صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 107

موضوع: معضلات و مشکلات مهاجرت

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

سلام
    امیدوارم سوالم به موضوع تاپیک مربوط باشه . یک سوال دارم اونم اینکه اگر توی آمریکا با یک خانوم همخونه بشیم ، میشه روی آشپزی و مرتب کردن خونه توسط ایشون و در عوضش یک کار دیگه مثل خرید از بیرون یا ... توسط خودمون حساب کنیم؟

یعنی یه جورایی یه کلکی بزنیم یه نفر آشپزی و کارهای خونه رو انجام بده . میشه ؟ اصلا تو فرهنگ غربی مثل فرهنگ خودمون این وظایف (عرفا) به عهده خانوم خونه است یا نه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم سوالم به موضوع تاپیک مربوط باشه . یک سوال دارم اونم اینکه اگر توی آمریکا با یک خانوم همخونه بشیم ، میشه روی آشپزی و مرتب کردن خونه توسط ایشون و در عوضش یک کار دیگه مثل خرید از بیرون یا ... توسط خودمون حساب کنیم؟

یعنی یه جورایی یه کلکی بزنیم یه نفر آشپزی و کارهای خونه رو انجام بده . میشه ؟ اصلا تو فرهنگ غربی مثل فرهنگ خودمون این وظایف (عرفا) به عهده خانوم خونه است یا نه؟
    با وازه ای به نام فمنیسم آشنایی دارید؟

فمنیست رو زیاد شنیدم اما خیر از عقایدشون ندارم ! یعنی منظورتون اینه خانه داری ناقض اعتقادات فمنیستی هست؟ و یا همه ی زنان غربی (خصوصا آمریکایی) فمنیستی فکر میکنن؟
    پس بالاخره وظایف خانه داری (پختن غذا ، تمیز و مرتب کردن منزل ، شستن ظرف ها یا لباسها و ...) با کی هستش؟

ApplyAbroad Guru

فمنیست رو زیاد شنیدم اما خیر از عقایدشون ندارم ! یعنی منظورتون اینه خانه داری ناقض اعتقادات فمنیستی هست؟ و یا همه ی زنان غربی (خصوصا آمریکایی) فمنیستی فکر میکنن؟
    پس بالاخره وظایف خانه داری (پختن غذا ، تمیز و مرتب کردن منزل ، شستن ظرف ها یا لباسها و ...) با کی هستش؟
    با همه افرادی هست که در خانه زندگی میکنند. در عهد قاجار که زندگی نمیکنیم. ایران هم خیلی از زوجهایی که هر دو سرکار میروند کارهای زندگی را همینطور تقسیم میکنند.
    در خارج که مواردی هم هست که مرد کارهای خانه را انجام بدهد و زن سر کار برود و خرج خانه را دربیاورد.

در مورد همخانه های دانشجو هم همه کارهای شما(غذا و لباس شستن و تمیزکردن و غیره) بعهده خودتان است و کارهای همخانه تان بعهده خودش.

خب توی ایران ما پسرها مخصوصا اگر سربازی یا خوابگاه هم نرفته باشیم و یک مادر کدبانو هم داشته باشیم دیگه اصلا با کار منزل میونه ای نداریم و حتی شاید مثل من برامون از شکنجه جسمی هم بدتر باشه و یکجورایی شکنجه روحی حساب میشه .

من میترسم توی غربت از گرسنگی تلف بشم . چون وقتی میشینم پای کامپیوتر و درگیر کارم میشم هربار ساعت رو نگاه میکنم میبینم 1-2 ساعت گذشته و همینطور صبح تبدیل به شب میشه. اگه خونه باشم هم تا وقتی مادرم از سرکار نیاد و غذای آماده جلوم نذاره گرسنه میمونم اتاقم هم که از چند لایه فرش شده شامل لباس - سی دی - جزوه و کتاب - پوست میوه ، ظرف غذا ، پاکت چیزای خوراکی و آبمیوه و خلاصه هرچی بخواین پیدا میشه!
    بنده خدا مادرم هر هفته یکبار میاد اتاق منو اتاق تکونی میکنه

پس با این حساب من اونجا یا میمیرم یا همخونه ام زنگ میزنه پلیس بیاد منو از خونه بیرون کنه ؟! یا اونجا هم همه همینطوری دارن زندگی میکنن؟ فضای خونه های دانشجویی چطوره ؟!

ApplyAbroad Guru

خب توی ایران ما پسرها مخصوصا اگر سربازی یا خوابگاه هم نرفته باشیم و یک مادر کدبانو هم داشته باشیم دیگه اصلا با کار منزل میونه ای نداریم و حتی شاید مثل من برامون از شکنجه جسمی هم بدتر باشه و یکجورایی شکنجه روحی حساب میشه .

من میترسم توی غربت از گرسنگی تلف بشم . چون وقتی میشینم پای کامپیوتر و درگیر کارم میشم هربار ساعت رو نگاه میکنم میبینم 1-2 ساعت گذشته و همینطور صبح تبدیل به شب میشه. اگه خونه باشم هم تا وقتی مادرم از سرکار نیاد و غذای آماده جلوم نذاره گرسنه میمونم اتاقم هم که از چند لایه فرش شده شامل لباس - سی دی - جزوه و کتاب - پوست میوه ، ظرف غذا ، پاکت چیزای خوراکی و آبمیوه و خلاصه هرچی بخواین پیدا میشه!
    بنده خدا مادرم هر هفته یکبار میاد اتاق منو اتاق تکونی میکنه

پس با این حساب من اونجا یا میمیرم یا همخونه ام زنگ میزنه پلیس بیاد منو از خونه بیرون کنه ؟! یا اونجا هم همه همینطوری دارن زندگی میکنن؟ فضای خونه های دانشجویی چطوره ؟!
    شما مشکلتان خارج و "اونجا" نیست و موضوع "ما پسرها" هم نیست. مشکل شخصی شماست. با این حساب شما در ایران هم بخواهید مستقل زندگی کنید همین مشکل را دارید. در ایران هم بخواهید ازدواج کنید و خانه و زندگی تشکیل بدهید از این خبرها نیست که یکنفر بخواهد تر و خشکتان کند. یا تا آخر عمر پیش مامان جون باید بمانید و یا اینکه یاد بگیرید خودتان زندگی کنید. توصیه بنده اینه که سربازی رو بروید و بعد بفکر خارج بیفتید.

ممنون از پاسخ شما ولی من هر پسر مجردی رو دیدم همینطور زندگی میکرده (از نظر به هم ریختگی میگم) . حتی چند بار خوابگاه پیش بچه ها هم رفتم این موارد رو مشاهده کردم . از این جهت که گفتید مشکل شخصی من هست عرض کردم وگرنه به اینکه این مسئله یک مشکل هست خودم هم اذعان دارم ولی شخصی که بیش از 2 دهه از عمرش با این شرایط زندگی کرده خیلی سخته یک شبه تغییر کنه . من خودم چند بار فکر تغییر بودم اما چند روز بیشتر دوام نیاورده!
    دقیقا مثل آدم های چاق که رژیم میگیرند . چون یک عمر با اون شرایط تغذیه انس گرفتند بعد چند روز یا چند ماه رژیم رو رها میکنن و به وزن و سایز قبلشون برمیگردند!

خلاصه نمیخوام بحث روانشناسی کنیم ، ولی من چون دیده ام افرادی توی ایران با زن گرفتن این مشکل رو حل کردن(یعنی خانومشون نقش مادر در این زمینه رو ادامه داده) خواستم ببینم امکان همچین مسئله ای اونور آب ها هم هست؟ یعنی همچین خانومای کدبانویی پیدا میشن؟

در آخر من به شما تبریک میگم که اینقدر منظم هستید

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسخ شما ولی من هر پسر مجردی رو دیدم همینطور زندگی میکرده (از نظر به هم ریختگی میگم) . حتی چند بار خوابگاه پیش بچه ها هم رفتم این موارد رو مشاهده کردم . از این جهت که گفتید مشکل شخصی من هست عرض کردم وگرنه به اینکه این مسئله یک مشکل هست خودم هم اذعان دارم ولی شخصی که بیش از 2 دهه از عمرش با این شرایط زندگی کرده خیلی سخته یک شبه تغییر کنه . من خودم چند بار فکر تغییر بودم اما چند روز بیشتر دوام نیاورده!
    دقیقا مثل آدم های چاق که رژیم میگیرند . چون یک عمر با اون شرایط تغذیه انس گرفتند بعد چند روز یا چند ماه رژیم رو رها میکنن و به وزن و سایز قبلشون برمیگردند!

خلاصه نمیخوام بحث روانشناسی کنیم ، ولی من چون دیده ام افرادی توی ایران با زن گرفتن این مشکل رو حل کردن(یعنی خانومشون نقش مادر در این زمینه رو ادامه داده) خواستم ببینم امکان همچین مسئله ای اونور آب ها هم هست؟ یعنی همچین خانومای کدبانویی پیدا میشن؟

دوست عزیز این مشکل شما ورای صرف مرتب کردن و غذاپختن خواهد بود. تصور بنده اینه که مادری که الان همه کارهای شما را برای شما انجام میده و حتی شما را برای زندگی مستقل آماده نکرده احتمالا از نظر عاطفی هم به شما خیلی وابسته است و شما به ایشون. اینکه یکدفعه بخواهید ازایشون جدا بشوید و هزاران کیلومتر دورتر زندگی کنید و سالها همدیگر را نبینید برای هر دوی شما بسیار دشوار خواهد بود و حتی روی موفقیت تحصیلی شما هم تاثیر میگذارد. قبل از اینکه چنین قدم بزرگی را بردارید اول یک مدتی خودتان را از خانواده جدا کنید. مثلا چند وقتی در یک شهر دیگر کار بگیرید یا موقتا جایی را اجاره کنید. زندگی مستقل و دور از خانواده به اندازه خودش دردسر و گرفتاری دارد که بدون آمادگی در این راه قدم برداشتن ریسک است.

دنبال راه های دررو هم نباشید. الان دیگر دوران استقلال و برابری فردی است و هر کسی باید زندگی خودش را بدوش بکشد.

Banned

والا منم پسرم و اتاقم از اتاق خواهرم که دختر هست مرتب تر و تمیز تر هست (: هر هفته هم خودم اتاقم رو تمیز میکنم ! فقط میمونه لباسها که اونم ماشیت لباسشویی زحمتشو میکشه. اینا برای دختری که بخوایید در غرب باهاش هم اتاق بشید یا ازدواج کنید فکر نمیکنم قابل هضم باشه. نمیگم همه خیلی مترب و .... هستند اما حداقل انتظار وظایف کدبانویی رو نداشته باشید. اون فمنیسم که گفتم هم به شدت در غرب هم طرفدار و هم معتقد داره . هر مسئله ای که مردها بخوان از برتری جنسیتی درش استفاده کنند رو رد میکنه از داخل آشپز خانه تا سازمان ملل متحد !!
    اتفاقا من خودم کلا از زن خانه نشین و رفت روب کن خوشم نمیاد چون خودمم اینطوری نستم و دوست دارم طرف مقابلم هم انسان پویا و فعالی باشه . حالا این فعالیت میتونه از کارهای علمی و دانشگاهی باشه تا هنری و ورزشی و .........
    انتظار اون کدبانو رو کلا از سرتون بیرون کنید تازه بخوایید باهاشون ازدواج کنید باید خیلی از مسایل فرهنگیشون رو هم بتونید باهاش کنار بیایید که اگر طرفتون مثلا یک دختر مسلمان آمریکایی یا آلمانی یا.... باشه احتمالا راحتتر بتونید کنار بیایید ولی اگر او به دین خود شما هم به دین خود با توجه به روحیه ایرانی احتمالا به مشکل برخواهید خورد. مگر اینکه از "ما" جماعت علوم انسانی خوانده باشید که اون موقع اوضاع فرق میکنه. والا مهندس و پزشک هرچی دیدم چندان موفقیتی در زمینه اینگونه ازدواجها نداشتند.

پیش فرض پاسخ : معضلات و مشکلات مهاجرت

ممنون از نظر دوستان و ممنون از خدا که خیلی شانسی و اتفاقی پستم رو بعد 2 بار انتقال اینجا پیدا کردم!
    من یه نظر هم نوشته بودم که به علت بی محتوایی پاک شد!! خدا کنه این یکی یه محتوایی داشته باشه که پاک نشه!

من اصلا بحثم سر برتری زن و مرد یا زورگویی و استعمار و استثمار و اینها نیست . به شخصه متنفر میبینم بعضی مردها میشینن خونه و فقط به زنشون دستور میدن که مثلا آب بیار ، آبو ببر چایی بیار ، چایی رو ببر میوه بیار و ...
    و یا منظورم از کدبانو ، زن آفتاب مهتاب ندیده و محبوس در خانه نیست . من فقط میگم یکسری کارها مردانه است یکسری کارها زنانه . مثلا اگر کولر خونه خراب بشه فکر نکنم هیچکس (چه ایران و حتی چه غرب) مثلا زنش رو بفرسته رو پشت بوم که کولر رو درست کنه (فرضا همه کولر آبی رو پشت بومی دارن!!) ، یا مثلا زن ها نمیرند آشغال بذارند دم در و مواردی از این دست . به نظرم کارهای آشپزخونه و مرتب کردن خونه هم شبیه این کارهاست و با روحیه مردها سازگار نیست (میدونم بهترین آشپزها مرد هستند اما اونها شغلشونه و فکر نکنم توی خونه مثل زنها آشپزی کنن هر شب!)

من بارها دیدم و شنیدم که خانوم ها از آشپزی لذت میبرند ، و یا از نامرتب بودن خونه به شدت عصبی میشن و سریع مرتبش میکنن اما من و پسرای شبیه من (انصافا کم هم نیستن بر خلاف پسرهای این فروم که انگار همه مرتب و منظم اند ) مشکل غذا یه دغدغه اساسی هست برامون که اگر یه نفر یا یه رستورانی نباشه که بتونیم غذا بگیریم زندگی خیلی سخت میگذره واسمون و شاید روزی یه وعده بیشتر غذا نخوریم و در دوران جوانی به علت زخم معده باید عمل جراحی کنیم. یا مثلا شاید مدت های بسیار طولانی توی یه خونه نامرتب زندگی کنیم و برامون اصلا مهم هم نباشه (ما نظم رو در بی نظمی یافتیم).

گفتم بیشتر با شیوه ی دوستانه و دیپلماتیک این قضیه آشپزی و مرتب کردن خونه رو بندازم گردن یک همخونه دختر(یا اگر همخونه پسر حاظر باشه اینکارو کنه که چه بهتر) عوضش منم یه سری دیگه از کارهارو انجام بدم . مثلا همون تعمیر کولر رو پشت بوم ، یا چیزای دیگه که نمیشه زیاد مسئله رو باز کرد!
    که از صحبت دوستان برمیاد که نمیشه همچین تکنیک هایی استفاده کرد و باید فکر دیگه ای بکنم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)