صفحه 5 از 20 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!فقط

) تاریخ مصاحبه: April 22
    2) نتیجه ویزا: مثبت، July 7 (تقریبا 2/5 ماه)
    3) مقطع و رشته تحصیلی: با فاند Chemical Engineering-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Magdeburg
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2-3 سال
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله در روز مصاحبه/ بعد از یک هفته تماس گرفتند تا دوباره فرم را پر کنم به علت ناقص بودن
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    بعد از 9 هفته به آقای مالکی و خانم هاشمی ایمیل فرستادم که بالافاصله از سفارت ایمیلی در یافت کردم مبنی بر اینکه طی چند روز آینده از سفارت با شما تماس گرفته خواهد و همچنین سایت را چک نمایید.

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!فقط

تاریخ مصاحبه: 18 فوریه
    نتیجه ویزا: مثبت، 18 جولای (دقیقا 5 ماه - 150 روز - ناامید نباشید)
    مقطع و رشته تحصیلی: بورسیه دکترا کامپیوتر
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: بیش از 1 سال
    آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله!
    آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. بعد از 6 هفته، هر دو هفته یکبار از طریق سفارت پیگیری میکردم، وارد ماه چهارم که شدم از طرف استاد پیگیری کردم (خیلی موثر بود، چون پرونده در اون مرحله گیر کرده بود)، با شروع ماه پنجم از همه طرف داشتم پیگیری میکردم (باز هم موثر بود چون نتایج تهران بود) سر انجام در یکصد و پنجاهمین روز ویزام آماده شد. انتظار بسیار سختی بود، امیدوارم ارزشش رو داشته باشه.

لطفا اگه سوالی در این زمینه داشتین اینجا:
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5629 مطرح کنید.

Junior Member

تاریخ مصاحبه: ءMarch19
    2) نتیجه ویزا: مثبت، June 23 (تقریبا 3 ماه و 1 هفته)
    3) مقطع و رشته تحصیلی: با فاند Mechanical Engineering-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Leibniz university of hanover
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله در روز مصاحبه
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    خیر . نگران نباشيد ديرو زود داره ولي بين 3 تا 4 ماه مياد. موارد خ خ خ خيلي كمي بيش از 4 ماه طول ميكشه.تماس با استاد رو توصيه ميكنم كه حواسش باشه و ايميلشو چك كنه اگه امنيت باهاش تماس گرفت

Junior Member

تاریخ مصاحبه: 7 می
    نتیجه ویزا: مثبت، 23 جولای (11 هفته)
    مقطع و رشته تحصیلی: بورسیه دکترا کامپیوتر
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 ماه
    آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ خیر
    آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. دو بار به خانم هاشمی ایمیل زدم که گفت هنوز جواب نیومده. دوبار استادام بهم گفت که باهاش تماس گرفتن. یه بار از استادم خواستم که پیگیری کنه که بهش گفته بودن اکی بوده و فرستادن تهران. روز آخر هم خودم رفتم سفارت.

Junior Member

تاریخ مصاحبه: 5 می
    2) نتیجه ویزا: مثبت، June 23

3) مقطع و رشته تحصیلی: با فاندmolecular biology-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: university of
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 سال
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله در روز مصاحبه
    بله. بعد یک ماه به خانم هاشمی زدم که همان تمپلیت منتظر لمانید را دادند. استادم هم از امور خارجه پیگیری کرد که جوابی نگرفت. من هم چندین بار به سفارت میل زدم و جوابی نیومد. هفته پیش به امور خارجه میل زد استاذم که چی شد و در چند روز اخیر از سفارت میلی داشتم که می گفت پیرو پیگیری شما از امور خارجه هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و به زودی اطلاع میدیم.

1) تاریخ مصاحبه: 20 سپتامبر 2012
    2) نتیجه ویزا: مثبت، 31جولای 2013-10 ماه و 11 روز
    3) مقطع و رشته تحصیلی: Computer Science-PhD
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:Kiel
    5) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدود 1.5 سال که بیشتر از یک سالش برای گرفتن ویزا رفت(گرفتن وقت و انتظار گرفتن ویزا)
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله، روز مصاحبه پر کردم.
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله تا دلتون بخواد وگرنه هیچوقت ویزامو نمی گرفتم.چندین بار به خانم هاشمی ایمیل دادم. بعد 4 ماه به استادم گفتم که پیگیری کنه و استادم از طریق مرکز بین الملل امنیت رو پیگیری کرد و فهمید که
    ایمیل دادند ولی به اسپم رفته. وقتی جواب امنیت اومد جواب مهاجرت باطل شد و باید تمدید میشد. که اداره مهاجرت میخواست برای تمدید از استاد مطمئن بشه وقتی تمدید رو فرستاد سفارت گفت جواب به دست ما نرسیده و باید مهاجرت دوباره بفرسته و مسئول مهاجرت رفته بود مرخصی و برگشت و دوباره فرستاد. حالا این وسط اینقدر اتفاقات افتاد که اینجا جا نمیشه همه رو بنویسم فقط اینو بگم که بدون پیگیری من و استادم اصلا نمیشد. تنها چیزی که باعث شد ویزای من اینقدر طول بکشه ایمیلایی بود که به اسپم میرفت.
    فقط اینو بگم که همیشه در جریان روند ویزاتون باشین چون اگه جایی گره ای ایجاد بشه فقط شما می تونید حلش کنید.

Junior Member

تاریخ مصاحبه> ۸ آپریل
    نتیجه ویزا > مثبت. ۵ س‍تامبر (۴ ماه و ۲۷ روز)
    مقطع و رشته ی تحصیلی > دکترا مکانیک
    نام دانشگاه و شهرمربوطهدانشگاه Ruhr Universität Bochum/ بوخوم
    شروع برنامه براساس نامه پذیرش > ۱ می
    فاصله تحصیلی بین 2 مقطع > فارق التحصیل کارشناسی ارشد سال ۹۰
    ایا فرم رشته های خاص را پر کردید؟ بله

ایا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ من بعد از یک ماه ‍پیگیری رو شروع کردم؛ از اونجایی که با استادم تماس نگرفته بودند می ترسیدم که مدارکم را نفرستاده باشند. تو ماه دوم با استادم تماس گرفتند (تقریبا ۸ جون بود که استادم جوابشون را داده بود) انتظار داشتیم که بعد از ۱-۱/۵ ماه ویزامون بیاد، بعد که نیومد دیگه هر ۲ هفته تقریبا پیگیری کردم (هم مراجعه حضوری و هم از طریق ایمیل). تا ۱۸ آگوست بهمون گفتن که جواب از آلمان اومده از طریق ایمیل. چون من با خانومم قصد رفتن داشتیم یک مشکل مالی برایمون مطرح شد، که تو هفته پیش سعی کردیم که این مشکل را حل کنیم، که امروز خدا رو شکر به نتیجه رسید. کاملا نا امید بودیم تو این چند وقته!

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 15 آوریل 2013
    2) نتیجه ویزا: مثبت (15 آگوست) 4 ماه

3) مقطع و رشته تحصیلی: فرصت مطالعاتی - برق
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: هامبورگ
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، چند بار ایمیل زدم به سفارت که دو بارش جواب دادن منتظر جواب از آلمانیم یک بار به اداره مهاجرت ایمیل زدم که برای سفارت فوروارد کرده بودن و اونا برای من دوباره فرستادن و گفتن منتظر جواب از امنیت هستن و یک بار هم استادم از سفارت پیگیری کرد فکر کنم پیگیری استاد مؤثرترین بود.

1) تاریخ مصاحبه: 17 جون 2013
    2) نتیجه ویزا: مثبت (28 آگوست) 2 ماه و 10 روز

3) مقطع و رشته تحصیلی: فرصت مطالعاتی 1 ساله با بورس (محیط زیست )
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Freie Universitat Berlin
    5) تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 2سپتامبر!!!!!

6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: شش سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله
    در پیگیری تلفنی که جوابی داده نمی شد حضوری رفتم باجه اطلاعات گفتند که منتظر جواب امنیت هستیم با استادم مکاتبه کردم پیگیری کرد و جواب از آلمان براشون اومد ولی باز هم اسمم رو اعلام نکردند از موسسه بورس کننده ام (هومبولدت) خواستم پیگیری کنن ایمیل زدند به خانوم هاشمی البته ایمیلشو خودم دادم بهشون!! روز چهارشنبه 6 شهریور زنگ زد بهم که ویزات آماده هست و اسمتو می زنیم تو سایت فردا بیا بگیر(البته اسمم هنوز هم نیومده) ولی 5 شنبه رفتم و با کلی دردسر دیگه به خاطر نامه شروع کلاس زبان بالاخره ویزام رو در آخرین ثانیه های فرصتم گرفتم!!

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: ۲۳ آوریل
    2) نتیجه ویزا: مثبت. ۱۷ سپتامبر

3) مقطع و رشته تحصیلی: PhD, (Sientist), Electronics
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RWTH Aachen
    5) تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : شروع ترم 1 sep
    6) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    7) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. چندین بر با خانم هاشمی‌ تماس گرفتیم (ایمیل) که تمپلت هی معمول رو فوروارد کردن. اصولا پیگیری از این طریق فایده چندانی نداره.
    خود استاد پیگیری کرد، نمیدونم از چه طریق و متاسفانه جواب ندادن چهجوری که بتونم در اختیارتون بذارم.
    بعد از بیش از ۳ ماه، با پیگیری خود استاد، از امنیت باهاش تماس گرفته شد. نزدیک به ۳ هفته پیش باز با پیگیری مشخص شد که پرونده هنوز تو امنیت. و امروز هم نتیجه آععلام شد. دوستان عزیز میدونم چقدر روزها سخت میگذره به همه، اما مطمئن باشید ویزاتون میاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)