صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه:15 سپتامبر 2014
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 9 جولای 2015 (نزدیک 7 ماه) Accepted
    3) رشته تحصیلی: دکترای فیزیک - شبیه سازی اخترفیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Max-Planck Institute for Solar System Research- Goettingen
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: به محض دریافت ویزا
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: نداشتم
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله - چندین بار به سفارت ایمیل و زنگ زدم ولی هربار میگفتن که باید منتظر باشی و جواب امنیت هنوز نیومده. یک بار هم به اداره مهاجرت شهر گوتینگن ایمیل زدم که گفتن ما نمیتونیم به شما اطلاعاتی بدیم و از طریق سفارت کارتون رو پیگیری کنید.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی: یعد از 3 ماه از تاریخ مصاحبه، از سفارت تماس گرفتن و گفتن که اداره امنیت از رزومه ات سوالاتی داره که شامل خلاصه تز ارشد و پروژه هایی که با استادام انجام دادم و .. بود که من از طریق ایمیل واسشون فرستادم که فکر می کنم به دلیل اینکه لیسانس و فوق لیسانس من مهندسی هوافضا بود مقداری حساس شده بودن. در ضمن با استاد ماکس پلانک هم تماس نگرفتن. شماره بارکد من هم در سایت سفارت هیچوقت اعلام نشد و فقط از طریق تمایس تلفنی بهم اطلاع دادن. دوستانی که در حال حاضر منتظر ویزا هستن اولا میدونم که چقدر دارن استرس میکشن اما فکر می کنم اگر مورد خیلی خاصی نباشه حتما دیر یا زود ویزاشون میاد، ثانیا سعی کنید خودتون رو در این مدت مشغول کنید و هیچ موقع از ویزا ناامید نشید. امیدوارم همین فردا صبح با صدای زنگ سفارت از خواب بیدار شید.
    موفق باشید.

با عرض پورش تاریخ مصاحبه بنده 15 دسامبر 2014 بود.
    ویرایش توسط le-ciel : August 12th, 2015 در ساعت 11:04 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

با سلام،
    من دانشجوی دکتری داخل هستم و برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده بودم.

1) تاریخ مصاحبه: 2 جولای 2015 / 11 تیر 1394
    2) اعلام نتیجه ویزا: 27 آگوست 2015/ 5 شهریور 1394 (55 روز)
    3) رشته تحصیلی: Sport Physiology
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: University of Konstanz / Konstanz
    5) تاریخ ثبت نام و شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 اکتبر 2015 / 9 مهر 1394
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال بین ارشد و دکتری
    7) آیا فرم رشته های خاص را پر کرده بودید؟ خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت / اداره امنیت / سفارت داشته اید؟ بعد از حدود 40 روز به Welcome Center دانشگاه ایمیل زدم و ازشون خواستم پرونده منو پیگیری کنن و بهم گفتن پرونده و مدارکت رسیده اداره مهاجرت اما هیچ اطلاعات دیگه ای نداریم که بهت بدیم.
    9) آیا تا به حال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شینگن سفر داشته اید؟ خیر

توضیحات اضافی: من سعی کردم ریز ترین جزییات رو هم با دانشگاهی که قراره برم هماهنگ کنم و باهاشون در ارتباط باشم. هرکدوم از دوستان احساس کردن من میتونم کمکی کنم خوشحال میشم پیام بدن.

انشالا ویزای همه به زودی بیاد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1 ) تاریخ مصاحبه: ۱۶ آپریل ۲۰۱۵
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۷ سپتامبر ۲۰۱۵ (۴ ماه و ۲۰ روز) Accepted
    3) رشته تحصیلی: کامپیوتر (گرایش رایانش ابری)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: گوتینگن - دانشگاه گوتینگن - بورس قرارداد کاری
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: جولای ۲۰۱۵
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: ۲ سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بارها
    10) توضیحات اضافی: حدود ۲ ماه بعد از مصاحبه با استادم تماس گرفتن و ۱ ماه بعدش از من برای ۲ سال بین تحصیلی ام توضیح خواستن، پروسه بسیار استرس آور هست ولی چاره ای نیست . از دست ما کاری بر نمیاد ولی از دست استاد چرا. دوستان گلم به نظرم بهترین راه واسه تسریع در کار اینه که به استادتون یا منشی اش بگین با ایمیلی که اداره امنیت بهش زده تماس بگیره و بگه کارت رو سرعت ببخشن. از وقتی استادم این کارو کرد ۸ روزه ویزای من اومد

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 30 جولای 2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 31 آگوست 2015 Accepted
    3) رشته تحصیلی: جامعه شناسی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Martin Luther University of Halle-Wittenberg
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول اکتبر
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 7 ماه
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، روز پنج شنبه 27 آگوست با سفارت تماس گرفتم که گفتند نتیجۀ ویزا مثبت است و در هفتۀ آینده اعلام خواهد شد.

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه:16 جولای 2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 1 اکتبر 2015 Rejected
    3) رشته تحصیلی: مهندسی برق و کامپیوتر - مخابرات
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: ّFraunhofer Heinrich Hertz Institute for Telecommunication - Berlin
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: به محض دریافت ویزا اما در نامه (آخر جولای)
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: یکسال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله - چندین بار به سفارت ایمیل و زنگ زدم ولی هربار میگفتن که باید منتظر باشی و جواب امنیت هنوز نیومده.
    10) توضیحات اضافی: یک هفته پیش مدیر پروژه موسسه باهام تماس گرفت و خواست بدونه که کی میام و منتظرم هستن. شماره سفارت رو ازم گرفتن که پیگیری کنن کارم رو. استادم هم گفت که هنوز با من تماس نگرفتن. روز 29 ام سفارت باهام تماس گرفت که بیا اگه میخوای انصراف بده اگر نه که ما ریجکتت کنیم. استادت دیگه نمیخواد باهات کار کنه.
    من که تعجب کرده بودم با آلمان تماس گرفتم و مدیر پروژه شرکت بهم گفت من نمی تونم خیلی توضیح بدم چون اجازه ندارم و تصمیم تو سطوح بالا گرفته شده، استاد بهت میل میزنه و میگه. استاد ایمیل داد که بخاطر تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران و محققای ایرانی، قانونا جلوی ما رو برای استخدام یک ایرانی برای این پوزیشن گرفتن. متاسفیم و خودمونم شکه ایم و از این حرفا که دیگه برای من نون و آب نمیشه. تمام گزینه های دیگم رو رد کردم و باید برم سربازی!!! (ضمنا فاند من (3665 یورو) از طرف اتحادیه اروپا و تحت عنوان شبکه آموزشی ماری کوری بود و ربطی به این آلمانیا نداشت.) خلاصه امروز انصرافم رو تقدیم سفارت کردم و دستمم از همه جا کوتاهه برای اعتراض و شکایت.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 17 سپتامبر 2015 (وقت اضطراری)
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 19 اکتبر 2015 accepted
    3) رشته تحصیلی: معماری تکنولوژی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    Transsolar GmbH
    شرکت / Stuttgart
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    Sept.
    15(البته نامه ای مبنی بر امکان شروع شدن فرصت مطالعاتی با تاخیر داشتم)
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    _
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟
    خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    پایان هفته سوم فقط با سفارت، تلفنی، گفتند هنوز خیلی زوده و امکان پیگیری نیست. هیچ اطلاعاتی هم از روند پرونده نداد.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    خیر
    10) توضیحات اضافی:
    من در حال حاضر دانشجوی دکتری ایران هستم و مشغول به تحصیل. این فرصت به صورت یک قرارداد کاری یکساله برای من تنظیم شده بود و شرکت کلیه مدارک شامل (نامه دعوت نامه+ قرارداد یکساله+ بیمه نامه + شرایط اسکان+ تاییدیه ZAV) را برای من ارسال کرد - اما نسبتا خیلی دیر، اواسط جولای- این موضوع باعث شد من نتونم به راحتی وقت بگیرم. اول یه وقت شنگن گرفتم (7 سپتامبر) به خیال اینکه این ویزا رو بگیرم و تو آلمان درخواست ویزای کاری بدم ولی قبول نکردن و گفتن باید بری یه وقت اقامتی بگیری (Other Permits) عاقبت با ایمیل و ارسال کلیه مدارک بهم وقت اضطراری دادن ده روز بعد.

1 ) تاریخ مصاحبه: 2015-6-30
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2015-10-15
    3) رشته تحصیلی: زیست شناسی (بیوتکنولوژی گیاهی)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه بن، شهر بن
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: محدودیت زمانی ندارم ولی از ژانویه 2016 شروع میکنم.
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: در زمان ثبت نام در مقطع دکتری یعنی ژانویه 2016. 1 سال و 10 ماه
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله روز بعد از مصحابه تماس گرفتند و گفتند باید دوباره بیایی فرم جدیدی رو پر کنی. سه روز بعدش از رشت دوباره رفتم فرم رو پر کردم.
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. اداره مهاجرت گفت باید از سفارت پیگیر بشم و سفارت هم گفت که ویزای دکتری وقت گیره و باید منتظر باشم تا جواب بیاد.
    10) توضیحات اضافی. حدود یک و نیم قبل از جواب ویزا با استادم تماس گرفتند و براش فرمی فرستادند که اونهم فرم رو پر کرد و فرستاد.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 2015/04/22
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2015/10/07
    3) رشته تحصیلی: مهندسی برق- الکترونیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه برمن - شهر برمن
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 2015/09/01
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله بارها با سفارت تماس گرفتم و در تمام موارد از من خواسته میشد تا صبر کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Siegen University

1 ) تاریخ مصاحبه: 2015/07/01
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2015/10/14 (حدود چهارماه)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کامپیوتر - IT
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه Siegen - شهر Siegen
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 2016/01/15
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله بارها با سفارت تماس گرفتم و در تمام موارد از من خواسته میشد تا صبر کنم

به نظر من فقط صبر کنید و به موارد منفی فکر نکنید. در هر حال من به اداره خارجه شهر زنگ زدم کمتر از یک ماه ویزا رو تایید کرده بودند اما واسه امنیت حدود چهار ماه طول کشید و کاری جز صبر کردن ندارید. بعدش هم خودشون بهم زنگ زدن و گفتن بیا ویزاتو ببر. ضمنا تو سایت هم اعلام نکردن.
    در این فاصله بهترین کار زبان خوندن است و بس.

به امید موفقیت همه جوانان ایران زمین.

1 ) تاریخ مصاحبه: 27 آگوست 2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 25 نوامبر 2015 (حدود سه ماه)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی برق - مخابرات
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RWTH Aachen - آخن
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 15 دسامبر 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 سال بین ارشد و دکتری (البته این بین یه مدت دکتری داخل میخوندم که به سفارت هم گفتم اینو)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ با اداره مهاجرت که خیر چون بچه هایی که فاند داشته باشند پروندشون نمیره مهاجرت. اداره امنیت هم خودم خیر اما استادم گفت بهشون گویا ایمیل میزده که جواب درستی بهش نمیدادن چون من هر وقت میپرسیدم ازش میگفت جواب خاصی نگرفتم، همین که جواب گرفتم بهت خبر میدم. اما دو روز قبل از اعلام نتیجه توسط سفارت، بهم استاده ایمیل زد گفت به ما گفتن (کی گفته؟) case تو کارش تموم شده و میتونی از سفارت کاراتو پیگیری کنی. گفت دقیقا نگفتن جواب مثبته یا منفی، فقط گفتن نتیجه مشخص شده. من حدس میزنم این مسئله رو امنیت بهش اطلاع داده. با سفارت هم حدود 5-6 باز تماس گرفتم که یکی دوبار کلا شماره سفارت توی بازه 10 تا 11 مشغول بود اما بقیه وقت ها صحبت کردم که همیشه میگفتن جواب امنیت نیومده.

چیزی که من متوجه شدم اینه که هیچکسی از دستش هیچ کاری برنمیاد وقتی شما سر و کارت میخوره با امنیت. یعنی اونا کارشون رو بدون توجه به شرایط شما انجام میدن. صحبت استاد و اینام فایده نداره. فقط باید منتظر بود. دوستانی که تازگی اقدام کردن خواسشون به زمانبندی باشه. ویزای دکتری واسه رشته های حساس رو رو 4 ماه به بالا ببندید و به اینکه پسرخاله فلانی دو ماهه ویزاش اومده اصلا گوش نکنید. من با اینکه برای ویزای امریکا هم clearance خورده بودم و رشتم هم حساس بود اما زیر یه ماه ویزای امریکام اومد اما اینجا 3 ماه طول کشید. تازه من از گرفتن وثت سفارت ناامید شده بودم که استادم برام وقت گرفت. در کل خیلی دوران پر استرسی هست خصوصا برای ما پسرها که بخاطر سربازی نمیتونیم خیلی معطل ویزا شیم. اها نکته دیگه اینکه "یه ماه" قبل از جواب مثبت سفارت، امنیت با استادم تماس گرفته.

سخت میگذرد اما میگذرد ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)