صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: مرخصی زایمان در کانادا

پیش فرض مرخصی زایمان در کانادا

سلام. میخواستم بدونم که کسی اطلاع داره که تو دانشگاه های کانادا واسه بچه دار شدن چقدر به مادر و پدر مرخصی میدن؟ اونوقت اگه قبلا فاند داشتن تکلیف فاند تو اون مدت چی میشه؟ مهدکودک ها چطورن؟ هزینه و ... ؟
    کلا کسی هست که تجربه بچه دار شدن در حین تحصیل در دانشگاه های کانادا رو داشته باشه؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مرخصی زایمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba_1012 نمایش پست ها
    سلام. میخواستم بدونم که کسی اطلاع داره که تو دانشگاه های کانادا واسه بچه دار شدن چقدر به مادر و پدر مرخصی میدن؟ اونوقت اگه قبلا فاند داشتن تکلیف فاند تو اون مدت چی میشه؟ مهدکودک ها چطورن؟ هزینه و ... ؟
    کلا کسی هست که تجربه بچه دار شدن در حین تحصیل در دانشگاه های کانادا رو داشته باشه؟
    باید با دانشگاه موردنظرتون رو چک کنید ببینید سیاستشون در این مورد چیه ولی معمولا حداقل یک ترم رو که مرخصی میدن. برای فاند اسکالرشیپ اگر باشه که سرجاش هست ولی TA طبعا میپره. RA احتمالا به استاد بستگی داشته باشه.
    مهدکودک در کانادا از اجاره خونه گرونتر در میاد. مهدکودکهای عادی از 18 ماهگی قبول میکنند و مهدهای خاصی که بچه های نوزاد قبول میکنند معمولا 1000-1200 دلار در ماه هزینه دارند.

پیش فرض پاسخ : مرخصی زایمان در کانادا

یه ترم که خیلی کمه! این جور چیزا رو معمولاً تو وب سایتاشون در موردش توضیح دادن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba_1012 نمایش پست ها
    یه ترم که خیلی کمه! این جور چیزا رو معمولاً تو وب سایتاشون در موردش توضیح دادن؟
    بهترین راه سوال کردن از academic advisor یا graduate program director خود دانشکده تون است.

Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

سلام دوستان
    البته ظاهرا این پیج خیلی فعال نیست ولی میشه منو راهنمایی کنید، من تورنتو هستم و میخوام مرخصی زایمان بگیرم حالا که مطالعه کردم ظاهرا دو مدل مرخصی هست ولی من هنوز نفهمیدم که جفتش رو میتونم بگیرم یا نه
    اولیش maternity leave هست و یکی parental leave دومی در شرایطی که هردونفر کار بکنن که شامل ما میشه ولی من بازم نمیفهمم جطوری باید اقدام کنم
    آیا کسی هست که بتونه راهنمایی کنه؟؟؟
    ورود به تورنتو : 15 آگوست 2013

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط parmares نمایش پست ها
    سلام دوستان
    البته ظاهرا این پیج خیلی فعال نیست ولی میشه منو راهنمایی کنید، من تورنتو هستم و میخوام مرخصی زایمان بگیرم حالا که مطالعه کردم ظاهرا دو مدل مرخصی هست ولی من هنوز نفهمیدم که جفتش رو میتونم بگیرم یا نه
    اولیش maternity leave هست و یکی parental leave دومی در شرایطی که هردونفر کار بکنن که شامل ما میشه ولی من بازم نمیفهمم جطوری باید اقدام کنم
    آیا کسی هست که بتونه راهنمایی کنه؟؟؟
    .

خود سایت بهتر توضیح داده.
    http://www.servicecanada.gc.ca/eng/e...parental.shtml
    ضمنا اگه EI کافی جمع نکرده باشین نمیتونین مرخصی زایمان با ای آی بگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

من بیشتر از یکسال کار تمام وقت داشتم و از اون نظر مشکلی نیست اما سایت خیلی واضح توضیح نداده که من میتونم برای هردو اقدام کنم یا نه و اینکه اول کدومش رو باید اقدام کنم یا حداقل من پیدا نمیکنم

ApplyAbroad Guru

من بیشتر از یکسال کار تمام وقت داشتم و از اون نظر مشکلی نیست اما سایت خیلی واضح توضیح نداده که من میتونم برای هردو اقدام کنم یا نه و اینکه اول کدومش رو باید اقدام کنم یا حداقل من پیدا نمیکنم
    بله شما برای هر دو میتونید اقدام کنید. تنها فرقشون اینه که maternity leave از قبل از زایمان شروع میشه و مخصوص مادرهاست، در حالیکه parental leave بعد از بدنیا آمدن بچه است و پدر و مادر میتونند بین هم تقسیمش کنند. مجموعش 50 هفته است. مثلا اگر پدر و مادر هر دو کار میکنند 40 هفته اش را ممکنه مادر بر داره و 10 هفته اش را پدر. یا اگر فقط پدر کار میکنه و مادر کار نمیکنه پدر میتونه همه 35 هفته parental leave را خودش برداره.
    توجه کنید که این بنفیت اضافی نیست و در مدت این مرخصی حقوقتون قطع میشه و بجاش حقوق بیکاری دریافت میکنید مگر اینکه کارفرمای شما در قراردادتون مزایایی در این مورد در نظر گرفته باشه. مثلا محل کار من میزان حقوق بیکاری را به 90 درصد حقوق اصلی افزایش میده. این البته به قراردادتون بستگی داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله شما برای هر دو میتونید اقدام کنید. تنها فرقشون اینه که maternity leave از قبل از زایمان شروع میشه و مخصوص مادرهاست، در حالیکه parental leave بعد از بدنیا آمدن بچه است و پدر و مادر میتونند بین هم تقسیمش کنند. مجموعش 50 هفته است. مثلا اگر پدر و مادر هر دو کار میکنند 40 هفته اش را ممکنه مادر بر داره و 10 هفته اش را پدر. یا اگر فقط پدر کار میکنه و مادر کار نمیکنه پدر میتونه همه 35 هفته parental leave را خودش برداره.
    توجه کنید که این بنفیت اضافی نیست و در مدت این مرخصی حقوقتون قطع میشه و بجاش حقوق بیکاری دریافت میکنید مگر اینکه کارفرمای شما در قراردادتون مزایایی در این مورد در نظر گرفته باشه. مثلا محل کار من میزان حقوق بیکاری را به 90 درصد حقوق اصلی افزایش میده. این البته به قراردادتون بستگی داره.
    مرسی از راهنماییتون ولی این موضوع که گفتید اگه فقط پدر کار کنه هم میتونه از این مزایا استفاده کنه را مطمئن هستید؟

ApplyAbroad Guru

مرسی از راهنماییتون ولی این موضوع که گفتید اگه فقط پدر کار کنه هم میتونه از این مزایا استفاده کنه را مطمئن هستید؟
    بله منتهی طبعا شرایط دریافت EI رو باید داشته باشه. دقت بفرمایید بیشتر پدرها ترجیح میدهند از این مزایا استفاده نکنند چون در واقع از نظر مالی بضرر آنها است. در این مدت فقط تا سقف حقوق بیکاری (در حال حاضر تا 524$ در هفته بسته به درآمد سابقتون) دریافت میکنید مگر اینکه همانطور که توضیح دادم کارفرمای شما به مبلغ بالاتری match کند.
    ویرایش توسط ghlobe : July 5th, 2015 در ساعت 09:12 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)