صفحه 5 از 207 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط elmira_m88 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال از بچه های دکترا دارم، ما که نمیدونیم چه موقع جواب ویزامون میاد، برای خوابگاه یا گرفتن خونه چاه کار باید بکنیم؟ من از تیرماه تو لیست انتظارم برای خوابگاه و 2 بار درخواست دادم میگن فعلا هیچی نداریم نمیدونم ج ویزام اومد چی کار کنم، لطفا راهنمایی کنید.
    مرسی

یه ایمیل به استادت بزن بگو احتمالا فلان موقع تقریبا میای، بهش بگو که جا نداری و اگه ممکنه برای اون هفته ها یا ماهای اول برات گست هوس دانشگاه رو رزرو کنه.

سلام. همین الآن از سفارت میام. ساعت 5:35 اونجا بودم کلاً یه نفر قبل من دو رو بر سفارت بود. تا ساعت 7 تأیید مدارکی ها به 10 نفر نمی رسیدن. من اولین نفر باجه اطلاعات بودم و اسما رو می نوشتم که تا ساعت 7 حدود 25 نفر بودیم. ساعت 8 کارم تموم شد وقتی اومدم بیرون جلوی سفارت مثل یه ماه پیش شلوغ بود.
    من بارکد و پاسپورت رو به باجه اطلاعات دادم و 1 نگاه سریع انداخت گفت رشتت حساسه جوابت نیومده. گفتم میدونم سایت رو چک کردم. گفتم از اداره امنیت با استادم تماس نگرفتن و خواستم بدونم شما پرونده رو فرستادید یا نه که گفت آره فرستادیم. بدون اینکه چیزی رو چک کنه. بعد گفت با استادت تماس نمیگیرن. نفر بعد من می گفت اولین باره این کارمنده رو میبینه!!! نگران شدم فکر کنم همین طوری یه جوابی داد تا زودتر به مراجعین بعدی برسه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    سلام. همین الآن از سفارت میام. ساعت 5:35 اونجا بودم کلاً یه نفر قبل من دو رو بر سفارت بود. تا ساعت 7 تأیید مدارکی ها به 10 نفر نمی رسیدن. من اولین نفر باجه اطلاعات بودم و اسما رو می نوشتم که تا ساعت 7 حدود 25 نفر بودیم. ساعت 8 کارم تموم شد وقتی اومدم بیرون جلوی سفارت مثل یه ماه پیش شلوغ بود.
    من بارکد و پاسپورت رو به باجه اطلاعات دادم و 1 نگاه سریع انداخت گفت رشتت حساسه جوابت نیومده. گفتم میدونم سایت رو چک کردم. گفتم از اداره امنیت با استادم تماس نگرفتن و خواستم بدونم شما پرونده رو فرستادید یا نه که گفت آره فرستادیم. بدون اینکه چیزی رو چک کنه. بعد گفت با استادت تماس نمیگیرن. نفر بعد من می گفت اولین باره این کارمنده رو میبینه!!! نگران شدم فکر کنم همین طوری یه جوابی داد تا زودتر به مراجعین بعدی برسه!
    شما تازه یه ماهه واسه ویزا اونم دکترا اقدام کردین واقن توقع دارین در عرض یک ماه با استادتون تماس گرفته باشن؟ اونجوری که من از پیام های بچه های این فروم فهمیدم امنیت واسه بچه های مستر 11 تا 12 هفته بعد از تاریخ پر کردن فرم امنیت جواب رو میده و واسه بچه های دکترا بعد از 13 هفته با استاد تماس می گیرین. البته اینا دقیق نیست و به ایالتی که اقدام کردین هم بستگی داره. احتمالا کارمنده سفارتم چون تاریخ مصاحبتونو دیده سریع جوابتونو داده!

نقل قول نوشته اصلی توسط register1 نمایش پست ها
    اداره مهاجرت به شما ok داده؟
    چون من دکترا اقدام کردم فکر نکنم اصلاً پرونده اونجا بره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar307 نمایش پست ها
    شما تازه یه ماهه واسه ویزا اونم دکترا اقدام کردین واقن توقع دارین در عرض یک ماه با استادتون تماس گرفته باشن؟ اونجوری که من از پیام های بچه های این فروم فهمیدم امنیت واسه بچه های مستر 11 تا 12 هفته بعد از تاریخ پر کردن فرم امنیت جواب رو میده و واسه بچه های دکترا بعد از 13 هفته با استاد تماس می گیرین. البته اینا دقیق نیست و به ایالتی که اقدام کردین هم بستگی داره. احتمالا کارمنده سفارتم چون تاریخ مصاحبتونو دیده سریع جوابتونو داده!
    دوست من پارسال اقدام کرده بود و شرایطش کاملاً مثل الآن من بود فقط از یه ایالت دیگه (شهر کالسروهه). واسه اون خیلی زود با استاد تماس گرفته بودن و 7-8 هفته ای ویزاش اومد (پارسال همین موقع ها وقت سفارت داشت). البته از همون دانشگاه باز میشناسم کسی که 6-7 ماه طول کشید ویزاش بیاد. منم هدفم بیشتر این بود که مطمئن بشم مدارکم گوشه سفارت خاک نمی خوره.

Junior Member

سلام
    من برای ویزا اپلای کرده بودم و دکتری می خوام بخونم. تاریخ مصاحبه ام 30 سپتامبر بود. نهایتا دیروز به خانم هاشمی ایمیل دادم و از نتیجه پرسیدم. این جواب رو داد:
    please check the list on embassy´s homepage in the next few days.
    German embassy Tehran
    آیا این جواب به معنای این هست که نتیجه بررسی من مثبت آماده است و در چند روز دیگه اعلام میشه یا نه یه تمپلیت سرکاریه که یعنی فعلا صبر کن و سایت رو ببین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zarvani نمایش پست ها
    سلام
    من برای ویزا اپلای کرده بودم و دکتری می خوام بخونم. تاریخ مصاحبه ام 30 سپتامبر بود. نهایتا دیروز به خانم هاشمی ایمیل دادم و از نتیجه پرسیدم. این جواب رو داد:
    please check the list on embassy´s homepage in the next few days.
    German embassy Tehran
    آیا این جواب به معنای این هست که نتیجه بررسی من مثبت آماده است و در چند روز دیگه اعلام میشه یا نه یه تمپلیت سرکاریه که یعنی فعلا صبر کن و سایت رو ببین؟
    معمولا اینو به کسایی میگن که ویزاشون آمادست!

سلام دوستان، من لیسانس مهندسی شیمی بودم و ارشد مهندسی سیستم های انرژی ولی هیچ ربطی به بحث هسته ای اینا هیچ وقت نداشتم و 6 آگوست درخواست دادم برای ویزای دانشجویی دکترا، بعد از سه ماه رفتم سفارت بهم گفتن ویزای من خیلی وقته از طرف اداره مهاجرت اومده اما رفته اداره امنیت، الان نمی دونم دقیقا چه کاری از دستم بر میاد. کسی راه حلی داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط persiansamira نمایش پست ها
    سلام دوستان، من لیسانس مهندسی شیمی بودم و ارشد مهندسی سیستم های انرژی ولی هیچ ربطی به بحث هسته ای اینا هیچ وقت نداشتم و 6 آگوست درخواست دادم برای ویزای دانشجویی دکترا، بعد از سه ماه رفتم سفارت بهم گفتن ویزای من خیلی وقته از طرف اداره مهاجرت اومده اما رفته اداره امنیت، الان نمی دونم دقیقا چه کاری از دستم بر میاد. کسی راه حلی داره؟
    اداره امنیت رو هیچ کار نمیشه کرد جز صبر! ولی شما که دکترا هستین می تونین از استادتون بخواین با اداره امنیت تماس بگیره. ولی مثکه هر استادی این کارو نمی کنه تا خود امنیت تماس بگیره. به هر حال تنها کاری که می تونین بکنین شاید کمک از استادتون باشه!

Junior Member shadanshadan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    condensed matter physics, Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran_k نمایش پست ها
    به نظر میرسه هیچ ترتیب خاصی برای چک کردن پرونده ها در امنیت وجود نداره و فقط کسایی که شروع ترمشون نزدیکتر باشه ممکنه یک مقدار ویزاشون رو زودتر بدن. من الان 17 هفته شده که منتظر جواب امنیت هستم و یک هفته بعد از مصاحبه با استادم تماس گرفته بودن ولی هنوز که خبری نیست. امیدوارم جواب هممون زودتر بیاد.
    و البته به نظر می رسه واسه بعضی ها اصلا به استاد زنگ نمی زنن...یه عده مثل شما بعد یه هفته....بعضی ها هم دو ماه !!!
    من هر کاری می کنم نمی تونم براش فرمولی در نظر بگیرم !!
    When you face a problem, try to find a solution ... not the reasons

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)