صفحه 60 از 65 نخستنخست ... 1050515253545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 647

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush8888 نمایش پست ها
    سلام
    اینجوری که دوستمون گفتن ظاهرا اگر به قصد سفر زیارتی اقدام به گرفتن پاسپورت بکنیم و از کشور خارج نشیم ممنوع الخروج می کنند.
    پس چه کنیم؟ پیشنهادتون چیه؟ صبر کنیم بعد از اومدن پذیرشمون بیوفتیم دنبال پاسپورت؟؟ خیلی هول هولی نمیشه؟؟
    سلام. از دوستان اطلاعی در مورد این قانون دارین؟ من واسه امتحان بین المللی از دانشگاه نامه گرفتم که پاسپورت رو بگیرم ولی بجای خروج تو تاریخی که تو نامه نوشتم می خوام مهر معافیت تحصیلی بگیرم و خارج بشم. آیا اگه با این دلیل گذر نامه بگیرم و تو اون تاریخ نامه خارج نشم باز ممنوع خروج میشم؟ لطفا راهنمایی کنین

Member soroush8888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - تهران جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط astaragg نمایش پست ها
    سلام. از دوستان اطلاعی در مورد این قانون دارین؟ من واسه امتحان بین المللی از دانشگاه نامه گرفتم که پاسپورت رو بگیرم ولی بجای خروج تو تاریخی که تو نامه نوشتم می خوام مهر معافیت تحصیلی بگیرم و خارج بشم. آیا اگه با این دلیل گذر نامه بگیرم و تو اون تاریخ نامه خارج نشم باز ممنوع خروج میشم؟ لطفا راهنمایی کنین
    فقط اگر برای سفر زیارتی اقدام کنید و نرید 6 ماه ممنوع الخروج می کنند. اما سفرهایی که مقدار وثیقه 15 میلیون تومان هست اگر نرید هم مشکلی پیش نمیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    ممنون که اطلاع دادی، جهت تکمیل اطلاعات اشاره کنم که اون عزیز پاش رو از گلیمش درازتر کرده. طبق قانون شما هیچ خلافی مرتکب نشدی (بنا به 1001 دلیل از مریضی گرفته تا مسایل خانوادگی یا حتی تمایش شخصی شما ممکنه قادر به مسافرت نبوده باشی و بعد از چند روز دوباره مایل به مسافرت شده باشی) و اون برادر بزرگوار حرف بی اساسی زده و صرفا خواسته از جایگاهش سو استفاده کنه و با این به اصطلاح شوخی ای که کرده قدری تفریح کرده باشه، در صورتی که برای بقیه دوستان همچین داستانی پیش اومد این رو در نظر داشته باشید که کار شما کاملا قانونی بوده و حرف اوشون کاملا غیر قانونی.
    در صورت عدم پیاده شدن فرد مورد نظر از خر شیطون با زبان خوش، فورا به مافوقش مراجعه کنید و با ذکر این موضوع که ایشون شما رو بی مورد و خلاف قانون تهدید کرده، به این دوست عزیز بفهمونید که اعصاب مردم اسباب تفریح نیست، و اون رو از تکرار عمل شنیعش در آینده بازدارید.

* در تمام مدت خونسردیتون رو حفظ کنید، با آرامش صحبت کنید و از کوره در نرید. مطابق قانون هیچ احدی نمیتونه شما رو صرفا به دلیل عدم خروج از کشور ممنوع الخروج کنه.
    سلام.
    من برگ سبز داشتم و بدون غیبت.
    به نظام وظیفه اصفهان رفتم و 3 تومن به حساب قوامین نظام وظیفه ریختم و معافیت الکترونیکی صادر شد. هیچ گونه خبری از نامه از دفتر زیارتی، تعهد نامه و ... هم نبود و فقط برگه سبز رو خواست.
    قبل از رفتن به نظام وظیفه، زنگ زدم و پرسیدم و وقتی گفت کجا میخواهی بری گفتم فقط شماره پاسپورت رو نیاز دارم و نمیخوام خارج بشم و اونم گفت خب بیا برای کربلا درخواست بده. در مورد ممنوع الخروجی هم پرسیدم و گفت که ممنوع الخروج نمیشم و فقط بعد از فرجه یکماهه میشه وثیقه رو پس گرفت.
    1- اگه من توی این یه ماه عراق نرم، مشکلی پیش میاد و ممنوع الخروج میشم؟!
    2- اگه معافیت تحصیلی صادر بشه توی این مدت، میشه اون مجوز خروج رو دیگه محدود به عراق و یا یکماه نکرد؟ (البته وثیقه رو میدونم بعد تموم شدن 1 ماه گذاشت)
    توی سایت نظام وظیفه فایلی دیدم که پیوست کردم و همین تاکیدش منو نگران کرده؛ البته من چنین فرمی پر نکردم...
    ممنون
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Member soroush8888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - تهران جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    من برگ سبز داشتم و بدون غیبت.
    به نظام وظیفه اصفهان رفتم و 3 تومن به حساب قوامین نظام وظیفه ریختم و معافیت الکترونیکی صادر شد. هیچ گونه خبری از نامه از دفتر زیارتی، تعهد نامه و ... هم نبود و فقط برگه سبز رو خواست.
    قبل از رفتن به نظام وظیفه، زنگ زدم و پرسیدم و وقتی گفت کجا میخواهی بری گفتم فقط شماره پاسپورت رو نیاز دارم و نمیخوام خارج بشم و اونم گفت خب بیا برای کربلا درخواست بده. در مورد ممنوع الخروجی هم پرسیدم و گفت که ممنوع الخروج نمیشم و فقط بعد از فرجه یکماهه میشه وثیقه رو پس گرفت.
    1- اگه من توی این یه ماه عراق نرم، مشکلی پیش میاد و ممنوع الخروج میشم؟!
    2- اگه معافیت تحصیلی صادر بشه توی این مدت، میشه اون مجوز خروج رو دیگه محدود به عراق و یا یکماه نکرد؟ (البته وثیقه رو میدونم بعد تموم شدن 1 ماه گذاشت)
    توی سایت نظام وظیفه فایلی دیدم که پیوست کردم و همین تاکیدش منو نگران کرده؛ البته من چنین فرمی پر نکردم...
    ممنون
    والا من نمیدونم اون آقای مسئول به شما چی گفته و اصولا اصلا چیکاره بوده اما چیزی که میدونم اینه که جدیدا اگر برای سفر زیارتی اقدام کنید و از کشور خارج نشید 6 ماه ممنوع الخروج میشید اما مشکلی برای وثیقه شما پیش نمیاد. این قضیه همین دو ماه پیش برای دوست من اتفاق افتاد و ممنوع الخروج شد.

سلام.
    این مهلت خروج، با معافیت تحصیلی که وزارت علوم صادر میکنه اشکالی داره که تداخل داشته باشه؟
    من از 1 اردیبهشت تا 1 خرداد مهلت دارم برای خروج (کربلا)؛ میتونم زودتر کارهای معافیت تحصیلی و نظام وظیفه رو انجام بدم و وثیقه بذارم و خارج بشم قبل از تموم شدن این یک ماه؟
    البته خروج دائمی نیست ولی عراق هم نیست...
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.

Junior Member

دوستان سلام.
    یه سوالی دارم که خوشحال میشم کمکم کنید.
    من به بهانه ی سفر زیارتی پاسپورت گرفتم. ولی نرفتم سفر رو. الان پاسپورت دارم که توش هیچ مهری نخورده. هفته ی دیگه فرم i-20 میرسه ایران. سوالم اینه که این قانون 6 ماه ممنوع خروجی صحت داره ؟ چون اصلا منطقی به نظر نمیاد. شاید یکی به خاطر بیماری نتونه سفر زیارتی بره, و چطور این قانون 6 ماه اونو ممنوع الخروج میکنه؟
    اگه فکر میکنید این قانون صحت داره واقعا, به نظرتون چاره چیه؟ چون من 1 ماه دیگه وقت سفارت دارم تو دبی.
    ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    این مهلت خروج، با معافیت تحصیلی که وزارت علوم صادر میکنه اشکالی داره که تداخل داشته باشه؟
    من از 1 اردیبهشت تا 1 خرداد مهلت دارم برای خروج (کربلا)؛ میتونم زودتر کارهای معافیت تحصیلی و نظام وظیفه رو انجام بدم و وثیقه بذارم و خارج بشم قبل از تموم شدن این یک ماه؟
    البته خروج دائمی نیست ولی عراق هم نیست...
    ممنون
    این سوال رو توی نظام وظیفه تهران پرسیدم و گفتند نمیشه همزمان در دو تا بازده مهلت خروج داشته باشی و اول باید تکلیف اولی (که از نظام وظیفه اصفهان صادر شده بود برای خروج موقت برای کربلا) روشن بشه تا بعد با توجه به معافیت تحصیلی برات صادر کنیم...
    رفتم نظام وظیفه اصفهان و مشکل رو توضیح دادم و برگه ی سازمان امور دانشجویان خطاب به نظام وظیفه تهران را هم نشونش دادم و قبول کرد و 2 هفته قبل از اتمام مهلت، مهلت را تموم کرد و ثبت کرد که خارج نشده. یک هفته بعد هم 3 تومن رفت به حسابم در قوامین...

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan_i نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    یه سوالی دارم که خوشحال میشم کمکم کنید.
    من به بهانه ی سفر زیارتی پاسپورت گرفتم. ولی نرفتم سفر رو. الان پاسپورت دارم که توش هیچ مهری نخورده. هفته ی دیگه فرم i-20 میرسه ایران. سوالم اینه که این قانون 6 ماه ممنوع خروجی صحت داره ؟ چون اصلا منطقی به نظر نمیاد. شاید یکی به خاطر بیماری نتونه سفر زیارتی بره, و چطور این قانون 6 ماه اونو ممنوع الخروج میکنه؟
    اگه فکر میکنید این قانون صحت داره واقعا, به نظرتون چاره چیه؟ چون من 1 ماه دیگه وقت سفارت دارم تو دبی.
    ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
    سلام.
    پست قبلی هم نوشتم؛ من سفر رو نرفتم و مشکلی هم پیش نیومد؛ نه توی نظام وظیفه تهران؛ نه توی اداره گذرنامه و مهلت خروج بهم داده شد. (البته الان مهلت 2 ماهه داده شده که به دوستم هم چنین مهلتی دادند و بعدا دوباره باید رفت وزارت علوم و مهلت گرفت)
    البته شاید نظام وظیفه تهران گیر بده چون پست های قبلی چنین چیزی گفته بودند ولی به من که کسی گیر نداد و من از اصفهان برای خروج موقت برای کربلا اقدام کرده بودم...

Junior Member

سلام

من متعهد خدمت به سازمان دولتی هستم. ۱۰ ماه پیش، با تکمیل کردن یه سری مدارک و گذاشتن وثیقه، پاس گرفتم. ولی مثل خیلی ها نرفتم عراق و وثیقه رو هم پس گرفتم.
    حالا امسال می خوام برم آلمان با شنگن توریستی. حالا سوالم اینجاست که آیا پاس همینطوری روز مصاحبه با خودم ببرم سفارت یا اینکه اول برم وثیقه خروج از کشور به مقصد آلمان بزارم نظام وظیفه و بعد روز مصاحبه ببرم سفارت؟

مرسی

سلام...چند تا سوال دارم لطفا منو راهنمایی کنید:
    1.قصد گرفتن خروج موقت به کشور عراق به قصد سفر زیارتی رو دارم. 4 واحد از دوره کارشناسیم مونده که تا اخر تیر فارغ التحصیل میشم...آیا به من مجوز خروج زیارتی داده می شه؟و مبلغ وثیقه چقدره؟
    2- بعد از فارغ التحصیلی هم میشه مجوز خروج به قصد زیارت گرفت؟
    3-آیا می شه بجای عراق به ترکیه سفر کرد؟یا اینکه باید برم عراق و ازونجا پرواز به ترکیه؟این کار شدنیه؟ عراق اجازه رفتن به ترکیه رو بهم میده؟
    4- با این اجازه خروجی که دارم می تونم به جای شهرهای زیارتی مثلا به اربیل برم؟
    5- بعد از گرفتن اقامت دایم کانادا می تونم برگردم ایران برای دیدن خونوادم و شرایطش رو لطفا توضیح بدین
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)