1 ) تاریخ مصاحبه: 28 جولای
2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 3 نوامبر (سه ماه و 15 روز)
3) رشته تحصیلی: در مقطع دکتری در رشته ی ریاضی پذیرش دارم. در کارشناسی ارشد فیزیک نظری خوندم.
4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه فرایبورگ ، شهر فرایبورگ
5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: در اولین فرصت ممکن
6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدود پنج ماه که زمان مربوطه به تعیین وقت سفارت و انتظار برای ویزا است.
7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله با سفارت تلفنی چهار بار در شش هفته ی آخر تماس داشتم. در دوبار اول گفتن جوابی نیومده هنوز. بار سوم گفتند جواب مهاجرت اومده منتظر جواب امنیت هستند و بار آخر گفتند جواب امنیت اومده و منتظر امضای سفیر هستند(چند روز بعدش ویزا صادر شد). یک ایمیل هم به اداره مهاجرت دادم که اونها هم جواب دادن و گفتن جواب رو فرستادن و از سفارت پیگیری کنم.
9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله، به آلمان و از طریق سفارت آلمان با ویزای توریستی شنگن.
10) توضیحات اضافی: به نظر من تماس فرد با سفارت هیچ تاثیری در تسریع فرآیند نداره. اما چیزی که به نظر من خیلی مهم هست پیگیری استاد راهنمای شما هست. استاد راهنمای من با اداره ی امنیت تماس برقرار کرد و متوجه جواب اداره ی امنیت شد وبلافاصله با سفارت تماس برقرار کرد و حدود دو هفته پس از تماس استادم ویزای من اعلام شد.