صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Member sajad6363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکتری (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1 ) تاریخ مصاحبه: 18 جون 2013
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 5 ژانویه 2014 (6 ماه و 17 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکترای کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دویسبورگ-اسن
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: با فاند دستیار تحقیق
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:As soon as possible!
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال و 11 ماه (هشت ماهش واسه کارای ویزا گذشت)
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بلی
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله.چند بار ایمیل زدم که همون تمپلیت معروف باید بیشتر صبر کنین رو فرستادن. بعد از 4 ماه و دو روز با استادم تماس گرفتن و امروز (2 ماه و نیم بعد) شمارم اعلام شد.
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی
    خودتون میدونید دیگه ... همون تمپلیت "صبور باشین" مرسی از بچه های گل فروم. ایشالا ویزای همه زودتر بیاد.
    ویرایش توسط sajad6363 : January 6th, 2014 در ساعت 06:08 PM
    بهترین پاسخ در مقابل تنگ نظری دیگران نادیده گرفتن اونهاست!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gaiety is wiser than wisdom (Will Durant) xxx شادی از خرد عاقلتر است!

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکتری (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1 ) تاریخ مصاحبه: 26 آگوست
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 6 ژانویه (کلا 134 روز معادل 4 ماه و 12 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکترای برق-قدرت
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: لایبنیز- هانوفر
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: فاند NTH
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: فاند اول: اول اکتبر تا اول دسامبر~ فاند دوم از اول ژانویه تا اول مارچ
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال و سه ماه
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟

اداره مهاجرت شهر: هرگز
    اداره امنیت: یکبار سعی کردم با Federal Foreign Office یا Auswärtiges Amt تماس بگیرم که بی فایده بود و نتیجه را اینجا نوشتم.
    سفارت: تقریبا هر سه هفته یکبار از همون ابتدا توسط ایمیل از خانم هاشمی وضعیت پرونده را جویا می شدم و همیشه (بجز آخرین ایمیل) جواب این بود "embassy still has 'nt received any answer from German authorities, so you have to wait further."

11) توضیحات اضافی:

من در تاریخ 11 نوامبر، نامه ای با امضاء رئیس دانشگاه و خطاب به سفارت آلمان دریافت کردم که اگر ویزایم را تا تاریخ اول دسامبر دریافت نکنم، بورسیه از دست خواهد رفت. بهمین خاطر بورسیه اول به همین سادگی از دسترس خارج شد.
    با توضیح تمام فعالیت هایی که انجام داده بودم و اینکه همچنان علاقه دارم کار تحقیقاتی انجام دهم، از استادم خواستم با توجه به اینکه در مصاحبه تلفنی در جواب سوالم به من گفته بود اگر این بورسیه قابل اجرا نباشد، امکان یافتن منابع مالی دیگر هست، موقعیت تحقیقاتی دیگری برای من جستجو کند. در جواب استادم نوشت که او هم متقابلا تمام تلاش خود را انجام داده و از اینکه این تلاش به نتیجه نرسیده به اندازه من نامید شده است. همچنین نوشت سعی خواهد کرد موقعیت دیگری پیدا کند، ولی هیچ قولی نمی تواند به من بدهد.
    بعد از مدتی، ایمیل دیگری از استاد دریافت کردم که توانسته همان موقعیت قبلی را در بازه تاریخ جدید برایم ایجاد کند. اما دوباره ددلاین قطعی و غیر قابل تغییر بود که تا همین اواخر بشدت نگران تکرار شدن ماجرای بورسیه اول بود.

نحوه اعلان نتیجه: هیچی، همینطوری سایت را چک کردم دیدم بارکدم اعلان شده. برای مدتی هنگ کردم! برای اطمینان سعی کردم تماس تلفنی بگیرم که میسر نشد. بخاطر همین از طریق ایمیل از خانم هاشمی خواستم که نتیجه را برای من تایید کنند چون راه دوری برای رسیدن به تهران می بایست طی می کردم. جواب ایشان این بود: "your visa is ready for picking up"

صحبت پایانی: من بخاطر ددلاینی که داشتم تمام کلاسهای حق التدریسم را تعطیل کردم و بجاش مطالعه زبان آلمانی در کنار خواندن و نوشتن در این فروم را جایگزین کردم. روزها بسختی گذشتند ولی جدا از زمان دریافت ویزای تمامی دوستان یا نتیجه احتمالی آن، امیدوارم این فروم را جایی امن برای کمک و مبادله تجربیات پیدا کنند. می دونم که این پروسه را نمی شه تغییر داد یا سریعش کرد، باید باهش ساخت و صبور بود. امیدوارم علاوه بر نمره آزمون صبر و استفامت، نمره ویزامون هم بیست باشه.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

بلاخره ویزای ما هم بعد از 7 ماااااااااااااااااااااااا ااه اومد....
    تاریخ مصاحبه: 4 جولای
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 2 فوریه (7 ماه)
    3) رشته تحصیلی: دکترای کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: FAU- ارلنگن
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: فاند TVL13
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال، 3-4 ماه که درگیر اپلای بودم و بقیه اش هم منتظر ویزا
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟

اداره مهاجرت شهر: اوایلش چند بار زنگ زدم که گفت اینجا نمیاد اصلا
    اداره امنیت: خودم که اطلاعات تماسی نداشتم، ولی استادم هر چند وقت یک بار تماس می گرفت. ولی جواب درست حسابی نمی دادن. می گفتن هنوز باید به چند جای دیگه فرستاده بشه.
    سفارت: تقریبا هر هفته تلفن یا زنگ می زدم که می گفت جوابی از آلمان نیومده. هفته ی پیش تماس گرفتن از سفارت و گفتن که جواب امنیتت اومده. دیروز هم که زنگ زدن گفتن فردا بیا واسه تحویل ویزا. البته من امروز pick up کردم ویزا ولی شمارمو تو سایت نزده بودن.
    11) توضیحات اضافی:
    نظر شخصی من اینه که پیگیری خیلی موثر نیست، مگر اینکه پرونده به مشکلی بر خورده باشه. فقط باید صبور بود و انتظار کشید. مهم تر از همه اینکه باید واسه این مدت انتظار برنامه ریزی کرد. هم زمان زودتر می گذره، هم یه مهارت آدم قوی می شهD: من خودم که دو ماه اخر که دیگه ناامید شده بودم کلا بی خیال ویزا شدم.
    امیدتون رو از دست ندید، فقط وقتتون رو توی مدت انتظار حروم نکنید.
    یه نکته دیگه، همسرم هم همزمان با من اقدام کرده بود واسه ویزای همراه که ویزای همسرم رو هم با ویزای من دادند.

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

1) تاریخ مصاحبه: 22 سپتامبر
    2 ) تاریخ تماس از سفارت: 9 فوریه ( تقریبا 4 ماه و نیم)
    3) رشته تحصیلی: دکتری مخابرات
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دارمشتات
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: فاند TV-L E13
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: نامه پذیرش اول 1 اکتبر - نامه دوم 15 مارچ
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: تقریبا دوسال
    منشی استاد چندبار با Auswärtiges Amt تماس گرفت گفتن درحال بررسی است.
    سفارت هم که همون جواب پیش فرض همیشگی رو میداد که منتظر باشید.
    11) توضیحات اضافی:
    - ویزای همسرم هم همزمان صادر شد.
    - شماره من تو سایت اعلام نشد و تلفنی به من اعلام کردند.

1) تاریخ مصاحبه: 28 Aug
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 16 Feb (بعد از 5 ماه و 20 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری در جریان های چندفازی (سیالات)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Freiberg و پژوهشگاه Helmholtz Center for Environmental Research-UFZ در شهر هاله
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: قرارداد پژوهشی با حقوق 70 %
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: نامه پذیرش اولیه 1 اکتبر
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: یک سال و نیم
    یک بار به Auswärtiges Amt پیام دادم ولی جواب دادن که باید منتظر بمونی. بعد از دو ماه تقریبا هر دو هفته به سفارت ایمیل میزذم. و همون تمپلیت همیشگی که پاسخی از آلمان دریافت نکردند و باید بیشتر منتظر بمونم رو میدادن. بعد از سه ماه با استادم تماس گرفتن و ازون به بعد ایمیل های من به سفارت شد هفته ای یه بار. در نهایت بعد از پنج ماه و نیم سفارت در پاسخ به یکی از ایمیل هام گفت که تا دو هفته بعد سایت رو چک کن. و چهار روز بعدش اسممو زدن تو سایت.
    11) توضیحات اضافی:
    استادم هم چند بار پرونده منو از وزارت خارجه آلمان پیگیری میکرد ولی فقط در حد پرسوجو بود و توانایی فشار آوردن به اون نهاد رو نداشت. فقط باید صبر کرد تا بیاد

1 ) تاریخ مصاحبه: 15 Dec
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 20 Feb
    3) رشته تحصیلی: PhD-Biochemistry
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Greifswald
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: فاند TVL-13
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 Dec و نامه جدید پذیرش: 15 مارچ
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 سال

اداره مهاجرت شهر: خیر
    اداره امنیت: آری-یکبار سعی کردم با Federal Foreign Office یا Auswärtiges Amt تماس بگیرم که بی فایده بود و گفتند که باید صبر کنی.
    سفارت: دوبار توسط ایمیل از خانم هاشمی وضعیت پرونده را جویا می شدم و همیشه (بجز آخرین ایمیل) جواب این بود "embassy still has 'nt received any answer from German authorities, so you have to wait further." و آخرین ایمیل هم این بود: please check embassy´s list on our homepage in the next 2 weeks.

11) توضیحات اضافی:
    تنها یک مرتبه استادم با سفارت مکاتبه کرد و از آنها خواست که مدارک من رو در صورت امکان!!! سریعتر برای بررسی به آلمان بفرستند و فکر می کنم هم موثر واقع شد. چون از اداره امنیت 10 ژانویه 2014 با استادم تماس گرفتند.

نحوه اعلان نتیجه: تلفنی و بارکد من در سایت اعلام نشد.

Junior Member

خوب بالاخره نوبت من هم رسید که اینجا پست بزنم :

1 ) تاریخ مصاحبه: 29 Aug
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 13 Feb (مدت انتظار: 5 ماه و 15 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری مکانیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU-Berlin
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: فعلا با هزینه خودم
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: پذیرش اول: نیمه Oct و پذیرش جدید پانزدهم مارچ
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 4 سال و نیم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - قبلا خونه پر کردم و موقع مصاحبه تحویل دادم - شما هم خونه پر کنید که اگر لازم شد وقتتون تلف نشه
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بعد از هشت هفته به خانم هاشمی ایمیل زدم که گفت جوابی از آلمان نیومده بعد از اون هم تقریبا هر سه هفته یکبار ایمیل میزدم که همین جواب رو میداد. در نهایت روز 13 فوریه با من تماس گرفتن و گفتن که مدارک رو روز 24 فوریه ببرم سفارت و ویزارو تحویل بگیرم. تو مدت انتظار من شاید روزی 5 6 بار سایت سفارت رو چک می کردم ولی در نهایت شماره من اصلا توی سایت اعلام نشد.
    11) توضیحات اضافی : من اول با هزینه خودم قصد دکتری خوندن داشتم ولی بعد از یک مدت استادم گفت میتونه کاری کنه که استخدام دانشگاه بشم که خوب خیلی موقعیت خوبی بود ولی از بس ویزا طول کشید این موقعیت از دست رفت و فعلا باید با هزینه خودم بگذرونم. یه نکته دیگه اینکه من خانمم از دو سال پیش برای دکتری ساکن برلین هست و این موضوع رو توی مصاحبه و فرم ها قید کردم و مشکلی پیش نیومد.

نحوه اعلان نتیجه: تلفنی و بارکد من در سایت اعلام نشد.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 18 .Sep
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 26 .Feb (مدت انتظار: 161 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری مکانیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Bochum
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: TVL13
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اکتبر2013- نامه دوم: اپریل 2014
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 0 بجز این 6 ماه
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - قبلا تو خونه پر کردم و موقع مصاحبه تحویل دادم که افیسر گفت این رو کی بهت داده!
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟در کل سفارت بسیار غیر منطقی به پیگیری ها پاسخ میده و حتی به این جمله که اینجا کسی بوده یک سال طول کشیده افتخار میکنه!!! اینم قدرت ...!!! بعد از شش هفته به خانم هاشمی ایمیل زدم که گفت باید صبور باشی بعد از اون هم تقریبا هر دو هفته یکبار ایمیل میزدم که هیچ پاسخی ازشون دریافت نکردم دو باراستادم بدون نامه رسمی با سفارت در تهران تماس گرفته بود که بی نتیجه بود و 2 بار با نامه رسمی از طرف اداره دانشجویان بین الملل پیگیری کرده بود که اونام بهش گفته بودن هیچ تاریخ معینی نیست. من تقریبا هیچ وقت سایت سفارت رو چک نمیکردم و از طریق فاروم شمارمو دیدم (دمت گرم maskh عزیز)
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله
    11) توضیحات اضافی : من بنابر توصیه اساتید چند جا اپلای کردم و اکیدا توصیه میکنم به همه که این کار رو بکنن اما نه از اتحادیه اروپا. من از اسپانیام فاند گرفتم و همزمان واسه اونجام اقدام کردم که نتیجش المشنگه ای شد که نپرس. اپلای کنید واسه غیر اروپا.

نحوه اعلان نتیجه: سایت سفارت.

(با اجازه متن رو از نفر قبلی کپی پیست کردم)

1 ) تاریخ مصاحبه: 8 dec

2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 27 .Feb (مدت انتظار: 82 روز)

3) رشته تحصیلی: دکتری زمین شناسی

4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Bremen

5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: پذیرش با فاند از دانشگاه
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: ژانویه 2014- نامه دوم: مارچ 2014
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: در حدود 9 ماه تا شروع در خواست ویزا
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - قبلا تو خونه پر کردم و موقع مصاحبه تحویل دادم.
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله. چند باری با خانم هاشمی ای-میل زدم که گفتند باید منتظر باشید تا اینکه استادم به من میل زد که اینجا پروندت بسته شده و احتمالا خبرهایی از سفارت خواهی شنید. که این بار پس از تماس با خانم هاشمی پاسخ دادند که طی روزهای آینده سایت سفارت را چک کن و بعد از 3 روز در سایت اعلام شد.

نحوه اعلان نتیجه: سایت سفارت.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 15 دسامبر 2013
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 10 مارچ 2014 (مدت انتظار: 86 روز)
    3) رشته تحصیلی: دکتری نوروساینس
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Braunschweig
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: پذیرش اول 1 فوریه
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: در حدود 2 سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، اولا هر هفته و همیشه جواب میدادن که اوکی امنیتی نیومده، ولی آخرا دیگه بیخیال شده بودم و می گفتم هر وقت خواستن خودشون تماس میگیرن، من منتظر نباشم بهتره.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10) توضیحات اضافی:
    راستش وقتی باهات تماس میگیرن و میگن که میتونی ویزا بگیری نمیدونی گریه کنی یا بخندی، یه حس عجیبی داره، دلت پر از غم میشه احساس میکنی تیکه ای از قلبتو میخوای جا بذاری که اونم عشق، نمیدونم چکار کنم. از صبح که زنگ زدن از سفارت یه بند دارم های های گریه می کنم. به هرچی نگاه میکنم احساس میکنم دلم خیلیییییییی تنگه.
    شما هم فقط منتظر باشید، خودشون تماس میگیرن باهاتون. نگران نباشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)