صفحه 192 از 207 نخستنخست ... 92142182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,911 تا 1,920 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط hpakdaman نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی

ویزای دانشجویی برای چه کسانی و با چه شرایطی 6 ماهه و برای چه کسانی سه ماهه صادر می شود ؟
    ویزای دانشجویی همیشه اولش سه ماهه است و بعدا باید خودتون تبدیل به اقامت طولانی مدتش کنین تو آلمان. از اول به هیچ کس ویزای شش ماهه نمیدن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud170460 نمایش پست ها
    سلام ممنون از وقتی که گذاشتید
    ببخشید
    برای فرصت مطالعاتی هست
    ابتدا CV فرستادم و تقریبا استادمو میشناخت فقط با نامه معاونت پژوهشی مبنی بر اینکه با هزینه دانشگاه دارم میام دعوتنامه برام فرستاد
    مدارک هم تاییدیه نداشت
    از اینکه توی این 6 ماه هیچ چیز خاصی نخواسته اما دقیقا موقع رفتن که شده مدارک میخاد منو سر در گم کرده و نگرانم که ویزا ندن.
    سپاس
    اگر رشته تون خاص باشه اداره امنیت تماس می گیره با استادتون و راجع به موضوع پروژه و اینکه حساس هست یا نه از استاد سوال می پرسه.
    اما روند ویزا ربطی به استاد شما نداره و با مدارکی که به سفارت دادین (از جمله دعوتنامه یا پذیرش استاد) ادامه پیدا می کنه. اما اگر استادتون به ایمیل اداره امنیت جواب نده یا فرمی رو که باید پر نکنه (یه فرمی هست که انگاری باید تایید کنن که کارتون حساس نیست)، طبیعتا روند ویزاتون متوقف میشه.
    این هم که استاد ازتون مدارک خواسته اتفاقا نشونه ی اینه که دارن کارهای نهایی شما رو انجام میدن که قرارداد نوشته بشه. چیز بدی نیست.

Junior Member

سلام به من وقت سفارت داده شده و برای مدارک سوال داشتم:

1- یکی اینکه یکی از مدارک برای مقطع دکترا ، ارائه مدارک شغلی و فعالیتهای در ایران . من حکم کارگزینی و بیمه ام را دارالترجمه ، ترحمه کرده. آیا نیاز به مهر امور خارجه و دادگستری داره؟ هم اینکه من باید بخش تایید مدارک سفارت این مدارک را بدم تایید کنن؟

2- من هنوز نتوانستم وقت برای تایید مدارک از سیستم آنلاین سفارت بگیرم. هر زمان که رفتم دیدم پیام اتمام وقت بوده. یک هفته هم تا زمان مصاحبه ام مونده.میدونید باید چیکار کنم؟

3- بیمه سه ماهه را بعد گرفتن ویزا باید به سفارت بدیم؟ آخه برگه راهنما برای درخواست روادیددانشجویی و دوره دکترا جزو مدارکی بود که موقع مصاحب باید تحویل باجه بدیم؟ (لینک پایین)

https://teheran.diplo.de/blob/191160...udium-data.pdf

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh23 نمایش پست ها
    سلام به من وقت سفارت داده شده و برای مدارک سوال داشتم:

1- یکی اینکه یکی از مدارک برای مقطع دکترا ، ارائه مدارک شغلی و فعالیتهای در ایران . من حکم کارگزینی و بیمه ام را دارالترجمه ، ترحمه کرده. آیا نیاز به مهر امور خارجه و دادگستری داره؟ هم اینکه من باید بخش تایید مدارک سفارت این مدارک را بدم تایید کنن؟

2- من هنوز نتوانستم وقت برای تایید مدارک از سیستم آنلاین سفارت بگیرم. هر زمان که رفتم دیدم پیام اتمام وقت بوده. یک هفته هم تا زمان مصاحبه ام مونده.میدونید باید چیکار کنم؟

3- بیمه سه ماهه را بعد گرفتن ویزا باید به سفارت بدیم؟ آخه برگه راهنما برای درخواست روادیددانشجویی و دوره دکترا جزو مدارکی بود که موقع مصاحب باید تحویل باجه بدیم؟ (لینک پایین)

https://teheran.diplo.de/blob/191160...udium-data.pdf
    ۱- نمیدونم
    ۲- شما می‌تونین یک روز کاری مونده به وقت مصاحبتون با بردن همون برگه‌ی وقت سفارت برید و تأیید مدارک رو انجام بدین. فقط حواستون باشه خیلی شلوغ میشه و باید از صبح زود برید.
    ۳- معمولا زمانی که بخواین ویزا رو بگیرین باید بیمه رو ببرید.

Junior Member

خیلی ممنون بابت پاسخ شما.
    من سوال دیگه هم دارم
    1- من سال 2015 مدارک تحصیلی ام را ترجمه کردم و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم برای همون موقع هستش. آیا نیازی به ترجمه مجدد یا گرفتن مهر دوباره امور خارجه برای تاریخ جدید هست. هر جا هر کسی یه نظری داده

2- 60 یورو بایت پرداخت هزینه ها سفارت چطوریه؟ 60 یورو رو دستی باید ببرم سفارت یا حواله بانکی اینا میخوان؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh23 نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت پاسخ شما.
    من سوال دیگه هم دارم
    1- من سال 2015 مدارک تحصیلی ام را ترجمه کردم و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم برای همون موقع هستش. آیا نیازی به ترجمه مجدد یا گرفتن مهر دوباره امور خارجه برای تاریخ جدید هست. هر جا هر کسی یه نظری داده

2- 60 یورو بایت پرداخت هزینه ها سفارت چطوریه؟ 60 یورو رو دستی باید ببرم سفارت یا حواله بانکی اینا میخوان؟
    ۱- نمی دونم.
    ۲- ۶۰ یورو دقیقا با خودتون می برین، به صورت دقیق (نه اینکه مثلا ۷۰ یورو بدین، بگین ۱۰ یورو پس بده) و فقط اسکناس. سکه قبول نیست.
    البته ممکنه براتون خورد بکنن اما تا جایی که یادمه قبلا قانونش همین بود که من الان گفتم بهتون.

Junior Member

دوستان من رفتم برای مصاحبه و میخواستم چند تا نکته را برای کسانی که نرفتند توضیح بدم:

1- در مورد وقت تاییدیه مدارک، من نتوانستم قبل از مصاحبه از سایت وقت بگیرم. هر دفعه میگفت که وقت پر شده. قبل مصاحبه هم برید سفارت معمولا کارتون را راه نمیندازن و اجازه نمیدن که برید داخل. راحت ترین کار اینه که وقت مصاحبه تون شد برید داخل و موقع ارائه مدارک بگید که مدارک را براتون تایید نکردن. کارمند بخش دانشجویی یه برگه نقص مدرک میده و شما با همون برگه میرید داخل و نیم ساعته مدارک را براتون تایید میکنن. خیلی ها پول به دلال دادن و وقت تاییدیه مدارک گرفتن خوب من این کار نکردم.

2- در مورد مدارک کاری مثل بیمه ، سابقه کار ، سابقه تدریس. من انها را که ترجمه نشده بود دادم دارالترجمه ترجمه کرد . نیازی به تاییدیه سفارت برای این مدارک نیست
    3- قبل مصاحبه تنها دو سری از مدارک من را سفارت تایید کرد ( من 5 سری برده بودم). گفتن چون هنوز مصاحبه نکردی دو سری تایید میشه. می توانید از یکیش کپی بگیرید و فقط کپی و سری اول را تحویل سفارت بدید و سری دوم را برای خودتون نگه دارید

4- مقدار هزینه که سفارت دریافت میکنه 75 یورو است الان و اگه فاند داشته باشید( فاند نه قرارداد کاری) مثل DAAD این مبلغ را از شما نمیگیرن
    5- بیمه سه ماهه را بعد گرفتن ویزا میبرید و مرحله مصاحبه سفارت لازم نیست

سلام دوستان
    من سه هفته بعد وقت ویزام هستش ، یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخی دریافت کنم
    در مورد 8640 یورو ، نرخ یوروی بازار آزاد یا رسمی برای سفارت ملاک هستش؟ آیا گردش حساب بانکی برای سفارت مهم هست ؟

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

سلام.
    همونطور که تو پست قبلی گفتم، من از انگلستان دارم برای ویزای دکترا اقدام میکنم. نکته ای که هست، توی سایت سفارت المان در لندن، لیست مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع post graduate ایناست:

• 2 application forms for residence permit (download.pdf on the right-hand side)
    • 2 passport size photographs
    • Invitation from German university or German scientist/organisation that you will work with including a short description of the project you will be working on or studying
    • Letter from UK university or employer
    • Your CV in German or English
    • Proof of salary being paid in Germany or proof of scholarship. If you are neither paid a salary in Germany nor receive a scholarship, you cannot apply for a scientific research visa.

همون طور که می بینید، هیچ حرفی از انگیزه نامه یا بیمه، چک امنیتی یا حتی مدارک تحصیلی قبلی نیست. میخواستم بپرسم این لیست الان کامله دیگه؟ یعنی من همین را ببرم اکیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    لینک سایت هم اینه: https://uk.diplo.de/uk-en/02/visa/8-study-research/postgrad

!!!Accident is the first building block of Revolution. Whatever can happen, Will happen

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadtaghi6 نمایش پست ها
    سلام.
    همونطور که تو پست قبلی گفتم، من از انگلستان دارم برای ویزای دکترا اقدام میکنم. نکته ای که هست، توی سایت سفارت المان در لندن، لیست مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع post graduate ایناست:

• 2 application forms for residence permit (download.pdf on the right-hand side)
    • 2 passport size photographs
    • Invitation from German university or German scientist/organisation that you will work with including a short description of the project you will be working on or studying
    • Letter from UK university or employer
    • Your CV in German or English
    • Proof of salary being paid in Germany or proof of scholarship. If you are neither paid a salary in Germany nor receive a scholarship, you cannot apply for a scientific research visa.

همون طور که می بینید، هیچ حرفی از انگیزه نامه یا بیمه، چک امنیتی یا حتی مدارک تحصیلی قبلی نیست. میخواستم بپرسم این لیست الان کامله دیگه؟ یعنی من همین را ببرم اکیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    لینک سایت هم اینه: https://uk.diplo.de/uk-en/02/visa/8-study-research/postgrad

سلام دوست عزیز
    من شرایطی مشابه با شما رو داشتم با این تفاوت که از کنسولگری المان در استانبول اقدام کردم. در مورد شخص من در ابتدا مدارکی که خواستن علاوه بر اونچه شما لیست کردین (به جز انگیزه نامه و توضیح کاری که قراره در المان انجام بدم) اصل ترجمه مدرک ارشد (که در ایران خونده بودم)، بیمه مسافرتی (که من برای نود روز دادم) و مدرکی که نشان دهنده وضعیت من به عنوان دانشجو یا فارغ التحصیل باشه که من گواهی اشتغال به تحصیل دکتری فعلی در ترکیه رو بهشون دادم. نکته اینکه مدرک تحصیلی ارشد من توی سفارت المان در ایران legalized نشده بود و نه مهر امور خارجه و قوه قضاییه داشت و هیچ سوالی هم در این مورد نه من پیش از درخواست پرسیدم و نه افیسر از من پرسید.
    اما در مرحله بعدی من چهار هفته بعد به مصاحبه مجدد دعوت شدم و از من انگیزه نامه خواستن و همینطور research plan و البته فرمی هم پر کردم که در مورد سوابق کاری من در گذشته بود که فکر کنم همون فرم امنیتی باشه اما مطمن نیستم. در مورد شخص من خیلی گیر دادن که چرا بعد از چهار سال میخام مجددا برای دکتری اپلای کنم که نزدیک به نیم ساعت در موردش بحث کردیم. رشته من هم مرتبط با 3D printing با کاربرد بیولوژیک هست.
    خلاصه اینکه شما اماده داشته باش اون مدارکی که گفتی رو چون ممکنه ازت درخواست بشه بعدن اما فکر کنم مدرک ارشد رو حتمن باید ببری. موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)