صفحه 65 از 65 نخستنخست ... 155556575859606162636465
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 647 , از مجموع 647

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

Junior Member sma4t آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوال دارم. ممنون میشم هرکی تونست یه جواب بهم بده. خیلی برام حیاتیه. من میخوام پاسپورت بگیرم و میخوام سفر زیارتی درخواست بدم. حالا این طرف کارهای ادمیشنم در آمریکا اوکی شده. اگه نخوام مشکلات ممنوع الخروجی رو ریسک کنم و برم به کربلا، برای گرفتن ویزای آمریکام این نکته منفی برام به حساب میاد؟ یعنی مهر ویزای عراق در مصاحبه سفارت آمرکا تاثیرگذار هست؟ خواهش میکنم جوا بدید.

سلام. یه نکته درمورد مهر خوردن برای سفر زیارتی هست که خواستم بگم. البته این موضوع از اربعین امسال (98) عملی شده. وقتی نزدیکای اربعین برای پاسپورت درخواست میدید، به دلیل تعداد درخواستهای بالا تو این بازه و تسریع فرآیند خروج، یک گذرنامه موقت مخصوص اربعین صادر میکنن. این گذرنامه (مشابه تصویری که قرار داده شده) یک برگ پشت و رو هست و یک طرفش (که تو عکس نیست) مثل یکی از صفحات گذرنامه های اصلی، موقع ورود و خروجتون از عراق مهر میخوره. وقتی هم از عراق برمیگردید و وارد مرز کشور میشید افسر ایرانی این برگ موقت رو ازتون میگیره. پس وقتی گذرنامه اصلی رو دریافت می کنید هیچ خبری از مهر کشور عراق توش نیست.

البته گذرنامه اصلی برای کسایی که برگ موقت براشون صادر شده خیلی دیرتر دستشون میرسه. مثلا خودم از زمان صدور گذرنامه موقتم تقریبا 3 ماه میگذره ولی هنوز گذرنامه اصلی دستم نرسیده. کساییکه عجله دارن شاید با پیگیری بتونن گذرنامه اصلی رو سریعتر دریافت کنن.

http://uupload.ir/view/jun_pass_hidden.jpg

کسی که دین اسلام نداره می تونه به راحتی گذرنامه زیارتی بگیره؟

سلام دوستان
    درمورد صدور گذرنامه اصلی بعد از برگ تردد اربعین، خبر زیر اطلاعات مفیدی در اختیار میذاره:
    https://www.farsnews.com/news/13980919000208

نقل قول نوشته اصلی توسط saharqasemi نمایش پست ها
    کسی که دین اسلام نداره می تونه به راحتی گذرنامه زیارتی بگیره؟
    سلام

بنظرم با روابط عمومی پلیس گذرنامه در ساعات اداری تماس بگیرید و این رو ازشون سوال کنید: 02166919597

Post هفت خوان گذرنامه!

#تجربه

سلام دوستان
    من برای پاسپورت توی اربعین امسال اقدام کرده بودم و گذرنامه موقت اربعین برام صادر کردن. قصد دارم روندی که تو این 3-4 ماه طی شد رو بگم، امیدوارم مفید باشه.

همونطور که توی پست #641 بیشتر توضیح دادم، درخواست گذرنامه من همزمان شد با اجرای طرح برگ تردد اربعین که اولین سالی هم هست که اجرا میشه. در حالیکه دوست من یه ماه و اندی قبل من اقدام کرده بود از طریق سفر زیارتی و گذرنامه‌ی اصلیش رو یه هفته ای بهش تحویل دادن.

خلاصه منتظر این بودم که گذرنامه اصلیم 2-3 ماه بعد دستم برسه. اواسط آذر داشتم خبرا رو در مورد صدور گذرنامه اصلی برای زوار اربعین امسال چک میکردم که دیدم خدا رو شکر یکی دو تا خبرگزاری بالاخره یه چیزی نشر دادن در اینباره! تا قبلش که اصلا هیچ خبر و اطلاع‌رسانی در این مورد نبود! تو متن خبر نوشته بودن که گذرنامه‌ی کسایی که برگ تردد گرفتن درحال چاپ و هست و به تدریج ارسال میشن و نیازی نیست کاری بکنن. اولش که اینو خوندم خیالم راحت شد تا اینکه چند روز بعد کامنت یه نفر رو انتهای خبر دیدم:

وقتی از اداره گذرنامه شهرمون پرسیدم گفت درسته، گذرنامه‌ات چاپ شده تو تهران ولی چون شما دانشجویی و مجوز خروج از کشورت تا فلان روز از آبان‌ماه بوده، الان نمیتونیم گذرنامه اصلیت رو بفرستیم! گفتم راه حل چیه؟ گفت یه درخواست خروج از کشور زیارتی میزنی، وثیقه رو میذاری گذرنامه ات که رسید دستت، بعد از اتمام مجوز خروجت میری و وثیقه رو پس میگیری!
    والا من بشخصه که فلسه‌ی این قانون رو متوجه نشدم! طرف هزینه‌ی یه پاسپورت کامل و اصلی رو پرداخت کرده، سفر خارج از کشورش هم رفته حالا به دلیل تقاضای بالا و نبود امکانات صدور پاسپورت در تعداد زیاد، با یه برگه‌ تردد پشت و رو این کار انجام شده، ولی دیگه چرا باید این روند وقتگیر رو باید دوباره تکرار کنیم! و جالبتر اینکه اگر همون کامنت هم نمیخوندم، هیچ اطلاع رسانی دیگه‌ای در اینمورد نمیشد و شاید تا چند ماه بعدش تو این فکر می‌موندم که پاسپورتم داره مراحل آماده شدن و ارسال رو طی میکنه!

خلاصه بعد از این جریان توی سایت نظام وظیفه درخواست خروج از کشور دادم. همزمان هم کارهای بازکردن حساب قوامین رو انجام دادم. 2 روز بعد با درخواست خروج از کشور موافقت شد (چون باید ارسال بشه به دانشگاه محل تحصیل و تایید بشه معمولا 2 روز طول میکشه). بازه خروج از کشور هم برای چنین کاری لازم نیست طولانی بزنید. من خودم زمانی که وثیقه رو ریختم 2 آبان بود و مجوز خروجم رو از 7 تا 9 آبان زده بودم. وثیقه هم که در جریان هستید 3 میلیون هست. (البته تا زمان نوشته شدن این پست!)

فرداش هم یه پیامک براتون بیاد که «مجوز خروج شما از سمت سازمان وظیفه‌ی عمومی صادر شد. جهت رفع مشکل صدور گذرنامه‌ی خود به اداره‌ی پلیس گذرنامه مراجعه فرمایید». که دراینصورت حتما باید حضوری برید و رفع نقص رو پیگیری کنید.
    در طول مراحل رفع نقص و کلا رفتنتون به نظام وظیفه ممکنه چندبار ازتون بپرسن مرز که بستس، کجا میخوای بری، هدفت فقط گرفتن پاسپورته و ...، شما هم راستش رو بگید مشکلی پیش نمیاد. من خودم گفتم پاسپورتم رو نیاز دارم و برای آزمون زبان و یه سری کارهای دیگه لازمم میشه . و نکته‌ی دیگه اینکه بعد از رفع نقص هم پیگیر ارسال گذرنامه از اداره‌ی شهرتون باشید تا زمانیکه کد پیگیری مرسوله‌ی پست رو بهتون بدن، چون ممکنه مشکلات دیگه‌ای باشه که مانع ارسال گذرنامه بشه و مجوزتون به پایان برسه و هنوز ارسال نکرده باشن.
    با وجود 2 3بار رفت و آمد به اداره گذرنامه، پاسپورتم 7ام ارسال شد و 9ام که پایان مجوز خروج کشورم بود دستم رسید. تاریخ صدور پاسپورت هم 23 آذر بود و من 13 مهر درخواست پاسپورت برای اربعین داده بودم. این نشون میده اگر هم مجوز خروجتون اوکی باشه، در بهترین شرابط بیشتر از 2ماه تا صدورش طول میکشه!

برای دریافت وثیقه هم فردای روز پایان مجوز خروج رفتم نظام وظیفه بخش امور محصلین. آقایی که پشت میز بود فقط پرسید از مجوزت استفاده نکردی؟ منم گفتم نه نرفتم. صفحات پاسپورت رو هم یه نگاهی کرد و بعد گفت تمومه. فقط هم بردن پاسپورت کافیه (کارت یا دفترچه حساب قوامین لازم نیست). درمورد ممنوع الخروجیم هم نپرسیدم که باعث میشه این قضیه همچنان مبهم بمونه!

بعد از مراجعه به اداره نظام وظیفه، چند ساعت بعد که توی وبسایت که وارد بشید جلوی مجوز خروج از کشورتون باید نوشته باشه:
    «عدم استفاده از مجوز خروج از کشور: شما از درخواست مجوز خروج خود استفاده نکرده‌ايد»
    در حالیکه اگر از کشور خارج شده بودید و برگشته بودید مینوشت:
    «بازگشت شما در سيستم ثبت گرديد».

5 روز بعد از مراجعه به نظام وظیفه هم حساب رو چک کردم و مبلغ عودت شده بود. معمولا بین 3 تا 5 روز طول میکشه.

و این بود هفت خوان پاسپورت! اما چند نکته برای دوستانی که میخوان اقدام کنن:

1- اگر هدفتون فقط گرفتن پاسپورته و قصد دارید توی اربعین به خاطر وثیقه‌ای که دانشگاه میذاره و لازم به پرداخت هزینه‌ای از طرف شما نیست اقدام کنید، در صورت اجرا شدن مجدد طرح برگ تردد اربعین در سالهای آینده، حدودا 3ماه بعد و تازه با گذاشتن وثیقه مجدد پاسپورت به دستتون میرسه! پس اگر عجله دارید نذارید کارتون به ترافیک صدور پاسپورت تو اربعین بکشه. هر زمان دیگه ای از سال، مرز باز باشه، بسته باشه، میتونید درخواست بدید و وثیقه بذارید و مراحل صدور پاسپورت رو طی کنید. فقط جوری بازه خروج از کشور رو تعیین کنید که بعد از طی همه‌ی مراحل درخواست و چاپ و ارسال از طرف تهران، هنوز دو سه روز از مهلت خروجتون مونده باشه.

2- اگر هدفتون اینه که زیارت اربعین هم مشرف بشید، اقدام توی اربعین از این جهت که برای بعضی ها مهمه که مهر عراق توی پاسپورت اصلیشون نباشه و به این مسئله حساسن، میتونه مفید باشه چون برگ تردد رو لب مرز ازتون میگیرن و وقتی پاسپورت اصلی رو میگیرید سفید هست. باز هم مشروط به این هست که سال دیگه این طرح اجرا بشه و شما توی بازه‌ای که برگ تردد صادر میکنن درخواست بدید.

3- شماره پاسپورتی که توی برگ تردد اربعین هست با شماره پاسپورت اصلیتون متفاوته! توی ثبت نام آزمون و یا جای دیگه‌ای به امید یکسان بودن این دو ازش استفاده نکنید. اسپل اسم و فامیلتون اما طبیعتا یکیه و میشه مطمئن بود که پاسپورت اصلی هم همین اسپل رو داره. خودم از این نکته برای ایجاد اکانت ETS و چندجای دیگه استفاده کردم.

************************************************** ************************************************** *********************************************
    ویرایش توسط agol : January 10th, 2020 در ساعت 09:08 AM دلیل: به درخواست کاربر

آقا تورو خدا جان هر کس دوست دارید جواب بدید

من مجوز خروج از کشور به منظور سفرهای زیارتی برای عراق گرفتم و یکشنبه دارم میرم اربیل عراق

از اونجا می تونم برم ترکیه؟؟
    می دونم وثیقه ضبط میشه، سوالم اینه که می تونم برم ترکیه یا نه؟؟

نمی خوام برگردم

آیا رفتن به ترکیه از طریق اربیل عراق، نیازمند دریافت ویزا هست؟ با توجه به این که ایرانی ها هیچگونه ویزایی برای ترکیه نیاز ندارند.

تورو خدا جواب بدید چند روزه اینور و اونور دنبال جوابم اما چیزی پیدا نمی کنم.

سوال اول : درخواست خروج از کشور رو به منظور سفر زیارتی ثبت کردم و می خوام برم اربیل عراق، از اونجا وارد ترکیه بشم. آیا امکان پذیر هست؟
    سوال دوم : اگر بتونم برم، با توجه به ایرانی بودنم از من ویزا می خوان یا نه؟

اقا تورو خدا جواب بدید

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Trippielife نمایش پست ها
    آقا تورو خدا جان هر کس دوست دارید جواب بدید

من مجوز خروج از کشور به منظور سفرهای زیارتی برای عراق گرفتم و یکشنبه دارم میرم اربیل عراق

از اونجا می تونم برم ترکیه؟؟
    می دونم وثیقه ضبط میشه، سوالم اینه که می تونم برم ترکیه یا نه؟؟

نمی خوام برگردم

آیا رفتن به ترکیه از طریق اربیل عراق، نیازمند دریافت ویزا هست؟ با توجه به این که ایرانی ها هیچگونه ویزایی برای ترکیه نیاز ندارند.

تورو خدا جواب بدید چند روزه اینور و اونور دنبال جوابم اما چیزی پیدا نمی کنم.

سوال اول : درخواست خروج از کشور رو به منظور سفر زیارتی ثبت کردم و می خوام برم اربیل عراق، از اونجا وارد ترکیه بشم. آیا امکان پذیر هست؟
    سوال دوم : اگر بتونم برم، با توجه به ایرانی بودنم از من ویزا می خوان یا نه؟

اقا تورو خدا جواب بدید
    بله میتونی بری
    شما با پاسپورت ایرانی نیازی به ویزا برای ورود به ترکیه نداری فارغ از اینکه از چه کشور و مرزی وارد میشی. فقط پاست مهمه.
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)