صفحه 9 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکتری (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

) تاریخ مصاحبه: 7 Jan
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 70 روز بعد
    3) رشته تحصیلی: دکتری فیزیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:برلین
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: TVL13
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اپریل 2014
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: -
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - قبلا تو خونه پر کردم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله من دو بار مکاتبه داشتم که گفتند صبر کنید ولی در آخر که استادم گفت باهاش تماس گرفتن و جواب داده زنگ زدم سفارت و گفتن جواب ویزات اومده سایت رو چک کن
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی :
    خوب به نظرم اینکه بخواید مدام سوال کنید خیلی خوب نیست ولی اینکه نقطه ای سوال کنید میتونه کمک خوبی باشه ضمن اینکه من با همسرم اقدام کردم و ویزای جفتمون رو دادند......
    نحوه اعلان نتیجه: سایت سفارت.

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکتری (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

1) تاریخ مصاحبه: 02/02

2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: حدود 50 روز
    3) رشته تحصیلی: دکتری مکانیک
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RWTH Aachen
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اپریل 2014
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 سال
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - بعد مصاحبه برام ایمیل کردند
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله من دو بار ایمیل زدم که بار دوم در کمال ناباوری گفتند در چند روز آینده سایت سفارت را چک کنید!
    11) توضیحات اضافی :
    ویزای همسرم رو هم با من دادند. به نظرم پیگیری مصرانه منشی استاد از همه جا بسیار مفید واقع شد! حتی 1 ماه قبل به من ایمیل زد و گفت دارم براتون خونه پیدا میکنم! منم گفتم این خوش خیالو باش فکر کرده ویزای ما سر وقت میاد!
    یعنی خداییش دوست دارم ویزای همه خیلی زود بیاد مال من که از همه کمتر بود تحت فشار بودم وای به حال باقی!
    نحوه اعلان نتیجه: همه جوره!(ایمیل، زنگ، سایت، منشی استاد)

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 07/17

2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: حدود 8 ماه و 10 دوز(فکر کنم رکورد دار شدم)
    3) رشته تحصیلی: دکتری عمران
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: TU Berlin
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس استاد
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: تاریخ نداشت
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال که سابقه کار مرتبط داشتم
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله با سفارت که بارها تماس گرفتم و گفتند باید منتظر باشی ولی اداره مهاجرت به من جواب داد که یک ماه بعد از مصاحبه جواب را به سفارت فرستادند ولی سفارت فقط گفت باید منتظر باشی و من واقعا ناامید بودم که در نهایت شماره ام اعلام شد.
    11) توضیحات اضافی :در این مدت خیلی ناامید بودم بنظرم باید از وقت استفاده کرد تا زمان بهتر بگذره امیدوارم ویزای همه بزودی بیاد.
    نحوه اعلان نتیجه: سایت سفارت

ویرایش توسط sepidehreg : February 17th, 2015 در ساعت 11:22 PM

1) تاریخ مصاحبه: 02/24
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: حدود 60 روز

3) رشته تحصیلی: دکتری کامپیوتر

4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Freiburg
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: May 2014
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 0
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله فقط سفارت
    11) توضیحات اضافی : به عنوان یه خانم مجرد برای زندگی در آلمان کمی استرس دارم (

نحوه اعلان نتیجه: سایت سفارت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    در حال گذارندن دوره پسادکتری

) تاریخ مصاحبه: ۱ دی ۹۲ یا ۲۲ دسامبر ۲۰۱۳
    2 )
    تاریخ اعلام نتیجه ویزا: اوخر بهمن فکر کنم حدود ۱۵ فوریه بود
    3)
    رشته تحصیلی: ریاضی شاخه جبر
    4)
    نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه دویسبورگ -اسن شهر اسن
    5) تاریخ ثبت نام/
    شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: مربوط به فرصت مطالعاتی- تاریخ شروع دعوتنامه ۱ ژوئن
    6)
    فاصله تحصیلی بین دو مقطع: من دانشجوی دکترا هستم و برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم.
    7)
    آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/
    سفارت داشته اید؟ خیر
    9)
    آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    10)
    توضیحات اضافی:
    راستش من ۲ دسامبر مصاحبه داشتم که چون نقصی مدرک داشتم اصلا مدارکم رو تحویل نگرفتن. با آقای مالکی-که خدا خیرشون بده- تلفنی صحبت کردم که قرار شد بهشون ایمیل بزنم و قرار مصاحبه قبلی ام رو هم براشون ارسال کنم. این شد که تونستم ۲۲ دسامبر برم مصاحبه. اواخر بهمن که شماره پرونده ام درج شد مراجعه کردم. ولی متصدی مربوطه که اون روز یه خانوم بودن گفتن نمیشه از الان برات ویزا بدیم. برو تا دوباره شماره پرونده ات اعلام بشه. من تا نیمه دوم آوریل صبر کردم خبری نشد. اینه که رفتم سفارت. اول گفتن باید بری اطلاعات. بعد که نوبت به من نرسید شرایطمو دوباره توضیح دادم که اجازه دادن برم داخل. از شانس خوب من متصدی آقا بودن که بدون هیچ حرف وحدیثی ویزام رو صادر کردن. اما نه برای ۱ ژوئن. فقط تونستن ویزا رو برای یک ماه بعد از تاریخ مراجعه ام صادر کنن.
    نکته خیلی مهم: یادتون باشه ویزا رو زودتر از یک ماه قبل از سفر نمیدن. بنابراین اگه شماره تون اعلام شده صبر کنید تا ۱ ماه قبل از سفرتون برید سفارت.
    موفق باشید.

من الان متوجه شدم که این تاپیک برای دکتری هست و نه فرصت. ببخشید دیگه. حالا اگه میشه پست رو به تاپیک مربوطه که نمیدونم کجاست منتقل کنید.
    ویرایش توسط sepidehreg : August 16th, 2014 در ساعت 03:31 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

1) تاریخ مصاحبه: 1 دسامبر
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 18 می (5 ماه و 18 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کامپیوتر (لیسانس و فوقم الکترونیک بود)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Universität Bremen
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس استاد
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: تاریخ نداشت
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: بین لیسانس و ارشد صفر و بین ارشد و دکترا 1.5 سال که استاد حق التدریس بودم
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ فقط به سفارت میل میزدم که میگفتن باید منتظر باشی و رشته تحصیلیت پیچیدست و ازین حرفا.
    11) توضیحات اضافی : اگه فرآیند ویزاتون خیلی طولانی شد زیاد نگران ریجکت شدن نباشید، هرچند همیشه این احتمال رو در نظر بگیرید...امیدوارم ویزای همه به زودی بیاد
    نحوه اعلان نتیجه: صبح از سفارت بهم زنگ زدن ولی بارکدم تو سایت هم اعلام شد

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 4 فوریه
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 4 ژوئن (120 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی مکانیک-جامدات
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RWTH-Aachen
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: TVL-13
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 آوریل
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: با این 4 ماهی که منتظر بودم حدود 2 سال
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ اوایل چند بار به سفارت میل زدم (حدودا هر سه هفته یک بار) که در همه موارد جواب معروف منتظر بمانید را دادند. دو بارم منشی استادم بهشون میل زد که بار دومش اصلا جواب ندادند.
    11) توضیحات اضافی : امیدوارم ویزای همتون به زودی بیاد.
    نحوه اعلان نتیجه: از سفارت تماس گرفتن، یکی دو ساعت بعدم بارکدم توی سایت اعلام شد.

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 10April. 2014
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:5june.2014(٧ هفته)
    3) رشته تحصیلی: دكتراي مهندسي برق
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دويسبورگ اسن- دويسبورگ
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 15 october
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:٦ ماه
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. با سفارت مكاتبه داشتم و گفتن به خاطر فرم امنيت ٣ ماه ويزا طول مي كشه كه اينطور نشد
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خير
    10) توضیحات اضافی
    فول فاند دااد داشتم به همين دليل مشكل سفارت برام پيش نيومد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس م شیمی

1 ) تاریخ مصاحبه: 2-3-2014
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:4-6-2014 (سه ماه و دوروز)
    3) رشته تحصیلی: دكتراي مهندسي شيمي
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: بايرويت
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: -
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:1 سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. همون جواباي ديفالت.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خير
    10) توضیحات اضافی
    يك ماه قبلش با استادم تماس گرفته بودن-

Junior Member

) تاریخ مصاحبه: 5 فوریه
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 42 ژوئن (4 ماه و 19 روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی مکانیک-جامدات
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Technical University of Munich TUM
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس دانشگاه
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اولش برای بهار بود ولی نامۀ دومم رو برای قبل از اکتبر گرفتم
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: حدود 2 سال که بیش از 1 سالش برای زبان خوندن و پذیرش گرفتن و انتظار ویزا گذشت.
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ متاسفانه بله!
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بارها و بارها به سفارت ایمیل زدم و همون تمپلیت معروف که هنوز جوابی از آلمان نیومده و باید بیشتر منتظر باشی رو میدادن، اواخر هم که دیگه جواب ایمیلم هم نمی دادن. چند بارم رفتم باجه اطلاعات که می گفت جواب امنیتت هنوز نیومده و یک بار استادم به اداره امنیت و یک بارم به سفارت ایمیل زد که بهش گفته بودن معلوم نیست کی بیاد.
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر ولی اقامت سوئد رو هم گرفتم که در پائین توضیح دادم
    11) توضیحات اضافی : من چند تا نکته و تجربه که به ذهنم میاد رو توضیح بدم
    1-11) به نظرم پیگیری شما یا استادتون (اگه تو وزارت خارجه با نفوذ نباشه) هیچ فایده ای در تسریع روند ویزا نداره. فقط و فقط صبر و توکل به خدا چارۀ کاره. اگرم بتونید سرتون رو گرم کنید که وقت مفید و زود بگذره چه بهتر!

2-11) به نظرم اگر وقتی اداره امنیت به استاد ایمیل میزنه، استاد خوب و درست جواب بده، به احتمال %99 ویزاتون میاد حتی اگر 5 یا 6 ماه طول بکشه. اگر بعد از 6 ماه ویزاتون نیومد حتما برید سفارت پیگیری کنید چون اون خانمه تو اطلاعات گفت بعد 6 ماه ما می تونیم از اداره امنیت پیگیری کنیم که چرا نیومده.

3-11) من یک پذیرش دیگه هم از دانشگاه KTH سوئد داشتم و با اینکه TUM رو ترجیح می دادم ولی برای اینکه اگر یه وقت ویزای آلمان نیومد اون یکی رو از دست ندم حدود 10 روز بعد از مصاحبۀ سفارت آلمان بصورت آنلاین برای ویزای سوئد اقدام کردم ( جالبه بدونید افدام برای ویزای دانشجویی سوئد اگر انلاین باشه نیازی به مصاحبه و بازی های سفارت آلمان رو نداره و کلا خیلی راحت و خوبه). حدود 10 روز بعد از اقدام انلاین بود که تماس گرفتم و با کمال تعجب بهم گفتن با درخواست ویزات موافقت شده و برو سفارت سوئد در تهران برای دادن عکس و اثر انگشت. منم نگران بودم نکنه بفهمن برای المان هم اقدام کردم و بهم گیر بدن، با این وجود رفتم و عکس و اثر انگشت دادم و بعد از حدود 1 ماه در کمال تعجبم کارت اقامت 1 سالۀ سوئدم اومد. این موضوع هم خوشحال کننده بود و هم نگرانم می کرد که نکنه سفارت المان به خاطر اینکه من اقامت سوئد گرفتم به من ویزا نده چون همونطور که گفتم المان رو ترجیح می دادم. اما در نهایت خدا رو شکر ویزای آلمان هم اومد. پس طبق تجربۀ من می تونید همزمان برای دو تا کشور مثل سوئد و المان اقدام کنید.

نحوه اعلان نتیجه: جالبترین قسمتش این بود که من همیشه بارکدهای جدید سایت سفارت را چک می کردم و اکثرا خودم بخش بارکدهای اعلام شدۀ فروم رو آپدیت می کردم ولی در نهایت بارکد من اصلا تو سایت
    اعلام نشد و به من فقط زنگ زدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)