صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 95

موضوع: سوالات كلي مرتبط با روند پذيرش و بورسيه رشته هاي هنر

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض سوالات كلي مرتبط با روند پذيرش و بورسيه رشته هاي هنر

با سلام دوستان
    در اين پست سوالات كلي مرتبط با پذيرش در مقاطع مختلف رو مطرح كنيد تا بتونيد به جمع بندي كلي از سوالات و يك نوعي F.A.Q برسيد.

موفق باشيد.
    ویرایش توسط nimaK : December 26th, 2014 در ساعت 03:16 PM
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member ELAHEZ آواتار ها

پیش فرض سوالات كلي مرتبط با روند پذيرش و بورسيه رشته هاي هنر

ببخشید که من این پست رو اینجا میزارم . چاره ایی نداشتم چون خیلی کم کار هستن ظاهرا گروه های هنر و کسی جواب نمیده . کاش کمی پر کارتر شن این گروه ها ....من کارشناسی ارشد حقوق بین الملل می خونم . علاقم به ادامه تحصیل در رشته عکاسی هست تو کانادا . در حال حاضر هم کلاس های عکاسی دانشگاه تهران رو میرم . ترم 3 هستم اونجا و یه دوره 1 ساله هست. کارشناسی ارشد حقوقم رو برای این دارم ادامه میدم که معدل مقطع کارشناسیم 12 هست و فکر کردم اگر معدلم رو بکشم بالا شاید شانس بهتری داشته باشم برای گرفتن پذیرش . اما واقعا علاقه و استعدادی تو این رشته ندارم و احساس میکنم کاملا توش بی فایدم و این اذیتم مینکه . از اونطرف تو عکاسی خوبم و میتونم بهتر هم باشم اگر همه وقت و تمرکزم رو برای اون بزارم. اما در حال حاضر اولویتم اینکه از ایران برم برای تحصیل . با همه این توصیفات میخوام بدونم از بین دوستان کسی هست که بتونه راهنماییم کنه و به سوالام جواب بده ؟ اول اینکه ایا میشه معدل پایین کارشناسیم رو با نمره زبانم یا کار دیگه ایی پوشش بدم؟ یا باید ارشدم رو ادامه بدم و معدلم رو بکشم بالا . دوم اینکه ایا میشه برای مستر اقدام کنم وقتی لیسانس حقوق دارم؟ یا باید از بچلر شروع کنم؟ و هزینه تحصیل تو این مقطع ایا خیلی زیاد میشه ؟ و سوال بدیم اینکه برای خوندن رشته عکاسی بطور کلی غیر از زبان چه مدارک یا کارهای دیگه باید داشته باشم برای رزومم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی صنعتی، دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : سوالات كلي مرتبط با روند پذيرش و بورسيه رشته هاي هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط ELAHEZ نمایش پست ها
    ببخشید که من این پست رو اینجا میزارم . چاره ایی نداشتم چون خیلی کم کار هستن ظاهرا گروه های هنر و کسی جواب نمیده . کاش کمی پر کارتر شن این گروه ها ....من کارشناسی ارشد حقوق بین الملل می خونم . علاقم به ادامه تحصیل در رشته عکاسی هست تو کانادا . در حال حاضر هم کلاس های عکاسی دانشگاه تهران رو میرم . ترم 3 هستم اونجا و یه دوره 1 ساله هست. کارشناسی ارشد حقوقم رو برای این دارم ادامه میدم که معدل مقطع کارشناسیم 12 هست و فکر کردم اگر معدلم رو بکشم بالا شاید شانس بهتری داشته باشم برای گرفتن پذیرش . اما واقعا علاقه و استعدادی تو این رشته ندارم و احساس میکنم کاملا توش بی فایدم و این اذیتم مینکه . از اونطرف تو عکاسی خوبم و میتونم بهتر هم باشم اگر همه وقت و تمرکزم رو برای اون بزارم. اما در حال حاضر اولویتم اینکه از ایران برم برای تحصیل . با همه این توصیفات میخوام بدونم از بین دوستان کسی هست که بتونه راهنماییم کنه و به سوالام جواب بده ؟ اول اینکه ایا میشه معدل پایین کارشناسیم رو با نمره زبانم یا کار دیگه ایی پوشش بدم؟ یا باید ارشدم رو ادامه بدم و معدلم رو بکشم بالا . دوم اینکه ایا میشه برای مستر اقدام کنم وقتی لیسانس حقوق دارم؟ یا باید از بچلر شروع کنم؟ و هزینه تحصیل تو این مقطع ایا خیلی زیاد میشه ؟ و سوال بدیم اینکه برای خوندن رشته عکاسی بطور کلی غیر از زبان چه مدارک یا کارهای دیگه باید داشته باشم برای رزومم ؟
    سلام دوست عزیز
    تا جایی که میدونم سوالاتتون رو جواب میدم.
    1. اول این که مقصدتون رو معلوم نکردین. من چون در مورد آمریکا بیشتر اطلاعات دارم، هرچی مینویسم در مورد تحصیل هنر تو این کشوره.
    معمولا معدل مهم هست. اینکه نمره زبان بتونه جبرانش کنه یا نه نمیدونم. اما مثلا یه مرکزی مثل Pratt Institute در نیویورک که یکی از دو سه دانشگاه اول هنر هست، میگه برام معدل مهم نیست. نگفتیم ترم چند ارشدین. اگه بیشتر از نصفش رفته تمومش کنین.
    معمولا میشه از رشته ی دیگه ای برای مستر هنر اقدام کرد. ولی باید علاقه مندی و پیشینه ی هنریتون رو توی رزومه، پورتفولیو و SOP بیان کنید.
    سعی کنین از الان روی پورتفولیوتون تمرکز کنین و عکس های خوب بگیرین

Junior Member

سلام دوستان.
    برای تحصیل ارشد تو رشته های مرتبط با طراحی به خصوص گرافیک چه کشوری رو پیشنهاد می کنید؟
    اگه کسی اطلاع داره راجع به مدارکی که باید ارايه کنیم هم اطلاعات بده ممنون میشم.
    یه سوال دیگه اینکه دانشگاهی هس که با نمونه کار پذیرش کنه؟

Junior Member Psychollapse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engneering/ Azad Uni

درود
    میخواستم بدونم برای رشته گرافیک تو کانادا یا آمریکا یا کشور انگلیسی زبان فاند میدن؟ فول فاند برا مستر یا دکتری...
    و این که شانسش مثل رشته ای مثل کامپیوتر نرم افزاره؟ یعنی راحت فاند میدن؟
    و این که در مورد رشته گرافیک آیا لازمه آدم استعداد نقاشی و پیتینگ و اینا داشته باشه؟ یعنی از بچگی پیکاسو باشه
    و این که اگر رشته لیسانس چیز دیگه ای باشه مثلا نرم افزار یا شیمی یا آمار...
    ولی همزمان گرافیک و نقاشی رو هم یادبگیرم و در واقع هدف اصلیم گرافیک باشه اون موقع برای اپلای مستر نمیپرسن چرا از اول گرافیک نخوندی؟
    ویرایش: خب الان سرچ زدم دیدم رشته گرافیک باید از کاردانی شرو کنی :/
    خب با این اوصاف من یاشیمی میرم یا نرم افزار اگر قبول شدم و در اخر هم امار... که هیچکدوم هیچ ربطی بهم ندارن و هیمن منو نگران میکنه که استاده بپرسه اینا که ربطی به گرافیک ندارن
    ویرایش توسط Psychollapse : March 2nd, 2015 در ساعت 09:25 PM

سلام !
    من ترم آخر کارشناسی مدیریت تبلیغات تجاری هستم و کاردانی گرافیک دارم و سالهاست در زمینه تبلیغات چاپی و هنرهای دیجیتال فعالیت می کنم . نمونه کارهای زیادی دارم . www.Hezarchehreh.com
    وب سایت من هست . معدلم 15.60 هست
    برنامه ریزی کردم واسه 6.5 آیلس . وضعیت مالی خوبی ندارم . می خواستم بدونم آیا امکانش هست که بتونم کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های اروپا و یا استرالبا دریافت کنم ؟
    و یا اینکه واسه تافل برنامه ریزی کنم و روی کانادا و آمریکا شانس بیشتری دارم ؟
    اطلاعات زیادی در زمینه دانشگاه ها یی که هنرهای دیجیتال دارن هم ندارم اگر امکان داره راهنماییم کنید .
    رشته مورد نظرم گرافیک متحرک هست (Video Production(.

Junior Member

دوستان سلام ! امیدوارم خوب باشید ... من قصد رفتن و بورس شدن از اروپا و یا امریکا رو دارم راه بورس شدن رو بلدم با اساتید زیادی در ارتباطم که میتونم از این طریق بورسیمو بگیرم فقط اینکه من میخوام در رشته ی طراحی پوستر برای کارشناسی ارشد اقدام کنم نمیدونم کدوم کشورها و یا دانشگاه ها داره میتونید کمک کنید در این زمینه ؟ ممنونتون میشم

Junior Member

سلام دوستانبرای رشته ی نقاشی دقیقا چه مدارکی لازمه که پذیرش با بورسیه بدن در امریکا یا اروپا برای ارشد یا لیسانس؟؟؟؟میدونین کجا و پیش چه استادی در تهران میتونم کارم رو قوی کنم که بتونم پذیرش بگیرم؟؟؟ امکانش هست که با مدرک فوق دیپلم دانشگاه سراسری شهرستان برای ارشد پذیرش گرفت ؟؟؟یا حتما باید لیسانس داشت؟؟؟

سلام دوستان
    ميخواستم بدونم كسي كه تاتو ارتيست هستش و تو رشته طراحي و نقاشي فعاليت ميكنه امكان اپلاي گرفتن داره ازدانشگاه اروپايي و امريكا ؟؟
    تو چه دوره اي شانس پذيرش بيشتر ميشه ؟؟ كارشناسي ؟ ارشد ؟ پي اچ دي ؟؟‌
    تاتو ارتيست بودنم ميتونه خودش يه امتياز باشه ؟‌اهميت ميدن اصلا ؟؟‌
    ممنون ميشم كمك كنيد دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی صنعتی، دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط maria3 نمایش پست ها
    سلام دوستانبرای رشته ی نقاشی دقیقا چه مدارکی لازمه که پذیرش با بورسیه بدن در امریکا یا اروپا برای ارشد یا لیسانس؟؟؟؟میدونین کجا و پیش چه استادی در تهران میتونم کارم رو قوی کنم که بتونم پذیرش بگیرم؟؟؟ امکانش هست که با مدرک فوق دیپلم دانشگاه سراسری شهرستان برای ارشد پذیرش گرفت ؟؟؟یا حتما باید لیسانس داشت؟؟؟
    سلام.
    فکر میکنم برای آمریکا همه جا مدرک لیسانس ضروری باشه تا برای مستر پذیرش بدن. باقی مدارک لازم هم روی سایت هر دانشگاهی موجوده.
    در مورد تقویت کار نقاشی، شما میتونین پیش هرکدوم از اساتید تهران برین. من آقای داریوش حسینی و آقای ختایی رو پیشنهاد میدم که میشه ازشون درس گرفت و پورتفولیو بست.

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)