صفحه 46 از 60 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 593

موضوع: تجربيات سفر به آنكارا جهت اخذ ویزا از سفارت کانادا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member Arfp آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربيات سفر به آنكارا جهت اخذ ویزا از سفارت کانادا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط afsaneh_joon نمایش پست ها
    44.5 لیر بابت چی ازتون گرفتن؟ چرا خدارو شکر پاستون دست اون آقا نبود؟ مگر اشکالی پیش میاد به این آژانسا واسه پیکاپ اعتماد کنی؟
    من شخصا پاسپورتمو دست هيچ كسي نميدم. شايد خيلي محافظه كار هستم. به احتمال زياد هم مشكلي پيش نمياد. ولي اگه مشكلي پيش اومد آيا كسي مسئوليتش رو مي پذيره؟ آگه شما از آژانسهاي مسافرتي تور گرفته باشين و دچار مشكل شده باشين متوجه ميشين چي ميگم .

پیش فرض پاسخ : تجربيات سفر به آنكارا جهت اخذ ویزا از سفارت کانادا (بلیت، هتل و غیره)

44.5 لیر بابت چی ازتون گرفتن نفری؟

فوری، فوری
    بچه ها من بلیط آنکارا گرفتم برای 12 تا 15 جون ( 22 تا 25 خرداد) می خواستم برای پیک آپ برم ولی متاسفانه هنوز همسرم کلیر نشده. می خوام تورم رو واگذار کنم با آژانس هواپیمایی صحبت کردم گفتن مشکلی نیست میشه انتقال داد. اگر کسی هست می خواد تو این تاریخ بره بهم پیغام خصوصی بده.
    پروازه ماهانه پنج شنبه 12 جون ساعت 30 7 صبح از امام خمینی- و ساعت حدود 9 به وقت انکارا میرسه. برگشتشم یکشنبه 15 جون ساعت 11 بوقت انکاراست. هتل 3 ستاره ایتپ بلواره سه شب و چهار روز، که به سفارت نزدیکه و صبحانه ام داره. اتاق سینگل. تورم از یه آژانس معتبره که همتون میشناسید اینجا نمی گم که تبلیغ نشه. بیمه و ترانسفر و یه گشت شهری با ناهارم داره. خودم توره 1350 خریدم و سر قیمت راه میام و توافق می کنیم. اگه کسی تمایل داشت پیغام خصوصی بده.

Member mem_55 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Qu'il est difficile d'attendre

سلام دوستان ، یک سوال بسیار مهم و فوری
    من روز 21 می پاس ریکووست شدم ، ابتدا از من خواسته بودن مدارک رو به VAC آنکارا یا استانبول بدهم . بدلیل اینکه من ایران زندگی نمی کنم و در شهر محل اقامتم دفتر VAC وجود داره ایمیلی زدم به پاریس و سوال کردم که میتونم به دفتر محل اقامتم تحویل بدم یا خیر ؟ در کمال تعجب پاسخ دادن که من پاسها رو بفرستم پاریس !!

ارسال به پاریس مشکل تطویل زمان و برگشت مدارک رو داره ، دفتر VAC محل اقامتم هم ریسکیه ، لذا تصمیم گرفتم شخصا برم آنکارا ....دوستانی که اخیرا آنکارا بودید یا بقیه ..لطفا اگر تجربه ای دارید دراختیار من بگذارید :

آیا من بعنوان مین اپلیکنت میتونم شخصا به سفارت مراجعه کنم ؟ آیا سفارت هنوز متقاضی رو راه میده؟
    توضیح اینکه در ایمیل اول پاس ریکووست من روش مراجعه حضوری به خود سفارت قید نشده
    رشته 6 امتیازی / ارسال مدارک اوت 2010 / فایل نامبر کبک سپتامبر 2010 / مصاحبه استانبول :آوریل 2012 /
    مدیکال: فوریه 2014 / پاس ریکویست: مارس 2014 // صدور ویزا : می 2014 پاریس

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط taran-m نمایش پست ها
    سلام دوستان راستش من یکم گیج شدم... تو نامه پاس ریکوئست چند تا حالت رو گفته برای گرفتن ویزا 1-in-person که خب گفته باید برین به ویزاآفیس در آنکارا به آدرس : جاده سینا و پاس رو بدین و فردا بعدازظهر تحویل بگیرین(اشاره هم کرده که ممکنه بیشتر طول بکشه) 2- through an authorized هستش که برای کسانی که وکالت میدن به یه نفر دیگه هستش و گفته به vac برین (آدرسی که توسایت وک زده بلوار آتاتورک هستش) و گفته 4 روز کاری طول میکشه.
    حالا سوال من اینه که همسرمن که مین هستش و داره پاس من و بچه ها رو میبره بالاخره کجا باید بره ؟ تو نامه اشاره نکرده که همه باید به وک مراجعه کنن!
    به نظر میاد که برای شما همون حالت یک بیشتر میخوره . کافیه همسرتون از ما و مابقی افراد خانواده وکالت داشته باشه منظورم از وکالت تکمیل فرم representative هست. موفق باشید.

Junior Member Arfp آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط taran-m نمایش پست ها
    سلام دوستان راستش من یکم گیج شدم... تو نامه پاس ریکوئست چند تا حالت رو گفته برای گرفتن ویزا 1-in-person که خب گفته باید برین به ویزاآفیس در آنکارا به آدرس : جاده سینا و پاس رو بدین و فردا بعدازظهر تحویل بگیرین(اشاره هم کرده که ممکنه بیشتر طول بکشه) 2- through an authorized هستش که برای کسانی که وکالت میدن به یه نفر دیگه هستش و گفته به vac برین (آدرسی که توسایت وک زده بلوار آتاتورک هستش) و گفته 4 روز کاری طول میکشه.
    حالا سوال من اینه که همسرمن که مین هستش و داره پاس من و بچه ها رو میبره بالاخره کجا باید بره ؟ تو نامه اشاره نکرده که همه باید به وک مراجعه کنن!
    دوست عزيز ، ضمن مراجعه به جوابيه قبلي من به اين موضوع لازم است اضافه كنم كه main applicant نياز به گرفتن وكالت از اعضاي خانواده خودش نداره و وكالت مال شخص ثالثي است كه كار خانواده شما رو انجام ميده.

Junior Member

سلام دوستان
    راجع به ویزا و نامه پاس ریکوست بعد از ماه می 2014 که همه باید به VAC مراجعه کنن نسبت به قبل از اون تاریخ که همه میرفتند سفارت کمتر اینجا صحبت شده. من تجربه خودم رو میگم ممکنه به درد سایر دوستان بخوره.البته بجز بند 1 که جزو الزامات سفارت هست بقیه موارد نظر شخصی است و میتونه مورد قبول همه نباشه.

1- تمام افراد (منظورم هر پرونده است نه تمام اعضای یک خانواده)باید به VAC مراجعه کنند و سفارت دیگر جواب شما رو نمیده .البته توضیح کامل این موضوع را در همان نامه پاس ریکوست بهتون میدن و همانطور که دوستمون اشاره کرد اگر main applicant هم به تنهایی برود بدون هیچ وکالت و امضا از سایر اعضای خانواده این کار شدنی هست.

2-اگر تصمیم گرفتید که خودتون بریدآنکارا فکر سفر یکشنبه تا پنجشنبه نباشید چون به احتمال %90 مجبور میشید روزآخر بلیطتون رو کنسل کنید و در به در دنبال تغییر و خرید بلیط جدید باشید (اگر گیرتون بیاد چون همه میخواهند همون کار رو بکنن)
    گفتم %90 برای اینکه فردا کسی نگه من 4 روزه رفتم و کارم انجام شد. از جمله خودم که 4 روزه کارم انجام شد ولی دوستانی رو دیدم که متاسفانه بلیط برگشت پنجشنبه داشتند و حتی بچه کوچک چشم به راه در تهران و با وجود نشان دادن بلیط برگشت به پرسنل آنجا هیچ کاری نتونستند بکنند بجز صبر تا فرداش.حالا دیگه نمیدونم تونستند بلیط بگیرند یا خیر!

شما حداقل 1.200- 1 خرج کردید(البته فقط برای این سفر) بخاطر هزینه یک شب اضافه هتل خودتون رو درگیر و پر استرس نکنید. دوستان خودم (4نفر) که دوشنبه صبح زود با هم و پشت سر هم پاسمون رو تحویل دادیم –ما نفر هشتم بودیم-همگی جمعه ویزاشون اومد.کارمندشون میگفت تو این ماه سرشون خیلی شلوغ شده و احتمال تاخیر در ارسال و دریافت پاسپورت خیلی زیاد میشه.

3-صبح زود قبل از 8 اونجا باشید. در اینصورت وقتی 8:30 در باز میشه میتونید جزو اولین گروه وارد بشید و 10 دقیقه بعد کارتان تمام میشه و بر میگردید. وگرنه شاید به ازای هر یک ربع دیر رسیدن مجبور بشید یک ساعت معطل بشید و صد البته شاهد زرنگ بازی (بهتره بگیم بی ملاحظه گی) و پارتی بازی رابطهای آژانسها یا دیگران باشید و اونوقت هیچ چاره ای ندارید جز تحمل.

4-اصلا لازم نیست وقت بگیرید.یعنی یک کار اضافه هست .اگر زود برسید حتما در همان روز کارتان انجام میشه و هیچ تفاوتی بین کسی که وقت داره با کسی که وقت نداره نیست.همه پاسها با هم به سفارت ارسال میشه.
    ضمنا اونجا 2 تا کارمند ایرانی هم داره که ادمهای خوبی بودند.خیالتان راحت.

5-حتما پستهای سایر دوستان در مورد هتل و رفت و آمد و ... رو بخونید.به من که خیلی کمک کرد و از همشون تشکر میکنم.پست 291 و سایر موارد اشاره شده در اون پست رو ببینید.
    فقط با توجه به تغییر محل مراجعه از سفارت به vac دیگه جاده جناح را فراموش کنید و احتمالا میتونید مسیر زیر را دنبال کنید (مگر اینکه در هتل شراتون که خیلی به vac نزدیکه یا سایر هتلهای خیابان جانکایا باشید که
    دیگه مسیرتون فرق میکنه) ولی اگر اطراف Ata turk یا خیابان با صفای Tunalihilmi حد فاصل میدان Kizilay تا ابتدای Tunalihilmi که یک پارک خیلی کوچک به نام kugulu park هست باشید میتونید از میدان Kizilay سوار اتوبوسهای خط 413 بشید (کرایش میشه 2 لیر ناقابل که تو اتوبوس نقدی پرداخت میکنید)ایستگاه دوم پیاده بشید که میشه ابتدای Tunalihilmi یا همان kugulu park . امتداد بلوار آتاتورک دوشاخه میشه. سمت چپی که در اصل خود بلوار آتاتورک هست یک خیابان سربالایی هست و ماشینها از روبرو به سمت شما میان.همون رو باید بالا برید .حدود 150 متر بالاتر به یک فضای سبز کوچک میرسید و چند قدم بعد از اون همان پلاک 154 معروف.باید از درب پارکینگ وارد زیرزمین بشیدو اونجا بقیه ایرانیها رو میبینید (اگر دیر برسید دیگه صف اومده تا تو خیابان و از 200 متری هم میتونید جاشو پیدا کنید.اما در عوض 3-2 ساعتی اونجا مهمونید.)
    این مسر رو اگر پیاده برید از میدان Kizilay تا دفتر vac حدود 20 دقیقه زمان میبره بسته به سرعتتون
    موفق باشید

یکی از دوستان در مورد Travel document پرسیده بود .من از کارمند پشت باجه پرسیدم و گفت :"برای درخواست لزومی به حضور خود شخص نیست و با توجه به شلوغی سفارت این پروسه حدود 45 روز طول میکشه"
    این جواب در مورد Travel documentنقل قول بود و صحت و سقمش رو من نمیدونم.
    FN: Sep 2010 --- CSQ: Aug 2013 --- FFN: Dec 2013 --- Medical: Apr 2014 --- PR: May 2014

Junior Member

سلام . من بخاطر وضعیت کارم نمیتونستم 4-5 روز برم آنکارا و پاسم رو برای پیکاپ دادم به آژانس و امروز با ویزا گرفتم. کلاً نفری 100$ گرفتند. این آژانس ظاهراًًً سه شنبه ها میبره دوشنبه بعد پس میاره. من که دوشنبه قبل رفتم دستکم 50-60 تا پاس اونجا بود که برام این تعداد جالب بود. برای من که مشکلی پیش نیومد. در هر صورت تصمیم با خودتون که شخصا برید آنکارا یا بدید برای پیکاپ.

نقل قول نوشته اصلی توسط afsaneh_joon نمایش پست ها
    44.5 لیر بابت چی ازتون گرفتن؟ چرا خدارو شکر پاستون دست اون آقا نبود؟ مگر اشکالی پیش میاد به این آژانسا واسه پیکاپ اعتماد کنی؟
    سلام دوست عزیز
    1- 44.5 لیر بابت ویزا ترنسفر از دفتر VAC به سفارت و برعکس میگیرند و برای هر پاسپورت میگیرند
    2- نه مشکلی نبود فقط کسی که پاسش را میدهد نمیداند به چه صورت این کار انجام میشود. من وقتی آن نفر را دیدم اینطور بنظر میآمد که اگر مشکلی پیش بیاد من یکی نمیتونستم با هاش طرف شم ولی خیلی از دوستانم هم دادند و مشکلی هم نبود.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

اگر از دوستان کسی هتل سویسس تشریف داشت هم برای رفتن به دفتر وک سوار خط 413 بشه و دقیقا جلو دفتر وک پیاده بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)