صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 42 , از مجموع 42

موضوع: شیوه های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب (مباحث کلی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب (مباحث کلی)

من یک مشکل کلی با ریدینگ بخصوص درک مطلب داشتم
    می خواستم بدونم کسی می تونه کتابی یا منبعی رو به من معرفی کنه که بتونم سوالات ریدینگ رو بتونم جواب بدم
    تو خیلی از کلاس ها اومدن روش هایی رو گفتند برای پاسخ دادن به سوالات درک مطلب و باز هم هنوز من نمی تونم به پاسخ برسم و مجبورم کل متن روبخونم
    برای همین ممنون میشم اگه کسی کتاب یا جزوه ای رو داره که بتونه آموزش بده چجوری این سوالات رو پاسخ بدم ممنون میشم
    چون تو خیلی از کتابها فقط جواب رو نوشته واینکه گفته میشه تکنیک هایی برای پاسخ دادن وجود داره و جواب رومیشه از روی اون تشخیص داد رو برای اون سوالات ریدینگ بیان نکرده
    برای همین ممنون میشم که اگه کتاب ی رو سراغ دارید تا بتونه این روش ها رو آموزش بده ، معرفی کنید

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب (مباحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط scoter0 نمایش پست ها
    من یک مشکل کلی با ریدینگ بخصوص درک مطلب داشتم
    می خواستم بدونم کسی می تونه کتابی یا منبعی رو به من معرفی کنه که بتونم سوالات ریدینگ رو بتونم جواب بدم
    تو خیلی از کلاس ها اومدن روش هایی رو گفتند برای پاسخ دادن به سوالات درک مطلب و باز هم هنوز من نمی تونم به پاسخ برسم و مجبورم کل متن روبخونم
    برای همین ممنون میشم اگه کسی کتاب یا جزوه ای رو داره که بتونه آموزش بده چجوری این سوالات رو پاسخ بدم ممنون میشم
    چون تو خیلی از کتابها فقط جواب رو نوشته واینکه گفته میشه تکنیک هایی برای پاسخ دادن وجود داره و جواب رومیشه از روی اون تشخیص داد رو برای اون سوالات ریدینگ بیان نکرده
    برای همین ممنون میشم که اگه کتاب ی رو سراغ دارید تا بتونه این روش ها رو آموزش بده ، معرفی کنید
    دوست عزیز تقویت ریدینگ جز با متن خوندن شدنی نیست. قبلا میگفتن (الان هم آموزشگاهها میگن) با تکنیکهای scan skim میشه جوابها رو بدست آورد ولی اینروزا آزمونها و بطور کلی سوالات ریدینگ طوری طرح میشه که جز با خوندن کامل متن نمیشه به اونها جواب داد. بهترین راه تقویت این موضوع، خواندن متنهای انگلیسی بصورت منظم بمدت یکساعت در روز است. با انجام اینکار بمرور و بمدت چند ماه تندخوانی و نیز درک مطلبتون از متن بشدت افزایش خواهد یافت.
    برای اینکار کتابهای inside reading و active reading میتونن برای شروع بسته به سطحتون مناسب باشند.
    بعبارتی بسته به سطح لغات و انگلیسیتون میتونید از جلدهای بالاتر شروع فرمایید.
    امیدوارم کمکی کرده باشم.
    موفق باشید

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)