صفحه 15 از 45 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 443

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای علمی

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي سفرهای علمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Dreamer_20 نمایش پست ها
    سلام
    من تمام صفحات این تاپیکو خوندم ولی در مورد نامه گرفتن از دانشگاه ازاد چیزی پیدا نکردم.چون دانشگاه ازاد واقعا سخت گیری میکنه از قبیل نشون دادن مدرک برای ازمون...
    راستش من تونستم یک نامه از دانشگاه بگیرم البته نامه مهر و موم شده با امضای دبیرخانه که گفتن باید ببری سازمان مرکزی تهران و از اونجا نامه ای که باید ببری نظام وظیف صادر بشه.ایا همینطوریه؟
    موفق باشین.
    آقا واقعا اذیت می خوان بکنن این دانشگاه آزادی ها, منم مجبور شدم برا گرفتن پاسم تافل رو ثبت نام کنم جدی جدی و 110 دلار ناقابلم می سوزه!اشکال نداره انگیزه هام برا رفتن تقویت شد!
    می شه یه توضیحی راجع به اینکه تو سازمان مرکزی تهران کجا باید برم بهم بدین؟اونجا هم می خوان مدارک آزمون رو چک کنند تو اینترنت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    آقا واقعا اذیت می خوان بکنن این دانشگاه آزادی ها, منم مجبور شدم برا گرفتن پاسم تافل رو ثبت نام کنم جدی جدی و 110 دلار ناقابلم می سوزه!اشکال نداره انگیزه هام برا رفتن تقویت شد!
    می شه یه توضیحی راجع به اینکه تو سازمان مرکزی تهران کجا باید برم بهم بدین؟اونجا هم می خوان مدارک آزمون رو چک کنند تو اینترنت؟
    شما چرا زیارتی اقدام نکردید؟فکر کنم راحت تره،اینطور نیست؟
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanh_2006 نمایش پست ها
    شما چرا زیارتی اقدام نکردید؟فکر کنم راحت تره،اینطور نیست؟
    تجربه نداشتم, به هوای دوستام تو سراسری بودم که همه راحت گرفتن!برا آیندگان می نویسم که تجربه منو استفاده کنند.

اینطور که من بیشتر بررسی کردم راه علمی راحتتره گویا ولی خرجش بیشتره،دوستان من بخوام واسه یه امتحان ثبت نام بکنم کم خرج ترین راهش چیه؟ممنون

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    اول بگم که من تو همین صفحه فرومم دیدم که وثیقه خروج موقت 5تومنه واسه سفر علمی, اما از چند جا به شک انداختنم, سایت نظام وظیفه رو هم دیدم نوشته 5 تومن.حالا می خواستم ببینم اگه کسی جدیدن این کارو کرده به من بگه که 5 تومن درسته دیگه؟آخه می خوام شنبه برم نظام وظیفه و باید بدونم چه قدر پول ببرم؟؟؟!
    بازم معذرت به خاطر فوق تکراری بودن سوال!خودمم همیشه از وسواس بدم مییاد ولی گویا وسواس از ما ایرانی ها خوشش میاد!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    سلام
    اول بگم که من تو همین صفحه فرومم دیدم که وثیقه خروج موقت 5تومنه واسه سفر علمی, اما از چند جا به شک انداختنم, سایت نظام وظیفه رو هم دیدم نوشته 5 تومن.حالا می خواستم ببینم اگه کسی جدیدن این کارو کرده به من بگه که 5 تومن درسته دیگه؟آخه می خوام شنبه برم نظام وظیفه و باید بدونم چه قدر پول ببرم؟؟؟!
    بازم معذرت به خاطر فوق تکراری بودن سوال!خودمم همیشه از وسواس بدم مییاد ولی گویا وسواس از ما ایرانی ها خوشش میاد!
    سلام،تو سایت نظام وظیفه به صراحت گفته که 5 میلیونه،بعید میدونم عوض شده باشه،یه زنگ هم به نظام وظیفه بزنی بد نیست،اگر چه خیلی اشغاله!(البته Ashghal نیست،Eshghale!)

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مراحل دریافت گذرنامه سفر علمی دانشگاه آزاد

1- دریافت معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل
    1-1- ابتدا در آزمون یا کنفرانس مورد نظر ثبت نام کنید و برگه ثبت نام را پرینت گرفته همراه با مدارک زیر به امور دانشجویی در سازمان مرکزی ببرید.
    1-2- سفته 5000000 ریالی که ضامن امضا کرده باشه, فیش مبلغ 20000 ریال به حساب زبرجد تهران,پرینت انتخاب واحد ترم جاری,کپی کارت دانشجویی, کپی شناسنامه, کپی کارت ملی, کپی شناسنامه ضامن سفته(کلیه مدارک دو نسخه باشه)
    1-3- مسول امور دانشجویی درخواست تایید سفر علمی شما را به واحد پژوهش می دهد که در آنجا چک می کنند که آیا شما واقعا ثبت نام کرده اید یا خیر!
    1-4- پس از تایید معاون پژوهشی دوباره بر میگردین پیش همون مسول امور دانشجویی که نامه می ده به آموزش تا برای سفارت کشور مورد نظر گواهی اشتغال به تحصیل صادر کنند.
    1-5- وقتی نامه اشتغال به تحصیلتون صادر شد بر میگردین پیش همون آقای امور دانشجویی که ازتون می پرسه چه تاریخی می خواهید برید و برگردید. با توجه به این تاریخ نامه به نظام وظیفه تهران صادر می کنه و بعد از اینکه دبیر خونه مهرش کنه و تو پاکت بگذاره تمومه و دیگه باید تشریف ببرین تهران.
    2- تایید نامه صادر شده در سازمان مرکزی تهران
    2-1- میرید سازمان مرکزی تهران- خیابان پاسداران, گلستان هشتم, انتهای کوچه, سمت چپ, سر نبش.
    2-2- اول میرید واحد 3 نامه رو باز می کنه و تو کامپوترش ثبت می کنه و میگه برین واحد 2 اونجا امضای نهایی رو می زنه می گه ببرین دبیرخونه که تو حیاطش هستش.(زودتر از 5/8 نرین که تشریف ندارن آقایون و خانوما)
    2-3- برین نظام وظیفه

3- ارایه نامه به نظام وظیفه
    3-1- می رین سازمان نظام وظیفه در میدان سپاه
    3-2- اول میرید سالن 5 اتاق 65 و اونجا نامه رو میدین بهش.
    3-3- تشکیل پرونده میدید و دو تا فرم پر میکنید بهش تحویل میدید.
    3-4- ازتون می پرسه که تقد یا ضمانت که بسته به گزینه انتخابی فرمتون رو پر می کنه می گه برین بانک کشاورزی که همون داخله.
    3-5- بانک که میرید باید وثیقه رو به حساب صندوق قوامین واریز کنید وفیشتونو ببرین که قوامین تایید کنه.اونم نزدیکه, همونجا آدرس بگیرین.(از رو فیش پرداختی دو تا و از رو اون فرم نظام وظیفه یه دونه کپی بگیرین و یه پوشه هم بخرین از همون اطراف قبل اینکه برین قوامین)
    3-6- قوامین مدارکو چک می کنه و بهتون تائیدیه دریافت وثیقه رو میده
    3-7- بر می گردین همون سالن 5 اتاق 65 و مدارکو پوشه رو تحویل بدین
    3-8- میگه فردا صبح برین گذرنامه

4- مراحل گذرنامه
    4-1- می رین اداره گذرنامه (خیابان ستارخان, خیابان شهر آرا)
    4-2- اول می رید دبیر خونه اسمتون رو می گید و نامه رو بهتون میده
    4-3- می رین طبقه بالا یه اتاقه دو تا خانوم هستن میدین نامه رو به اونا تا تایپ کنن و اسمتون رو صدا کنند
    4-4- وقتی نامه حاضر شد می برین اتاق 204 تا امضا کنه و برش گردونین پیش همون خانومای اتاق بغلی تا بگذارند تو پاکت

5- بر می گردین ولایت خودتون
    5-1- اول می رید اداره مرکزی گذرنامه و نامه رو میدین رییسش باز کنه و امضا کنه
    5-2- نامه رو می ده بهتون میگه برین مراکز پلیس +10 واسه صدور گذرنامه

دیگه بقیش کاری نداره!
    اصل کار همون تیکه اوله که نامه از دانشگاه بگیرید که یه کم اذیت می کنن, بقیش فقط زمان بر و هزینه بر هستش اما اعصاب خوردی نداره.

امیدوارم به درد بچه های آزادی بخوره!

Junior Member Alirezazbt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering

متاسفانه دانشگاه آزاد برای خروج از کشور به قصد سفر علمی خیلی سخت گیری میکنه
    من چون خودم خیلی درگیر خروج از کشور بودم کاملا میدونم که با چه راه هایی میشه از کشور خارج شد
    بنده و دوستانم قبلا از یک شرکت در داخل یا خارج کشور دعوت نامه سوری به عنوان شرکت در فلان سمینار میگرفتیم و به راحتی از کشور خارج میشدیم
    اما دانشگاه دیگه با دعوت نامه ها موافقت نمیکنه و حتما باید مدارک مستند داشته باشید به عنوان مثال پرینت ثبت نام در امتحاناتی که در داخل کشور برگزار نمیشوند
    اما دانشگاه سراسری اصلا به این موارد احتیاج نداره و به راحتی میتوانید از کشور خارج شوید
    اگر سوالی داشتین من در خدمتم

Junior Member

پیش فرض خروج موقت - نامه از دانشگاه به سازمان مرکزی یا وزارت علوم

سلام دوستان
    من برای امتحان GRE از دانشگاه نامه گرفتم اونها یه نامه دادن که به معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بود
    و پایین اون هم معرفی نامه به حوطه نظام وظیفه که مهر و امضا کردند و گفتند ببرید نظام وظیفه
    بعد از مشاور های نظام وظیفه تهران پرسیدم گفتند که تاییده وزارت علوم ؟؟؟؟؟؟؟
    مگه به جز این نامه چیز دیگه ای می خواد ؟
    بعد برای خروج موقت فقط پول نقد ؟ مشاور ها گفته بودند ضمانت نامه نمیشه باید پول نقد بریزید !!!

Junior Member babakn آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج موقت - نامه از دانشگاه به سازمان مرکزی یا وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط badxpboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای امتحان GRE از دانشگاه نامه گرفتم اونها یه نامه دادن که به معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بود
    و پایین اون هم معرفی نامه به حوطه نظام وظیفه که مهر و امضا کردند و گفتند ببرید نظام وظیفه
    بعد از مشاور های نظام وظیفه تهران پرسیدم گفتند که تاییده وزارت علوم ؟؟؟؟؟؟؟
    مگه به جز این نامه چیز دیگه ای می خواد ؟
    بعد برای خروج موقت فقط پول نقد ؟ مشاور ها گفته بودند ضمانت نامه نمیشه باید پول نقد بریزید !!!
    معرفی نامه باید به تایید وزارت علوم برسه که پایین همون نامه دانشگاه رو مهر و امضا میکنن- البته دقیقا نمیدونم که برای دانشگاه آزاد آیا باید وزارت علوم تایید کنه یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد؟!

و اما برای پول:
    بله. تنها پول نقد قبول می کنند! 5 میلیون تومان که می تونه هم به صورت ضمانت نامه بانکی باشه و هم میتونید پول رو مستقیم به حساب نظام وظیفه واریز کنید. اگر می خواهید ضمانت بانکی بذارید باید همون اول که میخواهید فرم ها رو پر کنید مشخص باشه کدوم بانک و شعبه هستش چون که وقتی فرم اولیه رو پر کردید و به مسئول مربوطه از شما در این مورد سوال میکنه چون بعد یک نامه معرفی از نظام وظیفه به بانک بهتون میدند.
    من خودم ضمانت نامه بانکی (همانچا بانک کشاورزی شعبه نظام وظیفه) گرفتم که باید اونجا یک پرونده و حساب باز کنی و 5 میلیون رو بریزی توی اون حساب. البته بسته به مدت زمان ضمانت نامه کارمزد میگیرند که برای من که یک ماه بود شد حدود 20 هزار تومان.
    روش دوم که ریختن پول به حساب نظام وظیفه در موسسه قوامین در همون میدان سپاه هستش میدونم که دیگه کارمزد نمیخواد ولی از جرییات دیگش خبر ندارم
    همه این کارها رو اگه شلوع نباشه میتونی در عرض یک صبح تا ظهر انجام بدی!
    امیدوارم این توضیحات کمکت کرده باشه.
    موفق باشی!
    Man becomes what he thinks about

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)