صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 46

موضوع: شیوه های تقویت مهارت نوشتاری (مباحث کلی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شيوه هاي تقويت مهارت Writing بصورت كلي؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh88 نمایش پست ها
    دوستان کسی می تونه به من بگه که یک argumentative essay باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟
    مهم اینه که بتونی یه تاپیک خاص رو به چالش بکشی و بعد با استدلال به نقطه ای که خودت میخوای برسونیش

سلام دوستان یه سوال دارم امیدوارم اون کسی که میدونه یه توضیح در موردش بده...
    میخواستم بدونم این درسته که میگن کسی که از کودکی بگذره دیگه نمیتونه زبانش رو طوری تقویت کنه که نشه تشخیص داد فرد انگلیسی زبون نیست؟(در لهجه،اصطلاحات،ضرب المثل ها و...)
    اگه جواب مثبته دلیلش رو بگید . اگه منفیه،چطور امکان پذیره،چقدر زمان میبره؟ من الان حدودا 18 سالمه.آیا شانسی تو این قضیه دارم؟

Junior Member

سلام
    کسی که این حرف رو زده کاملا اشتباه گفته : چه کسی گفته میشود مساله ای را به "همه" عمومیت ونسبت داد؟؟؟
    بسته به درجه یادگیری و تلاش افراد فرق میکند
    شما اگر کلاس رفتن را شروع کنید اگر حتی پیش زمینه تان در حدود انگلیسی دوران تحصیلیتان باشد با یک یادگیری متوسط و تلاش متوسط 2 سال و نیم طول میکشد اگر هم تلاش و سطح یادگیریتان سریع تر باشد که خب بهتر ...
    موفق باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط kingofeyes نمایش پست ها
    میخواستم بدونم این درسته که میگن کسی که از کودکی بگذره دیگه نمیتونه زبانش رو طوری تقویت کنه که نشه تشخیص داد فرد انگلیسی زبون نیست؟(در لهجه،اصطلاحات،ضرب المثل ها و...)
    اگه جواب مثبته دلیلش رو بگید . اگه منفیه،چطور امکان پذیره،چقدر زمان میبره؟ من الان حدودا 18 سالمه.آیا شانسی تو این قضیه دارم؟

به نظرم بهتره دوستان برای تقویت بخش نوشتاری اول از همه انشاء خیلی خوبی به همون زبان مادری داشته باشن. شما اگه نوشته ی انگلیسیتون رو به فارسی برگردونید می بینید که چقدر کم و کاستی داره. مثال میزنم:
    این جمله رو ببینید:
    به دلایلی که قبلا توضیح داده شد می توان گفت این موضوع نمی تواند کارساز باشد.
    حالا با این مقایسه کنید:
    با رجوع به دلایلی که پیشتر مورد بحث قرار گرفت،ساده لوحانه است که این موضوع را برای حل این مشکل مثمر ثمر دانست.
    بیشتر بچه ها رایتینگشون رو به زبان فارسی برگردونی میشه چیزی شبیه به جمله اول. راه حل پیشنهادی من اینه که رایتینگتون رو برای بار اول به زبان فارسی بنویسید و حسابی بهش رنگ و لعاب بدید. بعد از اون به زبان انگلیسی ترجمش کنید. تا چند مدت اینکار رو انجام بدید و توی اینترنت دنبال جملاتی که می تونن نوشته شما رو زیباتر کنن بگردید. بعد از مدتی ناخودآگاه نوشتار انگلیسیتون تبدیل میشه به چیزی شبیه به جمله دوم. یکی از دوستای عزیزمون توی همین فروم زحمت کشیدن و یه بخشی رو برای همینکار ایجاد کردن. امیدوارم بتونه به شما هم کمک کنه. لینک صفحه

نقل قول نوشته اصلی توسط kingofeyes نمایش پست ها
    این حرف کاملاً غلطه. بالاخره چیزی که بدیهی و واضحه اینه که اگر شما هفت سال بدون رفیق فارسی زبان در یک کشور خارجی باشید، مانند یک کودک هفت ساله می توانید بدون نقص آن زبان را صحبت کنید. ان شاأ الله هیچ جای دنیا گیر دزدهای هندی «فیوج» نیافتید! بعضی از اونها به زبان کشوری که در اون ساکن هستند صحبت می کنند و کسی نمی فهمه.
    اما آخرین نظریه ی زبان شناسی، یعنی Binding and Government، می گوید تمام زبان هایی که بشر صحبت می کند از یک دستور زبان واحد پیروی می کنند. چرا که ذهن بشر یک لوح سفید نیست که هر زبانی بتواند روی آن سوار شود. بلکه ذهن بشر ساختارهایی از پیش تعیین شده دارد، که تنها منطق خاصی می تواند روی آن بنشیند. بنابراین منطق تمام زبان ها، یا به عبارت دیگر تمام دستور زبان ها مشابه هم است.
    بنابراین با توجه به این که قبلاً زبان مادری خود را فرا گرفته اید، می توانید با صرف وقت اندکی زبان های جدید را بیاموزید، چرا که دستور زبان، همان دستور زبان است.
    مثلاً جمله ی Although I was hungry, but I didn't eat the cookie به همان دلیلی غلط است که جمله ی «هرچند گرسنه بودم، ولی کلوچه را نخوردم» غلط است. but و «ولی» قیدهای همپایه ساز هستند، پس نمی توانند جمله های پیرو را به جمله های پایه ربط بدهند.

این که گفتم افسانه نیست. کافیست بجای «دستور زبان سنتی» که در مدرسه و اکثر کلاس زبان ها خوانده ایم و مملو بود از استثناهای بی حد و حصر که من یکی که هیچ وقت نفهمیدم، «دستور زبان گشتاری» را بخوانید. این پست مرا ببینید.

ضمناً از کسانی که گمان می کنند دستور زبان سنتی خیلی هم خوبه، دعوت می کنم تست زیر رو که از کتاب تافل پیترسون برداشتم با تحلیل و ردّ سه گزینه ی غلط و تحلیل و تأیید یک گزینه ی صحیح، و نه از روی حس و تجربه، پاسخ بدهند (البته ابنجا جواب ندید جاش نیست. شاید به زودی تاپیک مخصوصش ایجاد بشه):

Test 11) . . . . . . . . . . . . . in front of a camera lens changes the color of the light that reaches the film
    A) Placed a filter
    B) A filter is placed
    C) A filter placed
    D) When a filter placed

یا این یکی:

Test 5) Unlike most birds, __________________________.oOOooOOooOOo
    A) the heads and necks of vultures lack feathers
    B) feathers are not found on the heads and necks of vultures
    C) vultures do not have feathers on their heads and necks
    D) there are no feathers on vultures’ heads and necks

عذر می خوام طولانی شد...

Junior Member

سلام دوستان.
    من تو رایتینگ مشکل دارم با اینکه دامنه لغاتم زیاده ولی جمله سازیم خیلی ضعیفه منبع خوبی سراغ دارید؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    روی لغت و گرامر کمی تمرکز کنید و بعد سراغ رایتینگ برید. اگر ساختار رو ندونید نمیتونید جملات درست ایجاد کنید. برای گرامر هم گرامر این یوز بد نیست.
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط bahiman نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تو رایتینگ مشکل دارم با اینکه دامنه لغاتم زیاده ولی جمله سازیم خیلی ضعیفه منبع خوبی سراغ دارید؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    روی لغت و گرامر کمی تمرکز کنید و بعد سراغ رایتینگ برید. اگر ساختار رو ندونید نمیتونید جملات درست ایجاد کنید. برای گرامر هم گرامر این یوز بد نیست.
    ارادت
    سلام،
    سطح زبان من بد نیست و خوبه ولی تا به حال آکادمیک نخوندم، به نظرتون کنار(بعد از) in use کتاب Practical English Usage را بخونم خوبه یا نه؟ یا کتاب دیگه توصیه می کنید؟
    با تشکر
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

Junior Member

یه سسوال:
    آیا گوش دادن به فایل های صوتی و یا دیدن فیلم به مرور زمان باعث میشه که رایتینگ ما قوی بشه و بصورت اتومات بتونیم بنویسیم؟
    چیزی که در Effortless english گفته شده!
    نظرتون چیه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    یه سسوال:
    آیا گوش دادن به فایل های صوتی و یا دیدن فیلم به مرور زمان باعث میشه که رایتینگ ما قوی بشه و بصورت اتومات بتونیم بنویسیم؟
    چیزی که در Effortless english گفته شده!
    نظرتون چیه؟
    سلام

به نظر من شنیدار و زمان گذاشتن روی منابع شنیداری در تقویت مهارت های speaking و listening می تونه نقش بی بدیلی رو ایفا کنه...
    همونطور که متدی مثل pimsleur نشون داده که این رویکرد در خیلی از موارد پاسخگو هست..
    ولی هیچ ارتباطی بین مهارت writing و بحث شنیدن وجود نداره... مگر درک ساختاری و گرامری که البته بدون دانش dictation بی فایده خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)