صفحه 178 از 207 نخستنخست ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefli نمایش پست ها
    سلام. دوستان فرم درخواست اقامت براي فرصت مطالعاتي همين فرم با عنوان Application for national visa رو بايد پر كنيم ديكه درسته؟
    چون قبلا عنوان Application for residence permit رو داشت شك كردم.
    ممنون ميشم راهنمايي فرماييد.
    سلام. بله درسته فرم Application for a national visa پر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-KNTU

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهما

سلام، پیشاپیش عذرخواهی می کنم اگر سوالی که می پرسم قبلا مطرح شده. یه مقدار من شرایطم پیچیده شده و نیاز دارم به راهنمایی دوستانی که مطلع هستن.

بنده از یک دانشگاه کانادایی برای مقطع دکتری پذیرش دارم و درخواست ویزای من در حال بررسیه. از طرفی یه پیشنهاد کار بر روی پروژه تحقیقاتی از یکی از دانشگاههای آلمان دارم. این پروژه تحقیقاتی بین 8 تا 16 ماهه و دو ماه دیگه به احتمال زیاد تایید نهایی می شه. یعنی درست موقعی که موقع شروع ترم در دانشگاه کاناداییه. بعد از تایید پروژه به عنوان همکار در این پروژه معرفی می شم و می تونم برای ویزای آلمان درخواست بدم. و در هون زمان که مشغول انجام پروژه هستیم برای پروژه دکترام به دنبال فاند باشم و بعد از پروژه تحقیقاتی به طور خوشبینانه می تونم پروژه دکترام رو شروع کنم. بنا به دلایلی آلمان رو به کانادا ترجیح می دم. ولی برای اینکه راحت تر بتونم تصمیم گیری کنم نیاز دارم پیش بینی از شرایط ویزای آلمان داشته باشم:

1- چقدر شانس دریافت ویزا دارم؟ با توجه به اینکه متاهل هستم آیا در این موارد برای همسر هم ویزا صادر می شه؟

2- مدت زمان حدودی صدور ویزای آلمان برای موارد این چنینی چقدره؟

ممنون می شم اگر با پاسخ به این سوالا به من در تصمیم گیری کمک کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط znparadise نمایش پست ها
    سلام، پیشاپیش عذرخواهی می کنم اگر سوالی که می پرسم قبلا مطرح شده. یه مقدار من شرایطم پیچیده شده و نیاز دارم به راهنمایی دوستانی که مطلع هستن.

بنده از یک دانشگاه کانادایی برای مقطع دکتری پذیرش دارم و درخواست ویزای من در حال بررسیه. از طرفی یه پیشنهاد کار بر روی پروژه تحقیقاتی از یکی از دانشگاههای آلمان دارم. این پروژه تحقیقاتی بین 8 تا 16 ماهه و دو ماه دیگه به احتمال زیاد تایید نهایی می شه. یعنی درست موقعی که موقع شروع ترم در دانشگاه کاناداییه. بعد از تایید پروژه به عنوان همکار در این پروژه معرفی می شم و می تونم برای ویزای آلمان درخواست بدم. و در هون زمان که مشغول انجام پروژه هستیم برای پروژه دکترام به دنبال فاند باشم و بعد از پروژه تحقیقاتی به طور خوشبینانه می تونم پروژه دکترام رو شروع کنم. بنا به دلایلی آلمان رو به کانادا ترجیح می دم. ولی برای اینکه راحت تر بتونم تصمیم گیری کنم نیاز دارم پیش بینی از شرایط ویزای آلمان داشته باشم:

1- چقدر شانس دریافت ویزا دارم؟ با توجه به اینکه متاهل هستم آیا در این موارد برای همسر هم ویزا صادر می شه؟

2- مدت زمان حدودی صدور ویزای آلمان برای موارد این چنینی چقدره؟

ممنون می شم اگر با پاسخ به این سوالا به من در تصمیم گیری کمک کنید.
    سلام
    1- نمیشه عدد و رقم و درصد گفت. به خیلی عوامل بستگی داره؛ از همه مهمتر مبلغ حقوق و سمتی که بهتون پیشنهاد میشه. هرچی بالاتر و بهتر باشه، خب طبیعیه که شانس ویزاتون بالاتره. اگه ویزای کار باشه، برای همسرتون هم می تونین درخواست ویزای همراه بدین. البته مشروط به اینکه قراردادتون طولانی مدت باشه دیگه. یعنی اگه مثلا قرارداد برای شیش ماه باشه، خب راحت نمیشه گفت به همسرتون ویزا میدن.
    2- قانون نداره متاسفانه. یه وقتایی دو سه ماهه ویزا میدن، یه وقتایی هم بعد از شیش هفت ماه هنوز طرف کلی پیگیری می کنه.
    3- به نظرم یکی از چیزایی که برای شما خیلی تعیین کننده است، انعطاف پذیری کارفرما بریا شروع کار هست. چون اگه مثلا یه نامه به شما بدن که ما از سه ماه دیگه این شخصو استخدام می کنیم، سفارت بعدا ازتون می خواد یه نامه ی دیگه بیارین که طرف بگه این اگه 4 یا 5 ماه هم شد برای ما اکیه. اگه ددلاین خیلی سفت و سختی دارن که مثلا از دو ماه دیگه کار شروع میشه و باید آلمان باشین، به نظر من ریسک بزرگیه که بخواین آلمان رو انتخاب کنین. نمی دونم وقت سفارت گرفتین از الان یا نه، ولی خب حتما میدونین دیگه که خود وقت گرفتن کلی طول می کشه.

سلام دوستان، من برای گرفتن ویزای فرصت مطالعاتی 30 آپریل درخواست وقت از سفارت کردم ولی هنوز ایمیل زمان مصاحبه برام نیومده. آیا راهی واسه پیگیری وجود داره؟ عادیه این تاخیر یا نه؟ ممنوم می شم اگر اطلاعاتی دارید بهم بدبد.

سلام دوستان،
    من هفته ی گذشته از یه مدیکال سنتر تو هانوفر جاب آفر گرفتم. متاسفانه خود اونا هم تفریبا چیزی ار پروسه ی دریافت ویزا برای اینترنتشال ها نمیدونن.
    من الان 2 سال میشه که امریکا هستم و از همینجا هم برای ویزا اقدام میکنم. فقط سوالی که داشتم این بود که تخمینی از اینکه چقدر حدودا این پروسه طول میکشه دارید؟ و اینکه آیا اون انیستیتو که بهتون افر میده، میتونه درخواست تسریع بده؟ من باید اول سپتامبر اونجا باشم. البته اگه به هر جهت اگر مراجعه به سفارت آلمان تو تهران بتونه کمکی بکنه هم میتونم اونجا برای مصاحبه وقت بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط armagedon2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من هفته ی گذشته از یه مدیکال سنتر تو هانوفر جاب آفر گرفتم. متاسفانه خود اونا هم تفریبا چیزی ار پروسه ی دریافت ویزا برای اینترنتشال ها نمیدونن.
    من الان 2 سال میشه که امریکا هستم و از همینجا هم برای ویزا اقدام میکنم. فقط سوالی که داشتم این بود که تخمینی از اینکه چقدر حدودا این پروسه طول میکشه دارید؟ و اینکه آیا اون انیستیتو که بهتون افر میده، میتونه درخواست تسریع بده؟ من باید اول سپتامبر اونجا باشم. البته اگه به هر جهت اگر مراجعه به سفارت آلمان تو تهران بتونه کمکی بکنه هم میتونم اونجا برای مصاحبه وقت بگیرم.
    سلام
    به نظر من از همون سفارت آلمان تو آمريكا وقت بگيرين بهتره، چون فكر نكنم مثل تهران اينقدر شلوغ باشه. اصولا توي آمريكا بايد در عرض ٣ هفته نوبتتون برسه، چون اونجا درخواست كننده براي ويزا كمتره. البته كنوسلگري آلمان توي لوس آنجلس يه مدتي هست كه بستست به علت تعميرات، اما قرار بود تا وسطاي جون باز بشه.

سلام من بالاخره تونستم زنگ بزنم سفارت گفتم ٤ ماه گذشته از مصاحبه من ولي هنوز هيچ جوابي ندادين خانمه چك كرد گفت پروندت دست كنسوله نمي دونم يعني كاري روش انجام شده يا نه؟ ولي هنوز به استادم نه ايميل زدن نه زنگ واسه استعلام. ممنون از راهنمایی شما عزیزان

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush1358 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من 100 روزه منتظر ویزا هستم. برای دکترا پذیرش دارم و فرم رشته های خاص را هم پر کردم. هنوز حتی با استادم تماس گرفته نشده . می خواستم ببینم که همیشه با استاد تماس می گیرن؟
    اداره اقامت هم که هیچ جوابی نمیده.
    ممنون
    سلام.من هم مشکل مشابه شمارو دارم (5 ماه شده) و متاسفانه دیگه سفارت هم به ایمیلهام جواب نمیده...نمیدونم چی کار کنم دیگه

Junior Member

سلام دوستان
    از سفارت به من زنگ زدن گفتن بیمه نامه ی ۶ ماهه و پاسپورتم رو ببرم. بهتره از کجا بیمه نامه رو تهیه کنم؟ شرایط خاصی باید داشته باشه؟

Junior Member samaneh1986-13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering(phd)- Isfahan university

سلام دوستان
    کسی میدونه که برای فرصت مطالعاتی، اگه موقع مصاحبه از تاریخ دعوتنامه یه ۲ هفته رد شده باشه، سفارت ایراد میگیره؟ تو خود دعوتنامه هم ذکر شده تاریخ قابل تغییر است.
    آخه اگه بخوام دعوتنامه جدید بگیرم باید کل فرآیند وزارت علوم رو از اول برم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)