صفحه 16 از 45 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 443

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای علمی

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : خروج موقت - نامه از دانشگاه به سازمان مرکزی یا وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط badxpboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای امتحان GRE از دانشگاه نامه گرفتم اونها یه نامه دادن که به معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بود
    و پایین اون هم معرفی نامه به حوطه نظام وظیفه که مهر و امضا کردند و گفتند ببرید نظام وظیفه
    بعد از مشاور های نظام وظیفه تهران پرسیدم گفتند که تاییده وزارت علوم ؟؟؟؟؟؟؟
    مگه به جز این نامه چیز دیگه ای می خواد ؟
    بعد برای خروج موقت فقط پول نقد ؟ مشاور ها گفته بودند ضمانت نامه نمیشه باید پول نقد بریزید !!!
    دوست عزیز لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید برای یافتن پاسختون فروم رو به دقت جستجو کنید.پاسخ شما به طور کامل در این قسمت در رابطه با نحوه خروج دانشجوهای دانشگاه آزاد داده شده است.در رابطه با نحوه پرداخت وثیقه هم به تاپیک مربوطه مراجعه کنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...?95-وثیقه
    موفق باشید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور ( گذرنامه، نامه وزارت علوم و سفارت ....)

سلام دوستان.خیلی ممنون می شم هرچه سریع تر جواب بدین.
    من ترم 3 هستم و میخوام از ایران برم(به بهانه ی سفر علمی) ولی دانشگاه به من نامه واسه وزارت علوم نامه نمیده
    ولی من 2 یه دانشگاه دیگه اشنا دارم.اگه از اونجا نامه واسه وزادت علوم بگیرم مشکلی داره؟
    یا باید 1 ترم اونجا مهمان شم؟؟
    خواشا سریع.حیاتی هست

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سوال های دوستان در خارج از کشور ( گذرنامه، نامه وزارت علوم و سفارت ....)

نقل قول نوشته اصلی توسط m.y.B نمایش پست ها
    من ترم 3 هستم و میخوام از ایران برم(به بهانه ی سفر علمی) ولی دانشگاه به من نامه واسه وزارت علوم نامه نمیده
    ولی من 2 یه دانشگاه دیگه اشنا دارم.اگه از اونجا نامه واسه وزادت علوم بگیرم مشکلی داره؟
    خواشا سریع.حیاتی هست
    سلام

شما لطف می کنید مقطع تحصیلی و دانشگاه تون رو اعلام کنید که بهتر بشه کمک کرد؟به چه دلیلی نامه نمیدهند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط m.y.B نمایش پست ها
    خواشا سریع.حیاتی هست
    در این نامه مشخصات دقیق دانشجوئی شما ذکر می شه و دانشگاه (در صورت موافقت) ضمانت می کنه که به خاطر واحدهای باقیمانده تا کی به کشور بر میگردید. چطور می خواین این نامه رو از یه دانشگاه دیگه تهیه کنید؟!!!
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    به چه دلیلی نامه نمیدهند؟
    تا جائی که من اطلاع دارم معمولا دانشگاه های ازاد این نامه رو به دانشجویانشون نمی دن یا خیلی سخت گیری می کنن تا برگشت دانشجو رو تضمین کنن. البته دانشگاه های سراسری هم که از این پروسه خیلی مطلع نیستن دانشجویان رو اذیت می کنن (چون تا حالا از این درخواستها نداشتن و به روال کار اشنا نیستن سریعا میگن ما همچین کاری نمی کنیم. من دانشگاههائی رو میشناسم که حتی فرم های خام اینگونه درخواست ها رو هنوز ندارن!!!). اما با اسرار و اینکه اون سفر موقت خیلی برای شما حیاتیه می شه ازشون نامه رو گرفت ...

من بحثا رو خوندم ولی نمی دونم چرا به خیلی از سوالایی که وسط بحث، درباره خروج مکرر مطرح شد کسی جواب نداد.
    1- من نفهمیدم آخر یه بار تو هر سال تحصیلی میشه رفت خارج، یا یه بار توی کل دوره کارشناسی. و میخوام بدونم درست فهمیدم: «شما واسه ویزا یه بار مجوز خروج میگیری با همون پاسپورتتو هم میری میگیری» این اشکال اش چیه؟ چرا مدام صحبت سر GRE و تافل هستش؟ همین ویزا مگه دلیل منطقی برای خروج نیست؟
    2-بعد شما که میگین فقط یه بار میشه رفت خارج، اگه یکی فقط واسه گرفتن پاسپورت مجوز بگیره بعد نره، این که دیگه نمی تونه مجوز خروج بگیره، پس پاسپورت چه فایده ای براش داره؟!
    3-یه سوال دیگه م اینه که شما چند وقت قبل از خروج تون میتونین اقدام کنین؟ مثلاً برای تابستون، میشه فروردین همه این کارا رو کرد؟
    4-بنیاد نخبگان کلاً چه کمکی می کنه برای پروسه گذرنامه و مجوز خروج؟
    5- امکانش هست برای یه دوره آموزشی مثلاً دوماه و نیمه (با تایید دانشگاه) توی تعطیلات تابستون مجوز خروج گرفت؟ بنیاد به این آخری کمک خاصی نمی تونه بکنه؟ با تشکر.

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي سفرهای علمی

سلام،
    من فروم رو خوندم. ممنون از راهنماییهای مفید دوستان. اما هنوز یه سوال برام هست! من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم. اگه به بهانه آزمون GRE پاسپورتم رو بگیرم (مثلا الان اقدام کنم و دو هفته دیگه پاسپورت رو بگیرم)، و خازج نشم، آیا میتونم برای ماه May وقت سفارت بگیرم و به بهانه ی یک امتحان GRE یا TOEFL دیگه از کشور خارج بشم؟ یا اینکه اون محدودیت 1 بار خروج در سال مانع اینکار من میشه؟ یعنی این فرصت 1 بار خروج فقط با گرفتن پاسپورت و بدون خروج از کشور هم از بین میره یا نه؟

چون برای گرفتن وقت سفارت نیاز به شماره پاسپورت هست، می خوام هر چه سریعتر برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم، اما از بابت مساله ی بالا مطمئن نیستم. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام،
    من فروم رو خوندم. ممنون از راهنماییهای مفید دوستان. اما هنوز یه سوال برام هست! من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم. اگه به بهانه آزمون GRE پاسپورتم رو بگیرم (مثلا الان اقدام کنم و دو هفته دیگه پاسپورت رو بگیرم)، و خازج نشم، آیا میتونم برای ماه May وقت سفارت بگیرم و به بهانه ی یک امتحان GRE یا TOEFL دیگه از کشور خارج بشم؟ یا اینکه اون محدودیت 1 بار خروج در سال مانع اینکار من میشه؟ یعنی این فرصت 1 بار خروج فقط با گرفتن پاسپورت و بدون خروج از کشور هم از بین میره یا نه؟

چون برای گرفتن وقت سفارت نیاز به شماره پاسپورت هست، می خوام هر چه سریعتر برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم، اما از بابت مساله ی بالا مطمئن نیستم. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.
    برای سفرهای موقت تاریخ خروج و تاریخی که باید برگردید در پاسپورت هست. یعنی بعد از تاریخ برگشت باید برای پس گرفتن وثیقه تا جلب نشده اقدام کنید. اگه خواستید مجددا خارج از کشور برید باید دو مرتبه روال رو طی کنید و آزادانه اجازه خروج نخواهید داشت. مهم اینه که دانشگاه رو متقاعد کنید تا مجددا شما رو به وزارت علوم معرفی کنند. در مورد نظام وظیفه هم اگه هنگام دریافت وثیقه بگید نتونستید که از پاسپورتتون استفاده کنید فکر نمی کنم مشکلی برای دفعه بعد پیش بیاد. این مورد رو می تونید از خود نظام وظیفه سوال کنید تا مطمئن تر باشید.
    ویرایش توسط danialmdt : April 3rd, 2010 در ساعت 07:17 PM

Junior Member behzad276 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام،

سلام دوستان ، این سوال منم هست اگر کسی برای خروج از کشور اقدام کنه اما از کشور خارج نشه آیا این به عنوان اون یک بار خروج در نظر گرفته می شه و دیگه اجازه ی خروج نداره یا این که نه این در نظر گرفته نمی شه و دوباره همون ترم می تونه برای خروج از کشور اقدام کنه.
    چون برای وقت سفارت گرفتن پاسپورت لازمه مسلما این مشکل بوجود می آد..... پیشاپیش ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad276 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، این سوال منم هست اگر کسی برای خروج از کشور اقدام کنه اما از کشور خارج نشه آیا این به عنوان اون یک بار خروج در نظر گرفته می شه و دیگه اجازه ی خروج نداره یا این که نه این در نظر گرفته نمی شه و دوباره همون ترم می تونه برای خروج از کشور اقدام کنه.
    چون برای وقت سفارت گرفتن پاسپورت لازمه مسلما این مشکل بوجود می آد..... پیشاپیش ممنون.
    دوستان عزیز

این مشکلی که شما می پرسید تا مدت ها مشکل من هم بود.تا جایی که من به نتیجه رسیدم همه چیز بستگی به دانشگاه شما داره که چه قانونی از خودش در آورده باشه.من خودم در فردوسی از این نظر محدودیتی ندیدم.یعنی اگه از کشور خارج نشده باشی دوباره بهت اجازه خروج می دن.یعنی نامه می دن که بری وزارت علوم و بعدش نظام وظیفه.
    به نظر من بهترین کار اینه همگی از دانشگاهتون این سوال رو بپرسید.و بعدش هم نتیجه رو اینجا بگید تا چراغی بشه برای راه آیندگان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)