صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 67891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1 ) تاریخ مصاحبه: ۱۱ می
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۲۸ جولای
    3) رشته تحصیلی: بیوانفورماتیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه کلن
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول آگوست
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدودا سه سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. خودم روند ویزا رو از سفارت پیگیری میکردم. هفته پیش هم استادم با امنیت تماس گرفت.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی : صبر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

سلام.
    تاریخ مصاحبه من 25/5/2016 بود وامروز 4/9/2016جواب ویزام اومد.رشته فوتونیک. فرم امنیتی ام پر کردم.

Junior Member

در ضمن سفر به اتحادیه شنگن نداشتم تاحالا.
    دانشگاه جرج اگست گوتینگن.
    چوزیشن دکتری با فاند اتحادیه اروپا.
    توضیح اینکه تنها قسمت اصلی پروسه ی ویزا همون چک امنیتی هستش و نهایتا تا یک ماه بعد از اومدن جواب چک امنیت ویزاتون میاد البته اگر پوزیشنتون با فاند باشه. بعد اینکه پیگیریه استاد با اداره ی امنیت خیلی موثره و کارو جلو میندازه. من خودم خیلی با سفارت تماس گرفتم ولی واقعیت اینه که زیاد تاثیری نداره. ویزاهای دکتری در بهترین حالت 2 ماهه میاد و به طور میانگین بین 3 تا 4 ماه طول میکشه. کاملا درک میکنم که چقدر صبر کردن سخته به خاطر فشار از همه جا و همه کس ولی اگه مدارکتون کامل باشه و استادتون شما رو بخاد حتما و قطعا ویزاتون حالا شاید با یه مقدار تاخیر میاد. امیدوارم همگی به زودی از این انتظار خلاص بشید.
    ممنون

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 25.05.2016
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 17.07.2016 (حدود ۷ هفته)
    3) رشته تحصیلی: دکتری برق
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Dresden
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول آگوست
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: ۵ سال (که در این مدت مشغول کار بودم و مدارک سوابق شغلی و بیمه هم به سفارت ارائه کردم)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ تقریبا خیر (فقط از استادم پیگیری کردم٬ که ایشون روزی که به من اعلام کردن به اداره مهاجرت پاسخ دادن٬ یک هفته بعد هم از سفارت به من نتیجه مثبت ویزا رو اعلام کردن)
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله
    موفق باشید.

1 ) تاریخ مصاحبه: 2016.04.26
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2016.08.07 (تقریبا سه ماه و نیم)
    3) رشته تحصیلی: مواد
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: مرکز تحقیقاتی یولیش (
    Forschungszentrum Jülich)، یولیش
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول ژوئن که بعد تغییر کرد شد آخر سپتامبر 2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: ندارم
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ همون اواخر یک بار با سفارت تماس گرفتم که گفتند منتظر بمونید.
    10) توضیحات اضافی
    من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه اقدام کردم. از یکی از دوستان که پارسال آلمان بود شنیدم که از اوایل ژوئن بررسی فرم امنیتی رو حذف کردند. نمیدونم چقد صحت داره. در ضمن تجربه من نشون میده که ایالت و شهری که میخواین برین خیلی تاثیر داره، بعضی مناطق سرشون خلوت تره و کار بررسی رو سریع تر انجام میدن.
    ویرایش توسط hasanabadi68 : October 19th, 2016 در ساعت 12:56 PM

Junior Member

) تاریخ مصاحبه: 22 آگوست
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 18 اکتبر (حدود 8 هفته)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی شیمی پلیمر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه فرایبورگ
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: دانشجوی دکترا هستم و برای فرصت مطالعاتی (از اول سپتامبر به بعد)
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر

Junior Member

تاریخ مصاحبه: ۳ام می ۲۰۱۶
    تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۱۴ نوامبر ۲۰۱۶
    رشته تحصیلی: مهندسی متالورژی
    نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه rwth aachen و شهر آخن
    تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول جولای
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: یک سال و نیم
    آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت سفارت داشته اید؟ جواب مهاجرت ۸ام جون اومده بوده و بقیه ش منتظر جواب امنیت بودم و بارها با سفارت خودم و استادم برای امنیت تماس گرفتن ولی می گفتن باید منتظر بمونید
    آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 8 آگوست
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 16 نوامبر (14 هفته - 3ماه و ۸روز)
    3) رشته تحصیلی: فیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: دکتری - در اولین فرصت ممکن
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 ماه
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله - پرونده به مهاجرت نرفته! انگار برای افرادی که فاند دارند خود سفارت هم می تواند تصمیم گیری کند!
    10)توضیحات: در این مدت 2 بار با سفارت تماس گرفتم که گفتند منتظر بمانید! استادم البته به اداره امنیت ایمیل زده بود اما گفتند صبر کنید. پارسال هم برای شنگن شرکت در کنفرانس درخواست داده بودم که ریجکت شد اما تاثیری نداشت.

Junior Member magnet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

1 ) تاریخ مصاحبه: ۸ ژوئن
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۱۶ نوامبر (حدود ۵ ماه و نیم)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی مواد
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه ینا، شهر ینا
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: من واسه فرصت مطالعاتی اقدام کرده بودم که پذیرشم واسه اول سپتامبر بود بعد تاخیری که بوجود اومد تاریخشو عوض کردن واسه اول دسامبر
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، با اداره مهاجرت تماس داشتم گه جواب مثبت رو زود اعلام کرده بودن، اما جواب فرم امنیتی نیومده بود، بارها با سفارت تماس گرفتم فقط میگفتن منتظر باش
    10) توضیحات اضافی
    تجربه من اینه که تماس استاد با اداره امنیت خیلی میتونه مهم باشه، وقتی استادم به اداره امنیت ایمیل زد تو فاصله کمتر از ۴۸ ساعت دیدم شماره پرونده ام رفت تو لیست سفارت، البته بعد ایمیل استادم چند ساعت نشده بود که اداره امنیت جوابشو داد و گفت این هفته پرونده رو تکمیل میکنیم و میفرستیم تهران اما خودم اصلا فکر نمیکردم به این سرعت اعلام کنن، انتظتر خیلی سخته و برنامه ریزی ها بهم میخوره جز صبر کاری نمیشه کرد، و به نظرم بهترین حالت پیگیری از طریق استاد هست

1) تاریخ مصاحبه: 23 جون
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 23 نوامبر (دقیقا 5 ماه)
    3) رشته تحصیلی: شیمی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه فنی مونیخ
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: در اولین فرصت ممکن
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال و نیم
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله - اداره مهاجرت اصلا اطلاعی از پرونده من نداشت!!!
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)