صفحه 4 از 20 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!فقط

1)تاریخ مصاحبه: 7 فوریه
    2)نتیجه ویزا: مثبت،2 می
    3) مقطع و رشته تحصیلی: دکترا-کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: کالسروهه-کالسروهه
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال و دو ماه
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. بعد از 6 هفته به اداره مهاجرت چندبار ایمیل زدم که جواب ندادند. بعد از 8 هفته 3-4 بار ایمیل زدم به خانم هاشمی که یکبار جوابم رو داد که هنوز جوابی نیومده و باید منتظر باشی. همین جواب رو برای منشی استادم فوروارد کردم که اون گفت ما خودمون پیگیری میکنیم و خبرش رو میدیم. 2 هفته بعد جواب داد که تماس گرفته و بهش گفتند که هنوز پروسش تموم نشده و معلوم نیست که کی جواب میاد. بعد چند روز به آقای مالکی ایمیل زدم و ازش خواهش کردم بهم بگه که کارم تو چه مرحله ای هست و کجا گیر افتاده که جوابی نداد ولی یکی دو روز بعدش خداروشکر سایت سفارت شمارم رو اعلام کرد.
    از صمیم قلب آرزو میکنم ویزای همه به موقع بیاد و مشکل همه حل بشه. نگران نباشید

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!فقط

1)تاریخ مصاحبه: 17 فبريه
    2)نتیجه ویزا: مثبت،13مي
    3) مقطع و رشته تحصیلی: دكترا- اقتصاد
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Siegen
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدود 7ماه
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. بعد 6 هفته با اداره مهاجرت تماس گرفتم كه گفتن 5 مارچ ما جواب مثبت به سفارت داديم. با سفارت هم از طريق ايميل تماس داشتم از هفته 7ام به بعد كه طي 3 هفته متوالي فقط ميگفتن كه بايد منتظر باشي.اواخر هفته گذشته از سفارت صبح زود تماس گرفتن كه نتونستم جواب بدم. و بالاخره اين هفته كه شد هفته 12 ام با تلفن دوباره باهام ساعت 7:15 صبح تماس گرفتن و گفتن كه ويزام اومده و 1 هفته ديگه برم واسه گرفتنش.

Junior Member

1)
    تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
    2)نتیجه ویزا: مثبت، 10 می
    3) مقطع و رشته تحصیلی: پی اچ دی- مهندسی عمران
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Duissburg-Essen
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ -بله
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بعد از 9 هفته به اداره مهاجرت ایمیل زدم که گفتند پاسخ مثبت را برای سفارت در تاریخ 8 آپریل فرستاده اند و باید از سفارت پیگیری کنم. به خانم هاشمی ایمیل زدم و چواب دادند که پاسحی از آلمان نرسیده و باید منتظر باشم. به آقای مالکی هم ایمیل زدم که جواب ندادند. بعد از یک هفته دوباره به خانم هاشمی ایمیل زدم و متن ایمیل اداره مهاجرت را به آن اضافه کردم. باز هم جواب دادند که پاسخی از آلمان نرسیده و باید منتظر باشید!!! بعد از سه روز تلفن زدند و گفتند که ویزات حاضره.

Junior Member

• تاریخ مصاحبه: 19/02/2013
    • نتیجه ویزا :مثیت 27/05/2013
    • مقطع و رشته تحصیلی: PhD- Industrial Engineering
    • نام دانشگاه و شهر مربوطه: Duisburg-Essen University
    • فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 9 ماه که کارهای پذیرش و ویزا طول کشید
    • آیا فرم رشته های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    • تاریخ شروع ترم: استادم در دعوت نامه اش نوشته بود که در بهار باید آلمان باشم
    • آبا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت؟ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بلهٰ در تاریخ 10 آوریل به خانم هاشمی ایمیل زدم که گفتند در چند روز آینده سایت را چک کنم ولی دو هفته صیر کردم و هیچ خبری نشد. به خانم هاشمی زنگ زدم که گفتند جواب مثبت اداره اقامت آمده ولی اداره امنیت هنوز جوابش نیامده و باید بازم منتظر باشم. 16می دوباره ایمیل ردم که گفتند در چند روز آینده با شما نماس گرفته خواهد شد و سایت را هم چک کنید. 2 روز پیش هم به خانم هاشمی ایمیل زدم که جوابم را ندادند ولی بالاخره دیروز جوابم آمد.
    • توضیحات اضافی: سخت ترین انتظاری بود که در زندگیم تجربه کردم. امیدوارم ویزای همه دوستان خییییییلی زود بیاد.

Junior Member

1)تاریخ مصاحبه: 19 فوریه
    2)نتیجه ویزا: مثبت، 4 جون
    3) مقطع و رشته تحصیلی: دکتری- مهندسی برق-الکترونیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RWTH Aachen
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: فاصله ای نداشتم
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، چندین بار به باجه اطلاعات رفتم و یک بار هم به خانم هاشمی ایمیل زدم، که هیچ نتیجه ای نداشت و فقط می گفتند باید صبر کنی! واقعا فکر می کنم در شرایط مشابه من که پرونده میره اداره امنیت، چاره ای جز صبر نداریم. نکته دیگه ای که در مورد من وجود داشت اینه که چون پذیرش من فول فاند بود، اصلا به اداره مهاجرت نرفت، و بلافاصله بعد از جواب مثبت اداره امنیت، جواب ویزام اومد.

امیدوارم ویزای همه دانشجویان زود تر بیاد

1) تاریخ مصاحبه: 18 فبریه
    2) نتیجه ویزا: مثبت، 7 جون/ سه ماه و ۲۰ روز
    3) مقطع و رشته تحصیلی: Computer Science-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Berlin
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله، ولی هیچکدوم از رشته‌ها رو علامت نزدم، چون رشته من رو نداشت.
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ اداره مهاجرت هر دو بار گفت پروندت اینجا نیست. سفارت گفت امنیته. بعد از سه ماه هیچ تماسی با استادم نگرفته بودن، برای همین استادم برای امنیت در مورد پروژه نامه ای فرستاد.

Junior Member sanam_feizi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی یرق- کمنیتز

1)تاریخ مصاحبه: 19 مارچ 2013
    2)نتیجه ویزا: مثبت، 12 جون 2013
    3) مقطع تحصیلی: دکتری برق-الکترونیک
    4) نام دانشگاه: TU Chemnitz
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: یک سال
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ خیر
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 24 ژانويه
    2) نتیجه ویزا: مثبت، 22 مي/ نزديك به 4 ماه
    3) مقطع و رشته تحصیلی: با فاند Computer Science-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Kaiserslautern
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بعد از ٢ ماه و نيم به اداره مهاجرت ايميل زدم جوابي نگرفتم، با استادم صحبت كردم و گفتن پيگيري ميكنن از اداره امنيت كه پيكير شدن اما اونها گفتن فعلا درحال بررسي و بايد صبر كنيد، بعد از سه ماه و نيم با سفارت تماس گرفتم و كفتم كه خيلي طولاني شده و وضعيت پرونده م چطور هست، كه جواب دادن جواب مثبت از امنيت اومده و تا يك هفته بعد سايت رو چك كنم، بعد يك هفته سايت رو چك كردم خبري نبود اما ٢٢ مي از سفارت زنگ زدن كه ويزا آماده ست. ( اينطور كه پيداست پرونده هاي دكترا همراه با فاند به اداره مهاجرت اصلا ارسال نميشه و جواب امنيت كافي است)
    اميدوارم هرچه زودتر ويزاي همه بياد و صبور باشيد

1) تاریخ مصاحبه: 5 فوریه
    2) نتیجه ویزا: مثبت، حدود 15 جون (۴ ماه و ۱۰ روز)
    3) مقطع و رشته تحصیلی: با فاند Computer Science-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Freiburg
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: ۵-۶ سال
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ اول تحویل ندادم و نخواستن. بعد از ۱۲ روز زنگ زدن که تحویل بدم. (متوجه شدم که تا اون روز هنوز پرونده ام ارسال نشده بوده)
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. بعد از ۲ ماه به اداره مهاجرت شهرم ایمیل زدم. بعد از یکی دو روز که پاسخ ندادن دوباره ایمیل زدم. این بار مودبانه جواب دادن که فایلی به نام من اصلا توی ادارشون وجود نداره. این جوابشون رو برای خانم هاشمی ایمیل کردم. جواب داد که به اونجا نفرستادن و پرونده من به "اداره دیگری در آلمان" فرستاده شده (که احتمالا همون اداره امنیت هست). نزدیک به ۴ ماه که شد به استادم گفتم. از اون طرف پیگیری کردن و استاد گفت که تماس گرفته و بهش گفتن که "امیدواریم تا آخر هفته تصمیم بگیریم!". بعد از ۷-۸ روز اسمم رو تو لیست دیدم.
    نمیدونم تماس استاد مهم بوده یا زمانش رسیده بوده
    امیدوارم کار همه خیلی زود درست بشه.

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 11 جولای 2012
    2) نتیجه ویزا: منفی / بعد از 341 روز انتظار
    3) مقطع و رشته تحصیلی: PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: بوخوم
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 سال
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    این متن رو مینویسم فقط برای اینکه شاید برای افراد دیگر با شرایط من تجربه ای کسب بشه وگرنه توی این حال و روزگار اصلاً دوست ندارم یاد این دوران تلخ بیفتم. من ماه می پارسال یعنی 2012 پذیرش گرفتم و تاریخ مصاحبه ام هم 11 جولای 2012 بود. بعد از دو ماه از سفارت بهم اطلاع دادن که توی نامه پذیش شما ننوشته که تحصیل به زبان انگلیسی هست شما باید یه نامه دیگه از استاد بیارین که تحصیل شما به زبان انگلیسی هست. با استادت هماهنگ کردم نامه بعدی رو گرفتم. پس این نکته اول: اگه تحصیلتون به زبان انگلیسی هست حتماَ توی نامه پذیرش قید شده باشه چون اگه بخوان گیر میدن. خلاصه من نامه دوم رو هم دستی و هم با ایمیل فرستادم. دیگه خیالم جمع بود که کارها شسته و رفته انجام شده و بعضی از دوستان هم به اشتباه بهم میگفتن پیگیری نیازی نیست خودشون بهت جواب میدن. بعد از گذشت حدود چهار ماه از تاریخ مصاحبه یعنی اواسط ماه آبان کم کم داشتم مشکوک میشدم که چرا هیچ خبری نیست. اومدم سفارت از باجه اطلاعات پرسیدم گفتن هنوز خبری نیست. اما ظهرش خانم هاشمی بهم تلفن زد که ما که بهتون گفتیم اون نامه ای تایید میکنه شما تحصیلتون به زبان انگلیسی هست رو بیارین پس چی شد؟ من شاخ درآوردم البته بعداً فهمیدم این شاخ فقط به اندازه یک بچه بز هم نیست. گفتم خانم من هم دستی و هم ایمیلی بهتون تحویل دادم هنوز شما دریافت نکردین!! خلاصه معذرت خواهی کرد و من دوباره فرستادم و اون تاییده فرستاد که نامه رو دریافت کرده. نکته دوم: حتماً اگه نامه ای اینچنینی به دست سفارت میرسونین یه تاییده هم بگیرین که فردا نگن چیزی ندیدیم. القصه، از ماه آبان تا بهمن ماه حرف سفارت این بود که ما منتظر جواب اداره امنیت هستیم. من یواش یواش پیگیر شدم که بعد از هشت ماه گیرش کجاست. سرانجام با کمک اینترنشنال آفیس دانشگاه متوجه شدم که اینها منتظر تاییده مجدد استاد هستن. با استاد و منشی تماس گرفتم گفتن سر ما شلوغه و ما یکی دو هفته دیگه یهتون جواب میدیم. این یکی دو هفته تبدیل به دو ماه شد و ما رسیدیم تا اردیبهشت. دیگه هرچی من نامه میدادم استاد و منشی جواب نمیدادن. به دو تا از بچه هایی که شاگرد همین استاد بودن گفتن جستجو کنن که اصلاً اینا ایمیل منو دریافت میکنن؟ رفتن و برگشتن گفتن آره ایمیلهات رو میگرفتن در ضمن استاد میگه من اصلاً به این آقا قولی ندادم که ایشون منتظر نظر من هست. من: شاخی که قبلاً به اندازه بز بود حالا اندازه گوزن شده بود. گفتم پس این دو نامه پذیرش چی هست؟ مگه اینها تاییدیه استاد نیست؟ پس نکته سوم: همیشه از پشتیبانی استاد مطمئن باشین چون اگه اون بخواد بالاخره جور میشه و اگه نخواد هیچ وقت جور نمیشه. و بعد: از ماه اردیبهشت تا اواخر خرداد تماسهای ایمیلی و تلفنی ما فقط یه نتیجه داشت و اونم اینکه منشی استاد میگفت استاد الان تحت فشاره بعداً بهتون جواب میده. از نیمه خرداد به این طرف از نامه نگاری و تماس تلفنی دست برداشتیم تا اینکه نیم روز پنج شنبه هفته قبل گوش ما به صدای دلاویز خانم هاشمی روشن شد که فلانی درخواست ویزای شما به دلیل عدم همکاری استاد رد شد. البته خیلی شوکه نشده بودم چون از موقعی که استاد گفته بود من به این آقا قولی ندادم فهمیدم بودم که دیگه از ویزا خبری نیست. در نهایت من با 341 روز انتظار با جواب منفی روبرو شدم.
    همیشه یادتون باشه پیگیری نقطه ای کار (نه دم به دقیقه سوال پرسیدن) خیلی موثر هست. ممکنه پروسه ویزا توی یه چاله محلی گیر افتاده باشه. اگه باخبر بشین خیلی بهتره چون هیچکس به اندازه خودتون دلش به حال ویزای شما نمیسوزه.

موفق باشین و پایدار

کار جنون ما به تماشا کشیده است
    یعنی تو هم بیا که تماشای ما کنی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)