صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 42

موضوع: شیوه های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب (مباحث کلی)

Junior Member jahvanda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- لیسانس حقوق

پیش فرض پاسخ : شيوه هاي تقويت مهارت Reading بصورت كلي؟!

سلام
    خوب از اونجایی که توی تاپیک جنرال رو در نظر دارن باید بگم که, برای درک بهتر متنی که می خونید, باید دایره لغت ابتدایی رو داشته باشین, یکی از بهترین کارهایی که می تونید بکنید, یادگیری روزانه حداکثر 8 کلمه است, کلمات ابتدایی مورد نیاز رو توی مینی دیکشنری های سطح Elementary می تونید پیدا کنید. اکثر فیلم ها توی سالهای اخیر بر اساس رمان ها پرفروش ساخته شدن. فیلم مورد علاقتون هم ممکنه براساس یه کتاب باشه, مثل استخوان های دوست داشتنی, باید بگم فیلم در برابر کتاب هیچ بود. کتاب رو می تونید انلاین تهیه کنید. من چندتا از کتاب های فیلم های جدید رو دارم. اگر خواستین براتون می فرستم. خوب شروع کنید به خوندن کتاب, کلمات جدید رو علامت گذاری کنین اما حین خوندن دنبال معنی نگردین, سعی کنید با استفاده از جملات و کلمات اطرافشون معنی رو حدس بزنین. لازم نیست یک روزه یک کتاب رو تمام کنید. وقت بذارین. پایان هر بخش از مطالعتون, کلمات جدید رو چک کنین. به دفترچه ی لغاتتون اضافه کنید و مرورشون کنید تا یادشون بگیرین. مهمترین چیز در یادگیری زبان, یادگرفتن معنای انگلیسی کلمات هست نه فارسیشون.
    و اما Reading یکی از بالاترین نمره هارو توی ازمون ها داره و بخاطر وقت گیر بودنش معمولا همه از خیرشون می گذرن که اشتباهه
    برای Reading لازم نیست تمام متن رو بخونید. سوال ها رو اول بخونین, با یه نگاه سر سری (Skim) حدود سوالات رو مشخص کنید, به سوالها برگردبن, و جواب رو طبق حدود مشخص شده پیدا کنین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شيوه هاي تقويت مهارت Reading بصورت كلي؟!

من فکر میکنم بعد از مطالعه ی چند کتاب واژه، استفاده از نرم افزارهای تقویت مهارت reading میتونه جالب باشه. نرم افزارهایی مثل USpeed (در کافه بازار) که جهت افزایش سرعت طراحی شدن. معمولن این نرم افزارا خیلی زود جواب میدن و تازه، یادگیری reading با اونا سرگرمی هم هست. مثل همین Uspeed که به قول طراحش به شیوه ی آموزش رانندگی عمل میکنه

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب (مباحث کلی)

برای تقویت مهارت خواندن در کنار کتاب های زبان کتاب هایی به زبان فارسی رو مطالعه بکنید. زبان هم یک سواده و هم یک مهارت . اگر بتونینم مهارت کافی در خواندن و فهمیدن یک رمان یا متن یا ... در زبان خودمون روو داشته باشیم به راحتی میتونیم این مهارت رو در یک زبان دیگر هم به اجرا بگذاریم.

خوندن و خوندن ! فقط همین!

Junior Member

سلام خدمت دوستان محترم
    به نظرتون خوندن کتاب های Select reading برای تقویت مهارت ریدینگ برای کسی که میخاد تافل بده خوبه؟ سطح زبانم متوسطه رو به بالاس. این کتاب خوندنش بهتره یا خوندن روزنامه های انگلیسی؟
    ممنون میشم جواب بدید.

Thumbs up پاسخ : شیوه های تقویت مهارت خواندن و درک مطلب (مباحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط key1370 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان محترم
    به نظرتون خوندن کتاب های Select reading برای تقویت مهارت ریدینگ برای کسی که میخاد تافل بده خوبه؟ سطح زبانم متوسطه رو به بالاس. این کتاب خوندنش بهتره یا خوندن روزنامه های انگلیسی؟
    ممنون میشم جواب بدید.
    چرا دوتاشو باهم نمی‌خونید؟ از هرکدوم خسته شدید برید اون یکی رو بخونید. اگر سطحتون UI باشه، پیشنهاد من اینه که خبرگذاری‌های جدی رو بخونید. لیست زیر رو ببینید. موضوع انتخاب کاملا سلیقه‌یه. دقت کنید که لیست شامل لهجه‌های مختلفه:

روزنامه:
    New Yorker
    New York Times
    Guardian
    Washington Post
    Wall Street Journal
    USA Today
    The Independent
    Financial Times
    Los Angles Times

مجله:
    New Yorker
    American Scientist
    NY Times Magazine
    Time Magazine
    Wired
    Philosophy Now
    New Left Review
    National Review
    The Nation
    Humanities
    Words Without Borders و ...
    ::Never say never::

پیش فرض پاسخ : آیا می توان بدون رفتن به کلاس زبان، زبان رو قوی کرد؟

سلام
    بنده یه مشکلی دارم وقتی که یه متنی رو میخونم معنی بیشتر لغات رو میدونم ولی در غالب جمله هیچی نمیفهمم ، یعنی نمیتونم متوجه بشم که جمله چی میگه ، و منظور جمله چی هستش ، کلا یه پاراگراف رو که میخونم بدتر میشه ، ولی کاملا معنی تک تک لغات رو تو یه پاراگراف ( تو یه جمله میدونم )
    خیلی هم روان و خوب میتونم از روش بخونم ولی خودم هم احساس میکنم که کلمات رو فقط ادا میکنم و این کلمات تو یه جمله یا پاراگراف اصلا به هم وصل نیستن
    بخاطر این هیچی متوجه نمیشم از متن ، ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعا به مشکل خوردم، چیکار کنم چه تمرین هایی رو انجام بدم و چه کتابی رو بخونم ممنون

Junior Member Lili111 آواتار ها

سلام
    بنده یه مشکلی دارم وقتی که یه متنی رو میخونم معنی بیشتر لغات رو میدونم ولی در غالب جمله هیچی نمیفهمم ، یعنی نمیتونم متوجه بشم که جمله چی میگه ، و منظور جمله چی هستش ، کلا یه پاراگراف رو که میخونم بدتر میشه ، ولی کاملا معنی تک تک لغات رو تو یه پاراگراف ( تو یه جمله میدونم )
    خیلی هم روان و خوب میتونم از روش بخونم ولی خودم هم احساس میکنم که کلمات رو فقط ادا میکنم و این کلمات تو یه جمله یا پاراگراف اصلا به هم وصل نیستن
    بخاطر این هیچی متوجه نمیشم از متن ، ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعا به مشکل خوردم، چیکار کنم چه تمرین هایی رو انجام بدم و چه کتابی رو بخونم ممنون
    من حدس می زنم شما معنی لغات رو به فارسی و در زمان تقریبا کوتاهی به خاطر سپردید( مثلا یه عالمه لغت با معنیش رو تو دو سه ماه حفظ کردید) و بازهم حدس می زنم متون انگلیسی کمی می خونید. احتمالا دلیل مشکلتون اینه.
    راه حل فوری بنظرم نمی رسه، پیشنهاد می کنم سعی کنید از این به بعد وقتی قصد یادگیری لغت جدیدی دارید، معانی لغات رو هم به انگلیسی بخونید و دیگه اینکه هر چی بیشتر انگلیسی بخونید. بنظر من متون کسالت آور و حتی تی پی او ها رو الان نخونید. ببینید به چه موضوعی علاقمند هستید، در مورد همون تو اینترنت سرچ کنید و بخونید. هر چی که هست! لزومی نداره آکادمیک باشه، اصلا شما اخبار هالیوود رو بخون یا طالع بینی یا هر موضوعی که برات جنبه تفریحی هم داره، اینجوری با هزینه روانی کمتری به طور کل ریدینگت رو تقویت می کنی.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

من مدتی است شروع کردم به خواندن کتابهای انگلیسی.برخی لغات را معنیش و نمی فهمم ولی معنای کل پاراگراف و می فهمم.حالا سوال من اینه: بهتره با همین روش ادامه بدم تا معنی اون لغتها را درک کنم یا بگردم و معنی دقیقش و از دیکشنری پیدا کنم؟
    این مطالعه به جز ریدینگ روی چه چیز دیگری تاثیر گذاره؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان عزیزم

البته میدونم که بیش از 80% اهالی این فروم این سایت رو میشناسن. ولی چون من خودمم یه روزی این سایت رو نمیشناختم و یه دوست عزیزی بهم معرفی کردن، ترجیح دادم اینجا معرفی کنم اینا رو، که اگه احیانا کسی اطلاعی نداره، مطلع شه
    یکی از بهترین راههای تقویت تدریجی زبان، خوندن رمان هست.
    ولی ما نمیدونم گاهی، که چه نوع رمانهایی رو باید از کجا پیدا کنیم (که اون کتاب رو معرفی کرده باشه و نظرات بقیه هم اونجا باشه که بخونیم).
    پس من پیشنهادم اینه که مراجعه کنیم به این سایت:
    www.goodreads.com
    و اونجا اکانت درست کنیم. و لاگین کنیم.
    اونجا طبقه بندی مختلفی از کتابها با ژانرهای مختلف وجود داره.
    میتونیم مطالعه کنیم درباره هر کتاب و ببینیم دقیقا چی میخوایم و اونو بعدا پیدا کنیمش و بخونیمش.
    من لینک لیست ها رو میذارم، که شما از همین صفحه برین سراغ لیست کتابهایی که میپسندین.
    https://www.goodreads.com/list

یه خوبی هم که این سایت داره، اینه که هر چند وقت یه بار یه لیست از کتابهایی که تازه منتشر شدن، یا کتابهای یه نویسنده خاص رو میفرسته به ایمیل شما.
    در کل میتونین با برنامه دراز مدت، با کمک همین سایت، یه عالمه رمان بخونین. خوندن رمان هم به مرور باعث تقویت مهارت خواندن شما میشه و بعداز مدتی تحول رو خواهید دید.
    موفق باشید دوستان

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    من مدتی است شروع کردم به خواندن کتابهای انگلیسی.برخی لغات را معنیش و نمی فهمم ولی معنای کل پاراگراف و می فهمم.حالا سوال من اینه: بهتره با همین روش ادامه بدم تا معنی اون لغتها را درک کنم یا بگردم و معنی دقیقش و از دیکشنری پیدا کنم؟
    این مطالعه به جز ریدینگ روی چه چیز دیگری تاثیر گذاره؟
    سلام
    بستگی به هدفتون از متن خوانی داره. اگر صرفاً هدف افزایش سرعت reading به همراه بالا بردن قدرت درک مطلب باشه، نیازی نیست همه لغت ها چک کنید. فقط اونایی که کلیدی هستن و توی سوالات انتهای متن نقش بازی میکنن یا اگر سوالی انتهای متن نیست در درک درست متن شما رو به زحمت میندازن.
    اما اگر هدفتون تقویت عمومی زبان هست ، پیشنهاد میکنم حتما لغت ها چک کنید چون متون مختلف انگلیسی منبع غنی از لغت هستن که اگر خوب روی متن ها کار کنید شما رو از مطالعه ی کتاب لغت تا حد زیادی بی نیاز میکنن
    ########
    ویرایش توسط rtrt : May 18th, 2016 در ساعت 01:35 AM دلیل: لینک به سایت بیرونی

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)