صفحه 62 از 65 نخستنخست ... 125253545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 647

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : گذرنامه به منظور سفرهای زیارتی

این متن تعهد نامه هستش.
    از تو سایت http://services.epolice.ir
    اینجانب متعهد میگردم از این مجوز فقط برای سفر زیارتی ثبت شده استفاده نموده و پس از خروج از کشور، در موعد مقرر به کشور جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایم.همچنین تقبل مینمایم چنانچه به هر دلیلی در زمان تعیین شده به کشور مراجعه نکرده و یا به شهر غیر زیارتی سفر کنم و یا سرفا جهت اخذ گذرنامه اقدام نمایم، مبلغ وجه الضمان به نفع دولت ضبط شده وسایر قوانین مقرر مانند محدودیت خروج مجدد در مورد من اعمال گردد و حق هیچگونه اعتراض و یا اقامه دعویعلیه سازمان را در این خصوص نخواهم داشت.

Junior Member

دوستان بنده جدید اقدام کردم برای دریافت گذرنامه.
    از دانشگاه یه معرفی نامه میگیرید برای حوضه وظیفه شهرتون.
    اونجا دو تا فرم معرفی به بانک قوامین میگیرید که بسته به مقصد و بهانه سفرتون میزانش فرق میکنه. (وثیقه سفر به عربستان و عراق 3 میلیون تومنه که کمترین میزان هست هست)
    به بانک مراجعه کرده حساب باز میکنید و پول وثیقه رو به حساب نظام وظیفه واریز میکنید
    فیش واریز و نامه تایید بانک رو مجددا به مرکز نظام وظیفه میبرید. دو روز بعد به اداره گذرنامه میرید برای دریافت گذرنامه.

اگر قصدتون فقط گرفتن گذرنامه باشه، خود اداره گذرنامه به من پیشنهاد داد همون روش بالا رو دنبال کنیم. من حتی پرسیدم نیاز به گرفتن بلیط و یا چیزی برای اثبات سفر هست که چوابشون منفی بود. به بنده گفتن بعد از گرفتن وثیقه هم گذرنامه ضبط نمیشه و تا پنج سال اعتبار خواهد داشت.

چیزایی که دوستان در مورد ممنوع الخروج شدن و یا پس ندادن وثیقه هست کمی نگران کنندست. من سوال میکنم و همنجا نتیجرو اعلام میکنم.
    ویرایش توسط kiantamar : April 12th, 2017 در ساعت 03:24 PM

Junior Member

در مورد پس ندادن وثیقه و ممنوعیت خروچ برای کسانی که با وثیقه گدرنامه گرفتن.

بنده از نظام وظیفه تهران و ادره گدرنامه پرس و جو کردم.
    1. شما فقط به مقصد کشوری که براش درخواست کردید میتونید ار ایران خارج بشید. بعد از اون کشور به سایر کشور ها میتونید سفر کنید. اگر تا قبل از اتمام اعتبار خروج از کسور برگرید مشکلی نخواهید داشت.
    2. اگربه هر دلیلی نتونستید سفر کنید، بعد از اتمام اعتبار خروجتون به نظام وظیفه مراجعه میکنید و وثیقه رو پس میگیرید.

ضبط وثیقه برای کسانی هست که بر نمیگردن.
    البته در مورد دوم نظام وظیقه تهران گفت شهرهای مختلف ممکنه متفاوت عمل کنن. س اگر در شهر دیگه ای هستید از نظام وظیفه همونجا پیگیر باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kiantamar نمایش پست ها
    در مورد پس ندادن وثیقه و ممنوعیت خروچ برای کسانی که با وثیقه گدرنامه گرفتن.

بنده از نظام وظیفه تهران و ادره گدرنامه پرس و جو کردم.
    1. شما فقط به مقصد کشوری که براش درخواست کردید میتونید ار ایران خارج بشید. بعد از اون کشور به سایر کشور ها میتونید سفر کنید. اگر تا قبل از اتمام اعتبار خروج از کسور برگرید مشکلی نخواهید داشت.
    2. اگربه هر دلیلی نتونستید سفر کنید، بعد از اتمام اعتبار خروجتون به نظام وظیفه مراجعه میکنید و وثیقه رو پس میگیرید.

ضبط وثیقه برای کسانی هست که بر نمیگردن.
    البته در مورد دوم نظام وظیقه تهران گفت شهرهای مختلف ممکنه متفاوت عمل کنن. س اگر در شهر دیگه ای هستید از نظام وظیفه همونجا پیگیر باشید.
    دوست عزيز واقعا دست گلت درد نكنه ... به خيلي از سوالاتمون پاسخ دادي... با وجود هموطناني مثل شما، هنوزم ميشه به ارتقا فرهنگ كشور اميدوار بود

اما سوالي كه برام پيش اومده اينه كه:

من ميخوام برم عراق و از اونجا برم آلمان براي ديدن بعضي از اقوام. با وجود اينكه افسر فرودگاه در ايران ميبينه كه تو پاسپورتم، هم ويزاي آلمان دارم و هم ويزاي عراق، آيا بازم بهم اجازه خروج خواهد داد؟؟ يعني هيچ مشكلي وجود نخواهد داشت؟؟

مرسي!

Junior Member

سلام. بنده برای مقطع دکترا از کانادا پذیرش دارم و الان دو هفته کارهای دفاع و فارغ التحصیلی ارشدم طول میکشه. میخوام زودتر پاسپورت بگیرم تا کارهای ویزا رو انجام بدم و می خواستم از طریق سفرهای زیارتی دانشجویی این کار رو انجام بدم (طی این دو هفته ای که دانشجو هستم). اما از طرفی مشکلاتی که دوستان از چند سال قبل در این تاپیک ذکر کردن دلهره آوره.
    اگه میشه دوستان راهنمایی کنن بنده صبر کنم تا کارای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم و بعد از طریق وزارت علوم و نظام وظیفه اقدام کنم یا زیارتی مشکلی نداره؟ به خاطر جلو افتادن کارها میارزه ریسک کنم و از طریق زیارتی پاسپورت بگیرم؟ کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟
    اگه کسی از نظام وظیفه مشهد خبری داره که برخوردش با گرفتن پاسپورت به این سبک زیارتی (عراق) و نرفتن چطوری هست ممنون میشم در جریانم بذاره.
    Junior Member

دوستان سلام.
    بنده در حال حاضر در فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلیم هستم و دارم برای پذیرش خارج از کشور اقدام میکنم. تا 2 ماه آینده نیاز به گذرنامه دارم ولی گدرنامه خودم چندسالی هست منقضی شده و نیاز به گذرنامه جدید دارم.
    با توجه به صحبت هایی که اینجا شده بود، قصد داشتم برای سفر زیارتی اقدام بکنم تا بتونم گذرنامه جدید رو بگیرم. چون خیلی از بچه ها از همین طریق اقدام کردن ولی سفر رو نرفتن و صحبتهایی وجود داشت مبنی بر ضبط وثیقه یا ممنوع الخروجی 6ماهه، تصمیم دارم واقعا برم کربلا تا مهر ورود و خروج تو گذرنامه ام بخوره. حالا سوالم اینجاست که اگه سفر رو واقعا برم، در اون صورت دیگه محدودیت خروج در 6 ماه آینده رو نخواهم داشت؟!! یا اصلا این ممنوع الخروجی ربطی به رفتن یا نرفتنم نداره و یه مشمول فقط میتونه 6ماه یه بار اجازه خروج از کشور رو بگیره؟!؟

این سوال رو قبل از اینجا، یکم کوتاه تر و البته نه تا این اندازه واضح، با مشاورهای خود نظام وظیفه مطرح کردم (096482)، ولی خانومه گفت که شما باید اول دفترچه ات رو پست کنی!! و الان دیگه نمیشه برای تهرانی ها و یه همچین چیزایی! قضیه چیه دوستان؟! آیا تو فرجه یکساله بدون پست کردن دفترچه و مشخص کردن تاریخ اعزام و فقط با گذاشتن وثیقه نمیشه از کشور خارج شد؟!؟! و اگر میشه آیا من میتونم اون روشی که بالا گفتم رو انجام بدم؟! اگر برم واقعا کربلا، یکی دو ماه بعد اگه پذیرشم اوکی شد میتونم وثیقه بذارم دانشجویی برم آلمان؟! (اگه به هزارویک دلیل نرفتم کربلا چی؟! اون موقع ممنوع الخروج میشم؟!؟!)

ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط mechanica نمایش پست ها
    سلام. بنده برای مقطع دکترا از کانادا پذیرش دارم و الان دو هفته کارهای دفاع و فارغ التحصیلی ارشدم طول میکشه. میخوام زودتر پاسپورت بگیرم تا کارهای ویزا رو انجام بدم و می خواستم از طریق سفرهای زیارتی دانشجویی این کار رو انجام بدم (طی این دو هفته ای که دانشجو هستم). اما از طرفی مشکلاتی که دوستان از چند سال قبل در این تاپیک ذکر کردن دلهره آوره.
    اگه میشه دوستان راهنمایی کنن بنده صبر کنم تا کارای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم و بعد از طریق وزارت علوم و نظام وظیفه اقدام کنم یا زیارتی مشکلی نداره؟ به خاطر جلو افتادن کارها میارزه ریسک کنم و از طریق زیارتی پاسپورت بگیرم؟ کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟
    اگه کسی از نظام وظیفه مشهد خبری داره که برخوردش با گرفتن پاسپورت به این سبک زیارتی (عراق) و نرفتن چطوری هست ممنون میشم در جریانم بذاره.

به نظر من صبر کنید و دفاع را که انجام دادید برای پاسپورت اقدام نمایید. با نامه پذیرش و نامه وزارت علوم کار شما سریع پیگیری می شود.

ارادت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط becksor نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    بنده در حال حاضر در فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلیم هستم و دارم برای پذیرش خارج از کشور اقدام میکنم. تا 2 ماه آینده نیاز به گذرنامه دارم ولی گدرنامه خودم چندسالی هست منقضی شده و نیاز به گذرنامه جدید دارم.
    با توجه به صحبت هایی که اینجا شده بود، قصد داشتم برای سفر زیارتی اقدام بکنم تا بتونم گذرنامه جدید رو بگیرم. چون خیلی از بچه ها از همین طریق اقدام کردن ولی سفر رو نرفتن و صحبتهایی وجود داشت مبنی بر ضبط وثیقه یا ممنوع الخروجی 6ماهه، تصمیم دارم واقعا برم کربلا تا مهر ورود و خروج تو گذرنامه ام بخوره. حالا سوالم اینجاست که اگه سفر رو واقعا برم، در اون صورت دیگه محدودیت خروج در 6 ماه آینده رو نخواهم داشت؟!! یا اصلا این ممنوع الخروجی ربطی به رفتن یا نرفتنم نداره و یه مشمول فقط میتونه 6ماه یه بار اجازه خروج از کشور رو بگیره؟!؟

این سوال رو قبل از اینجا، یکم کوتاه تر و البته نه تا این اندازه واضح، با مشاورهای خود نظام وظیفه مطرح کردم (096482)، ولی خانومه گفت که شما باید اول دفترچه ات رو پست کنی!! و الان دیگه نمیشه برای تهرانی ها و یه همچین چیزایی! قضیه چیه دوستان؟! آیا تو فرجه یکساله بدون پست کردن دفترچه و مشخص کردن تاریخ اعزام و فقط با گذاشتن وثیقه نمیشه از کشور خارج شد؟!؟! و اگر میشه آیا من میتونم اون روشی که بالا گفتم رو انجام بدم؟! اگر برم واقعا کربلا، یکی دو ماه بعد اگه پذیرشم اوکی شد میتونم وثیقه بذارم دانشجویی برم آلمان؟! (اگه به هزارویک دلیل نرفتم کربلا چی؟! اون موقع ممنوع الخروج میشم؟!؟!)

ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
    دوستان کسی نمیتونه به من کمک کنه؟! شاید پیچیده پرسیدم. یه بار دیگه ساده تر میپرسم:

دوستان مفصل صحبت کرده بودند، ولی در آخرین جواب ها پاسخی داده نشده بود که اگر برای خروج از کشور به صورت زیارتی اقدام بکنیم، و به این طریق بریم گذرنامه مون رو بگیریم ولی نریم عراق، و بعدش دوباره بریم نظام وظیفه، آیا 6 ماه ممنوع الخروج میشیم و پولمون به باد میره یا نه؟! (البته تو همین دو 3 تا کامنت قبلی دوستمون گفته بودن که وثیقه رو بهمون برمیگردونن. اما اما اما حرفی راجع به ممنوع الخروجی نزدن. آیا ممنوع الخروج میشیم یا خیر؟!) و اگر مثل بچه آدم برم کربلا و برگردم چی؟! (اگر فرض بگیریم در صورت نرفتن به سفر، 6 ماه ممنوع الخروج میشم، در صورتی که واقعا مهر ورود و خروح عراق تو پاسم بخوره چی؟! بازم تا 6 ماه ممنوع الخروج میشم یا نه؟!)

خواهش میکنم از دوستان اگر اطلاعی دارن، دریغ نکنن.
    ویرایش توسط becksor : May 28th, 2017 در ساعت 06:14 PM

سلام دوستان من بعد از عید امسال (96) برای گذرنامه اقدام کردم
    همونطور که احتمالا میدونید از امسال اقدام برای گذرنامه از طریق سایت http://services.epolice.ir امکان پذیر میباشد.
    برای این که وارد سایت بشید نیاز به کد سخا دارید که از پلیس بعلاوه 10 باید بگیرد در ضمن کسانی که دانشجو هست اند باید از طریق سایت دانشگاه (برای ما که از سامانه جامع گلستان استفاده میکردیم اینجوری بود) درخواست خروج از کشور بدید (از اون قسمتی که گواهی اشتغال به تحصیل میگیرید) و زمان خروج و برگشت و کشور مقصد رو هم باید مشخص کنید.
    میزان ودیعه به این شکلhttp://vazifeh.police.ir/?siteid=25&pageid=520)
    سفرهاي علمی : 80 ميليون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی . (سفرهای مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به عنوان سفرعلمی تلقی می گردد .
    سفرجهت ادامه تحصیل (معافیت تحصیلی خارج از کشور):200 میلیون ریال وجه نقد .
    سفرسیاحتی (غیرزیارتی ، غیرعلمی) : 150 میلیون ریال وجه نقد .
    سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 30میلیون ریال وجه نقد .
    سفردوره های مشترک : 150 میلیون ریال وجه نقد .
    اگر برای سفر زیارتی اقدام کنید باید یک تعدنامه رو تایید کنید که نوشته اگر به سفر نرید وثیقه پس داده نمیشه. من خودم برای سفر زیارتی اقدام کردم و نرفتم از این بابت هیچ مشکلی نداره وثیقه رو پس میدن اصلا بعد از تاریخ برگشت به نظام وظیفه مراجه کنید ازتون نمیپرسند که سفر رو رفتید یا نه.
    در ضمن پرای پرداخت وثیقه باید حساب بانک قوامین رو داشته باشد
    و روزی که برای دریافت وثیقه میرید باید پاسپورت و دفترچه حساب قوامینتون همراهتون باشه
    پاسپورت هم برای من بعد از پرداخت وثیقه و رفتن به پلیس بعلاوه10 برای تحویل مدارک 4 روزه اومد
    پول هم بعد از رفتن به نظام وظیفه(بعد از تاریخ برگشت) سه روزه به حسابم برگشت داده شد
    در مورد اینکه 6 ماه ممنوعالخروج میشم هم من چیزی نپرسیدم اونها هم پیزی نگفتند.. این رو نمیدونم

Junior Member

سلام به همه و ممنون بابت این تاپیک خوب
    بچه ها میشه اگه کسی بخواد واسه تحصیل بره و دیگه هم برنگرده ایران، پاسپورت زیارتی(با 3 میلیون وثیقه) رو بگیره بعد بره عراق و بعدشم آلمان؟؟؟ چون اگه بشه دیگه نیاز نیست 20 میلیون وثیقه تحصیلی بزاریم و خیلی خرجمون کمتر میشه!
    واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)