صفحه 94 از 207 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس م شیمی

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

سلام به همه
    من یکشنبه وقت سفارت دارم.توی نامم اشاره ای به زبان دوره دکترام نشده. به استادمم میل زدم هنوز جوابی نداره. تافل 102 دارم . سوالم اینه که مگه دکترا به زبان غیز انگلیسی هم داریم که اونجا تو سفارت سر این بهم گیر بدن. تو یه میل استادم گفته تو با انگلیسی با همه راحت میتونی کار کنی ولی وایه مکالمات روزمرت به المانی نیاز داری. این ایمیلو نمیتوننم رو کنم نه؟
    ممنون میشم سریع راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط beauti3881 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من یکشنبه وقت سفارت دارم.توی نامم اشاره ای به زبان دوره دکترام نشده. به استادمم میل زدم هنوز جوابی نداره. تافل 102 دارم . سوالم اینه که مگه دکترا به زبان غیز انگلیسی هم داریم که اونجا تو سفارت سر این بهم گیر بدن. تو یه میل استادم گفته تو با انگلیسی با همه راحت میتونی کار کنی ولی وایه مکالمات روزمرت به المانی نیاز داری. این ایمیلو نمیتوننم رو کنم نه؟
    من استادم توی دعوتنامه دقیقا اشاره کرده بود که زبان دوره دکتری انگلیسی هست و سفارت هیچ سوالی نکرد ...

در واقع من دعوتنامه یکی از دوستام که الان آلمان دکتری میخونه را ازش گرفتم و با کمک استاد و منشیش دقیقا عین اون نوشتیم تا جای هیچگونه سوالی برای سفارت نمونه!
    مصاحبه من 15 دقیقه شد و قبل از 8 صبح از سفارت اومدم بیرون!!
    خانومه که مدارک را میگرفت نظم منو تحسین کرد چون مدارکم کامل و مرتب بود!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط beauti3881 نمایش پست ها
    سلام به همه
    بله دوره دکتری هم میتونه آلمانی باشه. به این معنی که استاد شما و همه همکارانتون با شما فقط آلمانی صحبت می کنند. توی نامه دعوتنامه من ذکر شده بود که زبان کاری در دانشگاه آلمانی هست و تسلط نسبی به زبان آلمانی الزامی هست. من روز مصاحبه با مدرک A2 آلمانی رفتم که البته نمره ام خیلی خوب بود و آفیسر هم اصلا سوال آلمانی از من نپرسید. بعد از تقریبا دو ماه مدرک B1 گرفتم و اسکنش رو برای سفارت ارسال کردم. مشکلی برای من از این بابت پیش نیومد و ویزام رو گرفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima8515 نمایش پست ها
    من استادم توی دعوتنامه دقیقا اشاره کرده بود که زبان دوره دکتری انگلیسی هست و سفارت هیچ سوالی نکرد ...

در واقع من دعوتنامه یکی از دوستام که الان آلمان دکتری میخونه را ازش گرفتم و با کمک استاد و منشیش دقیقا عین اون نوشتیم تا جای هیچگونه سوالی برای سفارت نمونه!
    مصاحبه من 15 دقیقه شد و قبل از 8 صبح از سفارت اومدم بیرون!!
    خانومه که مدارک را میگرفت نظم منو تحسین کرد چون مدارکم کامل و مرتب بود!
    میشه بگین دقیقا چی نوشته بود توی دعوت نامه؟
    استادم توی دعوت نامش به طور صریح ننوشته که 'دوره به زبان اینگلیسیه' اما نوشته که من نشون دادم که تسلط کافی روی زبان اینگلیسی دارم و از این نظر میتونم دکتری ام رو با موفقیت به اتمام برسونم. به نظرتون این کافیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_Physics نمایش پست ها
    میشه بگین دقیقا چی نوشته بود توی دعوت نامه؟
    استادم توی دعوت نامش به طور صریح ننوشته که 'دوره به زبان اینگلیسیه' اما نوشته که من نشون دادم که تسلط کافی روی زبان اینگلیسی دارم و از این نظر میتونم دکتری ام رو با موفقیت به اتمام برسونم. به نظرتون این کافیه؟

Our working language is English. After our online interview we confirm that your English skills meet
    the requirements of our University.

دعوتنامه خطاب به منه

Junior Member

سلام دوستان،

سه تا سوال داشتم که خیلی ممنون میشم جوابم رو بدید.

1. برای تحویل گرفتن ویزا نیاز هست که اصل دعوتنامه جدید رو به سفارت نشون بدیم یا فقط پرینت اسکن نامه رو که استاد ایمیل کرده ارائه بدیم کفایت میکنه؟
    2. برای بورسیه جدید (Stip) اگه توی دعوتنامه درباره فاند و شرایط مالی نوشته شده باشه کافیه؟ یا باید یه نامه جدا گرفته بشه؟
    3. برای تحویل مدارک خواسته شده حتما باید 7 صبح بریم یا اینکه دیرتر برسیم هم قبول میکنن؟

پیشاپیش خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alib3 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

1. برای تحویل گرفتن ویزا نیاز هست که اصل دعوتنامه جدید رو به سفارت نشون بدیم یا فقط پرینت اسکن نامه رو که استاد ایمیل کرده ارائه بدیم کفایت میکنه؟
    2. برای بورسیه جدید (Stip) اگه توی دعوتنامه درباره فاند و شرایط مالی نوشته شده باشه کافیه؟ یا باید یه نامه جدا گرفته بشه؟
    3. برای تحویل مدارک خواسته شده حتما باید 7 صبح بریم یا اینکه دیرتر برسیم هم قبول میکنن؟

پیشاپیش خیلی ممنون
    1- پرینت قبوله (من رنگی گرفته بودم)
    2- تو دعوتنامه مبلغش باشه کافیه ولی من نامه scholarship دانشگاه را هم برده بودم
    3- من دو ماه پیش وقت گرفته بودم برای 7:30 صبح اما 7 صبح نفر اول رفتم تو سفارت هیچی نگفتن ! خوشم میاد رفتارشون با دخترا خیلی مودبانه و خوبه
    دو ماه پیش پذیرش نداشتم اما الکی رفتم تو سایت سفارت یه وقت مصاحبه دانشجویی گرفتم که با شانس من با پذیرشم هماهنگ شد!!

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط alib3 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

پیشاپیش خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز

١- وقتی ویزا شما میاد, باید درخواست نامه بورس جدید بدهید. مسلما اصل نامه زودتر ازدو هفته به دست شما نمیرسه. سفارت سر این قضیه خوشبختانه اذیت نمیکنه. یعنی پرینت نامه جدید را قبول میکنه.

٢- چون قبل از دریافت ویزا اسکن نامه بورسیه جدید را برای خانوم هاشمی ایمیل زاده بودم, سفارت از من هیچ نامه جدیدی نخواست.

٣- نه لزومی نداره ٧ اونجا باشد. فکر میکنم از ٧ تا ١٠ مدارک را جهت صدور ویزا تحویل میگیرند. و بعد از ظهر بین ١ تا ٣ ویزا را تحویل میدن (بهتره ٢ اونجا باشد خلوته).

یک پست قدیمی
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

دعوتنامه من به زبان انگلیسی بود(فرصت مطالعاتی.تحقیق).من یک کلمه آلمانی حرف نزدم(در واقع بلد هم نیستم) ومصاحبه فقط فارسی بود(اصلا هیچ سوال علمی نپرسید).فقط Ielts رو گرفت.
    شما تافل رو با خودت ببر.

Junior Member

بچه هایه سوال دارم: تو مقطع دکتری همه باید فرم رشته های خاص را پر کنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)