صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1 ) تاریخ مصاحبه: 28 جولای
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 3 نوامبر (سه ماه و 15 روز)
    3) رشته تحصیلی: در مقطع دکتری در رشته ی ریاضی پذیرش دارم. در کارشناسی ارشد فیزیک نظری خوندم.
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه فرایبورگ ، شهر فرایبورگ
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: در اولین فرصت ممکن
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدود پنج ماه که زمان مربوطه به تعیین وقت سفارت و انتظار برای ویزا است.
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله با سفارت تلفنی چهار بار در شش هفته ی آخر تماس داشتم. در دوبار اول گفتن جوابی نیومده هنوز. بار سوم گفتند جواب مهاجرت اومده منتظر جواب امنیت هستند و بار آخر گفتند جواب امنیت اومده و منتظر امضای سفیر هستند(چند روز بعدش ویزا صادر شد). یک ایمیل هم به اداره مهاجرت دادم که اونها هم جواب دادن و گفتن جواب رو فرستادن و از سفارت پیگیری کنم.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله، به آلمان و از طریق سفارت آلمان با ویزای توریستی شنگن.
    10) توضیحات اضافی: به نظر من تماس فرد با سفارت هیچ تاثیری در تسریع فرآیند نداره. اما چیزی که به نظر من خیلی مهم هست پیگیری استاد راهنمای شما هست. استاد راهنمای من با اداره ی امنیت تماس برقرار کرد و متوجه جواب اداره ی امنیت شد وبلافاصله با سفارت تماس برقرار کرد و حدود دو هفته پس از تماس استادم ویزای من اعلام شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1 ) تاریخ مصاحبه: 19 جون 2016
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 16 ژانویه 2017 (7 ماه!) (Accepted)
    3) رشته تحصیلی: دکتری کامپیوتر با قرارداد کاری و فاند TVL13
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه TUM شهر مونیخ
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: شهریور 94 فارغ التحصیل شدم. خرداد 95 پذیرش گرفتم و تا اواخر دی 95 منتظر ویزا بودم.
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله با سفارت چندین بار تماس گرفتم که میگفتن باید صبر کنم. اداره مهاجرت هم تماس داشتم که 10 روزه کارمو انجام دادن و جواب رو دادن تهران. امنیت هم استادم پیگیری میکرد مرتب.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله، به سوییس و آلمان برای مصاحبه حضوری دکتری ولی از طریق سفارت سوییس و با ویزای توریستی شنگن.
    10) توضیحات اضافی: به نظر من همونطور که خیلی از دوستان هم گفتن، تماس فرد با سفارت تاثیری در تسریع فرآیند نداره، چون واقعیت اینه که اونا هم نمیتونن کاری بکنن و یک روالی هست که باید طی بشه. پیگیری استاد هم تاثیری نداره به نظرم. چون همونطور که گفتم یه سری مسایل هست که باید در مورد شما بررسی بشه. تنها خوبی پیگیری استاد اینه که از وضعیت پروندت با خبر هستی. استاد من هر یکی دو هفته یه بار ایمیل میزد به امنیت و اونا هم میگفتن که پروندشون هنوز داره بررسی میشه. نزدیک به دو ماه هم میگفتن منتظر یک ریپورت از یک آفیس دیگه هستیم. تا اینکه یک هفته پیش استادم ایمیل زد که امنیت کارش تموم شده و جواب مثبت رو فرستاده به سفارت. امروز هم سفارت زنگ زد که ویزات آماده است بیا بگیر.
    واقعا دوران خیلی سختی هست، مخصوصا برای پسرایی که سربازی دارن... برای من هم قطعا پر استرس ترین روزای عمرم بود (فعلا البته!). اما پیشنهاد من اینه که صبر کنید و توکل داشته باشید به خدا. واقعا کاری از دست کسی بر نمیاد. الان تنها حسرتی که میخورم اینه که کاش کلاس زبان آلمانی رفته بودم و کلاس موسیقیم رو ول نمیکردم... به ریجکت هم فکر نکنید. من روزی 20 بار با خودم میگفتم ریجکت میشم، ولی واقعا ریجکت کردن دلیل محکمه پسند میخواد. تاره من توی عنوان پروژه دکتری Security هم داشتم که خیلی روش استرسی بودم ولی خدا رو شکر اوکی شد. منظور من اینه که فکر منفی نکنید. امیدوارم ویزای همتون سریع تر بیاد و به هر چی که میخواید برسید.
    یا حق.
    ویرایش توسط mcqueen : January 16th, 2017 در ساعت 07:52 PM

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 11/08/2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 23/01/2017 (Accepted)
    3) رشته تحصیلی: دکتری ایمونولوژی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه Bonn
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله با اداره مهاجرت تماس گرفتم که گفتن به محض دریافت پرونده، جواب برای سفارت میفرستن. استادم هم با اداره امنیت تماس گرفتن. با سفارت چند بار تماس گرفتم که میگفتن باید صبر کنم.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی: اگر احساس کردین که جواب امنیت طول کشیده حتما از استادتون بخواهید با امنیت تماس بگیرن. و فقط باید صبور بود...

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 16 نوامبر 2016
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 26 ژانویه 2017 (کمتر از 10 هفته)
    3) رشته تحصیلی: دکتری مواد با قرارداد کاری و فاند TVL13 (فوق مکانیک داشتم)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: FAU Erlangen-Nuremberg
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: Feb 1 2017
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 6 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی: من نزدیک هشت ماه هست که منتظر ویزای آمریکا هستم و دیگه هم بهش امیدی نیس. آلمان واقعا خیلی بهتر ویزا میده. با پرونده سیاه من!!! به خاطر فیلدی که قبلا روش کار کردم و فیلدی که قراره روش کار کنم، هیچ نگرانی واسه کسی جایز نیست. موفق باشید.

Junior Member

تاریخ مصاحبه: 15.11.2016
    تاریخ اعلام نتیجه: 13.02.2017 (سه ماه)
    رشته تحصیلی: مهندسی برق، مخابرات سیستم
    دانشگاه: Brandenburg University of Technology, Cottbus
    senftenberg,
    تاریخ شروع: 01.12.2016، ولی خوشبختانه استاد من شکیبایی کرد!
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: دو سال، البته در رزومه ارایه شده به سفارت، این فاصله را با ارایه مدارک مربوطه توجیه کردم
    آیا فرم رشته های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    مکاتبه با سفارت/ اداره امنیت یا مهاجرت؟ دو بار با سفارت تماس گرفتم که جوابشون این بود که هنوز جوابی از طرف اداره امنیت نیامده. من شخصا با اداره امنیت یا مهاجرت تماسی نداشتم ولی استاد من با این دو اداره مکاتبه کرده بود
    آیا تا به حال به کشورهای حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(

1 ) تاریخ مصاحبه: 22.11.2016
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 20.2.2017 (90 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی مکانیک- دکتری
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Technical University of Munich
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: ابتدای 2017
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: زمانی که برای مصاحبه رفتم 5 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ به سفارت یک مرتبه ایمیل زدم و جواب دادند که پرونده شما طول می کشد و منتظر باش. چندین مرتبه هم تماس گرفتم که هیچ وقت موفق نشدم صحبت کنم زیرا یا مشغول بود و یا جواب نمی دادند. به اداره مهاجرت ایمیل زدم و جواب داد که در مونیخ دو اداره وجود دارد یکی برای کسانی که در خود مونیخ اقامت خواهند داشت و یکی برای کسانی که در حومه اقامت دارند. گفت که پرونده تو اینجا نیست و به اون یکی اداره ایمیل بزن. البته دانشکده مکانیک در حومه مونیخ قرار دارد و من آدرس اونجا رو در پروندم نوشته بودم. اما من به اونجا ایمیل نزدم زیر کمی بعد از این مکاتبات جواب ویزام اومد. برای اداره امنیت هم با استادم تماس گرفتم و ازش پرسیدم که آیا اداره امنیت یا سفارت باهاش تماس داشته اند و اون گفت که ما اجازه نداریم که بگیم با ما تماس گرفته اند یا نه ولی اطمینان داشته باش که به بهترین شکل جواب میدیم که کارت سریع انجام بشه.
    10) توضیحات اضافی:
    * اول از همه باید عذرخواهی کنم که دیر نتیجه ام رو اعلام کردم. زیرا تاریخی که در بالا گفتم زمانی است که با من از سفارت تلفنی تماس گرفتند و من تا وقتی که ویزام رو نگرفته بودم واقعا اطمینان نداشتم و بعد از اون با فاصله کمتر از یک هفته به آلمان اومدم و اینجا هم در اولین فرصت نتیجه رو اعلام کردم.
    * همون طور که گفتم من به سفارت زیاد تلفن زدم ولی هیچ وقت موفق نشدم با کسی صحبت کنم از جمله همون روزی که نتیجه اعلام شد بیش از 80 تماس با سفارت داشتم ولی جواب ندادند و بعد از نیم ساعت خودشون تماس گرفتند و گفتند برای تاریخ 8.3.2017 به سفارت مراجعه کن برای گرفتن ویزا، یعنی 18 روز بعد. و من سایت سفارت رو مرتب چک می کردم و حتی تا مدتی بعد از تماسشون تا اون زمان که شماره ام نبود.
    *سفارت از من نامه جدید با تاریخ جدید خواست و استادم فرداش با پست فرستاد ولی نامه هنوز هم نرسیده در حالی که مرتبه قبل کم تر از دو هفته رسیده بود و من با پرینت اون رفتم سفارت و مشکلی هم نبود.
    *این نکته رو هم بگم چون برای خودم جای سوال بود، صبح که رفتم سفارت همون روز بعد از ظهر پاسپورتم رو با ویزا تحویل دادند و تاریخ ویزا رو هم از خودم پرسیدن و من گفتم از فردا، که از همون فرداش خورده بود.
    * در آخر باید به همه دوستانی که دارند دراین راه تلاش می کنند بگم که هیچ وقت ناامید نشید و به سعی خودتون ادامه بدید. من واقعا میدونم که انتظار چقدر سخته. من 5 ماه و نیم منتظر ویزای آمریکا بودم و بعد ریجکت شد و بعد رفتم سراغ اروپا. ویزای آلمان 3 ماه طول کشید ولی من خودم رو برای بالای 5 ماه آماده کرده بودم. در کل فرآیند اپلای من بیش از 2 سال و نیم طول کشید و بالاخره موفق شدم. انتظار واقعا سخته بخصوص وقتی که نتیجه مشخص نباشه. در این جا همه توصیه کرده بودند که در این مدت زبان آلمانی بخونید و من هم بر این توصیه تاکید می کنم. این اواخر به کلاس آلمانی می رفتم و بعد از یک ترم جوابم اومد. وقتی کلاس می رفتم خیلی وقتم سریع می گذشت و واقعا واقعا هم زبان آلمانی این جا لازم می شه. من در دانشگاه به زبان آلمانی اصلا نیاز ندارم ولی برای زندگی حتما حتما نیازتون میشه حتی در شهری مثل مونیخ که اغلب میتونن انگلیسی صحبت کنن.
    * من وقتی شروع به اپلای کردم هیچ اطلاعاتی نداشتم و همه رو از همین سایت گرفتم و به همین دلیل از همه کسانی که اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه قرار میدن تشکر می کنم و خوشحال می شم که من هم بتونم در این راه به دیگران کمک کنم. فقط این نکته رو بدونید که بسیاری از مطالب این سایت تجربه افراد هست و این به این معنی نیست که همون تجربه برای شما تکرار خواهد شد و یا اینکه آن مشکل فقط یک راه حل داشته. بنابراین سعی کنید که از این جا اطلاعات کسب کنید نه این که بر اساس تجربیات و یا نظرات شخصی افراد که همه هم درست هستند برای مورد خودتون قضاوت کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی

1 ) تاریخ مصاحبه: ۱ دسامبر ۲۰۱۶
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    ۲۷ مارچ ۲۰۱۷ (۱۱۶ روز) (Accepted)
    3) رشته تحصیلی:
    فیزیک ماده چگال همراه با قراداد کاری
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    دانشگاه هامبورگ
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    1 ژانویه ۲۰۱۷
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:زمانی که برای مصاحبه رفتم یک سال و سه ماه
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    بله. در طول این حدود چهار ماه بارها هم به سفارا ایمیل زدم و هم تماس تلفنی می گرفتم که اوایل میگفتن هنوز جواب امنیت نیمده و این اواخر هم دیگه جواب درست حستبی نمی دادن و میگفتن دیگه تماس نگیرید.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    خیر
    10) توضیحات اضافی:
    ماجرای ویزا گرفتن من خیلی طولانی و پیچیده شد اما بالاخره پایان خوبی داشت. به همه دوستان پیشنهاد میکنم فقط صبور باشن و زیاد با سفارت تماس نگیرن. تماس با سفارت هیچ تاثیری تو تسریع پروسه صدور ویزا نداره همونطور که برای من نداشت.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 29 دسامبر 2016
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29 می 2017 (5 ماه)
    3) رشته تحصیلی: دکتری مکانیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Berlin
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: ASAP
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ یک مرتبه تلفنی که فقط گفته شد منتظر بمانید.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بلی
    10) توضیحات اضافی: مکاتبه با سفارت و یا اداره مهاجرت هیچ تسریعی در روند بررسی پرونده ندارد. در ضمن ویزای پیوست هم همزمان صادر و تحویل داده شد.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 18 جون
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:26 جولاي Accepted
    3) رشته تحصیلی: متالورژي
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: leibniz Institute, Dresden
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 15 سپتامبر
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: دانشجو هستم
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ خير
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خير
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟بله
    10) توضیحات اضافی: من براي فرصت مطالعاتي شش ماهه جهت انجام پروژه ارشدم با موسسه لايبنيتز به توافق رسيدم كه فاز عملي پروژه ام رو اونجاانجام بدم. خوشبختانه عليرغم اينكه من براي ويزاي فرصت مطالعاتي اپلاي كرده بودم، چون براي پروژه ارشد بود، دقيقا مدارك و شرايط دانشجويان مستر رو از من خواستند. فرم امنيتي پر نكردم و همون روز مصاحبه هم كفتند كه از شش هفته بعد سايت رو چك بكنم كه امروز هم خدا رو شكر نتيجه مثبت اعلام شد.
    ضمنا من قبلا سال 2014 براي ويزاي دانشجويي واسه مستر اپلاي كرده و ريجكت شده بودم. به همين خاطر خيلي نگران بودم ولي شكر خدا همه چيز خيلي خوب پيش رفت. بناراين كسايي كه سابقه ريجكتي دارند خيلي نگران نباشند علت ريجكتي برطرف بشه، صرف يكبار ريجكت شدن دليلي براي ريجكت مجدد نيست.
    موفق باشيد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا

) تاریخ مصاحبه: 10 آپریل 2017
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 1 جولای 2017 (2 ماه و 20 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: KIT Karlsruhe
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: ASAP
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 0
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ تا قبل از درخواست ویزا خیر
    10) توضیحات اضافی: خیلی زودتر از چیزی که فکرشو میکردم اومد! با اینکه فرم امنیتی رو پر کرده بودم. همه میگفتن دکترا ویزاش بالای 4 ماه طول میکشه ولی خدا رو شکر اینطوری نبود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)