صفحه 85 از 207 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495135185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

مرسی
    بقیه دوستان هم سریعتر اطلاعاتشون رو بفرستند و اگر ویرایشی روی متن نامه دارند اطلاع بدند.

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در مورد مورد اول مطمئن نیستم، چون از من اصلش رو نخواستن، یعنی همون چیزی که از ایران براشون اسکن کرده بودم فرستاده بودم کافی بود (مدرک school leaving certificate رو میگم) ولی در مورد دومی درست می گین. ثبت نام تا یه تاریخی انجام میشه و اگر به اون تاریخ نرسین، ثبت نام دانشگاه نمی شین. دکترا دو تا ثبت نام داره، ثبت نام دانشکده، ثبت نام دانشگاه. شما توی دانشکده ثبت نام میشین و کارتونو باید شروع کنین رسما ولی ثبت نام دانشگاه نمی شین تا وقتی که ترم جدید بشه. ولی در مورد غذا، اینجا هر کس می تونه چند بار کارت بزنه، مثل ایران نیست که هر کس رزرو کنه و از این حرفا. می تونین بگین دوستاتون براتون حساب کنن و شما پولشو به اونا بدین.
    سلام دوست عزیز

من هفته پیش رسیدم آلمان و ثبت نام دانشگاه هم انجام دادم، فکر میکنم مطلبی که نوشتید دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه و کلی نیست، هیچ مدرکی هم از من نخواستند. روز اول به همراه دانشجوی ایرانی گروهمون رفتیم پیش استاد و از ایشون نامه گرفتیم. همه کارها با همون نامه حال شد. (قبلا فقط اسکن مدارک فرستاده بودم)
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

سلام دوستان،
    من هفته پیش و دم پرواز به مش‍کلی بر خوردم که امیدوارم برای هیچکس دیگه ای یپش نیاد.
    پروازم از مشهد به مقصد هانوفر بود. ‍‍کمی استرس داشتم که اضافه بار نداشته باشم. برخلاف آنچه در سایت ترکیش بیاد دارم، هر کیلو اضافه بار را ۲۰ هزار تومان حساب می کردند. بارم ‍را که تحویل دادم خیالم راحت شد که همه چی حله. رفتم بانک و ۶۵ هزار تومان عوارض خروج را پرداخت کردم. اما در ‍کمال ناباوری پلیس گذرنامه گفت ‍که وضعیت خروجت قرمزه. من که اصلا نمی دونستم داره چی می گه و این رنگها نشان دهنده چی هستند. پرسید ‍کارت پایان خدمتت جدیده، منم ‍کارت را نشونش دادم. ی‍ک سروان دیگه اومد و گفت بارم را باید آفلود کنم چون اجازه خروج ندارم. ناچارا با قیافه وارفته بارم را تحویل گرفتم و به خانواده تماس گرفتم ‍که برگردند چون نگذاشتند سوار هواپیما بشم.
    صبح فرداش، رفتم اداره گذرنامه شهرم در مشهد. مشکل ظاهرا این بود که من بعد از اتمام سربازی و قبل از دریافت کارت، برای شر‍کت در آزمون آیلتس تقاضای گذرنامه ‍کرده بودم. بدون اینکه در گذرنامه ام جایی ثبت بشه، در واقع گذرنامه ام موقت بوده و من خبر نداشتم. باید بعد از دریافت کارت پایان خدمت به اداره گذرنامه مراجعه می ‍کردم ‍که بی خبر بودم. هیچی بعد از چند ساعت علافی گفتند ‍که همه چی درسته.
    مشکل بلیط بود ‍که اونم با ارایه تگ کوچکی که روی چمدانم جا مونده بود و رسید بانک فرودگاه و البته ۵۰ دلار جریمه حل شد و برای شب بعدی بلیط گرفتم. این اتفاقات خیلی استرس زا بودند چون نمی دونستم مشکل چیه و حالا باید به استادم چی بگم و مشکل چطوری حل خواهد شد.

نتیجه اخلاقی: ان شاء الله ویزاتون ‍که اومد ی‍کسر برید اداره گذرنامه و از اعتبار و رنگ سبز توی سیستم داخلیشون اطمینان کسب ‍کنید. این مساله جدا از تاریخ اعتبار گذرنامه شماست.

البته قاعدتا ‍کارتهای پایان خدمت جدید ام‍کان اتصال به سیستم دارند تا این مشکلات حل بشه، اما فعلا حداقل اینطوری نیست.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

دوستان به نظرتون مدارکی مثل رزومه تحصیلی و کاری، معدل ، فاصله بین دو مقطع تحصیلی و یا کیفیت دانشگاه مقصد توسط سفارت بررسی میشه یا اداره مهاجرت شهر مقصد و یا اداره امنیت؟ و یا کلا توسط بخش دیگه ای؟

شماره های جدید زدن، فکر کنم 3 تاشون دکترا هستن: 536041 و 544386 و 537670

اینارو کجا زده که من ندیدم!؟
    من کنترل+ اف پنج میزنم؛ نکنه کنترل شیفت اف پنج میخاد؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsobh نمایش پست ها
    اینارو کجا زده که من ندیدم!؟
    من کنترل+ اف پنج میزنم؛ نکنه کنترل شیفت اف پنج میخاد؟!!
    لینک: http://www.teheran.diplo.de/contentb...lbereit_DD.pdf

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    شماره های جدید زدن، فکر کنم 3 تاشون دکترا هستن: 536041 و 544386 و 537670
    از کجا می دونید که دکتری هستند؟ به خاطر اینکه دعوتنامه بورس تحصیلی جدید ازشون خواستند؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenzn نمایش پست ها
    از کجا می دونید که دکتری هستند؟ به خاطر اینکه دعوتنامه بورس تحصیلی جدید ازشون خواستند؟!!!!
    آره به خاطر EI و Stip میشه چنین حدسی زد

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    آره به خاطر EI و Stip میشه چنین حدسی زد
    امیدوارم دوستان دکتری که نتیجشون میاد خودشون بیان نتایج رو اعلام کنند تا همه استفاده کنند. شمارشون زیاد به دکتری ها نمی خوره!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)