صفحه 12 از 60 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 593

موضوع: تجربيات سفر به آنكارا جهت اخذ ویزا از سفارت کانادا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به آنکارا برای گرفتن ویزا از سفارت کانادا

سلام دوستان من دیشب از آنکارا برگشتم خدا رو شکر همه ی دوستانی که اومده بودند دست پر و با شادمانی برگشتند نکاتی رو که شاید اونجا به دردتون بخوره :
    1- نزدیکترین هتل به سفارت هتل ماریا است (قیمت تور یکی از دوستان مقیم اونجا شامل ترانسفر و بلیط ایران ایر و گشت شهر بدون نهار 1170000 تومان) که پشت سفارت است که دوستان می گفتند واقعا 3 تا 4 دقیقه تا سفارت راه است. آخه آژانس های تهران به همه ی دوستان همه هتل ها رو گفته بودند 3 دقیقه تا سفارت راه است. من هتل آمار بودم (قیمت تور شامل بلیط ایران ایر ترانسفر فرودگاهی 960000 تومان: آزانس امیدان پرواز) پیاده هشت دقیقه راه است که من چند دفعه ای که رفتم به راحتی پیاده رفتم.
    2- هتل آمار اتاق هاش تمیز است فکر می کنم به همه ی تک نفره ها هم اتاق دوتخت داده بودند. اینترنت وایرلسش توی اتاق ها هم قابل استفاده و رایگان است ولی از تلفن اتاقش به ایران نمی شه زنگ زد فقط از ایران اگه زنگ بزنند براتون وصل می کنند و پرسنلش یک کلمه ساده هم انگلیسی متوجه نمی شوند و نسبت به قیمتش بد نیست و فاصله کمش تا سفارت خیلی خوبه و داخل اتاق هاش سیفتی باکس برای نگهداری مدارک ندارد . از پرت ترین و دورترین هتل بگم که هتل مینا است.
    3-در مسیر رفت تقریبا یک سوم هواپیما پر بود و شنیدم ترکیش با هفت نفر مسافر اومده بود و همه ی مسافرهای هواپیما برای سفارت کانادا و آمریکا اومده بودند که البته بیشترشون سفارت کانادا یه چند نفری برای آمریکا اومده بودند. همون توی فرودگاه آنکارا همه ی دوستان قرار گذاشتند که فردا صبح ساعت پنج دم در سفارت باشند که اگه از کشورهای دیگه هم اومدند ما جا نمونیم. خلاصه من که ساعت 5:45 رسیدم نفر هفتم بودم البته دوستان اسمم رو قبل از رسیدنم نفر ششم نوشته بودند توی لیست. هوا به شدت سرد بود ، حدود ساعت هفت دوستان ماریا هتل تصمیم گرفتند برای صرف صبحانه بروند و بیایند و من هم همین کار رو کردم برای برداشتن لباس گرم و صرف صبحانه (مزیت نزدیکی هتل به سفارت)خلاصه تا ساعت هشت حدود سی نفر داخل صف بودند که این طور که من فهمیدم غیر از یک خانواده سوریه ای همه ایرانی بودند. حدودا هشت و ربع بود که شروع کردند به داخل راه دادند در عرض یک ربع همه نفر به نفر وارد شدیم و تا ساعت 10 اگه کسی جدید می اومد بدون معطلی می اومد داخل یعنی ساعت 5 صبح رفتن به نظر من که کار عبثی بود . فقط دوستان ما رو ترسوندند که اگه مراجعین زیاد باشند جون اینها تا ساعت 10 پذیرش می کنند ممکن است نرسیم بریم داخل که به نظر من چنین چیزی تقریبا غیرممکن است یا تعداد باید خیلی بالا باشه که چنین اتفاقی بیفته.
    4- بعد از تحویل گرفتن پاس ها به اسکیل ورکرها گفتند ساعت یک فردا و به سرمایه گذاری ها و اسپانسرشیپ ها گفتند ساعت دو فردا اینجا باشید که رفتیم و بر اساس شماره فیش های تحویلی صدامون کردند و خدارو شکر بی مشکل تحویل گرفتیم و برگشتیم. فقط حتما اسپل اسم ها و شماره پاسپورت داخل ویزاها و مقصد رو روی ویزا و فرم سه برگی که می دهند چک کنید.

اگه سئوالی غیر از موارد فوق داشتید حتما بپرسید اگه بدونم که جواب می دهم.
    تاریخ ارسال مدارک: 28/3/2009 , فایل نامبر اول: 08/05/2009 , فایل نامبر دوم: 04/10/2009 , دریافت مدیکال از ورشو: 22/06/2012 , کپی پاس ریکوئست: 30/01/2013 , پاس ریکوئست: 9April 2013, دریافت ویزا 2013 22April

Junior Member

درخصوص ارز :
    فقط شعبه های ارزی بانک ملت ارز مسافرتی رو می دهند و اینکه من از شعبه هفت تیر گرفتم باید 8 صبح می رفتیم اسم می نوشتیم و 11:30 رفتیم 758000 تومان دادیم و حواله 300 دلار رو دادند و اصل بلیط رو هم نیاز دارد و دیگه اینکه یکی از دوستان می خواست مستقیما از بانک ملت شعبه فرودگاه امام بگیرد که ندادند گفتند باید حواله داشته باشی .
    به ویزای مهاجرتی که برای کانادا به ماها دادند ارز دولتی تعلق نمی گیرد همین طور به سایر ویزاهای مولتی و استیودنت و ... به افراد زیر 12 سال هم تعلق نمی گیرد.
    راجع به لیر ترکیه اینکه دوستانی که از صرافی تهران خریده بودند لیری 2000 تومان خریده بودند ولی ما ها که توی صرافی داخل شهر آنکارا دلار رو تبدیل به لیر کردیم هر 100 دلار رو 1800 لیر می دادند یعنی تقریبا لیری 1945 تومان در می اومد که به صرفه تر بود.
    تاریخ ارسال مدارک: 28/3/2009 , فایل نامبر اول: 08/05/2009 , فایل نامبر دوم: 04/10/2009 , دریافت مدیکال از ورشو: 22/06/2012 , کپی پاس ریکوئست: 30/01/2013 , پاس ریکوئست: 9April 2013, دریافت ویزا 2013 22April

ApplyAbroad Superstar

من هم همین هفته اونجا بودم. در تکمیل فرمایش دوست مون تجربه خودم از هتلی که گرفته بودم رو عرض می کنم. من هتل ددمان رو انتخاب کردم. با پرواز ایران ایر و ترانسفر یک میلیون و ششصد هزار تومن، با پرواز ماهان یکشنبه رفت و پنجشنبه برگشت بعلاوه ترانسفر یک میلیون و هشتصد هزار تومن که در واقع بخاطر یک شب اضافه ای هست که می مونید. هتل بسیار تمیز و مرتب، برای یک نفر یک اتاق دو تخته کامل دادن (همون ساعت حدود نه که رسیدم هتل اتاق رو دادن و لازم نبود صبر کنید تا ظهر)، صبحانه عالی، پرسنل رسپشن تمام شون انگلیسی می دونستن (البته برای اینکه کارتون در شهر راه بیفته بهتره چند تا لغت و اصطلاح مهم مثل عددها و آدرس پرسیدن رو بدونید چون عملا کسی انگلیسی بلد نیست). سیفتی باکس، اسخر و سونا، اینترنت وایرلس رایگان در تمام نقاط هتل حتی زیرزمین که رستورانش بود. پیاده تا منطقه کیزیلای و ایستگاه مترو ده دقیقه و تا خیابان معروف تونالی که پر از کافه و مغازه است پنج دقیقه راه داشت. درست پشتش هم یک مسجد بزرگ هست که دیدنیست. راستش به خاطر همین موقعیتش هتل رو انتخاب کردم چون فقط دو بار باید رفت سفارت ولی بقیه وقت و گشت و گذار رو خیلی آسون پیاده می رفتم و از مترو استفاده می کردم. البته از هتل هایی که دوست مون گفتن هم راحت میشد با اتوبوس خط 413 یا با صرف کمی وقت پیاده به این منطقه ها رسید. از هتل ددمان به سفارت پیاده چهل دقیقه (سربالایی) و از سفارت به هتل کمتر از نیم ساعت (سر پایینی) مسیر سفارت-هتل در خیابان بسیار قشنگ و پر دار و درختیه و پیاده روی درش لذت بخش. من اهل پیاده روی هستم و فقط صبحی که اولین بار رفتم سفارت رو تاکسی گرفتم که شد ده لیر. ساعت شش و نیم رسیدم و شدم نفر دهم صف. دیرتر هم می رفتم هیچ اتفاقی نمی افتاد ولی این زود رفتن و صف ایستادن بالاخره در وجود ماها نهادینه شده، کاریش نمی شه کرد. برگشتش رو پیاده رفتم و روز بعد که گرفتن ویزا بود هم رفت و هم برگشت رو پیاده رفتم. راجع به ویزا هم نکته ای رو بگم، راجع به لزوم امضا کردن پاسپورت با خیلی از دوستان اینجا مشورت کردم، بعضی ها می گفتن حتما باید امضا شده باشد بعضی ها هم می گفتن بدون امضا مشکلی نیست. من ترجیح دادم پاسپورت ها رو بدون امضا بدم و مشکلی نبود. یک نفر هم می گفت دقت کنید عکسی که می دید نباید با عکس مدیکال و پاسپورت یکی باشه، من عکس پسرم همونی بود که در مدیکال و پاسپورتش بود و مسئله ای پیش نیومد. اصولا توی سفارت کارها خیلی آسون تر از اونچه آدم از قبل تصور می کنه و خیلی سریع انجام می شه. در مورد تبدیل لیر هم این نکته رو به گفته های دوستمون اضافه کنم که بانک ها مثل HSBC و بقیه آنچنان نرخ تبدیلشون با صرافی ها (بهشون می گن "دو ویز") فرق نمی کنه. من کلا از اینجا لیره خریدم با نرخ 1980 و بردم ولی یک صد دلاری هم لازم شد تبدیل کنم رفتم بانک HSBC نرخ داد 1.77 همون موقع بیرون صرافی ها تبدیل می کردن 1.79 تا 1.8. یعنی در 100 لیره 2 تا 3 لیر که می شه پول یک عدد چای قند پهلو در کافه های خیابانی آنکارا.

توصیه می کنم قبل رفتن از گوگل مپ مسیر خیابون ها و نقشه مکان ها رو پرینت بگیرید و ببرید چون هتل ها نقشه نداشتن و فقط باید از کتاب فروشی به قیمت هفت هشت ده لیره می خریدید.

هوای آنکارا بسیار متغیره و در این چند روز از سوز سرمای صفر درجه صبحگاهی دم سفارت و بارون عصرگاهی داشتیم تا ظهرهای گرم و آفتابی.

هر سوالی داشته باشید در خدمت تون هستم.
    ویرایش توسط uxmal09 : April 25th, 2013 در ساعت 07:22 PM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

من هفته پیش اونجا بودم گفتم شاید یک سری اطلاعات برای دوستان مفید باشه.

مجردی رفتم و بدون تور.

2 شنبه با بلیط ماهان رفتم که شد 280 ت.
    سعی کنید قبل از روز پروازتون بلیط رو بگیرید تا بتونید ارز مسافرتی به مقدار 300 دلار بگیرید. باید 55 هزار تومن در یکی از شعب بانک ملی برای عوارض خروج بریزید، اونا خودشون شماره حسابش رو بهتون میدن. اگر مشهد هستید بعد از اینکه بلیط مهر یا امضا شده (اگر براتون ایمیل شده حتماً باید به امضا خط هوایی یا آژانس برسه تا بهتون ارز بدن) صبح ساعت 8-9 برید بانک ملت طرف 5 راه سناباد. (تنها بلیط رفت کافی هست)

به فرودگاه آنکارا که رسیدید و از در اومدید بیرون(به خیابون که رسیدید) برید سمت راست و اتوبوس هایی هست که روش ننوشته Havas. اونها با 5.25 لیر شما رو به کیزیلای میرسونن که اون اطراف میتونید به همه چیز دسترسی پیدا کنید. این مسیر رو بین 30 تا 45 دقیقه طی میکنه.

اونجا 3 شب هتل گرفتم از دنیز آتلانتا که قیمتش از عمده هتل ها ارزانتر هست و طبعاً خدمات و کیفیتش هم کمتر هست. این هتل پشت پارک Zafer هستش که نزدیک به کیزیلای هست. شما از هتل که بیاید بیرون به خیابون برسید اتوبوس 413 شمارو با 2 لیر به سفارت میرسونه.
    یک نکته در مورد انتحاب محل هتل: اینجوری که من متوجه شدم اگه نزدیک سفارت هتل بگیرید عمدتاً 2 تخته هستند و برای کسانی خوب هست که 2 نفره میرن. اما شما از مرکز شهر دیگه دور هستید. اگر هتل رو مرکز شهر یا جاهای دیگه هم که بگیرید راحت با اتوبوس میتونید برید اونجا.

در مورد غذا هم بگم که غذا به همه نرخ پیدا میکنید از 2-3 لیر گرفته به بالا. اصلا نگران خرج خوراکتون نیاشید.

5 شنبه با ماهان برگشتم که شد 300 تومن
    صیح برای برگشت هم رفتم همون کیزیلای و با اتوبوس های فرودگاه که اومده بودم برگشتم فرودگاه.

نقل قول نوشته اصلی توسط expatriate نمایش پست ها
    من هفته پیش اونجا بودم گفتم شاید یک سری اطلاعات برای دوستان مفید باشه.

مجردی رفتم و بدون تور.

2 شنبه با بلیط ماهان رفتم که شد 280 ت.
    سعی کنید قبل از روز پروازتون بلیط رو بگیرید تا بتونید ارز مسافرتی به مقدار 300 دلار بگیرید. باید 55 هزار تومن در یکی از شعب بانک ملی برای عوارض خروج بریزید، اونا خودشون شماره حسابش رو بهتون میدن. اگر مشهد هستید بعد از اینکه بلیط مهر یا امضا شده (اگر براتون ایمیل شده حتماً باید به امضا خط هوایی یا آژانس برسه تا بهتون ارز بدن) صبح ساعت 8-9 برید بانک ملت طرف 5 راه سناباد. (تنها بلیط رفت کافی هست)

به فرودگاه آنکارا که رسیدید و از در اومدید بیرون(به خیابون که رسیدید) برید سمت راست و اتوبوس هایی هست که روش ننوشته Havas. اونها با 5.25 لیر شما رو به کیزیلای میرسونن که اون اطراف میتونید به همه چیز دسترسی پیدا کنید. این مسیر رو بین 30 تا 45 دقیقه طی میکنه.

اونجا 3 شب هتل گرفتم از دنیز آتلانتا که قیمتش از عمده هتل ها ارزانتر هست و طبعاً خدمات و کیفیتش هم کمتر هست. این هتل پشت پارک Zafer هستش که نزدیک به کیزیلای هست. شما از هتل که بیاید بیرون به خیابون برسید اتوبوس 413 شمارو با 2 لیر به سفارت میرسونه.
    یک نکته در مورد انتحاب محل هتل: اینجوری که من متوجه شدم اگه نزدیک سفارت هتل بگیرید عمدتاً 2 تخته هستند و برای کسانی خوب هست که 2 نفره میرن. اما شما از مرکز شهر دیگه دور هستید. اگر هتل رو مرکز شهر یا جاهای دیگه هم که بگیرید راحت با اتوبوس میتونید برید اونجا.

در مورد غذا هم بگم که غذا به همه نرخ پیدا میکنید از 2-3 لیر گرفته به بالا. اصلا نگران خرج خوراکتون نیاشید.

5 شنبه با ماهان برگشتم که شد 300 تومن
    صیح برای برگشت هم رفتم همون کیزیلای و با اتوبوس های فرودگاه که اومده بودم برگشتم فرودگاه.
    قیمت هتل رو چطور حساب کردن باهاتون؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranNZ نمایش پست ها
    قیمت هتل رو چطور حساب کردن باهاتون؟!
    من توی سایت Booking.com و سایت vamaya.com که چک کرده بودم اون موقع میداد 35 دلار. ولی خیلی جای چونه زدن داره. مثلاً بگی من تو سایت یه چیز دیگه دیدم و اینقد میتونم بدم و اینا راه میان فک کنم.
    توی این سایت ها که نگاه کنی فیمت هتل ها دستت میاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-عمران-

کسی میدونه هتل امار دسترسیش به مرکز شهر چطوره؟
    فایل نامبر اول :اگوست2009
    ارسال به ورشو:1 دسامبر2011
    اینپراسس واپدیت25ژانویه 2012. مدیکال 7 مارس2013.
    دریافت ویزا 7می2013.

هتل آمار تا kizilay ( مرکز شهر ) پیاده 40 دقیقه راه است ،با اتوبوس 5 دقیقه

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-عمران-

سلام.دوستان من از انکارا برگشتم.بجز راهنمایی های بسیار مفید دوستان در صفحه های قبل که خیلی بدرد میخوره چند مورد رو باز یاد اور میشم.1-اصلا احتیاج نیست صبح زود برید سفارت کانادا بین 8.30تا 9 اونجا باشی کافیه راحت صبحونتون رو بخورید.2-از اتوبوس 413 غافل نشید که بهترین راه سفارت هست3-اصلا اصلا اصلا احتیاج نیست نزدیک سفارت هتل بگیرید کلا 3-4 ساعت اونجا کار دارید.برای رفتن به محل خرید و تفریح(میدان کیزیلای) خیابون سفارت یکطرفه است و یا باید پیاده روی زیاد کنید یا تاکسی بگیرید پس بهتره نزدیک کیزیلای هتل بگیرید واز معجزه اتوبوس 413 استفاده کنید.4-هتل ما neva palas بود تمیز و اروم بود اما تا رسیدن به خیابون اصلی یک سربالایی داشت که شبها یا وقتی خسته هستی ازار دهنده بود و اگر تاکسی میگرفتی حداقل 10لیره خرج داشت برای یک مسافت خیلی کوتاه.هتل ددمان هم جنب هتل ما بود.از این نظر مکان هتل الیت به نظرم بهتر امد البته من توی اون هتل رو ندیدم.5-اگر به سیگار حساسید از همین جا حتما تاکیید کنید در طبقه no smoking اتاق میخواید وگر نه از 6صبح با بوی سیگار بیدار میشید خیلی سیگار میکشند.6-اگر به بوی گوشت گوسفند حساسید(مخصوصا خانوم ها)اصلا طرف دونر -اسکندر کباب و ادنا نرید فقط 20لیره حداقل دور ریختید روغن حیوانی کاملند.اگر سوالی بود در خدمتم
    فایل نامبر اول :اگوست2009
    ارسال به ورشو:1 دسامبر2011
    اینپراسس واپدیت25ژانویه 2012. مدیکال 7 مارس2013.
    دریافت ویزا 7می2013.

Junior Member

دوستان از اينجا لير ترکيه بخريم به صرفه تره يا دلار؟ بعد اگه دلار خريدن اينجا به صرفه تره مي شه راهنمايي کنيد کدوم صرافي تو آنکارا بريم که با قيمت مناسب چنج کنن؟
    NOC:7215 - Received by CIO:27 may 2011 - File NO.:25 JULY 2011
    in process: 13 feb 2013 - medical: 21 feb 2013
    PR:7 MAY 2013

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)