صفحه 51 از 59 نخستنخست ... 41424344454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 647

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member ali_tk آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

آقا با سفر کربلا و با همین سیستم پارسال چندتا از دوستای من ویزا گرفتن و مشکلی نبود. از همین رو من این پیشنهاد و به دوستم دادم چون هزینه وثیقه اشم کمه و.... از طریق کربلا اقدام کنه. الان همین قضیه ممنوع الخروجی عینا پیش اومده که رفته پیش یه افسر اداره گذرنامه و بهش گفته که چون نرفتی یکسال ممنوع الخروجی و توی این تاپیک هم همه این مشکلو گفتن و هیچکی بعد نیومده بگه آقا الکی بوده یا چه جوری حل شده. نمیشه یکی از دوستان جواب بده که سرنوشته اینها چی شده که ممنوع الخروج شده بودن به خاطر این قضیه؟
    من تقریبا همه ی پست های این زمینه رو خوندم میدونم خیلی غیر منطقیه و آدم به 1001 دلیل میتونه از کشور خارج نشده باشه و.... ولی آیا ممکنه یه افسر اداره گذرنامه از ماه آپریل 2014(که تاریخ اولین پست بود) تا امروز که میشه بیش از یک سال کلی آدم و مسخره ی خودش کنه و بهشون دروغ بگه؟ همون آدم کچل و عینکی باجه شماره 9 !!! (که الانم از دوستم پرسیدم تایید کرد همین آدم کچل و عینکی باجه 9 بوده که بهش این حرف رو زده)
    ممنون
    ویرایش توسط ali_tk : May 4th, 2015 در ساعت 10:20 PM

Junior Member

دوستان من همين هفته ي پيش از كربلا اومدم الان براتون سيستمش رو توضيح ميدم
    من براي گرفتن گذرنامه اقدام كردم و چون زيارتي دو ميليون بود براي عراق اقدام كردم يه بازه اي رو رفتم نظام وظيفه گفتم مي خوام برم صبر كردم اون بازه كه تموم شد. رفتم گفتم پولمو بدين پاسپورت رو گرفت چك كرد گفت چرا نرفتي منم الكي گفتم پاسپورتم دير رسيد از تاريخ بليط ديرتر اومد گفت همش سوري بوده برو خودتي
    بعد رفت اون فرم مرما رو كه روزي كه اقدام كرده بودم رو آورد يه بندش بود همين كه اگر فقط براي پاسپورت اقدام كني و يا به كشور ديگري بري ممنوع الخروجي پولتم ميخوريم
    البته اينو مثل آدم ننوشته بودا يه چنتا كلمش رو من نمي دونستم يعني چي
    خلاصصه رفت تو سيستم مارو ممنوع الخروج كنه كه ما يكم التماس كرديم گفت تنها راهش همينه كه من تاريختو عوض كنم و بري
    و قبولم نكرد كشور رو عوض كنم
    خلاصه اين كه جاتون خالي ما رفتيم زيارت حالا ايشالا كه سر ويزا سفرت گير نده به اين عراقه
    راستي اين آقاي نظام وظيفمونم اسمش زين الدين بود باجه ٨

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

دوستان یه سوال مهم
    خواهشا راهنمایی کنید:

من پذیرشم رو اسه دکترا از یه دانشگاه امریکا گرفتم ولی بهم گفتن اگه تا چند روز دیگه اسکن پاسپورتم رو واسشون نفرستم پذیرش لغو میشه.
    من دانشجوی ارشدم دفاع کردم ولی هنوز فارغ التحصیل نشدم. در واقع استاد راهنمام اجازه ی فارغ التحصیل شدنم رو فعلا نمیده.
    از طرفی پاسپورت هم ندارم. رفتم وزارت علوم واسه کارای معافیت تحصیلی و گرفتن پاسپورت گفتن باید برگه ی فراغت از تحصیل بیارم.
    خواستم پاسپورت علمی یا زیارتی بگیرم اما دانشگاه بهم گواهی اشتغال به تحصیل نمیده میگه تو ترم 6 ارشدی و سنواتت تموم شده و بهت گواهی اشتغال به تحصیل نمیدیم.
    من الان معلقم نه میتونم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم (برای گذرنامه ی علمی یا زیارتی) نه برگه ی فارغ التحصیلی (برای گذرنامه ی تحصیل در خارج از کشور).
    خواهشا اگه راهی برای گرفتن گذرنامه به ذهنتون میرسه راهنمایی کنـــــــــــــــــــــیـ ـــــــــــــــــــــد...

Junior Member

سلام
    یه سوالی داشتم، من میخوام پاسپورتم رو بگیرم که بعدا درگیر کارای اداریش نشم واسه همین برای اینکه وثیقه کمتری بذارم درخواست دادم واسه عراق برای زیارت، حالا الان نمیدونم که ایا به من پاسپورت زیارتی میدن یعنی فقط واسه زیارت یا اینکه پاسپورت عادی.

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

سلام
    دوستان من دانشجو هستم و میخوام برای سفر به عراق اقدام کنم پاسپورت هم دارم یک سوالی دارم ممنون میشم جواب بدین
    می خواستم بدونم که برای کار های خروج از کشور ضمانت یا چیزی شبیه این می گیرند یا اینکه فقط 2 میلیون وثیقه کافیه ؟
    و نیاز به تعهد و ضمانت دیگه ای نیست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza323 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من دانشجو هستم و میخوام برای سفر به عراق اقدام کنم پاسپورت هم دارم یک سوالی دارم ممنون میشم جواب بدین
    می خواستم بدونم که برای کار های خروج از کشور ضمانت یا چیزی شبیه این می گیرند یا اینکه فقط 2 میلیون وثیقه کافیه ؟
    و نیاز به تعهد و ضمانت دیگه ای نیست؟
    سلام دوست عزیز
    روندش به صورت زیر:

روند رسيدگي به مجوز خروج از كشور به منظور زيارتي

1. دانشجو باگواهي اشتغال به تحصيلي كه در ان تاريخ سفر، مقصد و علت سفر مشخص شده و به تاييد وزارت علوم يا سازمان مركزي دانشگاه آزاد ودانشگاه هاي علوم پزشكي رسيده باشد، به وظيفه عمومي محل سكونت يا محل تحصيل مراجعه مي نمايد.
    2. پس ازواريز وتكميل فيش هاي بانكي وضمانت نامه بانكي وتكميل فرم هاي مربوطه در حوزه هاي وظيفه عمومي درخواست وي مورد بررسي قرار ميگيرد .

3. با بررسي پرونده مشمول توسط كارشناسان وظيفه عمومي و كامل بودن مدارك آنان، مجوز خروج از كشور صادر مي گردد.

1. زمانيكه مجوز خروج از كشور درسيستم جامع وظيفه عمومي ثبت گرديد، اطلاعات فرد به صورت on Line درسيستم اداره گذرنامه ديده مي شود.

5.افرادي كه داراي گذرنامه مي باشند ، به اداره گذرنامه مراجعه مي نمايند و افرادي كه فاقد گذرنامه مي باشند ويا افرادي درخواست تمديد گذرنامه دارند، مي بايست به دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي( پليس+10) مراجعه نمايند.

یک تعهد رسمی محضری هم ازتون میگیرند
    فقط فراموش نکنید که 10 روز بعد از برگشتتون برای بازگشت ودیعه فرصت دارید
    موفق باشید.

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Lyapunov نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    روندش به صورت زیر:

روند رسيدگي به مجوز خروج از كشور به منظور زيارتي

1. دانشجو باگواهي اشتغال به تحصيلي كه در ان تاريخ سفر، مقصد و علت سفر مشخص شده و به تاييد وزارت علوم يا سازمان مركزي دانشگاه آزاد ودانشگاه هاي علوم پزشكي رسيده باشد، به وظيفه عمومي محل سكونت يا محل تحصيل مراجعه مي نمايد.
    2. پس ازواريز وتكميل فيش هاي بانكي وضمانت نامه بانكي وتكميل فرم هاي مربوطه در حوزه هاي وظيفه عمومي درخواست وي مورد بررسي قرار ميگيرد .

3. با بررسي پرونده مشمول توسط كارشناسان وظيفه عمومي و كامل بودن مدارك آنان، مجوز خروج از كشور صادر مي گردد.

1. زمانيكه مجوز خروج از كشور درسيستم جامع وظيفه عمومي ثبت گرديد، اطلاعات فرد به صورت on Line درسيستم اداره گذرنامه ديده مي شود.

5.افرادي كه داراي گذرنامه مي باشند ، به اداره گذرنامه مراجعه مي نمايند و افرادي كه فاقد گذرنامه مي باشند ويا افرادي درخواست تمديد گذرنامه دارند، مي بايست به دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي( پليس+10) مراجعه نمايند.

یک تعهد رسمی محضری هم ازتون میگیرند
    فقط فراموش نکنید که 10 روز بعد از برگشتتون برای بازگشت ودیعه فرصت دارید
    موفق باشید.
    خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون
    یک نکته ای که خیلی برام مهمه اون تعهد رسمی محضری هست میشه بفرمایید چه چیزی رو باید تعهد بدم ؟ (چه از لحاظ مالی چه معنوی )
    و اینکه من همون 2 میلیون رو می گذارم درسته ؟ نیازی به تعهد 15 میلیونی ندارم ؟
    من جدیدا با سپردن وثیقه 15 میلیونی خارج شدم و تنها تعهدی که دادم حضور به موقع در کشور بود حالا می خواستم بدونم واسه سفر زیارتی هم به همین شکله یا نه چون 2 میلیون می گیرن یک تعهد سفت و سخت هم می خواد یا نه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza323 نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون
    یک نکته ای که خیلی برام مهمه اون تعهد رسمی محضری هست میشه بفرمایید چه چیزی رو باید تعهد بدم ؟ (چه از لحاظ مالی چه معنوی )
    و اینکه من همون 2 میلیون رو می گذارم درسته ؟ نیازی به تعهد 15 میلیونی ندارم ؟
    من جدیدا با سپردن وثیقه 15 میلیونی خارج شدم و تنها تعهدی که دادم حضور به موقع در کشور بود حالا می خواستم بدونم واسه سفر زیارتی هم به همین شکله یا نه چون 2 میلیون می گیرن یک تعهد سفت و سخت هم می خواد یا نه ؟
    با سلام
    بله مبلغ ودیعتون 20 میلیون ریاله و تعهد محضری هم در لینک زیر نمونه اش رو گذاشتم.

موفق باشید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

یعنی 2 میلیون رو بزارم این تعهد هم امضا کنم دیگه تمومه ؟
    اخه یکی از دوستان می گفت که علاوه بر تعهدی که ازت میگیرن برای گرفتن خروج از کشور به عنوان زیارتی باید یک شخصی که کار دولتی داره یک تعهد تو دفتر اسناد رسمی بده که فلانی سر تاریخ فلان بر میگرده در غیر این صورت اینجانب خسارت رو پرداخت می کنم همچین چیزی هست ؟ یا شنیدین ؟

Junior Member

با سلام
    بله دوست عزیز احتیاج به ضامن هم هست.
    برای اطلاعات جامع و کامل لطفا صفحه زیر از ویکی رو مطالعه کنین.
    موفق باشید.

http://www.applyabroad.org/wiki/inde...8C%D8%A7%D9%86

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)