی الان در اداره امنیت هستش (البته این نظر منه). اگه احیانا خبری شد ممنون میشم که به من خبر بدی. همچنین اگه منم خبری دستم رسید به شما می گم. البته هنوز هم یه کم زوده (اگه فرم رشته های خاص پر کردین).
    با سلام ممنون از جوابتون. حتماً اگه خبر جدیدی داشتم بهتون میگم. من فرم رشته های خواص رو پر کردم، ولی رشته ام خاص نبود. رشته من جز هیچکدوم از رشته های فرم نبود. بهشون گفتم فکر نمیکنم رشته ام خاص باشه. گفتند بررسی میشه و اونا اینو تعیین میکنن. راستی میشه از اداره امنیت هم پیگیر کار شد؟ کسی از دوستان این رو توصیه می کنند یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)