صفحه 61 از 65 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 647

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

سلام دوستان ، مثل اینکه اداره نظام وظیفه یه فرمی و اضافه کرده که از شما تعهد میگیره اگر به هر دلیلی نرفتید میتونه پول رو از شما بگیره ( بعد عید مثل اینکه ) ، من خودم قصد گرفتن گذرنامه به این روش رو داشتم که تو ساطمان نظام وظیفه این برگرو به من دادن ، به آقایی به طور اتفاقی کنارم بود گفت که اون به همین روش گذرنامه گرفته پولشم پس گرفته بود ، ولی این فرم رو دیگه ندیده بود ، کلی هم تعجب کرد ، خلاصه که رفتید با دقت این فرم رو بخونید .

Junior Member

سلام دوستان . به نظرتون میشه با پاسپورت زیارتی رفت عراق و بعد از اونجا رفت ترکیه بعد باز برگردیم عراق و از اونجا وارد کشور بشیم ؟ یعنی برای وثیقه مشکلی پیش نمیاد؟

دوستان سلام وقت بخیر
    من در بخش اداری یکی از ارگانهای نظامی دارم خدمت میکنم. حدود 8 ماه از خدمت سربازی مونده. ولی تو این مدت میخوام واسه ارشد آلمان اپلای کنم و یونی اسیست صفحه اول پاسپورت رو میخواد از من.
    با خود ارگان صحبت کردم گفتن با یک چک 30 میلیون تومنی بهم مجوز خروج واسه سفر زیارتی میدن و میتونم با اون مجوز پاسپورت بگیرم. بعد که پاسپورت رو گرفتم میتونم سفر زیارتی رو نرم و پاسپورت رو بهشون بدم و چک رو پس بگیرم. بعد شنیدم یک مهر قرمز روش میخوره که فقط حق سفر به همون عراق رو دارم. خب بعد که سربازیم تموم بشه و پاسپورت رو بهم بدن اون مهر قرمز رو چطوری میتونم لغو کنم که بتونم آلمان هم برم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

سلام دوستان من این سه تا شایعه رو شنیدم راجع به گذرنامه زیارتی در طول این مدت ... چه در داخل این فروم چه جاهای دیگه ....

1.ممنوع الخروج شدن بمدت شش ماه
    2.پس ندادن وثیقه درصورتی که فرد اقدام به سفر نکنه(یه نامه رو امضا میکنی که اینه تعهد من)
    3.یه مهر قرمز تو پاسپورت میزنن که فرد نمیتونه جز عراق بجای دیگه سفر کنه ....

که من رسما آمارشو درآوردم و در پست بعدی شفاف سازی خواهم کرد ....
    Actions Count,NOT Words

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

نقل قول نوشته اصلی توسط alikalhor نمایش پست ها
    سلام دوستان من این سه تا شایعه رو شنیدم راجع به گذرنامه زیارتی در طول این مدت ... چه در داخل این فروم چه جاهای دیگه ....

1.ممنوع الخروج شدن بمدت شش ماه
    2.پس ندادن وثیقه درصورتی که فرد اقدام به سفر نکنه(یه نامه رو امضا میکنی که اینه تعهد من)
    3.یه مهر قرمز تو پاسپورت میزنن که فرد نمیتونه جز عراق بجای دیگه سفر کنه ....

که من رسما آمارشو درآوردم و در پست بعدی شفاف سازی خواهم کرد ....
    گذرنامه و مجوز خروج برای سفر زیارتی دو موضوع مجزا هستند.
    دیگر چیزی به نام گذرتامه زیارتی وجود ندارد. گذرنامه‌ای که برای رفتن به خارج از کشور به هر شکلی (سفر زیارتی، سیاحتی یا ...) به شما داده می‌شود همان گذرنامه عادی است.

اگر شما مشمول باشید نمیتوانید گذرنامه عادی بگیرید. حالا وثیقه برای این است که شما بتوانید از نظام وظیفه مجوز خروج برای سفر زیارتی بگیرید. یعنی نظام وظیفه به شما مجوز می‌دهد که بروید یک گذرنامه عادی بگیرید که با آن بتوانید از کشور خارج شوید و به سفر زیارتی بروید. (وقتی برگشتید هم این گذرنامه را از شما نمیگیرند و میتوانید آن را نگه دارید)

اگر برای سفر زیارتی کشور عراق اقدام کنید، فقط میتوانید از ایران به مقصد همان کشور خارج شوید. مثلا پروازی که از تهران به نجف یا بغداد یا ... هرجای دیگر در کشور عراق است. شما نمیتوانید مجوز خروج زیارتی برای عراق بگیرید و مثلا بلیط بگیرید و به مقصد ترکیه خارج شوید.

شایعاتی که گفتید هر سه مورد غلط هستند.
    1. این فقط وقتی است که فردی (چه به سفر رفته باشد یا نرفته باشد) به موقع نرود و حضور خودش را اعلام کند. منظور از به موقع همان تاریخ بازگشتی است که در فرم مربوطه وارد کرده.
    2. اگر به سفر نروید هیچ مشکلی ندارد و می‌توانید در تاریخ برگشتی که مشخص کرده‌اید به نظام وظیفه مراجعه کنید و وثیقه را پس بگیرید.
    3.داخل پاسپورت هیچ مهری نمیزنند و همه چیز داخل سیستم کامپیوتری ثبت می‌شود.
    Actions Count,NOT Words

Junior Member

سلام دوستان

یه سوال داشتم که امیدوارم بچه های با تجربه و حرفه ایه فروم بتونن جواب بدن :

همونطور که میدونید ، مبلغ وثیقه برای خروج از کشور به منظور سفرهای زیارتی به کشورهای عراق و عربستان ، پنج میلیون تومنه . و برای سفرهای غیرعلمی (سیاحتی) پونزده میلیون تومن . راستش من میخوام برای ویزای توریستی امریکا از طریق سفارت این کشور تو ترکیه اقدام کنم .میخواستم بپرسم آیا میشه برای سفر زیارتی به عراق پاسپورت بگیرم ولی با اون پاسپورت برم ترکیه و از اونجا برم امریکا ؟ آخه دردم میگیره پونزده تومن پول بزارم ایران ، همین پونزده تومن تو امریکا میشه حدود پنج هزار دلار که پوله خوبیه برا گردش و فلان .

Junior Member

سلام دوستان سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید . الان اگه من پاسورت زیارتی بگیرم برای عراق و بعد داخل این پاسپورت ویزای یه کشور دیگه خورده باشه و من حتی قصد خروج از کشور به مقصد عراق را دارم بعد اون موقع که تو مرز پاسپورت را کنترل می کنند به اون صفحه ای که مهر ویزا خورده هم نگاه می کنند ؟

Junior Member

دوستان ببخشید الان مهلت خروج چند روزه است ؟

Junior Member

سلام دوستان میشه بگید این فروم کجاست من مطالب بخونم هرچی گشتم پیدا نکردم

1-من هر چی میخونم اخر نفهمیدم که اگه برای زیارتی بگیری و نری ممنوع خروج میشی یا خیر؟ هر کی یه چیز میگه.

2- میشه زیارتی 5 میلیونی گرفت و به کشور دیگه ای رفت و قید وثیقه رو بزنیم؟ یا حتما باید بریم از همون عراق به کشور مقصد پرواز کنیم؟ عراق این اجازه ر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)