صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 139

موضوع: همفکری دربارۀ مشکلات خاص در روند ترجمۀ مدارک

پیش فرض پاسخ : مشکلات خاص در رابطه با روال ترجمه مدارک

سلام دوستان. اگر در مدرک دانشنامه یه نقطه از اسم فامیل رو دانشگاه به اشتباه جا انداخته باشه میشه در هنگام تایید مدرک یا ترجمه اون رو درست کرد؟ و این که در ریز نمرات اسم استاد راهنما رو اشتباه زده. این رو میشه در هنگام ترجمه درست کرد. اصلا آیا در ترجمه اسم استاد راهنما میاد یا خیر؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_eghtesad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشنامه هامو به دارالترجمه دادم واسه ترجمه، واسه ریزنمراتم هم از دانشگاه تهران کارنامه لاتین مهر و موم شده گرفتم. الان یه مشکلی واسم پیش اومده :
    موقع ترجمه دانشنامم از دارالترجمه باهام تماس گرفتند و پرسیدند که اسم گرایشتو باید چی بنویسیم؟ گفتم من بین دوتا ترجمه شک دارم، اونا هم گفتن ما از توی سایت دانشگاه تهران نگاه میکنیم و هرچی اونجا بود همونو مینویسیم (رشته من زمین شناسی مهندسیه و واسم توی ترجمه نوشتن Geological Engineering). الان توی کارنامم که نگاه کردم دیدم، خود دانشگاه گرایشمو ننوشته ولی یه واحد درسی که بنام زمین شناسی مهندسی داشتیم رو Engineering Geology ترجمه کرده. توی ژورنالهای معتبر هم به گفته دوستان این رشته به این نام هست. چون من به حرف مسئول دارالترجمه که گفت ما از توی سایت نگاه میکنیم اعتماد کردم، گفتم حتمأ کارشون درسته دیگه. این رو هم اضافه کنم که توی سایت دانشگاههای خارجی که نگاه کردم این رشته به هر دو نام موجوده، به جاهایی Geological Engineering نوشته و بعضی جاها Engineering Geology.
    الان با این اوصاف به نظرتون من چیکار کنم؟ آیا برم و یه سری ترجمه جدید هم با اون یکی نام بگیرم، یا همین کفایت میکنه؟
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم
    برای من هم همین مشکل پیش امد و گرایش رشته ام را اشتباه ترجمه کرد و فکر میکنم دو درس را هم به اشتباه ترجمه کردن و به من چک پرینت ندادن و خودشون تاییدیه هم گرفتن و بعدش که بهشون اعلام کردن بدون هزینه تصحیح کردن اما معلوم بود که دوباره نفرستاده بودن و فقط شبیه این بود که با کاتر روش کشیدن و بعد اسکن و مجدا تایپ!!!!!! (البته به منم گفتن از سایت دانشگاه دیدیم، اما من که ندیدم و با من اصلا تماس هم نگرفتند) کاملا واضح بود که پیچوندن. اما خوبیش این بود که یه نسخه بود هزینه یه نسخه دود شد رفت هوا و منم قیدشا زدم حتما دوباره ترجمه میکنم و اینبار کاملا بررسی میکنم. به هر حال ارزشش را داره که آدم دوباره هزینه کنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMED.B نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگر در مدرک دانشنامه یه نقطه از اسم فامیل رو دانشگاه به اشتباه جا انداخته باشه میشه در هنگام تایید مدرک یا ترجمه اون رو درست کرد؟ و این که در ریز نمرات اسم استاد راهنما رو اشتباه زده. این رو میشه در هنگام ترجمه درست کرد. اصلا آیا در ترجمه اسم استاد راهنما میاد یا خیر؟ ممنون
    سلام

احتمالا با شناسنامه و پاسپورت، اون اشتباه تایپی رو صحیح تزجمه می کنند...
    اصولا ترجمه به صورت کلمه به کلمه و دقیقا از روی اصل مدرک انجام میشه... بنابراین اسم استاد به هر صورتی که روی مدرک هست ترجمه میشه... شما برای برای تصحیح اسم روی اصل مدرک اقدام کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پیش فرض پاسخ : همفکری دربارۀ مشکلات خاص در روند ترجمۀ مدارک

سلام دوستان
    من ارشدم تازه تموم شده، کارشناسی رو آزاد کردم و خواستم ببرم ترجمه کنم
    الان از کارنامه ارشدمم یه نسخه دارم که مهر نداره (چون آزاد نشده)
    دانشگاه کارنامه لاتین غیر رسمی رو مهر و موم شده به دانشگاه مقصد می فرسته (دست من نمیده)، همین کفایت میکنه؟ یا باید کار دیگه ای کرد ؟!
    ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشکاهی لازمه ؟!؟! اصلا این مدارک کجا هست الان؟!
    واقعا از همه دوستان ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezajj نمایش پست ها
    دانشگاه کارنامه لاتین غیر رسمی رو مهر و موم شده به دانشگاه مقصد می فرسته (دست من نمیده)، همین کفایت میکنه؟ یا باید کار دیگه ای کرد ؟!
    ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشکاهی لازمه ؟!؟! اصلا این مدارک کجا هست الان؟!
    سلام
    در مورد سه سوال اول با دانشگاه مقصد مکاتبه کنید و ازشون بپرسید.
    در مورد سوال آخر یا دست دانشگاه کارشناسیه، یا به دبیرستان و پیش دانشگاهی محل تحصیل شما عودت داده شده.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

سلام به همه دوستان

ببخشید من پول تصفیه مدرکم رو دادم. تقریبا یک سال میشه ولی مدرک اصایم رو ندادن هنوز. دانشگاه تهران هم کلا کسی رو راه نمیده بره تو اون ساختمان اداری که باهاشون حرف بزنه . خواهش میکنم اگر کسی شرایط مشابه داره منو راهنمایی کنه. یا اگر پارسال و اینا apply کرده و همه کاراش انجام شده منو راهنمایی کنه.

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط firooze_rezaei نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

ببخشید من پول تصفیه مدرکم رو دادم. تقریبا یک سال میشه ولی مدرک اصایم رو ندادن هنوز. دانشگاه تهران هم کلا کسی رو راه نمیده بره تو اون ساختمان اداری که باهاشون حرف بزنه . خواهش میکنم اگر کسی شرایط مشابه داره منو راهنمایی کنه. یا اگر پارسال و اینا apply کرده و همه کاراش انجام شده منو راهنمایی کنه.
    سلام
    خیلی عجیبه، تا بحال نشنیده بودم صدور مدارک تحصیلی یکساااااااااااال طول بکشه! منطقی و معمولش نهایتا یک یا دو ماهه.
    باید زودتر از اینا پیگیری میکردین. پرس و جو رو از کارمندان آموزش دانشکده شروع کنید و اگه پاسخگو نبودن برید سراغ سلسله مراتب بالاتر.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام دوستان
    تمبری که روی ترجمه مدارک میزنن باید حتما باشه؟؟ من این سری که مدارکمو دادم ترجمه تمبر نزده روش!!!
    نمیدونستم سوالمو کجا بذارم اگه کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه

Junior Member banolet آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saracivil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تمبری که روی ترجمه مدارک میزنن باید حتما باشه؟؟ من این سری که مدارکمو دادم ترجمه تمبر نزده روش!!!
    نمیدونستم سوالمو کجا بذارم اگه کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه
    سلام
    ما هم الان دو هفته است علاف تمبر دادگستري هستيم. مدارك مونده دست دارالترجمه. ميگه دادگستري تمبر نداره. همه برنامه هامون رو هوا مونده

Junior Member

یعنی مال من هم به همین دلیل تمبر نداره؟ مهر دادگستری زدن روش ولی بدون تمبر!! من امروز ترجمه هامو تحویل گرفتم ولی در این مورد حرفی نزد !
    بدون تمبر فقط با مهر تایید شده دادگستری محسوب نمیشه؟!! برگردونم یعنی ترجمه هارو واسه تمبر؟!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط banolet نمایش پست ها
    سلام

ما هم الان دو هفته است علاف تمبر دادگستري هستيم. مدارك مونده دست دارالترجمه. ميگه دادگستري تمبر نداره. همه برنامه هامون رو هوا مونده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)