صفحه 12 از 45 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 443

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای علمی

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي سفرهای علمی

البته بیشتر به دانشگاهت بستگی داره.
    دانشگاه ما (اصفهان) لازم نیست اصلا نامه ای ببری.

سازمان حج تقریبا هیچ جای پروسه قرار نداره و دانشگاه فقط باید اون نامه ی کذایی رو صادر کنه.

دوستایی که قبلا اقدام کردن خواهشا جواب سوال ما رو بدن... من 15 می خوام اقدام کنم واقعا هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیمممممممممم ;D
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki
    دوستایی که قبلا اقدام کردن خواهشا جواب سوال ما رو بدن... من 15 می خوام اقدام کنم واقعا هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیمممممممممم ;D
    دوست عزیز من هم می خوام 15 اقدام کنم. فک کنم در ابتدا باید رفت دانشگاه. گویا مهمترین بخش کار دانشگاه هست. اگه هم نامه از آژانس بخواهد خوب می گیم نیاوردیم . اگه داد که هیچی! اگه نداد میریم از یه آژانس نامه میگیریم.
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

آقا ما نامه رو از دانشگاه گرفتیم(برای کنفرانس، 10 روزه، فرانسه) و الان داریم میریم وزارت علوم.
    اونا حالا نگن مقالت کو؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ara3h
    آقا ما نامه رو از دانشگاه گرفتیم(برای کنفرانس، 10 روزه، فرانسه) و الان داریم میریم وزارت علوم.
    اونا حالا نگن مقالت کو؟
    نه ... میری اتاق 409 ( فکر کنم).. مهر تایید در عرض 2 دقیقه می زنند.. و به سلامت ;D
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

این اطلاعات تجربه شخصی یا پرسش مستقیم هست. دوستان هرجاش مورد داشت و با تجربیات اونا متفاوت بود. اصلاح کنند ممنون می شم.
    برای چی می خوای اقدام کنی:
    1. فقط گرفتن پاسپورت
    2. برای سفر واقعی

1. شما دو تا راه دارید : زیارتی یا علمی
    آ. زیارتی: عراق ، عربستان، سوریه در دو مورد اول ( عراق و عربستان ) شما باید نوبت بگیرید. ولی سوریه لازم نیست نوبت بگیرید.
    مراحل:
    • باید مدرکی دال بر رفتن به زیارت از کاروان زیارتی یا سازمان حج داشته باشید. تا بتونید برای عراق یا عربستان اقدام کنید. (البته من 1 سال قبل بدون این موارد رفتم و دانشگاه قبول کرد به من نامه به عراق بده.)

• از دانشگاه نامه به نظام وظیفه جهت خروج می گیرید. ( اینجا یکی از مهمترین مراحل هست چون باید اونا قانع بشنند. )
    • نامه رو می برید اتاق 409 وزارت علوم اگه اشتباه نکنم تا تایید بشه.( بیشتر برای تایید مهر دانشگاه هست) ( 10 مین بیشتر طول نمی کشه).
    • نامه رو می برید اداره نظام وظیفه. ( دوتا پوشه، همراه باشه)
    • سالن 5 اتاق 65، استواره می پرسه ( نقد یا چک) ... حالا اگه شما تونسته باشید عراق و عربستان رو بگیرید. پس چک 15 ملیونی می خوان. اون وقت شما دوتا فرم رو پر می کنید. صاجب چک هم باشه. تا یه تعهد بده. یه نامه خوشجسابی هم از بانک طرف چک دهنده لازم است. ( خودتان نمی توانید برای خودتان چک بدید.)
    ... در ضمن تاریخ رو حداکثر 1 ماه می زنند.
    ولی برای سوریه. شما 15 نقد ( ضمانت نامه بانکی) می خواد. یا یکی هم یادمه با 5 نقد (ضمانت نامه) + 10 چک. ( در کل پس سوریه به صلاح نیست) تونسته بود.
    • بعد اونا شما رو می فرستند امور مالی تا چک یا ضمانت نامه رو با اونا هماهنگ کنید.
    • با تحویل مدارک ( چک ، فرم تعهد، یا ضمانت نامه) شما بر می گردید با پرونده سالن5 و اون استواره وارد کامپیوتر می کنه و می گه برید 9.5 فردا اداره گذرنامه شهرآرا.

ب.در مورد سفر علمی:

• باید انتخاب کنی GRE، کنفرانس، ویا..... حالا باید مدرکی که دانشگاه رو قانع کنی تا اون نامه رو بده.
    • بعد می ری وزارت.
    • دوباره نظام وظیفه. ازتون می پرسند : 5 نقد تو حساب قوامین یا ضمانت نامه بانکی
    • اگه نقد که مستقیم میری قوامین تو همون نزدیکی هاست. وگرنه امور مالی تا اونا نامه به بانک رو بدهند.
    • میری بانک اونجا ضمانت نامه رو برات تنظیم می کنند. ( شمانت نامه رو هم اینجا توضیج دادم.)
    • و مراحل رو تا ادراه گذرنامه ثابته.

تو اداره اونایی پاسپورت دارند می رنند سالن 3 و اونایی که ندارند باید با نامه و مدارک برند 10+ تا پرونده تشکیل بشه.

حالا بعد از تاریخ برگشت شما باید برید برای پس گیری وثیقه. که یادتون نره دیر نکنیدو حتی اونایی اصلا نرفتند باید تا اون تاریخ صبر کنند.

در کل شما باید انتخاب درست رو انجام بدید. تا به مشکل بر نخورید. البته همه ی کارها خیلی راحت و رو روال افتاده است.
    آدرس ها:
    1. اداره گذرنامه: شهرآرا
    2. نظام وظیفه: میدان سپاه
    3. وزارت علوم : شهرک غرب ،خیابان هرمزان – نبش خیابان پیروزان جنوبی
    این هم موضوعی که قبلا بحث شده است:
    (http://www.applyabroad.org/forum/ind...html#msg124522)

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

moorche
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    من پاسپورت و 2 هفته اجازه خروج دارم(علمی یعنی وثیقه 5 ملیون)
    حالا شرایطی پیش اومده که باید این سفر رو برم. این ترم 0 واحد پروژه دارم و تیر فارغ التحصیل میشم
    سوالم اینه که اگه این سفر رو برم بعدا برای سفر ویزا (ترکیه) قبل از فارغ شدن مشکلی نداره؟ بعد از فارغ شدن چطور؟
    کلا قوانین خروج مکرر چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moorche
    من پاسپورت و 2 هفته اجازه خروج دارم(علمی یعنی وثیقه 5 ملیون)
    حالا شرایطی پیش اومده که باید این سفر رو برم. این ترم 0 واحد پروژه دارم و تیر فارغ التحصیل میشم
    سوالم اینه که اگه این سفر رو برم بعدا برای سفر ویزا (ترکیه) قبل از فارغ شدن مشکلی نداره؟ بعد از فارغ شدن چطور؟
    کلا قوانین خروج مکرر چیه؟
    البته تا جناب attanew هستند من زیاد جسارت نمیکنم... اما شما تا زمانی که فارغ نشده اید فقط 1 بار میتونید خارج بشید به مدت 1 ماه. از تاریخی که دانشگاه زده تا یک ماه بعدش!
    در نتیجه شما یک بار که از کشور خارج شدید باید برید هر چی کار در نقاط مختلف جهان دارید انجام بدید و بعد به میهن اسلامی باز گردید...
    من اگه جای شما بودم سعی میکردم سفر علمیم رو با وقت مصاحبه نزدیک به هم کنم و وقتی از کشور خارج میشدم هر دو کار را انجام میدادم و بعد برمیگشتم...
    غیر از این هیچ راهی ظاهراً نداره...

سلام. من تا 2 3 ماه دیگه می خوام تو یک کنفرانس تو فرانسه شرکت کنم. (البته مقاله ندارم اما ثبت نام کردم و فرم ثبت نامم رو هم دارم). نظام وظیفه گفته از دانشگاه نامه تایید سفر علمی بگیر بعد ببر وزارت علوم تایید کنه. کسی اطلاع داره از کدوم قسمت دانشگاه می شه این نامه رو گرفت؟! چون من خیلی گیج شدم تو دانشگاه کسی کمکی نمی کنه.
    ممنون

آموزش دانشگاه. قسمت امور نظام وظیفه.
    میری میگی یه کنفرانس می خوام شرکت کنم. از این تاریخ تا این تاریخ در فرانسه.
    اگه ازت مدرک خواستن دعوت نامه هم نشون بده. دانشگاه بهت یه نامه ی مهر و موم شده میده.
    بعد نامه رو می بری وزارت علوم اتاق 409 در 3 دقیقه تایید میکنه.
    بعدش میری نظام وظیفه سالن 5 اتاق 65.

موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)