صفحه 196 از 207 نخستنخست ... 96146186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,951 تا 1,960 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

سلام به دوستان عزیز
    ببخشید، میشه لطف کنید بگید نوع ویزایی که برای پستداک با فاند باید درخواست بدیم national visa D با single entry است یا با multiple entry ؟ تشکر فراوان.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

سلام و احترام
    من نزدیک 3 سال پیش ویزای آلمان رو برای تحقیقات گرفتم و بعد از ورود به آلمان به دلیل یه سری مشکلات ناگهانی خونوادگی یه روز بعدش برگشتم ایران. حالا اگه دوباره پذیرش بگیرم از آلمان و بخوام برای ویزای تحقیقاتی (فوق دکترا) اقدام بکنم آیا این ورود به آلمان و خروج از آلمان در مدت 24 ساعت (رفت و برگشت یکروزه) ممکنه یک نقطه منفی برام حساب بشه و باعث بشه که در دادن ویزای دومم سختگیری کنند؟ آیا بهتره گذرنامه امو عوض کنم تا برچسب ویزای قبلیم و ورود و خروجم روی گذرنامه نباشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khosh2018 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    ببخشید، میشه لطف کنید بگید نوع ویزایی که برای پستداک با فاند باید درخواست بدیم national visa D با single entry است یا با multiple entry ؟ تشکر فراوان.
    سلام

تا جایی که من اطلاع دارم ویزاهای نوع دی از نوع مالتیپل هستن

Junior Member

سلام به دوستان عزیز. آیا قرارداد پستداک یکساله از نظر ویزا مشکلی داره؟ منظورم اینه من الان میتونم یه قرارداد پستداک یکساله از استادم دریافت کنم. در اینصورت ممکنه سفارت سختگیری کنه؟ منظورم اینه که ویزای من نسبت به کسانی که قرارداد دو سه ساله دارند سختتر میشه؟ با تشکر.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم که موضوع رو درست اومده باشم. چند تا سوال دارم و خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. 1) کسی که تازه پذیرش پستداک از آلمان گرفته حتما باید صبر کنه تا دعوتنامه و قرارداد کارش بیاد یا اینکه بدون داشتن این مدارک هم میتونه اقدام به گرفتن نوبت مصاحبه بکنه؟ ضمنا نوبت مصاحبه رو باید "ویزای بلندمدت پژوهشگری" انتخاب کنه؟ 2) یکی از مدارک روز مصاحبه ترجمه مدارک تحصیلی است. من ترجمه انگلیسی دو سال پیش از مدارکم دارم. آیا سفارت به این گیر میده و حتما اصرار داره که ترجمه مدارک مال شش ماه قبل از تاریخ مصاحبه باشه؟ 3) به چه روشی میتونم سریعتر نوبت مصاحبه بگیرم؟ لطفا اگه راهی بلد هستید بهم بگید. شنیدم با autofill میتونم خودم نوبت سفارت بگیرم و نیازی نیست پول به دلالها بدم. لطفا راهنماییم کنید. 4) از روزی که موفق به گرفتن نوبت میشید تا زمانی که به مصاحبه دعوت میشید معمولا چقدر طول میکشه؟ شنیدم یک سال طول میکشه! اینجوری که فکر نکنم استادم منتظر من بمونه! راه دیگه ای اگه بلدید بهم لطفا معرفی کنید (مثلا رفتند به کشورهای همسایه برای ویزای آلمان خوبه؟". ممنون و متشکر از همه شما.

سلام به دوستان عزیز. لطفا کسی میتونه این سوالاتمو جواب بده؟! ممنون.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ooskarim1 نمایش پست ها
    سلام و احترام
    من نزدیک 3 سال پیش ویزای آلمان رو برای تحقیقات گرفتم و بعد از ورود به آلمان به دلیل یه سری مشکلات ناگهانی خونوادگی یه روز بعدش برگشتم ایران. حالا اگه دوباره پذیرش بگیرم از آلمان و بخوام برای ویزای تحقیقاتی (فوق دکترا) اقدام بکنم آیا این ورود به آلمان و خروج از آلمان در مدت 24 ساعت (رفت و برگشت یکروزه) ممکنه یک نقطه منفی برام حساب بشه و باعث بشه که در دادن ویزای دومم سختگیری کنند؟ آیا بهتره گذرنامه امو عوض کنم تا برچسب ویزای قبلیم و ورود و خروجم روی گذرنامه نباشه؟
    سلام
    اینکه شما قبلا ویزا گرفتین مطمئنا توی سیستم ثبت شده و چه روی پاسپورت شما خورده باشه چه نخورده باشه اونا می دونن. اما فکر نمی کنم نکته ی منفی ای باشه. بهشون می گین به دلایل خانوادگی بوده. اینکه یه نفر نخواسته از ویزاش استفاده کنه دلیل رد شدن ویزاش تو دفعه ی بعد نمیشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

سلام و وقت بخیر
    خیلی ممنون. از پاسختون متوجه میشم که برای ویزای "محقق" و پستداک هم قاعدتا باید بشه وقت اضطراری گرفت چون مثل دکترا پذیرشش با فانده. فقط چون شنیدم یه مقدار سفارت آلمان و کارمنداش بدقلق هستند، میشه لطفا ازتون بپرسم که برای "ویزای پستداک" هم میشه وقت اضطراری گرفت؟ لطفا ببخشید منو که سوال تکراری میپرسم. بخاطر اینه که توی پاسختون فقط به "ویزای دکترای با فاند" اشاره کردید، ولی سوال من درباره ویزای "پستداک با فاند" بود. درسته که منطقی بنظر میاد که ویزای پستداک با فاند هم قاعدتا مثل دکترای با فاند باشه، اما خب گویا رفتار سفارت آلمان در ایران تابع منطق نیست. باز هم عذر میخوام بابت تکرار سوال و پیشاپیش ممنونم از شما.
    ضمنا میشه لطفا بگید چطوری میتونم اصلا وقت بگیرم؟ شنیدم گرفتن وقت از طریق اینترنت بسیار مشکله. اگه نکته ای چیزی هست لطفا بفرمایید. باز هم سپساگزارم.
    سلام
    من کسی رو نمیشناسم که برای پست داک این مدلی اقدام کرده باشه و اطلاعی ندارم. ولی احتمالا بازم میشه. شما انقدر که استخاره می کنین و سوال می پرسین، اگه تا الان درخواست وقت اضطراری کرده بودین فکر کنم مصاحبه تون هم تموم شده بود! یه ایمیله دیگه. حالا شما بزنین. یا میدن یا نمیدن. ترس نداره که. کلا ایمیل هم می زنین نهایتا تو یه هفته اش جواب میدن واسه وقت اضطراری. بعضی ها تو این فروم ها یه جوری کارمندای سفارتو جلوه دادن انگار دیو دوسرن. نگران نباشین. شما درخواست وقت اضطراریتونو بدین، ان شاءالله که بهتون میدن.

ApplyAbroad Superstar

سلام به دوستان عزیز. لطفا کسی میتونه این سوالاتمو جواب بده؟! ممنون.
    سلام
    ۱- برای روز مصاحبه باید همه چی همراهتون باشه. برای وقت اضطراری باید قرارداد کاریتون که تاریخ شروع کارتون هم توش هست پیوست بشه به ایمیلی که می زنین و درخواست وقت می کنین.
    اگر قرارداد کاری دارین امضا می کنین، باید برای ویزای کاری درخواست بدین. تا جایی که میدونم ویزای بلندمدت پژوهشگری برای فرصت مطالعاتیه. ولی بازم بهتره از دیگران بپرسین.
    ۲- نمی دونم تا چند سالو مشکل ندارن.
    ۳- اضطراری.
    ۴- تا جایی که میدونم الان اتوفیل به کار نمیاد دیگه. کلا سیستم ایمیلی شده. اما اگه برای ویزای کار هنوز باید با همون سیستم قبل وقت گرفت من اطلاعی ندارم.
    ۵- شما نمی تونین برین کشورهای دیگه وقت سفارت بگیرین، مگر اینکه اقامت طولانی مدت اون کشورها رو داشته باشین. اگر ندارین، فقط و فقط از طریق سفارت آلمان تو تهران می تونین اقدام کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    اینکه شما قبلا ویزا گرفتین مطمئنا توی سیستم ثبت شده و چه روی پاسپورت شما خورده باشه چه نخورده باشه اونا می دونن. اما فکر نمی کنم نکته ی منفی ای باشه. بهشون می گین به دلایل خانوادگی بوده. اینکه یه نفر نخواسته از ویزاش استفاده کنه دلیل رد شدن ویزاش تو دفعه ی بعد نمیشه.

سلام. ممنونم بخاطر جوابتون. یه سوال دارم به این قسمت مربوط نیست اما نمیدونم کجا بپرسم. گذرنامه ام دو سال اعتبارش مونده. الان باید چکار کنم؟ با همین گذرنامه درخواست ویزا بدم؟ یا اینکه برم تمدیدش کنم؟ شنیدم باید اول ابطالش کنم و بعدش درخواست گذرنامه جدید بدم که مثل اینکه یه ماه طول میکشه. شما اطلاعات دقیقتری ندارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ooskarim1 نمایش پست ها
    سلام. ممنونم بخاطر جوابتون. یه سوال دارم به این قسمت مربوط نیست اما نمیدونم کجا بپرسم. گذرنامه ام دو سال اعتبارش مونده. الان باید چکار کنم؟ با همین گذرنامه درخواست ویزا بدم؟ یا اینکه برم تمدیدش کنم؟ شنیدم باید اول ابطالش کنم و بعدش درخواست گذرنامه جدید بدم که مثل اینکه یه ماه طول میکشه. شما اطلاعات دقیقتری ندارید؟
    سلام،
    ۲ سال زمان کمی نیست. میتونید با همین پاسپورت درخواست بدید. اگه زمانی که میخواستید برید برای مصاحبه، مدت اعتبار پاسپورتتون کم مونده بود(کمتر از ۶ ماه) میتونید پاسپورت جدید بگیرید و با هر دو پاسپورت برید سفارت. جای نگرانی نیست.
    موفق باشید
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)