صفحه 60 از 207 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط yadollahyy نمایش پست ها
    منم یه ده روزی شده با استادم تماس گرفتن ولی امروز یه ایمیلی استاد بهم زده که من اینطور برداشت کردم که تازه امروز به امنیت جواب داده. پس تاریخی که با استاد تماس گرفتن فک نکنم ملاک باشه و تاریخی که استاد بهشون جواب ارسال میکنه مهمه!
    کسایی که با استادشون تماس گرفتن و ویزاشون امده آیا همون موقع تماس استادشون به امنیت جواب داده؟
    مسلما مهم اینه که استاد کی جواب داده باشه. به نظر من شما که فقط منتظر ویزایید بقیه کارهاتون را بکنید که به محض اینکه ویزاتون اومد بتونید برید. چون آلمان معروفه به اینکه دقیقه نودیه. من فکر می کنم چون اکثر ددلاین های گرنت ها و بورس ها برای اول دسامبره، تا اونموقع یه خبرهایی بشه وخیلی ویزاها بیاد. واقعا امیدوارم که همین طور بشه.

Junior Member

سلام دوستان

در فرم ویزای اقامت هیچ مکانی که نشان دهندهنوع ویزاست مشخص نشده (دانشجویی/ اقامت تحقیقاتی/ کار /...).
    می خواستم ببینم فرم دیگه ای در این مورد بهمون می دن در روز درخواست؟ یا نوع درخواست چجوری مشخص می شه؟

با تشکر

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid2c نمایش پست ها
    سلام دوستان

در فرم ویزای اقامت هیچ مکانی که نشان دهندهنوع ویزاست مشخص نشده (دانشجویی/ اقامت تحقیقاتی/ کار /...).
    می خواستم ببینم فرم دیگه ای در این مورد بهمون می دن در روز درخواست؟ یا نوع درخواست چجوری مشخص می شه؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز،

سوال 20 فرم ویزا را دوباره نگاه کنید. این سوال مربوط به نوع ویزاست.

فرم رشته های خاص (only for phd students.PDF) هم لازمه. مشخصات استاد راهنما و پروژه در این فرم درج می شود.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrykhojasteh نمایش پست ها
    مسلما مهم اینه که استاد کی جواب داده باشه. به نظر من شما که فقط منتظر ویزایید بقیه کارهاتون را بکنید که به محض اینکه ویزاتون اومد بتونید برید. چون آلمان معروفه به اینکه دقیقه نودیه. من فکر می کنم چون اکثر ددلاین های گرنت ها و بورس ها برای اول دسامبره، تا اونموقع یه خبرهایی بشه وخیلی ویزاها بیاد. واقعا امیدوارم که همین طور بشه.
    ممنون بابت راهنماییتون. تازه استادم بعدش بهم گفت که در جواب امنیت یه نامه تهیه کرده و بعد از کلی تلفن زدن با امنیت، کاملش کرده و با پست! فرستاده برلین. من دیگه نهایت آرزوم اینه که تا آخر همین سال میلادی بیاد ویزا دقیقه نودی که هیچ امیدوارم دقیقه 120 یه کاری بکنن و تا قبل 2014 بدن ویزا رو که بتونم از فوریه اونجا شروع کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrykhojasteh نمایش پست ها
    اگه با استادتون تماس گرفته اند، هر هفته یکشنبه/دوشنبه یه ایمیل به سفارت بزنید تا به محض اینکه جواب از همون جرمن اتوریتیزشون برسه، شماره تون را اعلام کنند.
    پاسخ حسابی مگه میدن اخه اینا! جالبه که آقای مالکی که مسئول دآآد و بورسیه دآآد هم هست کلا جواب آدمو نمیده! یعنی من اگه آخرش خودم نرفتم با دویچه‌وله مصاحبه کنم نامردم! :دی
    من موندم اینا شش روز دیگه ویزا ندن یعنی کلی از بچه‌ها بورسیه و پوزیشنشون میپره ها ولی اصلا انگار نه انگار! نشستن دور همی میخندن میگه: "هه هه این یارو هانوفر میخاست بره دوباره ایمیل داده کلی از اینکه ممکنه بورسیه اش بپره گفته واسمون... بعدشم میخندن و میگن که بذار اون تمپلیت رو براش بفرستم دلش خوش بشه که جوابشو دادیم" :پی
    بجان خودم اگه این نبود من اسممو عوض میکنم! باور کن...!

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsobh نمایش پست ها
    پاسخ حسابی مگه میدن اخه اینا! جالبه که آقای مالکی که مسئول دآآد و بورسیه دآآد هم هست کلا جواب آدمو نمیده! یعنی من اگه آخرش خودم نرفتم با دویچه‌وله مصاحبه کنم نامردم! :دی
    من موندم اینا شش روز دیگه ویزا ندن یعنی کلی از بچه‌ها بورسیه و پوزیشنشون میپره ها ولی اصلا انگار نه انگار! نشستن دور همی میخندن میگه: "هه هه این یارو هانوفر میخاست بره دوباره ایمیل داده کلی از اینکه ممکنه بورسیه اش بپره گفته واسمون... بعدشم میخندن و میگن که بذار اون تمپلیت رو براش بفرستم دلش خوش بشه که جوابشو دادیم" :پی
    سلام دوست عزیز،

اینکه فشار بیش از حدی روی ما هاست قبوله. و اینکه سفارت و مقامات آلمانی به این قضیه بی توجه اند نیز همینطور. ولی واقعیت اینه که چه کاری از دست ما ساخته است. تا جایی که می تونستیم تماس بگیریم (سفارت، امورخارجه آلمان، استاد و دانشگاه و ...)، تماس گرفتیم. بغیر از انتظار کشیدن کاری نمی شه کرد. سختیش اینه که هر چی زمان تا اول دسامبر کمتر می شه، کمابیش سختی کار هم بیشتر می شه. ولی واقعیت اینه ما کاری ازمون بر نمی یاد. اگه این سفارت و سازمانهای وابسته کار ما را به موقع انجام بدن، شانس آوردیم. مگه نه، باید بدنبال موقعیت جدیدی باشیم و افسوس کل وقت و انرژی ای که توی این مسیر گذاشتیم بخوریم.

تازه اومدیم، و بارکدمون توی هفته جاری اعلان شد. یک هفته طول می کشه، نامه بورسیه و پذیرش جدید آماده بشه تا بشه ویزا را گرفت. همینطور خرید بلیط پرواز. نامید نیستم، سعی می کنم (البته این تلاش خودش بیهوده است) منطقی به قضیه نگاه کنم. ولی بعیده بشه توی تاریخی که دانشگاه خواسته (اول دسامبر) اونجا باشیم یا حداقل ویزای آلمان را روی گذرناممون مشاهده کنیم.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

خیلی شرایط بیه، میدونم همه از انتظار و این بلاتکلیفی خسته شدند ولی چاره ای جز صبر نیست ایشالا که ویزای همه بیاد و کارها بخوبی پیش بره، بیاید امیدوار باشیم و باور داشته باشیم که هیچ تلاشی بیهوده نیست. توکل به خدا ایشالا تو این هفته این صفحه پر بشه از خبرهای خوش.

سلام
    من هم درک میکنم که چه موقعیت سختیه و تاره خیلی از دوستان بخاطر سربازیشون ممکنه مجبور بشن از رویاهای موفقیت سقوط بکنن به پست نگهبانی در مرز! البته این بحثی که شما هم اشاره کردید در مورد تقریبا غیرممکن بودن رسیدن به دسامبر جدیه. شاید بشه اسکن ایمیل شده‌ی نامه پذیرش و بورسیه رو یروزه رسوند به سفارت ولی صدور ویزا و گرفتن بلیط و از ههه مهمتر کارهای قبل از رفتن هست که من رو هم کم کم ناامید کرده از رسیدن به یک دسامبر. من امروز یه ایمیل زدم به دآآد و درخواست کردم که ددلاینشونو تغییر بدن چون قصوری از طرف من اتفاق نیافتاده و ناهماهنگی یا تعلل خودشون باعث تاخیر شده. و مطمن باش اگر شما هم یک متن درخواست با استدلال و منطقی به دانشگاه بنویسی حداقلش اینه که میفهمن پروسه ای که چیدن مشکل داره.
    من کلی وقت و انرژی و هزینه کردم تا الان و یه بخش از خسارتی هم که الان در صورت نیومدن ویزا شاملم خواهد شد هزینه فرصت هایی است که بدلیل این موقعیت از دست دادم. و مطمن باش که اگر رد بشم تمام تلاشمو بصورت جدی برای اعتراض به سفارت خواهم کرد. اعتراض کردن تنها کاریه که یکم میشه خودمونو راضی کنیم که وقت و عمرمونو برای هیچ به هدر ندادیم. من میدونم که بی.بی.سی یه بخشی داره به نام "ویدووهای شما" یا یک چنین چیزی... میشه برای اونا گزارش تهیه کرد و فرستاد. یا حتی اگر با دویچه وله مکاتبه کنیم میشه قانعشون کرد که یه گزارش تهیه کنند در مورد بچه هایی که فقط بخاطر دیرکردن صدور ویزا موقعیتاشونو از دست دادن.
    البته اینم بگم که هنوز ناامید نشدم از صدور ویزا و تا آخرین لحظه ی ممکنم ناامید نمیشم ولی اگر نشه هم بقول بچه‌های مذهبی "لابد یه حکمتی داشته" :دی

متاسفانه همین طوره. من هر بار واسه خانم هاشمی ایمیل زدم نهایتا فرداش بهم جواب داد، هر هفته هم ایمیل می زدم ولی فکر می کنم کارمندهایی مثل مالکی و هاشمی کاری از دستشون بر نمیاد جز اینکه بهت بگند الان در چه مرحله ای هستی. نمی دونم تاثیر داره یا نه ولی توی قسمت اعلام نتایج بعضی دوستان گویا وقتی به این مرحله های بحرانی می رسیدند از سر زدن به سفارت- ایمیل زدن استاد به سفارت برای همکاری بیشتر و اینا نتیجه گرفته بودند مخصوصا اینکه با استادتون تماس کذایی شون را گرفته اند. البته فکر کنم گفتین استاد شما خیلی همکاری نمی کنه در این زمینه ها. امیدوارم خیلی زود ویزاتون بیاد من یه بار پوزیشنم را از دست دادم (هنوز هم تکلیف پوزیشنم مشخص نشده) و می دونم چه حال بدی داره.

سلام
    من هم درک میکنم که چه موقعیت سختیه و تاره خیلی از دوستان بخاطر سربازیشون ممکنه مجبور بشن از رویاهای موفقیت سقوط بکنن به پست نگهبانی در مرز! البته این بحثی که شما هم اشاره کردید در مورد تقریبا غیرممکن بودن رسیدن به دسامبر جدیه. شاید بشه اسکن ایمیل شده‌ی نامه پذیرش و بورسیه رو یروزه رسوند به سفارت ولی صدور ویزا و گرفتن بلیط و از ههه مهمتر کارهای قبل از رفتن هست که من رو هم کم کم ناامید کرده از رسیدن به یک دسامبر. من امروز یه ایمیل زدم به دآآد و درخواست کردم که ددلاینشونو تغییر بدن چون قصوری از طرف من اتفاق نیافتاده و ناهماهنگی یا تعلل خودشون باعث تاخیر شده. و مطمن باش اگر شما هم یک متن درخواست با استدلال و منطقی به دانشگاه بنویسی حداقلش اینه که میفهمن پروسه ای که چیدن مشکل داره.
    من کلی وقت و انرژی و هزینه کردم تا الان و یه بخش از خسارتی هم که الان در صورت نیومدن ویزا شاملم خواهد شد هزینه فرصت هایی است که بدلیل این موقعیت از دست دادم. و مطمن باش که اگر رد بشم تمام تلاشمو بصورت جدی برای اعتراض به سفارت خواهم کرد. اعتراض کردن تنها کاریه که یکم میشه خودمونو راضی کنیم که وقت و عمرمونو برای هیچ به هدر ندادیم. من میدونم که بی.بی.سی یه بخشی داره به نام "ویدووهای شما" یا یک چنین چیزی... میشه برای اونا گزارش تهیه کرد و فرستاد. یا حتی اگر با دویچه وله مکاتبه کنیم میشه قانعشون کرد که یه گزارش تهیه کنند در مورد بچه هایی که فقط بخاطر دیرکردن صدور ویزا موقعیتاشونو از دست دادن.
    البته اینم بگم که هنوز ناامید نشدم از صدور ویزا و تا آخرین لحظه ی ممکنم ناامید نمیشم ولی اگر نشه هم بقول بچه‌های مذهبی "لابد یه حکمتی داشته" :دی
    اون قسمت (حتما یه حکمتی توش بوده) من اینقدر این حرف را بعد از اینکه پوزیشنم را از دست داده بودم شنیده بودم که با اینکه حرف بدی نیست شنیدنش دیگه ناراحتم می کرد. به نظر من شما حتی اگه تا آخرین لحظه هم اگه خدای نکرده ویزاتون نیومد و پوزیشن تون را هم از دست دادین، بازم ناامید نشین و بازم تلاش کنید که یه پوزیشن دیگه چه آلمان و چه جای دیگه پیدا کنید. شاید یه حکمتی داشته باشه ولی مطمئن باشید حکمتش این نیست که نا امید بشید و دست از تلاش بردارید. ایشالا یا ویزاتون همین روزها بیاد یا شرایط بهتری براتون پیش بیاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)