صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

) تاریخ مصاحبه: 28 August
    2 ) تاریخ اعلام تیجه ویزا: 11 November (هفتاد و شش روز) Accepted
    3) رشته تحصیلی: دکترای عمران
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Bauhaus University Weimar

5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: واسه دااد ثبت نام کردم
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: تاریخی ذکر نشده بود
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: کمتر از دو سال
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - قبلا تو خونه پر کردم قبول نکردن و دوباره تو سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ یکبار با سفارت که جواب دادن باید منتظر بمونم
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی :
    نحوه اعلان نتیجه: اول از طریق تماس تلفنی و بعد در سایت سفارت

ایشالا ویزای همه دوستان بزودی اوکی بشه

ویرایش توسط sepidehreg : November 17th, 2014 در ساعت 07:25 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1) تاریخ مصاحبه: 18 February (در 29 بهمن 92)
    2 )
    تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29 June ریجکت! (131 روز بعد. تاریخ نامه 29 June است ولی من دو هفته بعدش تلفنی فهمیدم رد شدم، و نامه ردی از طریق پست اول August رسید).
    3) تاریخ اعتراض:31 August
    4)
    تاریخ پاسخ به اعتراض: 13 November تماس گرفتن از سفارت (74 روز) Accepted!
    5) رشته تحصیلی: دکتری مهندسی مکانیک ( رباتیک)
    6)
    نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه اشتوتگارت
    7) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس دانشگاه اشتوتگارت + بورس از Deutschland Research Foundation
    8) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: براساس پذیرش اولیه ماه May ولی براساس آخرین پذیرش بروز شده ماه December
    9)
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: بهمن ماه فارغ التحصیل شدم و در حدود 9 ماه.
    10)
    آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - در خانه پر کردم و روز مصاحبه به سفارت تحویل دادم.
    11)
    آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله ، بارها. از ایمیل تا تماس تلفنی. استادم هم چند بار تماس داشت که هر بار میگفتن خبری نیست.
    12) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر. من 1 بار قبلا درخواست ویزای شنگن کرده بودم (دیداری) که اون هم ریجکت شده بود. علت رد ویزا شنگن این بود که سفارت مطمئن نبود من با این ویزای شنگن به کشور های غیر از حوزه شنگن سفر نکنم! ( حالا چطور این رو باید ثابت میکردم که این کار رو نمیکنم، من نمیدونم!)

13)
    توضیحات اضافی :
    دردنامه خودم رو اینطور آغاز کنم که من از دانشگاه اشتوتگارت در زمینه Swarm Robot پذیرش گرفتم. از اونجایی هم فکر نمیکردم اداره امنیت بخواد ریجکت کنه، با اینکه پذیرش از انگلستان و آمریکا و کانادا گرفته بودم، دیگه درخواست ویزا برای اون سه کشور ندادم و درخواست ویزای آلمان کردم و توی 5 ماه که ویزا بیاد هر روز کلاس زبان آلمانی میرفتم. طی این مدت هم در تماس بودم با سفارت که هر بار جواب template میدادن. چمدونا رو بسته بودیم که فهمیدم ریجکت شدم. اداره امنیت بعلت اینکه نگران تحقیقات بود من رو ریجکت کرد. از طرفی plan B هم نداشتم و درخواست ویزای کشور دیگه نکرده بودم. همسرم هم که درخواست ویزای همراه کرده بود،بطبع من ریجکت شد.از 3 تا بچه هایی که توی این فروم مثل من توسط اداره امنیت رد شدن سوال کردم که اعتراض کردن یا نه؟ که هر سه نفر گفتن اعتراض کردن ولی بعد 2 ماه یه نامه مشابه دریافت کردن که بازم رد شدن و این بار باید شکایت کنن دادگاه برلین.
    من سربازی نرفتم هنوز و عملا از زمان فارغ التحصیلی 1 سال فرصت داشتم (تا بهمن 93) خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم ولی چون وثیقه گذاشتم تا مدرک ارشدم رو آزاد کنم این مدت تبدیل به 6 ماهه شد (تا پایان مهر 93). قانون معافیت پزشکی تابستان امثال عوض شد و من از چشم هم نمیتونستم معافیت دیگه بگیرم! خلاصه اینکه به جای آلمان، خودم رو در لباس خدمت میدیدم. دوباره نشستم زبان خوندم که تافلم از سال قبل بهتر بشه و دوباره اپلای کنم. از طرفی هم پروژه کسر خدمت سربازی گرفتم انجام بدم.

من 9 شهریور اعتراضم رو تحویل سفارت دادم. مدارک اعتراضم شامل نامه درخواست اعتراض،نامه از استادم و یک نامه رسمی از طرف دانشگاه اشتوتگارت که نشون میداد کارم صلح آمیزه، به همراه پذیرش های دانشگاه های دیگه ام که نشون بدم قصد تحصیل دارم فقط!

اواخر مهر ماه، قبل از اینکه مهلت معافیت تحصیلی تموم بشه رفتم اداره کل بورسیه و دانشجویان خارج تا انصراف از تحصیل بزنم و وثیقه رو پس بگیرم و دفترچه پست کنم. آقای ارجمندی گفت اگر فکر میکنی ویزات میاد تا آخر آبان صبر کن، اگر نیامد، برای سربازی هیچوقت دیر نیست. این شد که من صبر کردم و تو آبان امتحان تافل دادم و داشتم برای دانشگاه های دوباره اپلای میکردم که هفته پیش تماس گرفتن که دعوتنامه جدید و نامه بورس جدید ببرم. یکشنبه صبح مدارک رو بردم سفارت و ازم خواست بیمه ببرم! امروز صبح بیمه بردم و ویزام رو عصر تحویل گرفتم.

توصیه به دوستان دکترا و رشته خاص (مخصوصا مکانیک و مواد) که حتما حتما Plan B داشته باشن و مثل من تو وضعیت اسفناک گیر نکنن! امیدوارم که وضعیت رابطه ایران با کشورهای خارجی بهتر از این بشه و با عمر و وقت بچه ها، این جوری بازی نشه.

موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط sepidehreg : November 17th, 2014 در ساعت 07:25 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی- دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

) تاریخ مصاحبه:July 31
    2 ) تاریخ اعلام تیجه ویزا: حدود دو ماه و نیمAccepted

3) رشته تحصیلی: دکترای شیمی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Kaiserslautern

5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: وزارت علوم
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 25 sep
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: من دانشجوی دکترای داخل هستم و برای فرصت اقدام کردم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله تو سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی
    سفارت از من مدرک زبان آیلتس یا تافل خواست که من یک ماه بعد از مصاحبه تحویل دادم
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1- تاریخ مصاحبه: 7 سپتامبر 2014 (16 شهریور 93)
    2- تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 3 دسامبر 2014 (12 آذر 93) Accepted
    3- زمان انتظار: سه ماه (88 روز)
    4- رشته تحصیلی: دکتری علوم‌کامپیوتر
    5- نام دانشگاه و شهر مربوطه: Free University of Berlin- برلین
    6- تاریخ ثبت‌نام: طبق نامه پذیرش The start date is flexible but preferred to be as soon as possible
    7- چگونگی تامین مخارج: بورس کامل از دانشگاه Free University of Berlin
    8- فاصله تحصیلی بین دو مقطع: کمتر از یک‌سال (فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد آبان 92 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر- فارغ التحصیلی کارشناسی شهریور 90 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر)
    9- فرم رشته‌های خاص: فرم رشته های خاص را پر کردم (توی خونه پر کرده بودم. وقتی مسئول مصاحبه فرم رو پرینت گرفتن و به من دادند که بیرون پر کنم، دوباره فرم رو پر کردم و تحویل دادم)
    10- مکاتبه با اداره مهاجرت/ امنیت/ سفارت نداشتم.
    11- تا به حال سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نداشته‌ام.

توضیحات اضافه:
    1- به گفته استادم حدود سه هفته قبل از اعلام نتیجه مثبت ویزا با ایشان تماس گرفته‌اند.
    2- کد من اصلا توی سایت سفارت اعلام نشد، یعنی چهارشنبه 3 دسامبر از سفارت تماس گرفتن و گفتن که با ویزام موافقت شده و یکشنبه میتونم برم بگیرمش. من چهارشنبه و پنج شنبه هم سایت رو چک کردم ولی با اینکه یک هفته بود کدهای توی سایت آپدیت نشده بود، بازم آپدیت نشد و یکشنبه اول صبح هم که من ویزا رو تحویل گرفتم و ظهر فایل آپدیت شد دیگه کد من نبود که طبیعی بود چون ویزا رو گرفته بودم. J
    ویرایش توسط sepidehreg : December 10th, 2014 در ساعت 01:09 AM

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه:July 13
    2) تاریخ اعلام تیجه ویزا:
    Accepted 23 Dec
    3) رشته تحصیلی: دکترای مهندسی برق
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Dresden
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: sep
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: دانشجوی دکترای داخل هستم و برای فرصت اقدام کردم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله در سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، از طریق دانشگاه (welcome center) از روند بررسی پرونده مطلع بودم و حتی یکبار از من مدرکی را خواستند که من مستقیما به انها ایمیل کردم.
    11) توضیحات اضافی
    من به همراه همسر و فرزندم اقدام کردیم که همزمان با ویزای من ویزای انها نیز به ما تحویل دادند.
    با دانشگاه در ارتباط بودن بررسی پرونده را سریعتر می کند متلا ویزای خود من به تنهایی اوایل نوامبر اکی شده بود و از طریق دانشگاه متوجه شدم که فقط بررسی پرونده همراهام مونده.
    ویرایش توسط sepidehreg : January 11th, 2015 در ساعت 04:52 PM

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 5 تیر 93
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    23 دی 93 Accepted
    3) رشته تحصیلی:
    فیزیک- کوانتوم اپتیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    ماکس پلانک - ارلانگن
    5)
    چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل:
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    تاریخ مشخص نکرد استاد. گفت ورود به محض دریافت ویزا
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    دو سال
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟
    بله. توی خونه پر کرده بودم.
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    تقریبا هر ده روز یکبار تماس تلفنی میگرفتم. یک بار هم منشی استادم ایمیل زد به سفارت. آخرین بار هم رفتم باجه اطلاعات که گفتن نتیجه امنیت اومده.
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    خیر
    11) توضیحات اضافی
    صبر داشته باشید. به نتیجه فکر نکنید و توی فاصله درخواست برای ویزا تا اعلام نتیجه نهایی از زمانتون استفاده کنید. ویزا بالاخره میاد.

ویرایش توسط sepidehreg : January 25th, 2015 در ساعت 04:30 AM

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 25 می 2014
    2) تاریخ اعلام تیجه ویزا:
    15 ژانویه 2015
    ، Accepted

3) رشته تحصیلی: دکترای مهندسی شیمی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Kaiserslautern

6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: ابتدا آگوست 2014 و سپس ژانویه 2015
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: من دانشجوی دکترای داخل هستم و برای فرصت اقدام کردم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله تو سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ چند مرتبه به سفارت ایمیل زدم و دو ماه آخر هر هفته با سفارت تلفنی صحبت می کردم.
    11) توضیحات اضافی
    من زمان مصاحبه پرینت پروفایل ثبت نام آیلتس ارائه دادم که زمان مصاحبه گفتند هنگام دریافت ویزا کارنامه زبان را ارائه دهم. زمان تحویل ویزا با وچودی که مدرک زبان همراهم بود، سفارت آنرا تحوبل نگرفت و صرفا با نامه حمایت مالی و دعوت نامه جدید ویزا را تحویل دادند.
    من تا پنج ماه از زمان مصاحبه چند مرتبه به سفارت ایمیل زدم و اونها جواب دادند که به خاطر اینکه رشته ام چز رشته های خاص هست، فرآیند طولانی هست و به محض دریافت جواب نهایی اونها خودشون تلفنی تماس می گیرند. دو ماه آخر چون خیلی نگران بودم هفته ای چند مرتبه با سفارت تماس می گرفتم، اما باز هم اونا می گفتند جای نگرانی نیست و طی یکی دو هفته آینده ویزام میاد. تا اینکه با مراجعه حضوری به باجه اطلاعات مشخص شد که ویزای من خیلی وقت بوده که آماده بوده، ولی کارمندهای سفارت فراموش کردند به من زنگ بزنند یا شماره پرونده رو در سایت سفارت بزنند. توصیه من به دوستان این است که اگر جز رشته ای خاص هستید، بعد از پنج ماه حتما حضوری به با جه اطلاعات مراجعه کنید و صرفا با ایمیل یا تلفن با سفارت در تماس نباشید، همچنین اگر برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده اید، منتظر دیدن شماره پرونده در سایت سفارت نباشید، چون تجربه من و چندین دوستانم نشان می دهد که برای اعلام آماده شدن ویزای فرصت مطالعاتی سفارت فقط تلفنی تماس می گیرد. موفق باشید
    ویرایش توسط sepidehreg : February 1st, 2015 در ساعت 05:13 PM

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: مصاحبه اولیه: 13 آگوست 2014-تکمیل مدارک و شروع پروسه ویزا: 18 سپتامبر 2014
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 1 فوریه 2015-Accepted
    3) رشته تحصیلی: بیوتکنولوژی دارویی-فرصت مطالعاتی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه کنستانس-شهر کنستانس
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: در نامه اولیه نوامبر 2014 در نامه به روز شده مارس 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:-
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ ماه اول بعد از شروع پروسه ویزا welcome center دانشگاه از اداره مهاجرت پیگیری کرد که نشان دهنده موافقت اداره مهاجرت بود. ولی بعد از آن پروسه اداره امنیت قابل پیگیری نبود. فقط 2 بار تلفنی با سفارت تماس گرفتم که بار اول گفتند هنوز جواب امنیت نیامده و باردوم حدود دو هفته قبل از اعلام نتیجه ویزا گفتند که جواب امنیت آمده و استعلام مجدد از اداره مهاجرت انجام شده. البته در این بین 3 دسامبر 2014 استادم ایمیل زد که anti proliferation documents براش ارسال شده و او هم جواب داده.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خیر
    10) توضیحات اضافی: بنده برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم ولی از اونجایی که وزارت بهداشت مدتیه ساپورت مالی نداره برای فرصت مطالعاتی و سفارت آلمان برای فرصت حتما نامه ساپورت مالی میخواد، welcome center دانشگاه برای من پذیرش short term PhD student صادر کرد تا بتونم با مدرک حساب بانکی ویزا بگیرم. البته همین هم در روز مصاحبه (13 آگوست) مورد پذیرش قرار نگرفت.یعنی آفیسر مدارک من رو گرفت ولی گفت تا زمانی که ساپورت مالی نیاری پروسه ویزا شروع نمیشه. من دست از پا درازتر برگشتم و به welcome center ایمیل زدم و قضیه رو توضیح دادم. اون ها گفتن که با وزارت امور خارجه آلمان تماس می گیرن و مشکل رو حل می کنن. من باورم نشد ولی
    حدود یک ماه بعد
    در کمال ناباوری سفارت با من تماس گرفت تا مدرک حساب بانکی ام را با خودم ببرم! به هر حال ویزا در حدود 4 ماه ونیم بعد در سایت سفارت اعلام شد.
    توصیه من به دوستان وزارت بهداشتی اینه که که پذیرش فرصت مطالعاتی رو از آلمان حتما به انضمام فاند بگیرید و اگر نه کشور دیگری رو انتخاب کنید که این قبیل سختگیری ها رو نداشته باشه.
    من تا به حال هیچ تجربه گرفتن ویزا از سفارتی رو نداشتم. پروسه ای که طی شد واقعا برام تجربه خوبی بود. و از طرف دیگه حمایت های دانشگاه تحسین برانگیز بود. آرزو داشتم که دانشگاه های خودمون هم اینقدر از ما حمایت می کردن.
    از دوستان انجمن آلمان هم بسیار ممنونم.
    موفق و پیروز باشید.

ویرایش توسط sepidehreg : February 6th, 2015 در ساعت 11:41 PM

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: ۵ نوامبر ۲۰۱۴
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 1 فوریه 2015-Accepted
    3) رشته تحصیلی: آمار- فرصت مطالعاتی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه تریر- شهر تریر
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: هر زمان بین ۱ ژانویه تا ۱ می
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع : ۱ سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ فقط ۱۰ هفته بعد از مصاحبه از طریق باجه اطلاعات فهمیدم که جواب مهاجرت اومده ولی امنیت هنوز جوابی نداده.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله
    10) توضیحات اضافی: استادم یک ماه قبل از امدن ویزا گفت باهاش تماس نگرفتن.بعدش هم چیزی نگفت. ممکنه علیرغم پر کردن فرم امنیت با استاد تماس نگیرند. ضمنا نتیجه ویزام رو در لیست نتایج سفارت دیدم. بنابراین لزوما برای ویزای فرصت مطالعاتی نتیجه رو تلفنی نمیگن.
    با آرزوی تسریع در پروسه ویزای همه دوستان
    ویرایش توسط sepidehreg : February 15th, 2015 در ساعت 03:29 AM

Junior Member

) تاریخ مصاحبه: 2 نوامبر ۲۰۱۴
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 5 مارس 2015-
    Accepted
    3) رشته تحصیلی: علوم اعصاب محاسباتی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه هایدلبرگ-شهر مانهایم
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: E13- 50%
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: هر وقت که ویزام آماده میشد
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع : 2 سال
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ 2 بار به سفارت ایمیل زدم اول گفتن منتظر باشید و بعد از 2 ماه بعد که هفته پیش بود دوباره ایمیل زدم گفتن طی این هفته ویزات میاد که امروز خدا رو شکر زنگ زدن.

11) توضیحات اضافی: به استادم 6 هفته پیش زنگ زدن و یه هفته بعدشم به خودم زنگ زدن که امنیت پرسیده این دو سال بعد از اتمام تحصیلت چکار میکردی که منم یه متنی نوشتم فرستادم براشون و بعد از 5 هفته که امروز میشه زنگ زدن که ویزات آمادست!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)