صفحه 197 از 207 نخستنخست ... 97147187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,961 تا 1,970 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ooskarim1 نمایش پست ها
    سلام. ممنونم بخاطر جوابتون. یه سوال دارم به این قسمت مربوط نیست اما نمیدونم کجا بپرسم. گذرنامه ام دو سال اعتبارش مونده. الان باید چکار کنم؟ با همین گذرنامه درخواست ویزا بدم؟ یا اینکه برم تمدیدش کنم؟ شنیدم باید اول ابطالش کنم و بعدش درخواست گذرنامه جدید بدم که مثل اینکه یه ماه طول میکشه. شما اطلاعات دقیقتری ندارید؟
    سلام
    تا وقتی اعتبار پاسپورتتون به زیر شیش ماه نرسه اصلا براتون تمدید نمیکنن
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

سلام خدمت اعضای محترم
    من به زودی پذیرش فوق دکترا برای آلمان در رشته کامپیوتر میگیرم. داخل سایت سفارت مدارک لازم برای ویزا و روش اقدام رو خوندم اما دو تا سوال برام پیش اومده. اصلا نفهمیدم چطوری باید نوبت بگیرم. رفتم توی سایت سفارت برای وقت آنلاین ثبت نام کنم اما نتونستم. لطفا در این زمینه راهنمایی کنید. سوال دومم درباره مدارک مورد نیاز برای ویزاست، درباره گواهی طلاق سفارت گفته باید گواهی طلاق رو ترجمه کنیم و به تایید سفارت برسونیم. آیا این درسته؟ آیا کسی هست که در زمینه لزوم مدرک طلاق چیزی بدونه؟ آیا مدرک طلاق ممکنه توی آلمان هم مورد نیاز باشه؟ یعنی باید چند نسخه ترجمه رسمی انجام بدم که شاید توی آلمان لازم بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    برای سکشن ۲۰ باید ویزای کاری پر کنید. من این کارو کردم. خودشون سکشن ۲۰ میدن وقتی نامه ی هاست ویزا رو بدین. لازم نیست شما کاری کنید. مدارک رو هم طبق ویزای کاری پر کنید و ببرید.
    کلا وقتی شما بیشتر از ۱۲۰ روز حقوق میگیرید و قرارداد کاری دارید چه دانشجوی دکترا باشید چه هر چیز دیگه باید ویزای کاری اقدام کنید. سکشن بیست فقط بین اداره ی مهاجرت و دانشگاه هست ولی شما با خود دانشگاه قرارداد کاری میبندید و بیمه و مالیات می‌دین. من توصیه ام اینه که وقتی رفتید آلمان بعد از یکسال که خواستید تمدید کنید ویزای سکشن بیست رو به سکشن ۱۸ کاری تبدیل کنید همون کاری که من کردم.

سلام. ببخشید میخواستم بپرسم:

1- برای قرارداد پستداک به طور قطعی باید برای ویزای کاری اقدام کنیم؟ آیا حالت تحصیلی هم وجود داره؟
    2- همینطور برای درخواست ویزای کاری، برای ارائه مدارک تحصیلی باید هم مدرک لیسانس و هم ارشد رو به تایید سفارت برسونیم؟ هر دوتاش لازمه؟ البته در حالی که مدرک دکتری هنوز آزاد نشده و نمیشه به تایید سفارت رسوند. آیا ترجمه غیررسمی رو قبول میکنند (البته میدونم که نمیشه به تایید سفارت رسوند)؟
    3- شما برای تایید مدارک هزینه پرداخت کردین (45 یورو برای هر مدرک)؟
    4- مدرک تایید شده شناسنامه هم در هر صورت لازم هست که جز مدارک تحویل بدیم؟
    5- همینطور میخواستم بدونم چرا بهتر هست که برای تمدید ویزا اون رو به سکشن 18 تغییر بدیم؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    ۱- برای روز مصاحبه باید همه چی همراهتون باشه. برای وقت اضطراری باید قرارداد کاریتون که تاریخ شروع کارتون هم توش هست پیوست بشه به ایمیلی که می زنین و درخواست وقت می کنین.
    اگر قرارداد کاری دارین امضا می کنین، باید برای ویزای کاری درخواست بدین. تا جایی که میدونم ویزای بلندمدت پژوهشگری برای فرصت مطالعاتیه. ولی بازم بهتره از دیگران بپرسین.
    ۲- نمی دونم تا چند سالو مشکل ندارن.
    ۳- اضطراری.
    ۴- تا جایی که میدونم الان اتوفیل به کار نمیاد دیگه. کلا سیستم ایمیلی شده. اما اگه برای ویزای کار هنوز باید با همون سیستم قبل وقت گرفت من اطلاعی ندارم.
    ۵- شما نمی تونین برین کشورهای دیگه وقت سفارت بگیرین، مگر اینکه اقامت طولانی مدت اون کشورها رو داشته باشین. اگر ندارین، فقط و فقط از طریق سفارت آلمان تو تهران می تونین اقدام کنین.

سلام ممنونم بخاطر پاسختون (مثبت هم زدم!). من پذیرش پستداک دارم اما هنوز قراردادم رو برام نفرستادند یا حتا دعوتنامه ام رو. الان میخوام وقت سفارت بگیرم. باور کنید سوال و جوابهای این فروم و مطالب داخل سایت سفارت رو هم خوندم اما هنوز یه جورایی گیج میزنم. میشه لطف کنید بهم بگید الان من بعنوان پستداک باید درخواست چه نوع ویزایی بدم؟ وقت ویزای پژوهشگری بگیرم؟ این ویزای سکشن 20 و 18 داستانش چیه که دوستان اینجا ازش صحبت میکنند؟ و چطوری من الان نوبت بگیرم؟ توی سایت سفارت میرم زده "سیستم تعیین وقت آنلاین". من روش کلیک میکنم میره به یه صفحه که مطالبش ناقص میاد برام. اما شما گفتید که باید ایمیل بزنم و درخواست وقت (اضطراری) بکنم اما توی سایت سفارت چنین چیزی نگفته. لطفا یه راهنمایی گام به گام بکنید! باور کنید من خنگ نیستم اما سایت سفارت یه جوری داغونه. بسیار سپاسگزارم.

Junior Member

سلام
    ۱- برای روز مصاحبه باید همه چی همراهتون باشه. برای وقت اضطراری باید قرارداد کاریتون که تاریخ شروع کارتون هم توش هست پیوست بشه به ایمیلی که می زنین و درخواست وقت می کنین.
    اگر قرارداد کاری دارین امضا می کنین، باید برای ویزای کاری درخواست بدین. تا جایی که میدونم ویزای بلندمدت پژوهشگری برای فرصت مطالعاتیه. ولی بازم بهتره از دیگران بپرسین.
    ۲- نمی دونم تا چند سالو مشکل ندارن.
    ۳- اضطراری.
    ۴- تا جایی که میدونم الان اتوفیل به کار نمیاد دیگه. کلا سیستم ایمیلی شده. اما اگه برای ویزای کار هنوز باید با همون سیستم قبل وقت گرفت من اطلاعی ندارم.
    ۵- شما نمی تونین برین کشورهای دیگه وقت سفارت بگیرین، مگر اینکه اقامت طولانی مدت اون کشورها رو داشته باشین. اگر ندارین، فقط و فقط از طریق سفارت آلمان تو تهران می تونین اقدام کنین.

سلام. عذر میخوام دوباره. من شنیده بودم که پستداک در آلمان یه کار حساب میشه و حتا بابتش میشه درخواست "کارت آبی" داد و ظرف سه سال قرارداد پستداک اونجا درخواست اقامت دایم داد (البته با گذرندان امتحانات زبان و غیره). بنابراین الان باید برای ویزای "کار" اقدام کنیم یا برای ویزای "تحصیلی پژوهشگری"؟ ویزای تحصیلی برای دانشجوهاست و ویزای پژوهشگری لابد میشه برای محققین (پستداک و غیره). درسته؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط khosh2018 نمایش پست ها
    سلام. عذر میخوام دوباره. من شنیده بودم که پستداک در آلمان یه کار حساب میشه و حتا بابتش میشه درخواست "کارت آبی" داد و ظرف سه سال قرارداد پستداک اونجا درخواست اقامت دایم داد (البته با گذرندان امتحانات زبان و غیره). بنابراین الان باید برای ویزای "کار" اقدام کنیم یا برای ویزای "تحصیلی پژوهشگری"؟ ویزای تحصیلی برای دانشجوهاست و ویزای پژوهشگری لابد میشه برای محققین (پستداک و غیره). درسته؟
    سلام
    خیر. شما باید برای همون ویزای کاری اقدام کنین. البته فکر می کنم ویزای کاری و بلوکارت فرقی با هم ندارن از لحاظ وقت سفارت. اما وقت تحصیلی پژوهشگری برای شما نیست. این طوری که شما نوشتین اینا با هم تحت یه گروه قرار می گیرن، نه اینکه تحصیلی یه چیزی باشه و پژوهشگری یه چیز دیگه. اون پژوهشگری هم من تصورم اینه که برای فرصت مطالعاتی و اینا باشه. در هر صورت، اگر یه گزینه ویزای کاری هست و یکی "پژوهشگری تحصیلی" شما بدون هیچ شکی باید کاری بگیرین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط khosh2018 نمایش پست ها
    سلام ممنونم بخاطر پاسختون (مثبت هم زدم!). من پذیرش پستداک دارم اما هنوز قراردادم رو برام نفرستادند یا حتا دعوتنامه ام رو. الان میخوام وقت سفارت بگیرم. باور کنید سوال و جوابهای این فروم و مطالب داخل سایت سفارت رو هم خوندم اما هنوز یه جورایی گیج میزنم. میشه لطف کنید بهم بگید الان من بعنوان پستداک باید درخواست چه نوع ویزایی بدم؟ وقت ویزای پژوهشگری بگیرم؟ این ویزای سکشن 20 و 18 داستانش چیه که دوستان اینجا ازش صحبت میکنند؟ و چطوری من الان نوبت بگیرم؟ توی سایت سفارت میرم زده "سیستم تعیین وقت آنلاین". من روش کلیک میکنم میره به یه صفحه که مطالبش ناقص میاد برام. اما شما گفتید که باید ایمیل بزنم و درخواست وقت (اضطراری) بکنم اما توی سایت سفارت چنین چیزی نگفته. لطفا یه راهنمایی گام به گام بکنید! باور کنید من خنگ نیستم اما سایت سفارت یه جوری داغونه. بسیار سپاسگزارم.
    سلام
    من نگفتم شما خنگین. گفتم؟!
    خیلی چیزا رو تو سایت سفارت نمی نویسه. شما به تاپیک وقت اضطراری مراجعه کنین. ایمیلش رو پیدا کنین و ایمیل بزنین به انگلیسی یا آلمانی و درخواست وقت کنین. یادتون نره کپی پاسپورت و قرارداد کاریتونو (یا همون دعوتنامه یا هرچیزی که دادن که تاریخ شروع کار توش هست) رو ایمیل کنین براشون.
    شما می تونین درخواست وقت عادی هم بکنین، اما خب خیلی طول می کشه و معقول تره که وقت اضطراری بگیرین. وقت اضطراری هم تضمینی نداره که بهتون بدن، اما خب شما امتحان کنین. شاید وقت بود براتون.
    اینکه ویزاتون ۲۰ میخوره یا ۱۸ رو خیلی درگیرش نشین. هر دو ویزای کاری هستن و اداره اقامت تصمیم می گیره ویزاتون کدوم باشه.
    قبلا این طوری بود که برای وقت گرفتن تو یه روزای خاصی سایت سفارت باز میشد و باید به سرعت برق و باد وقت می گرفتین وگرنه تموم میشد! اما الان برای دانشجویی این طوریه که شما باید یه ایمیل بزنین و درخواست وقت کنین. چند ماه بعد به ایمیلتون جواب میدن و برای چند ماه بعدترش بهتون وقت میدن. این چند ماه که میگم مثل اینکه الان برای حدود یه سال دیگه وقت سفارت میدن. حالا نمی دونم برای ویزای کاری الان باید منتظر اون روزهای خاص بشین و وقت بگیرین یا ایمیلیه. باید سایت سفارتو بخونین یا ببینین کسایی که اخیرا وقت گرفتن تو همین فروم چی نوشتن. برای همین بهتون گفتم برای شما وقت اضطراری بهتره. البته در هر صورت تقاضای وقت عادی هم بکنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

سلام
    من نگفتم شما خنگین. گفتم؟!
    خیلی چیزا رو تو سایت سفارت نمی نویسه. شما به تاپیک وقت اضطراری مراجعه کنین. ایمیلش رو پیدا کنین و ایمیل بزنین به انگلیسی یا آلمانی و درخواست وقت کنین. یادتون نره کپی پاسپورت و قرارداد کاریتونو (یا همون دعوتنامه یا هرچیزی که دادن که تاریخ شروع کار توش هست) رو ایمیل کنین براشون.
    شما می تونین درخواست وقت عادی هم بکنین، اما خب خیلی طول می کشه و معقول تره که وقت اضطراری بگیرین. وقت اضطراری هم تضمینی نداره که بهتون بدن، اما خب شما امتحان کنین. شاید وقت بود براتون.
    اینکه ویزاتون ۲۰ میخوره یا ۱۸ رو خیلی درگیرش نشین. هر دو ویزای کاری هستن و اداره اقامت تصمیم می گیره ویزاتون کدوم باشه.
    قبلا این طوری بود که برای وقت گرفتن تو یه روزای خاصی سایت سفارت باز میشد و باید به سرعت برق و باد وقت می گرفتین وگرنه تموم میشد! اما الان برای دانشجویی این طوریه که شما باید یه ایمیل بزنین و درخواست وقت کنین. چند ماه بعد به ایمیلتون جواب میدن و برای چند ماه بعدترش بهتون وقت میدن. این چند ماه که میگم مثل اینکه الان برای حدود یه سال دیگه وقت سفارت میدن. حالا نمی دونم برای ویزای کاری الان باید منتظر اون روزهای خاص بشین و وقت بگیرین یا ایمیلیه. باید سایت سفارتو بخونین یا ببینین کسایی که اخیرا وقت گرفتن تو همین فروم چی نوشتن. برای همین بهتون گفتم برای شما وقت اضطراری بهتره. البته در هر صورت تقاضای وقت عادی هم بکنین.
    من چهار ماه پیش از این ایمیل استفاده کردم و توی دو روز جواب دادن و این هم متن ایمیل هست:

visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de

Thank you for your mail.

In order to allow us to check whether an exceptional special appointment can be assigned, please attach a copy of the applicant’s passport, the written letter of admission and scholarship letter with your e-mail.

For more information please visit our website at:

www.teheran.diplo.de

If you have further questions please use the following e-mail address:
    visa-info@tehe.auswaertiges-amt.de

Yours faithfully,

Visa-Section
    German Embassy Teheran
    Ave. Ferdowsi 320 - 324
    P.O. Box: 11365 - 179
    Teheran 11365

البته من برای ویزای دکتری درخواست داده بودم اما فکر کنم همین مدارکی که شما گفتین باید برای پست داک ارایه بشه

Junior Member

با سلام و احترام
    هفته پیش با یک استادی تو آلمان مصاحبه اسکایپ کردم، قرار شد برای مصاحبه حضوری با خرج دانشگاه برم آلمان. برای مصاحبه در سفارت آلمان چه مدارکی باید آماده کنم. لازمه مدارک تحصیلیمو ببرم؟ باید حتما روز مصاحبه در سفارت برای گرفتن ویزا باید بلیط رفت و برگشت آلمان خریده باشم؟
    پیشاپیش از این که راهنماییم می کنید، سپاس گذارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rima3250 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    هفته پیش با یک استادی تو آلمان مصاحبه اسکایپ کردم، قرار شد برای مصاحبه حضوری با خرج دانشگاه برم آلمان. برای مصاحبه در سفارت آلمان چه مدارکی باید آماده کنم. لازمه مدارک تحصیلیمو ببرم؟ باید حتما روز مصاحبه در سفارت برای گرفتن ویزا باید بلیط رفت و برگشت آلمان خریده باشم؟
    پیشاپیش از این که راهنماییم می کنید، سپاس گذارم
    سلام. از سوالتون مشخصه که احتمالا اطلاع زیادی در مورد شرایط ویزای آلمان ندارید. مرحله اول وقت گرفتن از سفارت هست که پروسه معمولش بیش از یکسال طول میکشه و اگه وقت اضطراری بخواید که حداقل ۲ هفته (البته نمیدونم وقت اضطراری شامل شما میشه یا نه! تا جایی که اطلاع دارم فقط دانشجوهای دکترا با فاند یا قرارداد کاری موفق به گرفتن وقت اضطراری شدن)! و اینکه حدود ۸ هفته خود فرایند ویزا (البته اگر مشکل خاصی پیش نیاد). مدارک مورد نیاز توی سایت سفارت هست. نیازی به بلیط نیست. بنظرم اگر استادتون رو در جریان فرآیند ویزا قرار بدید و مجابشون کنید که از طریق اسکایپ کار رو تموم کنید و پذیرش بگیرید که خیلی بهتر با توجه به شرایط ویزا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)