صفحه 7 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 199

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای دکترا و فرصت مطالعاتی(پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member thunder_762001 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Engineering at University of Stuttgart

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکتری (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

با سلام
    بالاخره ویزای من هم اومد
    1) تاریخ مصاحبه: 8 می
    2) نتیجه ویزا: مثبت، 25 نوامبر (6 ماه و 17 روز)
    3) مقطع و رشته تحصیلی: دکترا مهندسی مواد
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه اشتوتگارت
    5) تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 1 جولای
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 12 سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله، من برای پرونده فقط دعوتنامه استاد رو تحویل دادم و یک ماه بعد سفارت با من تماس گرفت که پذیرش دانشگاه رو هم می خواهیم. استاد من هم می گفت تا اینجا نیای و کارتو نبینیم از پذیرش خبری نیست! خلاصه مسول اداره اقامت رو پیدا کردمو ایشون هم همینو می گفت. و در نهایت با چند ماه علافی یه پذیرش 2 ترمه از دانشگاه گرفتمو دادم مسول اداره اقامت. ایشون هم جواب مثبتشو به تهران داد و 10 روزه هم اسم منو اعلام کردن.
    نکته:
    1-ایمیل فرستادن به سفارت نتیجه نداره اگه مشکل داشته باشید حتما باهاتون تماس می گیرن (4 دفعه تلفنی با من تماس گرفتن).
    2-اما پیگیر بودن روال پرونده از طریق اداره اقامت شهرتون بسیار مهمه تا درصورت نقص یا اشکال در پرونده بتونید به جریان بندازید.
    3-چک امنیتی هم احتیاج به پیگیری نداره تو زمان خودش انجام میشه.
    موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دکتری (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

سلام
    ویزای من هم بلاخره اومد!!!

1 ) تاریخ مصاحبه: 26 می
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 18 نوامبر ( 5 ماه و 28 روز - 177 روز)
    3) رشته تحصیلی: شهرسازی، دکتری
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دورتموند، TU Dortmund
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: -
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: فارغ تحصیل 1390 کارشناسی ارشد
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله - در حالی که رشته ام، رشته خاص نبود
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ تقریبا هر 3 هفته حضوری به سفارت رفتم و دو بار با اداره مهاجرت مکاتبه داشتم، دفعه اول گفتن که مدارک بعد از سه ماه که در ایران مونده بوده رسیده دستشون و دفعه بعد گفتن که ما نتیجه رو به سفارت اعلام کردیم، اما سفارت گفت رفته اداره امنیت و معلوم نیست که کی جواب میدن، بیشتر از یک ماه طول کشید تا جواب امنیت بیاد. کلا هم به استاد و دانشگاه هیچ ایمیلی نزده بودن.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد روانشناسی- علامه طباطبایی

1 ) تاریخ مصاحبه: 15 اکتبر 2013
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    27 نوامبر 2013
    3) رشته تحصیلی:
    روانشناسی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    Pädagogische Hochschule Heidelberg
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    دسامبر 2013 ولی با دیرترشم مشکل نداشت استاد
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    یک سال
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟
    خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    بلی
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    خیر
    10) توضیحات اضافی

حتمن خودتون پیگیری کنید بعد از یک ماه و از اداره اتباع خارجی شهرتون بپرسید و جوابای اونا و جوابای سفارت رو مدام برای همدیگه فوروارد کنید. فقط ادب و مهربانی یادتون نره در مکاتباتتون

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

سلام دوستان،

در صفحات قبلی، دوستان اگر فاند داشتند مشخص می کردند. اگه ممکنه برای اینکه فراموش نشه، گزینه مستقلی مربوط به نحوه تامین مالی اضافه بشه، تا نتیجه گیری در مورد مدت احتمالی ویزا ملموستر بشه.

1 ) تاریخ مصاحبه:
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    3) رشته تحصیلی:
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه:
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل:
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش:
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    11) توضیحات اضافی
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه: 13 جون 2013 ( 5 ماه و 20 روز پیش!!!)
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 3 دسامبر 2013
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: دانشگاه مونیخ (LMU) - مونیخ
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: دکترای کارمندی با حقوق بر اساس TVL
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: اول سپتامبر تاریخ اولیه شروع قرارداد بود
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: موقع مصاحبه تقریبا 3 ماه
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بلی
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله. اداره مهاجرت که نرفته بود پروندم. از حدود 2 ماه بعد از مصاحبه با ایمیل پیگیری میکردم که سفارت تمپلیت در حال پروسه هست رو میفرستاد. بعدا به این نتیجه رسیدم که حدود 3 ماه پروندم قبل ازینکه بره امنیت توی خود سفارت مونده بود. دلیلش هم معلوم نیست! پیگیری استاد هم در مورد امنیت کاملاً بی فایده بود و هیچ جوابی به استاد نمیدن تا این که بالاخره با استاد تماس گرفته بشه. اگه قبلا پروسه امنیت رو به هر دلیلی طی نکرده باشین (مصاحبه نرفته باشین اونجا) حتماً با استادتون تماس گرفته میشه حتی اگه 5 ماه گذشته باشه. من بعد دقیقا 5 ماه با استادم تماس گرفتن و بعدِ 20 روز هم ویزام اومد. پس ناامید نباشین.
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    11) توضیحات اضافی
    یکی از بدترین دوران زندگیم رو از لحاظ فشار روانی، گذروندم و امیدوارم کسایی که شرایطشون مشابه من هست، یا زودتر ویزاشون بیاد یا این که از اول روی همین حدودا حساب کنن و زندگیشون رو تلف نکنن. اینم بدونین که قطعا اگه استادتون بخوادتون ویزا میاد.

1 ) تاریخ مصاحبه: 2 ژولای
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 3 دسامبر( 5 ماه و یک روز)
    3) رشته تحصیلی: مهندسی کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: PhD of Information System, RWTH Aachen University
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: بورس کارمندی
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1 سپتامبر! ولی استادم تا 15 نوامبر تمدید کرد! بعدش که باهاش تماس گرفتن دیگه صبر کردیم تا ویزا بیاد!
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال! که بعد از 6 ماه از فارغ التحصیلی ادمیژن گرفتم که بقیش واسه انتظار گذشت
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله روز مصاحبه
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله بعد از یک ماه! یک بار حضوری به سفارت رفتم! و بعدش هر دو هفته ایمیل میزدم
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر....
    11) توضیحات اضافی:
    واقعا همچین انتظاری رو تو عمرم تجربه نکرده بودم و خیلی سخت گذشت برام! از لحاظ شخصیتی این جور صبر کردنا خیلی عذابم میده شاید واسه بقیه تحملش راحت تر باشه!
    من به این نتیجه رسیدم که به تاریخ شروع اصلا هیج توجهی ندارند! به اینکه رزومت واقعا پاک و صاف باشه هم توجهی ندارند! باید با استاد تماس بگیرند! وقتش که برسه تماس میگیرند و به پیگیری استاد هم ربطی نداره! چون استادم پیگیری کرد ولی فایده نداشت! و اونا کار خودشون و روال خودشون انجام دادن... خلاصه این که ویزارو میدن! نگران نباشید! متاسفانه این سری واسه همه زیاد شده بود! وگرنه پارسال کوتاهتر بود! ولی خونسرد باشید! ویزارو به همه میدن ولی زمانی میدن که به دل آدم نمیچسبه! سوالی داشتید اگر بتونم کمک کنم خوشحال میشم بهم پیغام بدید.... ایشالا موفق باشید.

1 ) تاریخ مصاحبه: 19 Nov
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:20 روز 11 Dec
    3) رشته تحصیلی: دکتری آمار
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: مونستر-دانشگاه WWU Munster
    5) چگونگی تامین مخارج در مدت تحصیل: فاند استاد
    6) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: شروع پروژه 1 ژانویه
    7) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال (خواندن زبان و گرفتن پذیرش)
    8) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    9) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    10) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر
    ویرایش توسط Ehsan1366 : December 11th, 2013 در ساعت 03:52 PM

Junior Member

1 ) تاریخ مصاحبه:1/10/2013(10 مهر 1392)
    2 ) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:12/12/3013(21 آذر 1392)
    3) رشته تحصیلی:کامپیوتر
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: توبینگن دانشگاه توبینگن
    5) تاریخ ثبت نام/ شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش: 1/1/2014 البته اول 1 سپتامبر بود بعد استادم عوض کرد 1 دسمبر و در نهایت نامه جدیدی که برای سفارت بهم داد 1/1/2014 بود
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:یک سال فرجه تحصیلی
    7) آیا فرم رشته‌های خاص را پر کرده بودید؟ بله
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ دو هفته اول به خانم هاشمی ایمیل زدم که گفتن مدارک رو به آلمان فرستادن . استادم اول به آقای مالکلی ایمیل دادن و گفتن که باید زود ویزا رو به من بدن آقای مالکی در جواب گفته بود در 2 ماه ویزا رو به من میدن من هم بعد از سه هفته به آقای مالکی ایمیل دادم و گفتم که بعضی از بچه ها الان تو سایت به مدت 6 ماه که برای ویزا منتظرن ایشون در جواب به من گفت که پروسه چک امنیتی من نوع دوم هست و در مواقع اورژانسی از این نوع دوم برای دانشجو استفاده می کنن من هم همین حرف آقای مالکی رو برای بخش ویزای سفارت فوروارد کردم که ببینم راست میگه یا نه بخش ویزا در جواب گفت که بله آقای مالکی درست میگن و باید منتظر باشم . به اداره امنیت خودم ایمیل زدم ولی جوابی نگرفتم به اداره خارجه هم ایمیل زدم که گفتن باید صبر کنم تا جواب امنیت بیاد به ادره مهاجرت شهر توبینگن هم ایمیل زدم که گفتن پرونده ای رو از طرف سفارت برای من دریافت نکرده اند . تو همین سایت برای دوستان کامنت گذاشتم که شماره تلفن امنیت رو بهم بدن که یکی از دوستان خدا خیرش بده ایمیل و شماره تلفن ادره امنیت رو برام فرستاد تقریبا از هفته سوم به بعد استادم هر هفته با اداره امنیت تماس می گرفت و پیگیر کارم می شد در تاریخ /15/11 اداره امنیت به استادم گفتن که به زوردی ایمیلی رو در مورد ماهیت پروژه PHD براتون می فرستیم که باید جواب بدید در تاریخ 26/11/2013 استادم ایمیل رو از اداره امنیت دریافت کرد و در تاریخ 4/12 جواب رو برای اداره امنیت فرستاد در تاریخ 10/12/2013 استادم دوباره به اداره امنیت زنگ زده بود که گفته بودن منتظر جواب بقیه بخشها هستن و شکر خدا دو روز بعد جواب رو به سفارت فرستادن و من تونستم ویزا رو یکشنبه بگیرم. خودم در تاریخ 9/12/2013 به سفارت رفتم که اونام گفتن منتظر جواب امنیت هستن . نکته ای که تو پروسه کاریم احساس کردم که خیلی تاثیر داشت و باعث شد به قول آقای مالکی پورسه امنیتی من اورژانسی بشه ایمیلی بود که استادم ابتدای کار با لحن طلبکارنه برای آقای مالکی فرستادم بودن و گفته بودن که اگر به من دیر ویزا بدن پروژشون با مشکل مواجه میشه.
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خیر
    10) توضیحات اضافی: دوستان من اول توکل به خدا و صبر رو هیچوقت فراموش نکنید چون ما داریم در راه کسب علم تلاش می کنیم می تونستیم مثل بقیه بی خیال بشیم و به همون فوق لیسانس راضی باشیم اما این استرس رو قبول کردیم و تو راهی پا گذاشتیم که کمتر کسی جرات رفتنش رو داره پس با توکل پیگیر کارتون بشید مطمئناٌ درست می شه . تو کار من پیگیری های استادم بود که باعث تسریع در کارم شد. این رو اضافه کنم که من فاند از طرف استادم دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است!فقط

1) مصاحبه: 20 اکتبر
    ٢) اعلام نتيجه: 16 دسامبر
    ٣) مقطع و رشته تخصصی: PhD-Computational Neuroscience
    ٤) دانشگاه: Freiburg
    ٥) تاريخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذيرش: اول دسامبر بود که حالا باید نامه جدید برای ژانویه ببرم
    ٦) فاصله تحصيلي بين دو مقطع: 4 سال
    ٧) آيا فرم رشته هاي خاص را پر كرده بوديد؟ بله
    ٨) آيا در طول انتظار براي ويزا مكاتبه اي با اداره مهاجرت/امنيت/و يا سفارت داشته ايد؟ خیر
    ٩) آيا تا به حال به اروپا يا حوزه شينگن سفر داشته ايد؟ خیر
    10) نحوه ساپورت مالی: بورس از DAAD
    (فکر میکنم این مورد دهم که اضافه کردم هم مهم باشه)

Junior Member

1) مصاحبه:2013 22 August
    ٢) اعلام نتيجه:2014 6 Januar
    ٣) مقطع و رشته تخصصی: PhD-Computational Biophysics
    ٤) دانشگاه: Max Planck
    ٥) تاريخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذيرش: اول October بود
    ٦) فاصله تحصيلي بين دو مقطع: -
    7) آيا فرم رشته هاي خاص را پر كرده بوديد؟ بله
    ٨) آيا در طول انتظار براي ويزا مكاتبه اي با اداره مهاجرت/امنيت/و يا سفارت داشته ايد؟ خیر
    ٩) آيا تا به حال به اروپا يا حوزه شينگن سفر داشته ايد؟ خیر
    10) نحوه ساپورت مالی: بورس از MPI

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)