صفحه 70 از 76 نخستنخست ... 206061626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 757

موضوع: درخواست،معرفي و دانلود منابع آزمون GMAT (مشاوره در خصوص منابع در تاپيك ديگر!!!)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست،معرفي و دانلود منابع آزمون GMAT (مشاوره در خصوص منابع در تاپيك ديگر!!!

با سلام خدمت دوستان راستش من تازه با این سایت اشنا شدم و خیلی مطالبتون جالب هست, , ممنون میشم منم راهنمایی کنید.من می خوام 2 ماه و نیم امتحان تافل و جیمت رو بخونم و نمره ی بالا هم لازم دارم برای اینکه وقتم رو صرف کتابای دیگه نکنم می خواستم اگر میشه بگین چه کتاب هایی رو بخونم و با چه کتاب هایی دوره کنم(لیسانس ام مهندسی شیمی هست و اینکه زبان و ریاضی ام خوب هست) مرسییییی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست،معرفي و دانلود منابع آزمون GMAT (مشاوره در خصوص منابع در تاپيك ديگر!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamba نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان راستش من تازه با این سایت اشنا شدم و خیلی مطالبتون جالب هست, , ممنون میشم منم راهنمایی کنید.من می خوام 2 ماه و نیم امتحان تافل و جیمت رو بخونم و نمره ی بالا هم لازم دارم برای اینکه وقتم رو صرف کتابای دیگه نکنم می خواستم اگر میشه بگین چه کتاب هایی رو بخونم و با چه کتاب هایی دوره کنم(لیسانس ام مهندسی شیمی هست و اینکه زبان و ریاضی ام خوب هست) مرسییییی
    با عرض ادب، خوش آمدن
    منابع زیاده و بسته به هر فرد هم بهترین بودن و مناسب بودن اونها متفاوته ولی اکثر دوستان بر مجموعه کتاب های Manhattan و OG تاکید دارند که بهترین منابع می باشند. خود منم همین دو منبع رو مطالعه کردم. البته می شه برای بخش های مختلف از منابع جداگانه ای هم استفاده کرد، مثلا برای CR ، BIBLE گزینه خوبی هست.

برای تافل هم بعد از تمرین مجزا در هر چهار Section بهترین شبیه ساز آزمون tpo ها هستند که در کنار نرم افزار رسمی خیلی مفید خواهند بود.

و در آخر یک توصیه: هیچ وقت این دو امتحان با هم تقریبا یکسان در نظر نگیر!!! یعنی به امید اینکه مثلا آمادگیتون برای آزمون تافل خیلی خوبی همین نتیجه گیری رو هم برای جیمت داشته باشید! من یک بار این اشتباه انجام دادم و برخلاف نمره مناسب تافل، نمره جیمتم اصلا خوب نشد.
    برای آزمون جیمت هم من سنتر استانبول پیشنهاد میدم که هم محیط خوبی داره و هم دسترسی بهش راحته ( تو محله بشیکتاش هست )

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط aidinvm نمایش پست ها
    با عرض ادب، خوش آمدن
    منابع زیاده و بسته به هر فرد هم بهترین بودن و مناسب بودن اونها متفاوته ولی اکثر دوستان بر مجموعه کتاب های Manhattan و OG تاکید دارند که بهترین منابع می باشند. خود منم همین دو منبع رو مطالعه کردم. البته می شه برای بخش های مختلف از منابع جداگانه ای هم استفاده کرد، مثلا برای CR ، BIBLE گزینه خوبی هست.

برای تافل هم بعد از تمرین مجزا در هر چهار Section بهترین شبیه ساز آزمون tpo ها هستند که در کنار نرم افزار رسمی خیلی مفید خواهند بود.

و در آخر یک توصیه: هیچ وقت این دو امتحان با هم تقریبا یکسان در نظر نگیر!!! یعنی به امید اینکه مثلا آمادگیتون برای آزمون تافل خیلی خوبی همین نتیجه گیری رو هم برای جیمت داشته باشید! من یک بار این اشتباه انجام دادم و برخلاف نمره مناسب تافل، نمره جیمتم اصلا خوب نشد.

برای آزمون جیمت هم من سنتر استانبول پیشنهاد میدم که هم محیط خوبی داره و هم دسترسی بهش راحته ( تو محله بشیکتاش هست )
    حرف دوستمون در مورد دو آزمون کاملا درسته: چون این دو آزمون ابعاد کاملا متفاوتی را می سنجند. تافل آزمون زبان انگلیسی هست، ولی gmat مهارت های استدلال و تجزیه و تحلیل و قدرت تفکر انتقادی و دانش گرامری فرد را می سنجه.

مثلا برای native ها، تافل یک آزمون ساده و پیش پا افتاده خواهد بود (بگذریم از از محدودیت زمان و روش تست زنی)، اما gmat برای خیلی از native ها هم دشواره.
    درسته که زبان انگلیسی زبانه آزمون GMAT ه (و بدون داشتن یک بنیه قوی در زبان انگلیسی به ویژه در مهارت خواندن و vocab و تا حدی نوشتن، نمیشه انتظار عملکرد خوبی داشت)، اما سنجش سطح زبان انگلیسی افراد چیزی نیست که GMAT می خواد در درجه اول انجام بده، چون در این صورت باید بزای native ها اصلا اجباری نبود و براشون ساده می بود، که نیست.
    inactive account

دوستان با توجه به همپوشانی مبحثی تافل و جی مت (مثلا در رایتینگ و لغات) تصور من اینکه کسیکه در حد جی مت گرامر بلد باشه و تو رایتینگ مسلط باشه تافل رو در مبحت رایتینگ بهتر خواهد داد.
    این طرز فکر درسته؟
    اگر درسته برای تقویت مهارت رایتینگ در تافل و جی مت چه منابعی مناسب هستند؟ شماره کتاب منهتن یا شروع از کتاب grammer in use یا کتب دیگه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط anahita_eng نمایش پست ها
    دوستان با توجه به همپوشانی مبحثی تافل و جی مت (مثلا در رایتینگ و لغات) تصور من اینکه کسیکه در حد جی مت گرامر بلد باشه و تو رایتینگ مسلط باشه تافل رو در مبحت رایتینگ بهتر خواهد داد.
    این طرز فکر درسته؟
    اگر درسته برای تقویت مهارت رایتینگ در تافل و جی مت چه منابعی مناسب هستند؟ شماره کتاب منهتن یا شروع از کتاب grammer in use یا کتب دیگه؟
    تا حدی بله، و تا حدی خیر.
    فکر نمی کنم در تافل شما نیاز به دونستن گرامر در حد بالایی در سطح جیمت داشته باشید تا نمره خوبی بگیرید. ضمن اینکه Writing آزمون جیمت فقط نوشتن به زبان انگلیسی را تست نمی کنه. سه جنبه را می سنجه:

1. شما چطور یک مساله را تجزیه و تحلیل می کنید و چقدر می تونید نقاط ضعف و قوت یک استدلال را مشخص کنید. مثلا اگر کسی ادعا کنه شرکت ما شرکتی موفق است چون از ابتدای فعالیتش روز بروز بر تعداد پرسنلش افزوده، آیا لزوما ادعای درستیه هست؟ چه نقد هایی میشه بر این استدلال داشت؟ مثلا شاید شرکت نیرو جذب کرده اما زیان ده هست، یا شاید فقط برای برخورداری از وام های محلی دست به استخدام نیرو زده، یا اصلا تعریف شرکت موفق چی هست؟ و ....
    این یعنی فرایند نقد کردن یک استدلال از طریق ایده پردازی

2. چطور ایده هاتون را توضیح میدین؟ چقدر می تونید خوب پرورششون بدید و به صورت روشن و منطقی و محکم بیانشون کنید و توضیحشون بدید و وارد بودنشون را نشون بدید (از این نظر کمی شبیه تافل هست)

3. رعایت قواعد نگارشی و دستور زبانی (از وسیع بودن دایره لغت تا readable بودن متن شما و رعایت گرامر و ساختارهای قوی و روشن و محکم ادبی و ...)

در تافل شما می تونید هر نظری خواستید بدید، فقط کافیه توجیهش کنید. ولی در writing جیمت شما باید بتونید نقد درستی داشته باشید و نمی تونید هر نظری را بدون منطق ابراز کنید.

از نظر منابع نوشتن به نظرم به بخش تافل رجوع کنید. ضمن اینکه باید بگم که نوشتن اول نیاز به دانش زبان داره که از طریق خوندن و شنیدن به دست میاد و بعد باید از طریق تمرین و تکرار بسط پیدا کنه، یعنی نظر من را می خواهید: اگر می خواهید در نوشتن قوی بشید، بنویسید و بنویسید و بنویسید! (البته قبلش باید خونده باشید)
    inactive account

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان
    میخواهم تجربه ام را با شما در میان بگذارم.

توصیه میکنم کتاب OG را حتما و حتما تهیه کنید و بخوانید، برای بخش IR هم از نام کاربری و رمزعبوری که در انتهای کتاب در اختیارتان می گذارد وارد سایتش شوید و تمرین کنید.
    و اما منابع دیگر

علاوه بر منبع فوق، از منابع دیگری هم استفاده کردم برای هر یک از بخش های جیمت:

1- بخش ریاضی: پیشنهاد میکنم 100 سوال کتاب ساکمن را هم بخوانید، از اینجا دانلود کنید.
    همینطور باید مباحث اولیه از درس آمار را هم بدانید، همان در حد دوران دبیرستان کفایت می کند، در این زمینه این فایل را دانلود کنید.

برخی از سوالات جیمت با دانستن معادله سیاله براحتی حل میشوند، برای همین توصیه میکنم با مراجعه به کتاب ریاضیات گسسته دوره دبیرستان این مبحث را که البته بیشتر از بیست دقیقه هم ازتون وقت نمیگیره بخوانید، حتی تو اینترنت هم جستجو کنید، مطالب خوبی در این زمینه وجود داره، یه تیپ سوال تو بخش کفایت داده ها هست که به این روش خیلی سریع حل میشه.

2- بخش verbal:

sentence correction: بطور کل و برای کل بخشها لطفا به تارنمای http://www.majortests.com مراجعه کنید. در این جا چندین سری نمونه سوال رایگان به همراه پاسخ وجود داره. در این تارنما یک جزوه ی فوق العاده مفید برای sentence correction وجود داره که به قیمت 4.95 دلار می فروشه، من این جزوه را اینجا میگذارم تا شما هم استفاده کنید، این هم لینکش

کتاب sentence correction منهتن هم خیلی چیز خوبیه و خواندنش رو به شما قویا پیشنهاد میکنم: لینک کتاب

یه فایل فلش کارت خیلی خوب هم هست که از اینجا دانلود کنید

در مورد reading و critical reasoning هم همون کتاب OG خوب است فقط باید زیاد تمرین کنید. در مورد مجموعه لغات: بهتره مجموعه لغات 504 و 1100 رو بلد باشید، داشتن دامنه لغات وسیع علاوه بر اینکه اعتماد به نفس شمارو در حل سوالات reading افزایش میده برای آزمون تافلتون هم مفیده. این که میگم اعتماد به نفس از این نظر که وقتی دامنه لغاتتون زیاد باشه، کمتر پیش میاد سر جلسه موقع خواندن reading مثلا تعداد لغاتی رو معنیش رو اصلا ندانید. وقتی سر جلسه به reading میرسید و ناگهان فقط در یک خط سه تا لغت رو معنیش رو نمیدونید باعث میشه استرس بگیرید. اگر چه استرسش تا حدی بیخودیه، ولی خب دیگه آدم ممکنه دچار استرس بشه، ولی وقتی تو کل یک reading فقط چند مورد لغت رو ندونیم ممکنه اعتماد به نفسمون بالا بره. در ضمن موقع تمرینات توی خونه هم وقتی هر لغتی رو که چه تو reading و چه تو مباحث دیگه می دیدم و معنیش رو نمیدونستم هایلایت میکردم و یاد می گرفتم و البته خیلی هم بهم کمک کرد.

3 - مدیریت زمان: تو جیمت مدیریت زمان از همه چی مهمتره، در این زمینه دو تا فیلم آموزشی هست که براتون گذاشتم، از اینجا دانلود کنید

در این زمینه تو یوتیوب که جستجو کنید، فیلمهای خوب دیگری هم پیدا می کنید.

4- آزمون آزمایشی: دو تا بسته آزمون آزمایشی هست که خود تارنمای رسمی جیمتmba.org می فروشه که توصیه می کنم بخرید و استفاده کنید. همینطور writing رو هم از طریق این سایت کار کنید که البته هزینه داره. به نظرم برای writing حتما پول خرج کنید، چون حتما باید بنویسید و براتون تصحیح کنند و نمره بدند تا بفهمید وضعیتتون چطوره. اگر تمرین های writing بیشتری خواستید میتونید به تارنمای http://www.800score.com هم مراجعه کنید که البته باز پولیه و طبق معمول احتیاج به کارت اعتباری بین المللی داره. ولی هر بار که تمرین می کنید براتون فیدبک می فرستند و بهتون تذکر میدن که چه اشتباهاتی داشتید و باعث پیشرفتتون میشه.
    شش دوره آزمون آزمایشی منهتن رو هم من به قیمت 49 دلار خریدم و استفاده کردم که البته یک بار دیگه قابلیت ریست داره و به نصف قیمت به هر کی بخواد واگذار می کنم.
    در ضمن من تو تست سنتر آنکارا امتحان دادم و از محل و نحوه امتحان هم خیلی راضی بودم. فکر میکنم از دوبی بهتر باشه.

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط ebrahimsaleh : July 22nd, 2015 در ساعت 03:08 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواهم تجربه ام را با شما در میان بگذارم.

توصیه میکنم کتاب OG را حتما و حتما تهیه کنید و بخوانید، برای بخش IR هم از نام کاربری و رمزعبوری که در انتهای کتاب در اختیارتان می گذارد وارد سایتش شوید و تمرین کنید.
    و اما منابع دیگر

علاوه بر منبع فوق، از منابع دیگری هم استفاده کردم برای هر یک از بخش های جیمت:

1- بخش ریاضی: پیشنهاد میکنم 100 سوال کتاب ساکمن را هم بخوانید، از اینجا دانلود کنید.
    همینطور باید مباحث اولیه از درس آمار را هم بدانید، همان در حد دوران دبیرستان کفایت می کند، در این زمینه این فایل را دانلود کنید.

برخی از سوالات جیمت با دانستن معادله سیاله براحتی حل میشوند، برای همین توصیه میکنم با مراجعه به کتاب ریاضیات گسسته دوره دبیرستان این مبحث را که البته بیشتر از بیست دقیقه هم ازتون وقت نمیگیره بخوانید، حتی تو اینترنت هم جستجو کنید، مطالب خوبی در این زمینه وجود داره، یه تیپ سوال تو بخش کفایت داده ها هست که به این روش خیلی سریع حل میشه.

2- بخش verbal:

sentence correction: بطور کل و برای کل بخشها لطفا به تارنمای http://www.majortests.com مراجعه کنید. در این جا چندین سری نمونه سوال رایگان به همراه پاسخ وجود داره. در این تارنما یک جزوه ی فوق العاده مفید برای sentence correction وجود داره که به قیمت 4.95 دلار می فروشه، من این جزوه را اینجا میگذارم تا شما هم استفاده کنید، این هم لینکش

کتاب sentence correction منهتن هم خیلی چیز خوبیه و خواندنش رو به شما قویا پیشنهاد میکنم: لینک کتاب

یه فایل فلش کارت خیلی خوب هم هست که از اینجا دانلود کنید

در مورد reading و critical reasoning هم همون کتاب OG خوب است فقط باید زیاد تمرین کنید. در مورد مجموعه لغات: بهتره مجموعه لغات 504 و 1100 رو بلد باشید، داشتن دامنه لغات وسیع علاوه بر اینکه اعتماد به نفس شمارو در حل سوالات reading افزایش میده برای آزمون تافلتون هم مفیده. این که میگم اعتماد به نفس از این نظر که وقتی دامنه لغاتتون زیاد باشه، کمتر پیش میاد سر جلسه موقع خواندن reading مثلا تعداد لغاتی رو معنیش رو اصلا ندانید. وقتی سر جلسه به reading میرسید و ناگهان فقط در یک خط سه تا لغت رو معنیش رو نمیدونید باعث میشه استرس بگیرید. اگر چه استرسش تا حدی بیخودیه، ولی خب دیگه آدم ممکنه دچار استرس بشه، ولی وقتی تو کل یک reading فقط چند مورد لغت رو ندونیم ممکنه اعتماد به نفسمون بالا بره. در ضمن موقع تمرینات توی خونه هم وقتی هر لغتی رو که چه تو reading و چه تو مباحث دیگه می دیدم و معنیش رو نمیدونستم هایلایت میکردم و یاد می گرفتم و البته خیلی هم بهم کمک کرد.

3 - مدیریت زمان: تو جیمت مدیریت زمان از همه چی مهمتره، در این زمینه دو تا فیلم آموزشی هست که براتون گذاشتم، از اینجا دانلود کنید

در این زمینه تو یوتیوب که جستجو کنید، فیلمهای خوب دیگری هم پیدا می کنید.

4- آزمون آزمایشی: دو تا بسته آزمون آزمایشی هست که خود تارنمای رسمی جیمتmba.org می فروشه که توصیه می کنم بخرید و استفاده کنید. همینطور writing رو هم از طریق این سایت کار کنید که البته هزینه داره. به نظرم برای writing حتما پول خرج کنید، چون حتما باید بنویسید و براتون تصحیح کنند و نمره بدند تا بفهمید وضعیتتون چطوره. اگر تمرین های writing بیشتری خواستید میتونید به تارنمای http://www.800score.com هم مراجعه کنید که البته باز پولیه و طبق معمول احتیاج به کارت اعتباری بین المللی داره. ولی هر بار که تمرین می کنید براتون فیدبک می فرستند و بهتون تذکر میدن که چه اشتباهاتی داشتید و باعث پیشرفتتون میشه.
    شش دوره آزمون آزمایشی منهتن رو هم من به قیمت 49 دلار خریدم و استفاده کردم که البته یک بار دیگه قابلیت ریست داره و به نصف قیمت به هر کی بخواد واگذار می کنم.
    در ضمن من تو تست سنتر آنکارا امتحان دادم و از محل و نحوه امتحان هم خیلی راضی بودم. فکر میکنم از دوبی بهتر باشه.

موفق باشید

سلام، من آزمون آزمایشی منهتن رو چطور میتونم ازتون بگیرم؟

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

درود بر دوستان
    1- آیا به جز این موارد امتحان آزمایشی رایگان دیگه ای وجود داره؟
    GmatPrep...gmatpill...veritas...Kaplan...Menhatan. ...economist
    2- آیا بجز gmatprep همگی تست آنلاین هستند؟
    3- براساس سختی و آسونی چطور میشه اینها رو رده بندی کرد؟

ممنون از وقتی که میگذارید
    " .IF YOU WANT SOMETHING, GO GET IT. PERIOD "

Banned
    رشته و دانشگاه
    http://alum.sharif.edu/~emad_mirabi/

سلام. من این دو کتاب را نیاز دارم
    Nova's - GMAT Math Bible
    Kaplan - GMAT Math Workbook

Junior Member

با سلام دوباره خدمت دوستان من چون نزدیک امتحان ام هست خواستم چند سوال بپرسم 1)اینکه سوالا رو چه طور در امتحان بزنیم چون امتحان cat هست ایا منبع خاصی داره؟ چون من هرچی مطالب گفته شده توسط دوستان رو می خونم متوجه نمیشم که باید سر جلسه چه روندی رو برای جواب دادن پیش گرفت؟ 2) برایtiming اگر میشه بگین که چه منبعی مفیده؟3)نیاز به خوندم vocab برای جی مت هست؟ 4)من حدود یک ماه وقت دارم و تست های og2015 رو کار کردم می خوام بدونم تو این یک ماه رو سوالات کدوم کتاب ها کار کنم و از کی prep زدن رو شروع کنم و کلا هر توصیه ای که برای من یا افراد دیگه ای که یک ماه به زمان امتحانشون مونده اگر هست و لطف کنید بگین ممنون میشم چون بعضی راهتمایی دوستان کمک بزرگی میکنه مرسی از راهنمایی دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)