صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 84

موضوع: کمک هزينه برای رشته های هنر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of tehran, urban planning

پیش فرض پاسخ : کمک هزينه برای رشته های هنر

در مورد رشته urban design شرایط گرفتن fund چطوریه؟ آیا برای این رشته هم سخت می شه fund گرفت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراح گرافیک/هنر شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط zch نمایش پست ها
    دانشگاهي كه من پذيرش گرفتم اول بهم گفتند به اينترنشنالها فاند نميدن، اما بعد كه پذيرشم اومد هم Tuition waiver و هم TA/RA
    من فوق ليسانسم و براي MFA اپلاي كردم.
    مي تونم بپرسم شما از كدام دانشگاه و ايالت پذبرش دريافت نموديد؟!
    بنده مي خوام در ارشد طزاحي گرافيك ادامه تحصيل بدم ؛ متاهل هم هستم.
    دنبال يه دانشگاه مي گردم كه بتونم فاند هم بگيريم.چون راستش پشتوانه مالي مناسبي ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

یه توضیحاتی در مورد کمک هزینه تحصیل به ذهنم رسید که بد نیست بدونید:
    چند حالت برای کمک هزینه وجود داره

۱- Scholarship, Grant
    این نوع از فاند در واقع بهترین حالت ممکن هست چرا که شما یک کمک بلا عوض دریافت میکنید و در مقابلشم هیچ کاری نباید بکنید جز اینکه خوب درس بخونید! معمولا بخشی از شهریه شما رو پوشش میده ولی مواردی هم دیده شده که از کل شهریه هم بیشتر داده شده. اسکالرشیپ معمولا از طرف دانشگاهای خصوصی داده میشه و در دانشگاهای دولتی خیلی مرسوم نیست. خیلی وقت ها هم میشه از منابع غیر دانشگاهی گرفت.

۲- Fellowship, Assistantship, Associateship که بیشتر در دانشگاه های دولتی مرسومه:
    حالت اول TA )Teaching Assistant / Associate) در این حالت شما در مقابل کار تدریس حقوق دریافت میکنید.
    حالت دوم RA )Research Assistant / Associate) در این حالت شما در مقابل کار تحقیق حقوق دریافت میکنید.

۳- Tuition waiving : این قانون در بیشتر دانشگاه های دولتی امریکا (و یا دانشگاه های بزرگ) اجرا میشه و در سایر نقاط دنیا زیاد مرسوم نیست. موضوع از این قراره که چنانچه مشمول هر کدوم از موارد بند ۲ بشید شهریه شما بخشیده میشه در نتیجه حقوق دریافتی تونو میتونید صرف سایر هزینه های زندگی و عشق و حال و غیره ...کنید.

۴- شما اگر موفق به دریافت موارد بند ۲ نشید معمولا میتونید حد اکثر تا ۲۰ ساعت در هفته در دانشگاه کار کنید(قانون امریکا). این کارها خیلی متنوع هستن ( مثلا از کار در کتابخانه و دفاتر و سایت کامپیوتر دانشگاه گرفته تا کار در رستوران دانشگاه!) حقوقشون هم خیلی به نوع کاری که میکنید بستگی داره. از ماهی ۳۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار. ولی معمولا به طور میانگین حدود ۶۰۰-۷۰۰ دلار در ماهه.

۵- Loan:
    گاهی اوقات در شرایط خاص امکان گرفتن وام هم وجود داره ( حتی برای دانشجو های خارجی)
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پست شماره ۱۲۷ در این تاپیک حاوی اطلاعاتی برای فاند در رشته های هنر هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی (طراحی فرآیند نفت) / تهران جنوب

با درود
    جناب روزبه، با توجه به اینکه گمان نمیره برای دوره لیسانس Fine Art برنامه مالی دندون گیری از دانشگاه نصیب بشه پشنهادتون چیه که کلا برای لیسانس آمریکا رو بیخیال شد و روی اروپا تمرکز کرد که از پس هزینه دانشگاه راحتتر میشه براومد؟
    چه سوژه ای! چه خیالی! چه حس زاویه داری!
    ... و خلق یک اثر و اقتباسهای همیشه!

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط newage_ir نمایش پست ها
    با درود
    جناب روزبه، با توجه به اینکه گمان نمیره برای دوره لیسانس Fine Art برنامه مالی دندون گیری از دانشگاه نصیب بشه پشنهادتون چیه که کلا برای لیسانس آمریکا رو بیخیال شد و روی اروپا تمرکز کرد که از پس هزینه دانشگاه راحتتر میشه براومد؟
    والا چی بگم! اصولا در مورد بورس هیچ پیشگویی نمیشه کرد... تا اپلای نکنی معلوم نمیشه.
    به رزومه، دانشگاه، استادا و از همه مهمتر روابط عمومی شما بستگی داره.

Junior Member

You can find several universities that would fund your studies:

MCAD
    MISSORY UNI
    PENN STATE
    NEW JERCY UNI
    SVA
    OSWEGO
    BUFFLO
    ARIZONA STATE UNI
    UIC
    IOWA STATE UNI
    SYRACUS UNI
    UMASS DARMOUTH
    CSUN
    TOWSON
    KENT STATE UNI
    FULLETRON
    WCSU
    ECU
    GOEGIA SOUTHERN
    CCAD
    CSULB
    SVA
    These universities have Illustration as major
    ویرایش توسط Roozbeh : November 10th, 2010 در ساعت 12:49 AM دلیل: Pinglish

Junior Member esmaeeljam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

دروود ،

من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و می خوام برای BA Graphic Design اقدام کنم و دارم portfolio آماده می کنم. می خواستم بدونم از چه دانشگاه هایی در امریکا می تونم فاند بگیرم ؟
    از کشور های فنلاند ، ایتالیا ، هلند هم اگر اطلاعی دارین برای گرفتن فاند لطفا به من هم بگین.

ممنونم رفقا.

Junior Member piper آواتار ها

سلام رفقا!
    خواستم تجربه اپلای خودم رو در جایی بگم که بقیه بدونن گرفن پذیرش و فاند برای مقطع لیسانس Fine Arts شدنیه. بنده برای لیسانس عکاسی اپلای کردم با دیپلم و پیش ریاضی( مهندسی متالوژی متالوژی دانشگاه علم و صنعت می خوندم که ترم سه انصراف دادم) من اساسا عکاس نیستم و کارهام هم اصلا حرفه ای نیست، فقط خیلی متنوع عکاسی می کنم.
    فعلا از SCAD و SFAI - هر دو در آمریکا- پذیرش با فاند ( اولی 10.000$ سالانه و دومی 8.500$ سالانه) گرفتم. البته هر دو این دانشگاه ها تو اشل من بسیار گرون هستند و با کمک این فاند ها هم بعیده بتونم برم. تو رزومه ام هم سابقه کار Freelance عکاسی، IELTS:7.5 ، دونستن دو تا زبون فرانسه و ایتالیایی( اینو از این جهت می گم که آفیسر ادمیشن باهاش حال کرده بود) و سابقه کار ژورنالیستیم و طراحی معماری( پارت تایم) بوده.( با این رزومه ی شلم شولبا واسه انسان شناسی و مهندسی هوا فضا هم پذیرش گرفتم!! یه مقدار دامنه ی علایقم گل و گشادِ :ی)
    رمز عملیات هم اینه: Portfolio،رزومه و Artist Statement تو هماهنگی با هم باشن.در مورد پورتفولیو هم خیلی خیلی مهمه که فاکتور های اجنماعی بیشتر از فاکتورهای آبستره داشته باشه.چرا؟ چون ما دانشجوی اینترنشنال هستیم . کمیته ی ادمیشن بسیار لذت می بره که فاکتورهای بومی/اقلیمی/اجتماعی تو کارامون -مخصوصا تو توضیحات پورتفولیمون- ببینه.

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط piper نمایش پست ها
    سلام رفقا!
    خواستم تجربه اپلای خودم رو در جایی بگم که بقیه بدونن گرفن پذیرش و فاند برای مقطع لیسانس Fine Arts شدنیه. بنده برای لیسانس عکاسی اپلای کردم با دیپلم و پیش ریاضی( مهندسی متالوژی متالوژی دانشگاه علم و صنعت می خوندم که ترم سه انصراف دادم) من اساسا عکاس نیستم و کارهام هم اصلا حرفه ای نیست، فقط خیلی متنوع عکاسی می کنم.
    فعلا از SCAD و SFAI - هر دو در آمریکا- پذیرش با فاند ( اولی 10.000$ سالانه و دومی 8.500$ سالانه) گرفتم. البته هر دو این دانشگاه ها تو اشل من بسیار گرون هستند و با کمک این فاند ها هم بعیده بتونم برم. تو رزومه ام هم سابقه کار Freelance عکاسی، IELTS:7.5 ، دونستن دو تا زبون فرانسه و ایتالیایی( اینو از این جهت می گم که آفیسر ادمیشن باهاش حال کرده بود) و سابقه کار ژورنالیستیم و طراحی معماری( پارت تایم) بوده.( با این رزومه ی شلم شولبا واسه انسان شناسی و مهندسی هوا فضا هم پذیرش گرفتم!! یه مقدار دامنه ی علایقم گل و گشادِ :ی)
    رمز عملیات هم اینه: Portfolio،رزومه و Artist Statement تو هماهنگی با هم باشن.در مورد پورتفولیو هم خیلی خیلی مهمه که فاکتور های اجنماعی بیشتر از فاکتورهای آبستره داشته باشه.چرا؟ چون ما دانشجوی اینترنشنال هستیم . کمیته ی ادمیشن بسیار لذت می بره که فاکتورهای بومی/اقلیمی/اجتماعی تو کارامون -مخصوصا تو توضیحات پورتفولیمون- ببینه.
    تبریک میگم!
    یعنی شما نشستی واسه انسان شناسی، هوافضا و عکاسی سه جور motivation مختلف نوشتی؟
    .
    البته ببخشید اگه سوالم به تاپیک مربوط نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)