صفحه 125 از 207 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی- دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، فرصت مطالعاتی و متخصصین مهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط jupiter نمایش پست ها
    این سوال بارها و بارها به اشکال مختلف پرسیده شده من خودم هم قبلا این سوالو پرسیدم. افرادی بودن که با تایید استادشون تونستن ویزا بگیرن. افرادی هم بخاطر نداشتن مدرک رد شده اند. بنظر می رسه داشتن مدرک بهتره تا نداشتن
    باید خبر موثق بدست بیاریم از افرادی که جدیدا موفق به اخذ ویزا شدن. و یا اینکه از سفارت مطمئن شیم
    میبخشید شما ترم چند دکترا هستید؟
    من مرداد ماه برای ویزای فرصت اقدام کردم ازم مدرک زبان خواستند. یک ماه بعد مدرکم رو بردم و کلا دو ماه و نیم طول کشید تا ویزام اومد. من بهشون گفتم که نه استادم و نه دانشگاه ازم زبان نخواستن اما تاکید کرد که برای ویزای دانشجویی باید آیلتس یا تافل داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biostatistics

Unhappy پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، فرصت مطالعاتی و متخصصین مهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط jupiter نمایش پست ها
    این سوال بارها و بارها به اشکال مختلف پرسیده شده من خودم هم قبلا این سوالو پرسیدم. افرادی بودن که با تایید استادشون تونستن ویزا بگیرن. افرادی هم بخاطر نداشتن مدرک رد شده اند. بنظر می رسه داشتن مدرک بهتره تا نداشتن
    باید خبر موثق بدست بیاریم از افرادی که جدیدا موفق به اخذ ویزا شدن. و یا اینکه از سفارت مطمئن شیم
    میبخشید شما ترم چند دکترا هستید؟
    سلام من دانشجوی ترم هشت هستم
    نمره حدنصاب در آلمان حداقل هشتاد هست و من نمی دونم از کجا میشه مطمئن شد که نمره حد نصاب رو باید بیاریم یا نمره پایین تر هم قبوله
    تا حالا هیچکدوم از دوستای من که رفتن فرصت مطالعاتی در سالهای گذشته مدرک زبان تافل یا آیلتس نداشتن به همین دلیل روش سرمایه گذاری نکردم
    امیدوار بودم کسی اطلاع داشته باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط germanstudy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا به تازگی کسی برای فرصت مطالعاتی به آلمان رفته
    آیا داشتن مدرک تافل یا آیلتس برای ویزا ضروری هست یا میشه از استاد نامه گرفت به علاوه اگه مهمه نمره ا چقدر باید باشه آیا مثلا هفتاد قبوله؟ من دارم سعی می کنم در چند هفته آینده امتحان تافل بدم و خیلی استرس دارم که نکنه نمره حد نصاب نیارم
    یه نکته دیگه هم که در چک لیست سفارت آلمان بود درباره اینه که نوشته شده دانشجویان با هزینه شخصی نمی تونن برن فرصت مطالعاتی!!!! یعنی آیا اگه گواهی حساب بانکی داشته باشیم ویزا نمی دن و حتما باید نامه حمایت مالی وزارت علوم رو داشته باشیم؟

ممنون میشم اگه کسی جوابم رو بده
    من برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم و با هزینه شخصی. البته داستانم یکم پیچیده است و اگر ایشالا نتیجه ویزا بیاد انشالله در قسمت نتایج ویزا جزییات رو توضیح میدم. فقط اینجا این رو عرض کنم که پذیرشی که به من داده شد پذیرش فرصت مطالعاتی نبود به من پذیرش short term PhD student از طرف دانشگاه صادر شد تا بتونم با هزینه شخصی ویزا بگیرم. البته خیلی طول کشید تا همین هم از طرف سفارت مورد قبول قرار بگیره. خلاصه که در شکل عادی فرصت مطالعاتی شما نمیتونید با هزینه شخصی برای ویزا اقدام کنید و مورد من هم به شکلی که گفتم کمی تا قسمتی استثنایی بود. پیشنهادم اینه اگر نمیتونید از ایران کمک هزینه بگیرید به فکر بورسیه از آلمان باشید.

در مورد مدرک زبان من نمره زبان تافلم 103 بود و مشکلی نداشت به هر حال. ولی در مورد ضروری بودنش مطمئنم.
    کلا در مورد سفارت المان چیزی که من متوجه شدم اینه که شما هر چقدر مدارکتون کاملتر باشه بعدا کمتر به دردسر میخورین. همین الان من دارم دوره A1 آلمانی رو میرم. چون اصلا بعید نمیدونم که فردا روزی بهم بگن باید مدرک A1 بیاری که ویزاتو بدیم! همون طور که قبلا برای فرصت مدرک زبان نمیخواستن ولی الان میخوان.

Junior Member

من صد روز از مصاحبه ام گذشته اما هنوز حتی بااستادم تماس نگرفتن متقاضی فرصت مطالعاتی هستم با بورس وزارت علوم. آیا تماس با استاد ضروریه؟ کسی با شرایط من تازگی ویزا نگرفته که ببینم چقدر طول میکشه؟ رشته ام هم از رشته های علوم انسانی هست و جزو رشته های خاص نیست

Junior Member

سلام من الان ۵۴ روز از مصاحبه ام می گذره و هنوز با استادم تماس نگرفتن (فرم امنیتی داشتم دکترا با فاند کامپیوتر) استادم می گه من به کجا ایمیل بزنم و پی گیری کنم. می شه لطفا راهنمایی کنید.

البته سفارت به خودم هیچ جوابی نمی ده و می گه باید ۸ هفته بگذره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mefmef نمایش پست ها
    سلام من الان ۵۴ روز از مصاحبه ام می گذره و هنوز با استادم تماس نگرفتن (فرم امنیتی داشتم دکترا با فاند کامپیوتر) استادم می گه من به کجا ایمیل بزنم و پی گیری کنم. می شه لطفا راهنمایی کنید.

البته سفارت به خودم هیچ جوابی نمی ده و می گه باید ۸ هفته بگذره.
    شما قطعا پست های قبلی این تاپیک رو خوندید، درسته؟
    مال خیلی از دوستان بعد از 3.5 ماه بوده، شما نگران چی هستید الان؟

دوستان ببینید این روال عادی سفارت بی در پیکر آلمانه. با ابراز این نگرانی ها کسی راه حلی جز اینکه بهتون بگه صبر کنید جلوتون نمی ذاره. اثباتش هم اینکه برید همین تاپیک رو از اول تا آخر بخونید و ببینید.
    اینطور نیست که بپرسید چرا تماس نگرفتن، یعنی دارم ریجکت میشم یا پرونده من گم شده و یا ... و یا ... بعد کسی بیاد راه حلی که تا حالا در این فروم برای هیچکی بیان نشده نشون شما بده تا مشکل حل بشه.

منظورم این کاربر عزیز سایت هم نیست، کلا با همه هستم که این مشکل رو دارن. من هم این مشکل رو داشتم، فقط و فقط و فقط صبر کردم تا نتیجه ویزام اومد. وقتی المان اومدم هم استادم گفت من کاری واقعا از دستم برنمی اومد بکنم تا سریع تر ویزات بیاد.
    می تونید از سر کله سحر برید توی صف باجه اطلاعات واستید فقط برای دلگرمی خودتون یه جوابی از اون آفیسر بگیرید و بدونید کجای کار هستید اما تسریع در روند کار نداره. روزهای اول می گن تا 8 هفته بعدش که میری میگن 4 ماه بعدش که میری می گن 6 ماه شد بیا.
    تاپیک اعلام نتیجه ی ویزای دکتری

اگر برای دکتری اقدام کردید و ویزاتون اومده (شکرخدا) لطفا در تاپیک فوق اعلام کنید. باشد که رستگار شوید.

Junior Member

من توی این فروم زیاد خوندم که استاد به اداره ی امنیت امیل زده و جواب رو ‍پی گیری کرده... لطفا اگر کسی اون ایمیل رو داره دریغ نکنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط havva نمایش پست ها
    شما قطعا پست های قبلی این تاپیک رو خوندید، درسته؟
    مال خیلی از دوستان بعد از 3.5 ماه بوده، شما نگران چی هستید الان؟

دوستان ببینید این روال عادی سفارت بی در پیکر آلمانه. با ابراز این نگرانی ها کسی راه حلی جز اینکه بهتون بگه صبر کنید جلوتون نمی ذاره. اثباتش هم اینکه برید همین تاپیک رو از اول تا آخر بخونید و ببینید.
    اینطور نیست که بپرسید چرا تماس نگرفتن، یعنی دارم ریجکت میشم یا پرونده من گم شده و یا ... و یا ... بعد کسی بیاد راه حلی که تا حالا در این فروم برای هیچکی بیان نشده نشون شما بده تا مشکل حل بشه.

منظورم این کاربر عزیز سایت هم نیست، کلا با همه هستم که این مشکل رو دارن. من هم این مشکل رو داشتم، فقط و فقط و فقط صبر کردم تا نتیجه ویزام اومد. وقتی المان اومدم هم استادم گفت من کاری واقعا از دستم برنمی اومد بکنم تا سریع تر ویزات بیاد.
    می تونید از سر کله سحر برید توی صف باجه اطلاعات واستید فقط برای دلگرمی خودتون یه جوابی از اون آفیسر بگیرید و بدونید کجای کار هستید اما تسریع در روند کار نداره. روزهای اول می گن تا 8 هفته بعدش که میری میگن 4 ماه بعدش که میری می گن 6 ماه شد بیا.
    دقیقا همینطور هست که فرمودند
    من الان 6 ماهه که منتظرم
    حتی با استادم هم تماس نگرفتند !
    سفارت تا 6 ماه تمام نشه کاری برای امنیت انجام نمی ده

Junior Member

سلام، یه سوال داشتم. آيا در روز مصاحبه اصل ریزنمره فارسی رو بهمون برمیگردونن؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-aero نمایش پست ها
    سلام، یه سوال داشتم. آيا در روز مصاحبه اصل ریزنمره فارسی رو بهمون برمیگردونن؟ مرسی
    سلام
    پس می دن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)