صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1 ) تاریخ مصاحبه: 2014/06/19
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    2014/09/17 Accepted
    3) رشته تحصیلی:
    دکتری بیو فیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    ماکس پلانک، پتسدام (برلین) با بورس IMPRS
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    2014/09/01 گفتن موقع گرفتن ویزا نامه پذیرش به روز ببرم.
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    3 سال. البته تو این مدت سابقه کار پژوهشی در یک مرکز تحقیقات داشتم
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟
    بله روز مصاحبه
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    با سفارت و اداره مهاجرت تماس داشتم که فقط من رو دعوت به صبر کردن. منشی دانشگاه هم تماس گرفت همینطور. 10 هفته بعد از مصاحبه رفتم اطلاعات سفارت، گفتن پرونده ات رفته برای چک امنیت و منتظر نتیجه اونیم.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    بله 6 ماه پیش با دعوتنامه همین دانشگاه برای مصاحبه رفته بودم.
    10) توضیحات اضافی
    من و همسرم با هم درخواست ویزا دادیم و جواب ها هم همزمان اومد. البته هنوز ویزا رو نگرفتم تا تاریخ دقیق اش رو ببینم. بارکد من رو هنوز تو سایت اعلام نکردن پس حواستون به گوشیاتون باشه چون من هم خیلی شانسی متوجه تماسشون شدم.
    بعد از حدودا 10 هفته از اداره امنیت با استادم تماس گرفتن و سوالاتی در مورد پروژه ام پرسیدن. حدودا 20-25 روز بعد از تماس با استاد ویزام اومد.

امیدوارم شما دوستان همگی موفق باشید...و تعداد پست های این بخش مرتب بیشتر شود.
    ویرایش توسط sepidehreg : September 20th, 2014 در ساعت 01:43 PM

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1) تاریخ مصاحبه: 13.05.2014
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 02.10.2014 Accepted

3) رشته تحصیلی: دکتری علوم اعصاب (رشته مهندسی است نه پزشکی، همان نوروساینس منظورمه)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: موسسه مکس پلانک - دانشگاه توبینگن
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس استاد
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 01.09.2014
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: یک سال و نیم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - در روز مصاحبه و در سفارت
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله ، یک بار به مهاجرت ایمیل زدم که گفتن پروندت نیومده اینجا (ماه دوم بود) بعدش همون موقع رفتم سفارت گفتن جواب چک امنیتی ات نیومده و چون بورس هستی اصلا اداره مهاجرت نمیره پروندت. بعد از 3.5 ماه با استادم تماس گرفتم گفت اخیرا باهاش در مورد من تماس گرفتن و یه سری فرم پر کرده است و من هفته بعدش یعنی 3 ماه و 3 هفته بعد رفتم باجه اطلاعات بازم گفتن جواب امنیت نیومده. تا اینکه 4 ماه و 15 روز بعد (هفته قبل میشه) رفتم سفارت گفتن جواب چک امنیتی اومده و صبر کن بقیه کارها رو بکنن باهات تماس می گیرن که امروز ظهر ساعت 14 از یه شماره ای که روی موبایلم نیافتاد شمارش و مخفی بود یه آقایی زنگ زد گفت ویزات اومده، یه دعوت نامه ی جدید بگیر و هفته بعد بیا سفارت برای دریافت ویزا. ویزای من و همسرم جفتمون با هم اومد. یعنی افیسر گفت اگر مال من رو ندن مال همسرم هم نمی دن. همچنین بارکد من در بارکدهایی که امروز زدن در سایت نبود. بارکدم 5610xx بود.
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی :

واقعا پروسه ی استرس زا و اذیت کننده است و هیچ قانون و روالی نداره. از دست شما و من هم جز صبر کاری بر نمی اد. ممکنه به گروه خونی بعضی ها نخوره اما این اواخر دیگه صبرم حسابی لبریز شده بود. اجاره خونمون تموم شده بود و امکان تمدید اصلا نبود. برای یه ماه و دوماه هم کسی جایی نمی اد که خیلی اذیت شدیم، از یه طرف هم سر کارم باید تسویه می کردم و می گفتن هستی یا نه که روت برنامه بریزیم یا نه. استادم هم چند بار پرسید چه خبر از ویزات و کمی استرس گرفتم نکنه پوزیشن کنسل کنه چون 1 ماه از تاریخ دعوت نامش گذشته بود.
    اگر سوالی به طور خاص در مورد روند من ( نه سوال جنرال) داشتید ابتدا در فروم مطرح کنید و سپس لینک پستتون برام پیام خصوصی بزنید تا در همان تاپیک بهتون جواب بدهم.
    چله ی زیارت عاشورا گرفتم که 2-3 روز بعد پایان چله جواب ویزا اومد.
    الحمدلله، خدا رو شکر این هم حل شد.
    ان شاالله ویزای همه به موقع بیاد و اینقدر بچه ها اذیت نشن
    تاپیک اعلام نتیجه ی ویزای دکتری

اگر برای دکتری اقدام کردید و ویزاتون اومده (شکرخدا) لطفا در تاپیک فوق اعلام کنید. باشد که رستگار شوید.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 2014/07/01
    2014/10/09 Accepted
    3) رشته تحصیلی:
    دکتری مکانیک (تبدیل انرژی)
    RWTH Aachen، آخن (با بورس استاد که هنوز اداری و رسمی نشده)
    2014/10/01 که البته موقع اخذ ویزا باید به روز باشه.
    1 سال و 20 روز. البته جواب مثبت پذیرش مربوط به 7 ماه پیش هست.
    بله روز مصاحبه و در سفارت و با چه هول هولی
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    چندین بار با سفارت و دو بار با اداره مهاجرت آخن تماس داشتم که یا من رو دعوت به صبر کردن و یا گفتند در حال بررسی هست و نتیجه اعلام خواهد شد.(همون template های معمول و همیشگی معروف سفارت)
    خیر
    10) توضیحات اضافی
    چند تا مورد رو شاید بدونن دوستان براشو کمکی باشه:
    1-10) پذیرش من حدودا 7 ماه پیش اوکی شد(اواخر Feb 2014) و استاد به من گفت تو کی میتونی بیای. من بی تجربگی کردم و گفتم بخاطر شرایط صدور ویزا من احتمالا به پاییز میرسم و ایشون هم دعوتنامه واسه اکتبر دادن. غافل از اینکه سفارت حداکثر سه ماه قبل از شروع دعوتنامه وقت مصاحبه میده و 4 ماه بیخود سوخت شد. پس به دوستانتون اطلاع رسانی کنید لطفا.
    2-10) بهترین مرجع برای آگاهی از وضعیت ویزاتون قبل از 6-8 هفته موعود استادتون میتونه باشه و معمولا طی این مدت تماسی از اداره مهاجرت با استاد برقرار میشه ک تا حدودی آروم و خاطر جمعتون میکنه.
    3-10) تماس تلفنی بعداز 8 هفته باسفارت برای من و از دید من از تمام راه های دیگه برای پیگیری وضعیت کار سازتر و مفیدتر بود. شماره تماس بخش ویزا : 02139991499
    4-10) پیگیر و جدی باشید با پرسنل بخش ویزای سفارت. اتفاق خاصی که برای من افتاد این بود که هفته پیش با تماس با بخش ویزا به من گفتن که نتیجه شما از آلمان اومده و ما هفته آینده با شما تماس میگیریم. تا امروز که خودم باز تماس گرفتم و یه خانوم دیگه به من گفت ه نتیجه ات نیومده! که با کمی بحث و جدل و اعصاب خوردی با ایشون شماره من تو لیست امروز اعلام شد. پ.ن: بعد از 8 هفته هر چند روز یا هر هفته پیگیر وضعیت باشید چرا که ممکن هست سرسری جواب بشنوید.
    5-10) واقعا و لطفا نتایجتون رو بخاطر بقیه دوستان بگذارید که تنها منبع اطلاع رسانی و شاید دلگرمی براشون هست.

به امید اینکه ویزای همه دوستان به زودی بیاد و روزهای ملتهب برای شما هم سپری شه.

موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering / Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg

تاریخ مصاحبه: 2014/08/04
    2014/10/09 (66 روز) Accepted
    3) رشته تحصیلی:
    دکتری مکانیک
    Otto von Guericke University Magdeburg
    2014/10/01
    1 سال
    بله روز مصاحبه در سفارت
    خیر، فقط یک روز قبل از تایید شدن ویزا یک ایمیل پیگیری به بخش ویزای سفارت فرستادم که فکر نمی کنم هنوز خونده شده باشه.
    خیر
    10) توضیحات اضافی
    - روز مصاحبه افیسر ویزا بهم گفت که ویزات سریع و احتمالا یک ماهه میاد (دلیلش رو نمیدونم)، اون موقع تعجب کردم. ویزام یک ماهه نیومد ولی خوب در مقایسه با باقی پرونده ها خیلی سریع اعلام شده.
    - اواسط سپتامبر اداره امنیت با استادم تماس گرفته بود.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 24 ژوئن
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 15 اکتبر
    Accepted

3) رشته تحصیلی: الکترونیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: ماکس پلانک/ اشتوتگارت
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 اکتبر
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 0
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بلی
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله اما جوابی دریافت نکردم
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله دو بار آلمان و اتریش
    10) توضیحات اضافی: آیلتس من اکسپایر شده بود و مدرک ارشدم هم به سفارت تحویل نداده بودم (چون سال دوم ارشد بودم و تازه مرداد دفاع کردم و آماده نبود) اما ویزای من اومد. ویزای همسرم هم (با این که یک ماه و نیم بعد من مصاحبه داده بود) روزی که برای تحویل ویزای من رفتیم بهمون دادن.

ویرایش توسط sepidehreg : October 27th, 2014 در ساعت 07:51 PM

Junior Member

) تاریخ مصاحبه: 28 August
    2 ) تاریخ اعلام تیجه ویزا: 11 November (هفتاد و شش روز) Accepted
    3) رشته تحصیلی: دکترای عمران
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Bauhaus University Weimar

5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: واسه دااد ثبت نام کردم
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: تاریخی ذکر نشده بود
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: کمتر از دو سال
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - قبلا تو خونه پر کردم قبول نکردن و دوباره تو سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ یکبار با سفارت که جواب دادن باید منتظر بمونم
    11) توضیحات اضافی :
    نحوه اعلان نتیجه: اول از طریق تماس تلفنی و بعد در سایت سفارت

ایشالا ویزای همه دوستان بزودی اوکی بشه

ویرایش توسط sepidehreg : November 17th, 2014 در ساعت 07:25 PM

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 18 February (در 29 بهمن 92)
    2 )
    تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29 June ریجکت! (131 روز بعد. تاریخ نامه 29 June است ولی من دو هفته بعدش تلفنی فهمیدم رد شدم، و نامه ردی از طریق پست اول August رسید).
    3) تاریخ اعتراض:31 August
    4)
    تاریخ پاسخ به اعتراض: 13 November تماس گرفتن از سفارت (74 روز) Accepted!
    5) رشته تحصیلی: دکتری مهندسی مکانیک ( رباتیک)
    6)
    نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه اشتوتگارت
    7) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس دانشگاه اشتوتگارت + بورس از Deutschland Research Foundation
    8) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: براساس پذیرش اولیه ماه May ولی براساس آخرین پذیرش بروز شده ماه December
    9)
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: بهمن ماه فارغ التحصیل شدم و در حدود 9 ماه.
    10)
    آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - در خانه پر کردم و روز مصاحبه به سفارت تحویل دادم.
    11)
    آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله ، بارها. از ایمیل تا تماس تلفنی. استادم هم چند بار تماس داشت که هر بار میگفتن خبری نیست.
    12) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر. من 1 بار قبلا درخواست ویزای شنگن کرده بودم (دیداری) که اون هم ریجکت شده بود. علت رد ویزا شنگن این بود که سفارت مطمئن نبود من با این ویزای شنگن به کشور های غیر از حوزه شنگن سفر نکنم! ( حالا چطور این رو باید ثابت میکردم که این کار رو نمیکنم، من نمیدونم!)

13)
    توضیحات اضافی :
    دردنامه خودم رو اینطور آغاز کنم که من از دانشگاه اشتوتگارت در زمینه Swarm Robot پذیرش گرفتم. از اونجایی هم فکر نمیکردم اداره امنیت بخواد ریجکت کنه، با اینکه پذیرش از انگلستان و آمریکا و کانادا گرفته بودم، دیگه درخواست ویزا برای اون سه کشور ندادم و درخواست ویزای آلمان کردم و توی 5 ماه که ویزا بیاد هر روز کلاس زبان آلمانی میرفتم. طی این مدت هم در تماس بودم با سفارت که هر بار جواب template میدادن. چمدونا رو بسته بودیم که فهمیدم ریجکت شدم. اداره امنیت بعلت اینکه نگران تحقیقات بود من رو ریجکت کرد. از طرفی plan B هم نداشتم و درخواست ویزای کشور دیگه نکرده بودم. همسرم هم که درخواست ویزای همراه کرده بود،بطبع من ریجکت شد.از 3 تا بچه هایی که توی این فروم مثل من توسط اداره امنیت رد شدن سوال کردم که اعتراض کردن یا نه؟ که هر سه نفر گفتن اعتراض کردن ولی بعد 2 ماه یه نامه مشابه دریافت کردن که بازم رد شدن و این بار باید شکایت کنن دادگاه برلین.
    من سربازی نرفتم هنوز و عملا از زمان فارغ التحصیلی 1 سال فرصت داشتم (تا بهمن 93) خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم ولی چون وثیقه گذاشتم تا مدرک ارشدم رو آزاد کنم این مدت تبدیل به 6 ماهه شد (تا پایان مهر 93). قانون معافیت پزشکی تابستان امثال عوض شد و من از چشم هم نمیتونستم معافیت دیگه بگیرم! خلاصه اینکه به جای آلمان، خودم رو در لباس خدمت میدیدم. دوباره نشستم زبان خوندم که تافلم از سال قبل بهتر بشه و دوباره اپلای کنم. از طرفی هم پروژه کسر خدمت سربازی گرفتم انجام بدم.

من 9 شهریور اعتراضم رو تحویل سفارت دادم. مدارک اعتراضم شامل نامه درخواست اعتراض،نامه از استادم و یک نامه رسمی از طرف دانشگاه اشتوتگارت که نشون میداد کارم صلح آمیزه، به همراه پذیرش های دانشگاه های دیگه ام که نشون بدم قصد تحصیل دارم فقط!

اواخر مهر ماه، قبل از اینکه مهلت معافیت تحصیلی تموم بشه رفتم اداره کل بورسیه و دانشجویان خارج تا انصراف از تحصیل بزنم و وثیقه رو پس بگیرم و دفترچه پست کنم. آقای ارجمندی گفت اگر فکر میکنی ویزات میاد تا آخر آبان صبر کن، اگر نیامد، برای سربازی هیچوقت دیر نیست. این شد که من صبر کردم و تو آبان امتحان تافل دادم و داشتم برای دانشگاه های دوباره اپلای میکردم که هفته پیش تماس گرفتن که دعوتنامه جدید و نامه بورس جدید ببرم. یکشنبه صبح مدارک رو بردم سفارت و ازم خواست بیمه ببرم! امروز صبح بیمه بردم و ویزام رو عصر تحویل گرفتم.

توصیه به دوستان دکترا و رشته خاص (مخصوصا مکانیک و مواد) که حتما حتما Plan B داشته باشن و مثل من تو وضعیت اسفناک گیر نکنن! امیدوارم که وضعیت رابطه ایران با کشورهای خارجی بهتر از این بشه و با عمر و وقت بچه ها، این جوری بازی نشه.

موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط sepidehreg : November 17th, 2014 در ساعت 07:25 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی- دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

) تاریخ مصاحبه:July 31
    2 ) تاریخ اعلام تیجه ویزا: حدود دو ماه و نیمAccepted

3) رشته تحصیلی: دکترای شیمی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Kaiserslautern

5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: وزارت علوم
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 25 sep
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: من دانشجوی دکترای داخل هستم و برای فرصت اقدام کردم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله تو سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی
    سفارت از من مدرک زبان آیلتس یا تافل خواست که من یک ماه بعد از مصاحبه تحویل دادم
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1- تاریخ مصاحبه: 7 سپتامبر 2014 (16 شهریور 93)
    2- تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 3 دسامبر 2014 (12 آذر 93) Accepted
    3- زمان انتظار: سه ماه (88 روز)
    4- رشته تحصیلی: دکتری علوم‌کامپیوتر
    5- نام دانشگاه و شهر مربوطه: Free University of Berlin- برلین
    6- تاریخ ثبت‌نام: طبق نامه پذیرش The start date is flexible but preferred to be as soon as possible
    7- چگونگی تامین مخارج: بورس کامل از دانشگاه Free University of Berlin
    8- فاصله تحصیلی بین دو مقطع: کمتر از یک‌سال (فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد آبان 92 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر- فارغ التحصیلی کارشناسی شهریور 90 از دانشگاه صنعتی امیرکبیر)
    9- فرم رشته‌های خاص: فرم رشته های خاص را پر کردم (توی خونه پر کرده بودم. وقتی مسئول مصاحبه فرم رو پرینت گرفتن و به من دادند که بیرون پر کنم، دوباره فرم رو پر کردم و تحویل دادم)
    10- مکاتبه با اداره مهاجرت/ امنیت/ سفارت نداشتم.
    11- تا به حال سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نداشته‌ام.

توضیحات اضافه:
    1- به گفته استادم حدود سه هفته قبل از اعلام نتیجه مثبت ویزا با ایشان تماس گرفته‌اند.
    2- کد من اصلا توی سایت سفارت اعلام نشد، یعنی چهارشنبه 3 دسامبر از سفارت تماس گرفتن و گفتن که با ویزام موافقت شده و یکشنبه میتونم برم بگیرمش. من چهارشنبه و پنج شنبه هم سایت رو چک کردم ولی با اینکه یک هفته بود کدهای توی سایت آپدیت نشده بود، بازم آپدیت نشد و یکشنبه اول صبح هم که من ویزا رو تحویل گرفتم و ظهر فایل آپدیت شد دیگه کد من نبود که طبیعی بود چون ویزا رو گرفته بودم. J
    ویرایش توسط sepidehreg : December 10th, 2014 در ساعت 01:09 AM

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه:July 13
    2) تاریخ اعلام تیجه ویزا:
    Accepted 23 Dec
    3) رشته تحصیلی: دکترای مهندسی برق
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Dresden
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: وزارت علوم
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: sep
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: دانشجوی دکترای داخل هستم و برای فرصت اقدام کردم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله در سفارت پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، از طریق دانشگاه (welcome center) از روند بررسی پرونده مطلع بودم و حتی یکبار از من مدرکی را خواستند که من مستقیما به انها ایمیل کردم.
    11) توضیحات اضافی
    من به همراه همسر و فرزندم اقدام کردیم که همزمان با ویزای من ویزای انها نیز به ما تحویل دادند.
    با دانشگاه در ارتباط بودن بررسی پرونده را سریعتر می کند متلا ویزای خود من به تنهایی اوایل نوامبر اکی شده بود و از طریق دانشگاه متوجه شدم که فقط بررسی پرونده همراهام مونده.
    ویرایش توسط sepidehreg : January 11th, 2015 در ساعت 04:52 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)