صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1 ) تاریخ مصاحبه: 6 آگوست 2017
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 24 آگوست 2017 (حدود 2 هفته. هیچ اشتباه تایپی ای رخ نداده است)
    3) رشته تحصیلی: دکتری اقتصاد و فاینانس با فاند 5 ساله (2 سال اسکالرشیپ و 3 سال جاب پوزیشن)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Humboldt U of Berlin
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 اکتبر 2017 (ویزام حدودا 35 روز قبل از روز اول نامه پذیرش اومد و حدود 50 روز قبل از شروع کلاسها)
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 0 سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی:
    گرفتن ویزا در 2 هفته برام واقعا تعجب برانگیز بود. اینکه اقتصاد و فاینانس بودم و مهندسی نبودم تا فرم رشته های خاص رو پر کنم، احتمالا در زودتر گرفتن ویزا تاثیر داشته. ولی لیسناسم مهندسی مواد بودش. اینکه 6 تا 10 هفته وبسایت آلمان و 2 ماه و 3 ماه اکثر بچه ها در این شلوغی و آشفته بازار بشه 2 هفته و 3 روز واقعا عجیبه و رکوردی بود. نمیدونم کیفیت تحصیلی فردی که اپلای کرده چقدر اهمیت داره. ولی شاید اینکه از یکی از 5 دانشگاه برتر آلمان پذیرش با فاند داشتم و شریفی بودم و نمرات تافل و جی آر ای خیلی بالایی داشتم تاثیرگذار بوده باشه. بنظرم هر کیسی شرایط خودش رو داره و بازه مدت زمان ویزا یک توزیع با دامنه بالا است. برای همین امیدوار باشید و شرایط دیگران رو به خودتون تعمیم ندید. شاید در عرض چند هفته ویزاتون اومد و مثل من شگفت زده شدید. البته این بدین معنا نیست که ریسک کنید و دیر بجنبید. در گرفتن وقت مصاحبه هر چه زودتر بهتر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

) تاریخ مصاحبه: 14 می 2017
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 26 ژولای 2017 (حدود 10 هفته)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی فرایند
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Universität Stuttgart
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 اکتبر 2017
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 11 سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی:
    من یکبار سال گذشته ریجکت شده بودم به دلیل اینکه مصاحبه خوبی نداده بودم. توصیه من اینه که برای روز مصاحبه با آمادگی بالا به سفارت برید. با یک انگیزه نامه قوی که یک مشاور قوی و با تجربه تنظیمش کرده باشه. نقص مدرک نداشته باشید. در مجموع مصاجبه سقارت رو دست کم نگیرید. حتی او افسر مصاحبه کننده در مثبت شده درخواست شما تاثیر زیادی داره.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 6 جون 2017
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۲۱ آگوست 2017 (حدود 2 ماه و ۱۰ روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری کامپیوتر (computational biology)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TUM
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 اکتبر 2017
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 0 سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ به اداره مهاجرت مونیخ میل زدم گفتم که پرونده شما اینجا نیست و... به یه جا دیگه میل بزنید. بعد ۴۵ روز با استادم تماس گرفتن از اداره امنیت و بعد از ۲ ماه و ۲-۳ روز استادم میل زدم به امنیت که چی شد این دانشجوی من ویزاش و اون ها هم گقتن که فرستادن سفارت جواب رو و حدود یک هفته بعد هم از سفارت تماس گرفتن که بیا ویزات رو ببر.( اسم من هیچوقت توی لیست ویزاهای اماده نیومد)
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله
    10) توضیحات اضافی:
    به نظر من تایم اومدن ویزا شانسی هست واصلا ربطی به شریفی بودن یا نبودن نداره(من شریف درس خونده بودم). اگر دیدین ویزاتوت دیر شده اومدنش به استادتون بگید با اداره امنیت تماس بگیرن. تنها راه همینه و اصلا نگران نباشد ویزای همه میاد و خیلی خیلی به ندرت کسی ریجکت میشه.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 27 جولای 2017
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 5 سپتامبر 2017 (حدود 40 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری فیزیک (مواد پلیمری)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Martin Luther University Halle-Wittenberg
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 جولای 2017
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟خیر
    10) توضیحات اضافی: به هیچ عنوان فکر نمیکردم به این سرعت جواب بدن. خدا رو شکر. ایشالا همه ویزاهاشون به موقع بیاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    wirtschaftsingeniurwesen,KIT

اصلاعات زیر برای همسرمه، خودش عضو سایت نیست:

1 )
    تاریخ مصاحبه: 28 سپتامبر
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 14 دسامبر( 2 ماه و 16 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی مواد
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RWTH Aachen University
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول سپتامبر
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:2 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله
    10) توضیحات اضافی: همسرم آلمان زندگی می کنه. یک هفته بعد از مصاحبه با من تماس گرفتن که کارت اقامت خانومت را برای ما بفرست.
    بعد از یک ماه، چندبار با اداره مهاجرت تماس گرفتم که گفتن پرونده را نفرستادن. ولی امکانش هست که کلا از مهاجرت جواب نخوان و فقط امنیت تصمیم بگیره. دفعه آخر گفتن که جواب امنیت اومده و اگر تا 3 هفته و 2 روز کاری اداره مهاجرت اعتراض نزنه، سفارت اجازه داره جواب ویزا را به ما اطلاع بده. چندبار هم با سفارت تماس گرفتم، که اطلاعات خاصی به ادم نمی دن و فکر می کنم تماس باهاشون بی فایده است. ولی کارمندای مهاجرت خیلی خوب و با حوصله همه ی مراحل را توضیح می دادن و سعی می کردن از نگرانی کم کنن. هم تلفن و هم ایمیل را خیلی خوب جواب دادن.
    من اول ماه می برای وقت اقدام کردم که اخر سپتامبر بهم نوبت دادن(حدود 5 ماه بعد)، برای همین تاریخ ثبت نام ترم زمستان گذشته و باید پذیرش جدید برای سفارت ببرم.
    در کل تمام این مراحل از پذیرش و آزاد کردن مدارک و ویزا نیاز به صبر زیادی داره. امیدتون را از دست ندید. من نزدیک 2 سال درگیر این مسائل بودم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Sharif U of Technology

1 ) تاریخ مصاحبه: ۵ سپتامبر
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۴ فوریه (۵ماه)
    3) رشته تحصیلی:علوم کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: موسسه تحقیقاتی ماکس پلانک (MPI-SWS)
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اکتبر ۲۰۱۷
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله
    10) توضیحات اضافی:

۲ ایمیل بدون پاسخ به سفارت، ۲ ایمیل از طرف دانشگاه به اداره مهاجرت، در جواب اولی گفته بودن منتظر مدارکی هستیم و در جواب دومی گفته بودن که کارتون اینجا تموم شده و یک هفته بعدش سفارت با من تماس گرفت که ۲ هفته بعد ۷ صبح بیا و دعوت‌نامه جدید متناسب با ترم جدید همراهت باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - فردوسی

1 ) تاریخ مصاحبه: 26 نوامبر 2017
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 13 فوریه 2018
    3) رشته تحصیلی: دکتری کامپیوتر (بورسیه 3.5 ساله از طرف وزارت علوم)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: University of Bonn
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: در اولین فرصت ممکن
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 سال
    10) توضیحات اضافی:
    سه روز بعد از مصاحبه، سفارت با من تماس گرفت تا برای پر کردن فرم امنیتی مراجعه کنم. دو بار هم امنیت به استادم ایمیل زده بود تا توضیحات لازم را برایشان بفرستد. به نظرم موارد متعددی در قبولی ویزا و مدت زمانی که ویزا می آید اثر گذارند (رشته، موضوع، مصاحبه و نظر افیسر، دانشگاه و شهر قبولی، نوع و منبع فاند، کیفیت انگیزه نامه و نحوه ی پر کردن گپ بین مقاطع تحصیلی، میزان کامل بودن مدارک، میزان قوی بودن رزومه تحصیلی، ...). من حتی الامکان سعی کرده بودم مدارکم را کامل تحویل افیسر بدم. روز مصاحبه وقتی افیسر همه ی مدارکم رو تحویل گرفت لبخندی زد و بهم گفت که شما اولین مورد دکتری هستی که من دیدم اینقدر با مدارک کامل اومده اینجا :دی اثر مثبت کامل و منظم تحویل دادن مدارک رو کاملا حس کردم. من در اون گپ تحصیلیم حق التدریس دانشگاه بودم و اصل ترجمه ی و کپی تایید شده گواهی تدریسم رو برای پر کردن گپ بین دو مقطع برده بودم. مدرک زبان تافل هم داشتم. انگیزه نامه رو هم با کمک یکی از دوستانم ک آلمان درس خونده بود نوشتم و فکر می کنم خوب و جامع در آمده بود. در کل پروسه ی ویزام از روز گرفتن وقت سفارت تا روز قبولی ویزا نزدیک به 9 ماه طول کشید. آگاهی از طولانی بودن پروسه ویزا و اینکه اکثر درخواست ها قبول میشوند، داشتن صبر و توکل و امید، و همچنین تلاش برای داشتن پلن بی و پذیرش از کشورهای دیگر و ... باعث کاهش استرس میشه، با آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان

Junior Member

1 / تاریخ مصاحبه: 20.12.2017
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: .18.02.2018 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی: دکترا Agriculure
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Potsdam. براندنبرگ
    شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 01.01.2018
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:8 سال
    7) آیا فرم امنيتي را پر کرده بودید؟ خیر.
    انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله با اداره مهاجرت، جوابی دریافت نکردم.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ 1 بار

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: ۵ فوریه ۲۰۱۸
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: ۱۵ آوریل ۲۰۱۸ (۲ ماه و ۱۰ روز)
    3) رشته تحصیلی: عمران
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TUM
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول فوریه ۲۰۱۸
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: ۴ سال
    ویرایش توسط marzieh67 : April 17th, 2018 در ساعت 05:31 PM

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 5 جون 2018
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 26 جولای 2018(حدود 50 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری نوروساینس
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: bonn
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 سپتامبر 2018
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدود یک سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ به اداره مهاجرت بن ایمیل زدم، همان روز از من اطلاعات بیشتری خواستن(کد پرونده و...) و دو روز بعد از سفارت تماس گرفتن که ویزام اومده.
    10) توضیحات اضافی:
    به نظر من تایم اومدن ویزا شانسی هست. و ربطی به چک امنیتی و این داستان ها نداره، از طولانی شدن پروسه اصلا نگران نشید،
    با آرزوی موفقیت برای همخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)