صفحه 10 از 45 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 443

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای علمی

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي سفرهای علمی

سلام دوستان
    من فردا صبح میخوام برم دانشگاه و درخواست خروج از کشور برای آزمون TOEFL iBT در دبی برای 12 آپریل بدم!!
    چند تا سوال مهم دارم:
    من الان یک فرم ثبت نام جعلی ساختم که اگر دانشگاه گیر داد که حتماً باید پرینت ثبت نام بیاری، همون جا این کاغذ رو بدم. من قبلاً امتحان تافل دادم در ایران و همون فرمت پرینت ثبت نام رو عوضش کردم و آدرس دبی و نام تست سنتر در دبی رو زدم و تاریخ رو هم زدم 12 آپریل! خیلی طبیعی شده و فرقی با اصل نداره.
    1- آیا دانشگاه یا وزارت علوم ممکنه که چک کنن و بفهمن در تاریخ 12 آپریل در دبی اصلاً آزمون تافل برگزار نمیشه و گندش در بیاد؟ (در واقع در ماه آپریل اصلاً تافل iBT برگزار نمیشه...) دانشگاه یا وزارت علوم ممکنه از ETS پرس و جو کنن که فلانی با این رجیستر نامبر آیا واقعاً تافل ثبت نام کرده یا نه؟
    2- وزارت علوم باید نامه دانشگاه رو تایید کنه دیگه. اونا برای تایید نامه چه چیزهایی رو چک میکنن؟ صحت و سقم ثبت نام Toefl رو چک نمیکنن؟
    کسی تا حالا پرینت ثبت نام جعلی برده واسه دانشگاه؟ خطرناک نیست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366
    سلام دوستان
    من فردا صبح میخوام برم دانشگاه و درخواست خروج از کشور برای آزمون TOEFL iBT در دبی برای 12 آپریل بدم!!
    چند تا سوال مهم دارم:
    من الان یک فرم ثبت نام جعلی ساختم که اگر دانشگاه گیر داد که حتماً باید پرینت ثبت نام بیاری، همون جا این کاغذ رو بدم. من قبلاً امتحان تافل دادم در ایران و همون فرمت پرینت ثبت نام رو عوضش کردم و آدرس دبی و نام تست سنتر در دبی رو زدم و تاریخ رو هم زدم 12 آپریل! خیلی طبیعی شده و فرقی با اصل نداره.
    1- آیا دانشگاه یا وزارت علوم ممکنه که چک کنن و بفهمن در تاریخ 12 آپریل در دبی اصلاً آزمون تافل برگزار نمیشه و گندش در بیاد؟ (در واقع در ماه آپریل اصلاً تافل iBT برگزار نمیشه...) دانشگاه یا وزارت علوم ممکنه از ETS پرس و جو کنن که فلانی با این رجیستر نامبر آیا واقعاً تافل ثبت نام کرده یا نه؟
    2- وزارت علوم باید نامه دانشگاه رو تایید کنه دیگه. اونا برای تایید نامه چه چیزهایی رو چک میکنن؟ صحت و سقم ثبت نام Toefl رو چک نمیکنن؟
    کسی تا حالا پرینت ثبت نام جعلی برده واسه دانشگاه؟ خطرناک نیست؟
    ریسک کارت زیاده ! بعضی وقتا میبینی چک میکنن و بعضا وقتا نه ! سعی کن زمانی درخواست کنی که حتما نطمئن باشی دوبی آزمون تافل میگیرن !
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

لطفا اول این پست رو بخونید اگه به سوالتون جواب داده نشد سوال کنید ! چون بیشتر سوال ها تکراریه !

مدارک لازم برای تشکیل پرونده در وزارت علوم بصورت زیر هستش :

1. اصل پذیرش از دانشگاه معتبر از نظر آنها ( مهم نیست که conditioanl هست یا unconditional) و کپی این نامه. کپی رو نگه میدارن و اصلش رو پس از تطبیق برمیگردونن.
    2. اصل مدرک نمره زبان و کپی آن. من که از نمره هام در سایت ETS پرینت گرفتم و بردم و بدون هیچ عکس العملی قبول کردن.
    3. اصل شناسنامه و کپی از آن. با اینکه من شناسنامم رو برده بودم و لی اصلا نخواستش و گفت کپی کافیه.
    4. اصل کارت ملی و کپی از آن. در مورد کارت ملی هم مثل شناسنامه.
    5. اصل نامه به نظام وظیفه که از دانشگاه گرفته بودم و کپی آن. در این مورد هم پس از تطبیق اصل و کپی، اصل مدرک رو به من برگردوندن و کپی رو نگه داشتن.

دیگه مدرک دیگه ای از من خواسته نشد و در لیست مدارک مورد نیاز هم نبود.
    در وزارت علوم انتشارات هم هست و می تونین همنجا کپی هم بگیرین هر چند توصیه می کنم ریسک نکین و کپی رو بگیرین و داشته باشین با خودتون.
    راستی باید برین طبقه سوم- اتاق بورس با هزینه شخصی- خانم دهقانی اصفهانی. شاید فقط شنیدین خانم اصفهانی ولی اصل فامیلشون دهقانی هستش و اصفهانی فقط پسونده.
    جلسات تصمیم گیری و صدور نامه به نظام وظیفه هم فقط یکشنبه و سه شنبه تشکیل میشه. من که امروز صبح( یکشنبه - قبل از ساعت 10 کارم تموم شد) رفتم گفت فردا بیا نامت رو بگیر.
    همین. در واقع این فاز اول در مرحله گرفتن پاسپورت برای کساییه که پاس ندارن هستش و اون هم با داشتن اصل برگه پذیرش.

مراحل گرفتن گذرنامه جهت خروج از کشور (از نظام وظیفه تا پلیس +10) :

1. شما می رید سالن 5 اتاق 65 ، یه استواری نامه دانشگاه رو ازت می گیره و 2 تا فرم میده تا پر کنی.
    2. فرم ها رو مهر کرده و میگه برید سالن امور مالی.
    3. اونجا هم یه نامه و فرم و یه دستور العمل" نحوه نوشتن چک" رو می دند.
    4. تو فرم رو که فرم خوش حسابی طرف صادر کننده چک هست رو می برید بانک تا هم نمونه امضا و هم خوش حسابی طرف تایید بشه.
    5 . بعد فرم رو با چک و اون مدارکی که داشتی می برید همون استواره تایید کنه.
    6. میگه فردا ساعت 9.30 به بعد برو اداره مرکزی گذرنامه.
    7.مدارک لازم جهت صدور گذرنامه رو از چست میگیرید
    8.پلیس +10

این مطالب به صورت پراکنده بود که همرو یه جا جمع کردم تا مشکلتان سریع تر حل بشه !
    ویرایش توسط studentz : August 29th, 2013 در ساعت 11:50 AM دلیل: حذف شماره تلفن ها
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    مگه بعد از اتمام لیسانس تا زمانی که دانشجوی فوق نشده باشیم میشه خارج شد؟
    خیر ! فقط در حین تحصیل میشه خارج شد فقط در صورتی میتونید بعد از لیسانس خارج شید که پذیرش از خارج از کشور برای تحصیل بگیرید !

نقل قول نوشته اصلی توسط lovelyson
    خیر ! فقط در حین تحصیل میشه خارج شد فقط در صورتی میتونید بعد از لیسانس خارج شید که پذیرش از خارج از کشور برای تحصیل بگیرید !
    میشه. من رفتم نظام وظیفه واسه GMAT پرسیدم، گفتن اگه برگه سبزت اومده باشه با اون میتونی.
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_a6
    میشه. من رفتم نظام وظیفه واسه GMAT پرسیدم، گفتن اگه برگه سبزت اومده باشه با اون میتونی.
    بله خب وقتی برگه سبز بیاد شما در واقع سفر زیارتی هم میتونید برید !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    یه موردی هم امروز متوچه شدم فرم تعهدی هم هست که صادر کننده چک باید امضا کنه پس باید باشه... اونم تو اتاق 65 بهتون می دن...
    شما تا زمانی که تو نظام وظیفه هستید بهتون نیاز هست دیگه بهتون نیازی نیست تا اینکه بخواین برین پلیس +10

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط lovelyson
    همون طور که Mohsen_a6 گفت شما در دوره 6 ماهه و هم دوره که برگه سبز اومده می تونید برید. قبلا این مورد کامل تو فروم ( نحوه خروج برای دانشجو وفارغ التحصیل ) گفته شده است.

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

سلام
    ظاهراً فقط یک بار در سال برای سفر علمی (مثل آزمون زبان) میشه از کشور خارج شد... درسته؟
    سوال من اینه که اگر ما یک بار اقدام کنیم، و بعد سفرمون رو کنسل کنیم، آیا میشه بعد دوباره برای سفر علمی اقدام کرد و این بار واقعاً از کشور خارج شد؟
    یا اینکه چون یک بار اقدام کردیم با وجود اینکه نرفتیم خارج، دیگه سهمیه یک بار در سالمون تموم شده...؟
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366
    سلام
    ظاهراً فقط یک بار در سال برای سفر علمی (مثل آزمون زبان) میشه از کشور خارج شد... درسته؟
    سوال من اینه که اگر ما یک بار اقدام کنیم، و بعد سفرمون رو کنسل کنیم، آیا میشه بعد دوباره برای سفر علمی اقدام کرد و این بار واقعاً از کشور خارج شد؟
    یا اینکه چون یک بار اقدام کردیم با وجود اینکه نرفتیم خارج، دیگه سهمیه یک بار در سالمون تموم شده...؟
    مرسی
    ببینید یه چیزی تو مایه های سهمیه کارت سوخت برا بنزینه. یعنی شما اگه این بنزینو بزنی به ماشین دیگه راه برگشتی به کارت وجود نداره! ;D چون اونا این کارت ثبت می کنن.
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)