صفحه 9 از 45 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 443

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای علمی

پیش فرض پاسخ : گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي سفرهای علمی

نقل قول نوشته اصلی توسط kont
    مرسی attanew جان.
    حالا سوال من اینه: با توجه به اینکه اگه من پاسپورت هم داشته باشم، بازم اجازه خروج ندارم، چه منفعتی داره که 1.5 میلیون پول فیش مکه بدم و پاسپورت بگیرم؟
    و اینکه اگه بتونم پذیرش بگیرم به هر حال میتونم پاسپورت بگیرم. بازم توجیهی برای گرفتن پاسپورت به این صورت وجود داره؟
    پاسپورت رو همین الان نیاز داریم برای اینکه موقعی که میخوایم وقت مصاحبه از سفارت آمریکا بگیریم، باید شماره پاسپورت معتبر داشته باشیم که توی فرم بنویسیم..... زمانی که شما پذیرش بگیری و I20 به دستت برسه دیگه خیلی دیر شده برای وقت سفارت گرفتن...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kont
    l
    مرسی از جوابتون.
    میشه توضیح بدین که چرا صرف با اینه که الان بگیرم؟ من توی ویکی خوندم چون این پروسه گذرنامه گرفتن یک مقدار طولانیه، ممکنه طرف به ترم اول نرسه. آیا دلیل دیگه ای هم برای زودتر گرفتن وجود داره؟
    پروسه گذر نامه گرفتن 1 هفته هستش ! شما تا وقتی معافیت تحصیلی داری میتونی به منظور زیارتی و یا سفر علمی (که سفر علمی مختص ورودی 84 به قبله ) بگیری ولی وقتی فارق التحصیل میشی دیگه قضیه فرق میکنه ! باید پذیرش بگیری و نوع وثیقتم سند و سفته و اینا میشه !
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366
    یعنی چی "پذیرش بگیر راحت خارج شو"
    میشه بیشتر توضیح بدید؟
    پس بحث دوستان در این تاپیک بر سر چیست؟
    آیا من برای رزرو وقت مصاحبه از سفارت آمریکا در قبرس نیاز به داشتن پاسپورت ندارم؟
    اگر دارم خوب چطور پاسپورت بگیرم؟ به من که دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم که پاسپورت نمیدن...
    ظاهراً باید به بهانه سفر علمی یا زیارتی پاسپورت بگیرم.... مگر این طور نیست؟
    من این اطلاعات رو از صفحه ها قبل این تاپیک و ویکی بدست آوردم. آیا اشتباه هستند؟
    شما در حال حاضر سرباز این مرز و بوم تلقی میشید ;D و الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنید ! شما چون سال آخر هستید بهترین راه برای گرفتن پاسپورت سفر علمی میباشد که نامه از دانشگاه (مسئول نظام وظیفه) میگیرید بعد وزارت علوم تایید میکنه بعد میبرید نظام وظیفه (میدان سپاه) بعد یه وثیقه 5 میلیون تومانی چک میذارید سپس راهی خیابان ستارخان میشید (اداره ی گذرنامه) نامه میگیرید بعد میرید پلیس +10 البته باید فرم گرفتن پاسپورتو از پست بگیرید بعد پلیس +10 و بعد از 1 هفته پاسپورت بغل دستت هستش البته زود تر از 1 هفته به دستت میرسه ماکسیمم 1 هفتس !
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

نقل قول نوشته اصلی توسط lovelyson
    شما در حال حاضر سرباز این مرز و بوم تلقی میشید ;D و الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنید ! شما چون سال آخر هستید بهترین راه برای گرفتن پاسپورت سفر علمی میباشد که نامه از دانشگاه (مسئول نظام وظیفه) میگیرید بعد وزارت علوم تایید میکنه بعد میبرید نظام وظیفه (میدان سپاه) بعد یه وثیقه 5 میلیون تومانی چک میذارید سپس راهی خیابان ستارخان میشید (اداره ی گذرنامه) نامه میگیرید بعد میرید پلیس +10 البته باید فرم گرفتن پاسپورتو از پست بگیرید بعد پلیس +10 و بعد از 1 هفته پاسپورت بغل دستت هستش البته زود تر از 1 هفته به دستت میرسه ماکسیمم 1 هفتس !
    OK گرفتم. اما یک چیز دیگه:
    اگر از طریق آزمون GRE بخوام اقدام کنم، تاریخ آزمون و مکان آزمون رو کی و کجا بزنم؟
    دو راه داره:
    1- بزنم برای هفته دیگه در دبی!!
    2- بزنم برای همون تاریخی که قصد دارم برم قبرس برای مصاحبه. مثلاً الان قصد دارم برای 2 جون وقت مصاحبه از سفارت آمریکا در قبرس بگیرم (هنوز که دقیقاً معلوم نیست). میتونم تاریخ آزمون GRE رو بزن 2 جون و مکانش رو به طور اتفاقی قبرس بزنم!!
    اگر راه 1 رو انتخاب کنم، باید چند روز بعدش برم بگم آزمونم کنسل شد تا وثیقه را پس بدن دیگه. درسته؟ بعد دوم june که این بار واقعاً بخوام برم قبرس از چه راهی و از چه قانونی میشه استفاده کرد که رفت قبرس؟ (تا اون موقع I20 به دستم رسیده) آیا راه قانونی ای داره یا دوباره باید یک کلک دیگه زد؟؟
    اگر راه 2 رو انتخاب کنم، میشه از همون خروج از کشوری که دارم استفاده کنم و برم قبرس؟ منتها به بهانه GRE میرم اما واقعاً میرم سفارت...! آیا امکان پذیره؟
    مرسی

Junior Member

OK گرفتم. اما یک چیز دیگه:
    اگر از طریق آزمون GRE بخوام اقدام کنم، تاریخ آزمون و مکان آزمون رو کی و کجا بزنم؟
    دو راه داره:
    1- بزنم برای هفته دیگه در دبی!!
    2- بزنم برای همون تاریخی که قصد دارم برم قبرس برای مصاحبه. مثلاً الان قصد دارم برای 2 جون وقت مصاحبه از سفارت آمریکا در قبرس بگیرم (هنوز که دقیقاً معلوم نیست). میتونم تاریخ آزمون GRE رو بزن 2 جون و مکانش رو به طور اتفاقی قبرس بزنم!!
    اگر راه 1 رو انتخاب کنم، باید چند روز بعدش برم بگم آزمونم کنسل شد تا وثیقه را پس بدن دیگه. درسته؟ بعد نوی june که این بار واقعاً بخوام برم قبرس از چه راهی و از چه قانونی میشه استفاده کرد که رفت قبرس؟ (تا اون موقع I20 به دستم رسیده)
    اگر راه 2 رو انتخاب کنم، میشه از همون خروج از کشوری که دارم استفاده کنم و برم قبرس. منتها به بهانه GRE میرم اما واقعاً میرم سفارت...؟
    مرسی
    به چند تا نکته توجه کن ! اونم اینکه تاریخ رفت و برگشتتو دانشگاه مشخص میکنه ! و نظام وظیفه هم همون تاریخو میزنه و شما مجبورید همون تاریخی که براتون مشخص شده برگردید وگرنه به راحتی پولتون میره تو حساب موسسه مالی اعتباری قوامین (امین مردم ایران) ;D در مورد جزئیات امتحان GRE لطفا برو به بخش امتحانات و امتحان GRE
    یه راه دیگه هم داری اونم این که سفر علمی یا زیارتی اقدام کنی بعد بری مثلا سوریه بعد از سوریه بری قبرس !

نقل قول نوشته اصلی توسط lovelyson
    به چند تا نکته توجه کن ! اونم اینکه تاریخ رفت و برگشتتو دانشگاه مشخص میکنه ! و نظام وظیفه هم همون تاریخو میزنه و شما مجبورید همون تاریخی که براتون مشخص شده برگردید وگرنه به راحتی پولتون میره تو حساب موسسه مالی اعتباری قوامین (امین مردم ایران) ;D در مورد جزئیات امتحان GRE لطفا برو به بخش امتحانات و امتحان GRE
    یه راه دیگه هم داری اونم این که سفر علمی یا زیارتی اقدام کنی بعد بری مثلا سوریه بعد از سوریه بری قبرس !
    OK متوجه شدم.
    ولی یکی از سوالاتم هنوز بی جواب مونده:
    وقتی که فرم I20 من رسیده باشه دستم (توی اردیبهشت یا اوایل خرداد) و من وقت مصاحبه هم گرفته باشم و پاسپورت هم داشته باشم، با توجه به اینکه هنوز دانشجو هستم و فارغ التحصیل نشده ام آیا میشه به شکل قانونی از کشور خارج شد و برای مصاحبه رفت قبرس؟
    مراحلش چیا هستن؟
    (ظاهراً بعد از فارغ التحصیلی راحت وزارت علوم اجازه میده که برای گرفتن ویزا بریم خارج اما در اردیبهشت یا اوایل خرداد من هنوز دانشجو ام)

Junior Member

OK متوجه شدم.
    ولی یکی از سوالاتم هنوز بی جواب مونده:
    وقتی که فرم I20 من رسیده باشه دستم (توی اردیبهشت یا اوایل خرداد) و من وقت مصاحبه هم گرفته باشم و پاسپورت هم داشته باشم، با توجه به اینکه هنوز دانشجو هستم و فارغ التحصیل نشده ام آیا میشه به شکل قانونی از کشور خارج شد و برای مصاحبه رفت قبرس؟
    مراحلش چیا هستن؟
    (ظاهراً بعد از فارغ التحصیلی راحت وزارت علوم اجازه میده که برای گرفتن ویزا بریم خارج اما در اردیبهشت یا اوایل خرداد من هنوز دانشجو ام)
    بله ! من اگه اشتباه نکنم شما ورودی 84 باید باشید در صورتی که ورودی 84 به قبل باشید میتونید به بهانه ی سفر علمی برید قبرس اگه ورودی 85 به بالا باشید سفر زیارتی به سوریه برید از اونجا برید قبرس که این کار یه ذره ریسک داره و احتمالش هست که موقع برگشت و گرفتن وثیقه یه ذره اذیتتون کنند چون از سوریه رفتید یه کشور دیگه ! در حال حاضر اینجوری میتونید از کشور خارج بشید !
    البته میتونید پذیرشو ببرید وزارت علوم ببینید چی میگه !
    شما چند سوال بسیار متفاوت داشتید که هر کدومش کلی مطلب و جواب داره اگه دوست داری از جواب سوالات مطمئن تر بشی هر سوالیو در بخش مخصوص به خودش بپورس چون مثلا اینجا همه برای جواب دادن به موضوع گرفتن گذرنامه در حين تحصيل براي خروج موقت میان
    مثلا برای وزارت علوم باید بری به بخش خودش البته اینجا هم هرکی بلد باشه میگه ولی اگه هر کدومو سر جای خودش بپرسی شاید تخصصی تر بهت جواب بدن !

ApplyAbroad Hero

می خوام یه موردی رو اینجا به همه بگم : دوستان نیازی نیست اینقدر نگران باشید. خیلی ها این راه رو رفتن و تونستن. پس مهم اینه که اولین قدم رو بردارید. کار ها رو غلتک می افته.

همه مواردی رو که دوستان گفتن بستگی به خودتان داره، یه سری راه کلی هست که چند پست قبل اشاره کردم. بعد حالا هرکسی می تونه از یه طریقی انجام بده، مثلا تو یه دانشگاهی می شه گفت می رم فبرس مصاحبه نامه رو بدند، تو یکی نه! پس برید شروع کنید. از هم دانشگاهیاتون بپرسید.

در ضمن نظام وظیفه داره هروز بیشتر IT مند میشه1 یعنی هواستون باشه تا جایی که می تونید رو راست باشید. من دفعه 3 که داشتم می رفتم متوجه شدم تو فرودگاه، مامور یه سیستم جلوشه که تو نوشته شما مجوز خروج برای کجا دارید ولی گیر نمی دند... در ضمن در برگشت هم به مهر ورود نگاه می کنند نه به مهر کشوری که رفتید. این یعنی شما ریسک می کنید اگه اونا نخواند نمی تونید.
    :'( 8)

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    می خوام یه موردی رو اینجا به همه بگم : دوستان نیازی نیست اینقدر نگران باشید. خیلی ها این راه رو رفتن و تونستن. پس مهم اینه که اولین قدم رو بردارید. کار ها رو غلتک می افته.

همه مواردی رو که دوستان گفتن بستگی به خودتان داره، یه سری راه کلی هست که چند پست قبل اشاره کردم. بعد حالا هرکسی می تونه از یه طریقی انجام بده، مثلا تو یه دانشگاهی می شه گفت می رم فبرس مصاحبه نامه رو بدند، تو یکی نه! پس برید شروع کنید. از هم دانشگاهیاتون بپرسید.

در ضمن نظام وظیفه داره هروز بیشتر IT مند میشه1 یعنی هواستون باشه تا جایی که می تونید رو راست باشید. من دفعه 3 که داشتم می رفتم متوجه شدم تو فرودگاه، مامور یه سیستم جلوشه که تو نوشته شما مجوز خروج برای کجا دارید ولی گیر نمی دند... در ضمن در برگشت هم به مهر ورود نگاه می کنند نه به مهر کشوری که رفتید. این یعنی شما ریسک می کنید اگه اونا نخواند نمی تونید.
    :'( 8)

دقیقا حق با دوست خوبمه ! بنده هم از دانشگاه شروع کردم خودشون بعد از اینکه اولین قدمو بردارید میگن باید مرحله ی بعدی باید کجا برین !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poya_gilmour
    با تشکر از تمامی دوستانی که زحمت میکشن و تجربیات شونو به اشتراک میذارن. من هم به بهانهٔ سفر زیرتی اقدام کردم و الان نامهٔ دانشگاهو گرفتم. این پروسه کلا ۳-۴ روز بیشتر طول نکشید. حالا فردا می‌خوام برم نظام وظیفه برای مرحلهٔ بعدی. سوالی‌ که داشتم اینکه آیا لازمه صبح خیلی‌ زود اونجا باشیم؟ کلا نظام وظیفه خیلی‌ شلوغه؟ تو نظام وظیفه چند ساعت کار داریم؟ اصلا پیش کی‌ باید بریم و مراحل سپردن وثیقه چطوریه؟ اگه قرار باشه چک بذاریم آیا حضور صاحب دست چک الزمی؟ ممنون می‌شه اگه راهنمایم کنید
    اگه صبح زود بری که خیلی عالیه سریع کارت راه میوفته ! داخل نظام وظیفه که میشی تایلو راهنما داره متوجه میشی باید فکر کنم بری طبقه دوم سمت راست بود فقط 2 تا پوشه بگیر حتما هم از دستگاهایی که نزدیک دفتریه که کار داری باش نوبت بگیر ! مراحلش پشت سر هم مشخصه چیز نا مفهومی نیست برای چک هم بله باید صاحب چک باشه ! بقیشم خود اونا بهت میگن فقط یه سر باید پست هم بری مدارک گذرنامرو بگیری که ببری پلیس +10 و اینکه یه برگه هم هست که باید بری محضر یه برگس که باید پدرت پر که که اجازه خروجت را بده ! اگه بازم سوالی هست در خدمتم !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)