صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1 ) تاریخ مصاحبه: 23 سپتامبر 2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: امروز تماس گرفتن از سفارت گفتن موافقت شده (دقیقا 2 ماه)، دوشنبه بیا تحویل بگیر
    3) رشته تحصیلی: علوم و فناوری نانو - نانوفیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Universitat Konstanz
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 دسامبر 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: من 19 فروردین 94 دفاع ارشدم بود، بین بچلر و مستر یکسال گپ داشتم فقط.
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بلی
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ فقط اداره مهاجرت ایمیل زدم که جواب ندادن.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی
    استادم دو هفته پیش باهام تماس گرفت و گفت نگران نباش، الان از اداره امنیت تماس گرفتن و من هم سریع اکی دادم بهشون.

**استرس خیلی ی ی ی بدیه، میدونم! ولی کاریش نمیشه کرد، صبور باشین و مثبت**

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

تاریخ مصاحبه: 15 ژوئن 2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: دیروز تماس گرفتن از سفارت گفتن موافقت شده (5 ماه و نیم از زمان مصاحبه)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کشاورزی-خاکشناسی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Universitat Koln
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:سپتامبر 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 سال.در این مدت کار می کردم.
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ فقط اداره مهاجرت ایمیل زدم که جواب ندادن.
    10) توضیحات اضافی
    خیلی پروسه پر استرسی هست. صبور باشین.

Junior Member

تاریخ مصاحبه: 6 سپتامبر2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: امروز تماس گرفتن از سفارت گفتن موافقت شده به همراه همسرم (20 دسامبر) (3 ماه و 14 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Berlin
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:اول اکتبر 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:نداشتم.
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ کلی تماس گرفتم که می گفتن هنوز جواب امنیت نیومده
    10) توضیحات اضافی
    بیشتر از یک ماه گذشته بود از مصاحبه ام که استادم خبر داد ازش سوال پرسیدن. دو هفته و نیم قبل از ویزام هم استادم خبر داد که امنیت جوابش رو اعلام کرده به سفارت، و می تونم از سفارتشون تو ایران خبر بگیرم که سفارت تا دوهفته چیزی بدستش نرسیده بود و سرانجام 4 روز پیش اطلاع داد تازه رسیده ویزا و بعد از 4 روز خبر دادن.
    در ضمن بورس من از طرف اتحادیه اروپا و تحت عنوان شبکه اموزش ماری کوری پرداخت می شه.

1)تاریخ مصاحبه: 17 آگوست 2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: دیروز تماس گرفتن از سفارت گفتن موافقت شده (4 ماه و 5 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Karlsruhe Institute of Technology
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:20 اکتبر 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:نداشتم.
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بلی روز مصاحبه
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ کلی تماس گرفتم و ای میل زدم که می گفتن هنوز جواب امنیت نیومده و باید منتظر بمونم
    10) توضیحات اضافی

Junior Member

تاریخ مصاحبه: 30th July 2015
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 11th January
    2016 (پنچ ماه و 11 روز از زمان مصاحبه)
    3) رشته تحصیلی: بایو فیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Free University of Berlin
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:سپتامبر 2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال.در این مدت کار می کردم.
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ تقریبا هر هفته و هربار می گفتن باید منتظر باشید، یک بار هم پرونده ام در اداره امنیت گم شد باهام تماس گرفتن که بیا انصراف بده (به طور کامل در توضیحات شرح دادم) اداره مهاجرت هم ایمیل زدم و هم زنگ ولی پاسخ گو نبودند.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله دوبار .
    10) توضیحات اضافی

تجربه ای که من با امنیت داشتم بسیار نادره فکر کنم، بعد از 2 ماه از مصاحبه امنیت با استادم تماس گرفت( استادم به من اطلاع داد) یک ماه بعد از سفارت تماس گرفتن که امنیت ردت کرده، یا بیا انصراف بده یا ربجکت می کنیم، گفتم چرا؟! گفت چون استادت همکاری نکرده ... من که کاملا گیج بودم با استادم که صحبت کردم گفت که حتما اشتباه شده و تو انصراف نده، ایمیل استادم رو بردم سفارت، دو روز بعدش امنیت به استادم اطلاع داد که ایمیلاشو پیدا کردن !!! جالبه که تقریبا همه آفیسرای تو سفارت می گفتن حتمن انصراف بده امنیت ریجکتت می کنه ! منم گفتم اکی ریجکت کنه من که کاری نکردم و مشکلی ندارم، باید دلیل قانع کننده بیارن اگه نه اعتراض می کنم !
    اشتباه پیش میاد، حتی در سیستم امنیت، به حرف هیچکس در سفارت گوش ندید و قضیه را از طریق استاد یا مرجعی در آلمان پیگیری کنید.
    5 ماه و نیم انتظار.. امروز تموم شد، روزهای غریبی بود !‌
    امیدوارم جواب ویزا شما هم به زودی بیاد .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی

1 ) تاریخ مصاحبه: 3 سپتامبر
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 26 ژانویه
    3) رشته تحصیلی: فیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: University of Oldenburg
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 16سپتامبر
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:یک سال بین لیسانس و فوق و 4 سال از فوق لیسانس گذشته
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ با اداره امنیت استادم مستقیما ایمیل زده بود که گفتند هنوز دارند بررسی می کنند. و سه هفته پیش گفتند تا یک هفته دیگر جواب را می فرستند سفارت.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    10) توضیحات اضافی:
    من به دلیل حساسیت رشته ام بعد از فوق لیسانس که از مالزی گرفتم در این چند سال مشکلاتی داشتم. پارسال هم از فرانسه بورس اراسموس داشتم که ویزای من به همین دلیل تحریم دانشجویان ایرانی رد شد. و الآن بعد از حدود 5 ماه درست کمی بعد از اجرایی شدن برجام بالاخره ویزای آلمان دادند. در ضمن این دکترا فول فاند است و اگر چک امنیتی نمی رفت آفیسر همان موقع گفت ده روزه به شما ویزا می دادیم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی

سلام;

1 )
    تاریخ مصاحبه: 1 دسامبر
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29 فوریه (3 ماه)
    3) رشته تحصیلی: دکترای علوم اعصاب (Neuroscience)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Leibniz Research Center-TU Dortmund
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1.1.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:3 سال بین لیسانس و فوق و 1 سال از فوق لیسانس گذشته
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بعد از هفته ی هشتم، هر هفته با سفارت تماس داشتم که در هفته ی یازدهم گفتند جواب مثبت ویزا آمده و یک هفته بعد هم زمان گرفتن ویزام بود.
    10) توضیحات اضافی: اسم من در لیست پاسخ مثبت ویزا، که در سایت سفارت هست، نیومد و از طریق تلفن بهم اطلاع دادن که ویزام اومده. در طول این مدت انتظار،
    اگر فرصت دارید بهتره کمی آلمانی بخونید و در نهایت صبور باشید!
    امیدوارم به اون چه می خواید برسید.

Junior Member

سلام;

1 )
    تاریخ مصاحبه: 20 ژانویه
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 22 مارس
    3) رشته تحصیلی: دکترا: ریاضی کاربردی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Auqsburg Univ.
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 15.2.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 6 سال بین ارشد و دکتری
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی: اسم من در لیست پاسخ مثبت ویزا، که در سایت سفارت هست، نیومد و از طریق تلفن بهم اطلاع دادن که ویزام اومده.من برای فرصت مطالعاتی شش ماهه اقدام کردم. انتظار داشتم خیلی طول بکشه اما احتمالا بعد از توافق و همچنین سفر وزیر خارجه آلمان راحتتر ویزا می دن.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 2015/10/27
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2016/03/02(حدود چهارماه)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی معدن
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه TU Bergakademie شهر Freiberg
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 2016/04/01
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله بارها با سفارت تماس گرفتم و در تمام موارد از من خواسته میشد تا صبر کنم. یک بار هم به اداره امور خارجی های شهر مقصدم ایمیل زدم و گفتن از سفارت پیگیر بشو.

توضیح: بعد از حدود 3 ماه و نیم که از تاریخ مصاحبه ام گذشت و خبری نشد، از استادم خواستم که با اداره امنیت مکاتبه کنه و پیگیر درخواست ویزام بشه. اون هم همون روز به ایمیل فرستاد بهشون و گفت که نتیجه این بوده که بهت خبر می دن. و دقیقن 3 روز بعد از این مکاتبات از سفارت با من تماس گرفتن و گفتن ویزات حاضره! به نظر من، شما هم اگه میتونید از استادتون درخواست کنید که پیگیر ویزاتون بشه (البته دیگه وقتی داره خیلی دیر میشه) چون واقعن به نظرم ایمیل استاد بسیار موثره.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 2015/12/14
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2016/03/31(حدود چهارماه) تماس تلفنی
    3) رشته تحصیلی: پی اچ دی -فیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه هایدلبرگ(فاند)
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: دریافت ویزا
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    -1 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله با سفارت تماس گرفتم و گفتند که باید صبر کنم.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله

توضیح: ابتدا میخوام همین جا از همه افرادی که اطلاعاتشونو در اختیارمون گذاشتن تشکر کنم.توکل به خدا و اعتماد داشته باشید کار اونایی که در انتظار هستند درست میشه.اگر کمک یا راهنمایی خواستید در خدمت هستم.
    آرزوی موفقیت دارم براتون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)