صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 107

موضوع: معضلات و مشکلات مهاجرت

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : معضلات و مشکلات مهاجرت

من خودم با تمیز کردن خونه مشکل ندارم اما با غذا درست کردن خیلی مشکل دارم. اگه غذای آمادن نباشه یا سلف و رستورانی نباشه، احتمالا ناهار را بستنی با نون می خورم و شام هم کیک و آبمیوه اصلا مگه اونجا، دوستان دانشجو (اونهایی که فاند کامل دارن) خودشون غذا درست می کنند؟! من فکر میکنم که میرن سلف دانشگاه و یا رستوران. درسته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    من خودم با تمیز کردن خونه مشکل ندارم اما با غذا درست کردن خیلی مشکل دارم. اگه غذای آمادن نباشه یا سلف و رستورانی نباشه، احتمالا ناهار را بستنی با نون می خورم و شام هم کیک و آبمیوه اصلا مگه اونجا، دوستان دانشجو (اونهایی که فاند کامل دارن) خودشون غذا درست می کنند؟! من فکر میکنم که میرن سلف دانشگاه و یا رستوران. درسته؟
    سلف دانشگاه و رستوران خیلی براتون گرون در میاد. آشپزی را سریع یاد میگیرید کاری ندارد. آشپزی هم یک جور مهندسی است!

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سلف دانشگاه و رستوران خیلی براتون گرون در میاد. آشپزی را سریع یاد میگیرید کاری ندارد. آشپزی هم یک جور مهندسی است!
    آشپزی که بلدم. حالشو ندارم آشپزی یعنی یه کار تکراری و وقت گیر و اعصاب خرد کن. مگه بچه هایی که دکترا میان اون طرف و فاند کامل می گیرن، این فاند واسه این که برن سلف کفاف نمیده؟ پس چرا میگن فاند کامل، کفاف زندگی را میده وقتی میگن کفاف زندگی را میده، منظورشون اینه که باید خودشون آشپزی کنن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    آشپزی که بلدم. حالشو ندارم آشپزی یعنی یه کار تکراری و وقت گیر و اعصاب خرد کن. مگه بچه هایی که دکترا میان اون طرف و فاند کامل می گیرن، این فاند واسه این که برن سلف کفاف نمیده؟ پس چرا میگن فاند کامل، کفاف زندگی را میده وقتی میگن کفاف زندگی را میده، منظورشون اینه که باید خودشون آشپزی کنن؟
    هر روز غذای بیرون خوردن که الزام زندگی حساب نمیشه. مگر ایران همه وعده ها را رستوران غذا میخورید؟ شما حقوق صدهزار دلاری هم بگیرید قرار نیست هر روز بیرون غذا بخورید. بیشتر کار های زندگی روزمره تکراری است ولی اعصاب خورد کن نیست. آشپزی هم به سرعت مثل سرکار رفتن و برگشتن و باشگاه رفتن و نفس کشیدن عادی میشه. این موضوعات به ایران و خارج ربطی نداره.

مسئله اینجاست که کارهایی مثل آشپزی یا مرتب کردن خونه هم وقتگیر هست و هم تکراری و هم نیاز به زمانبندی دقیق داره ! یعنی هر روز یک گوشه ذهنت داره به این فکر میکنه که امروز غذا چی بپزی؟ برای این غذا چه چیزایی باید بخری؟ از کحا بخری؟ چه موقع آماده کنی . قبلش مثلا از یخچال دربیاری بذاری کنار . بعد پاشی بپزی . همش یا باید وایسی آشپزخونه یا همش بری آشپخونه به غذا سر بزنی . غذارو بیاری بریزی بخوری جمع کنی ببری ظرفارو بشوری و دوباره چند ساعت دیگه همین داستان از اول!!

واقعا مصیبت عظماست این کار به نظرم!

در مورد مرتب کردن هم آدم سرش گرم درسه مثلا ، این کتاب رو بیار ، اون جزوه رو بیار ، بگرد دنبال فلان چیز تو فلان جا ، حالا یه چایی بریز بیار ، یه میوه بیار بخوری ، یهو آخرش پا میشی میبینی چقدر چیز میز دورت جمع شده ! البته اگر حالشو داشته باشی و دائم هرچی رو بعد از کارت جمع کنی تا حدود زیادی میشه این مشکلو حل کرد اما اگر بخوای همه فکر و ذهنت رو روی درس یا کار بذاری و تا حد مرگ روش کار کنی ، آخرش وسط این بهم ریختگی ها ولو میشی و حال مرتب کردن نداری و همینطوری چند روز که بگذره اینم به مصیبت ثانی تبدیل میشه .

واقعا کسی از بچگی به این کارها عادت نکرده باشه فکر نکنم هیچوقت دیگه بتونه عادت کنه . من خودم بدنسازی حرفه ای کار میکنم و گاها پیش میاد دوره های 1-2 ماهه رژیم غذایی میگیرم . واقعا بدترین دوران زندگیم همین موقع است چون باید میان وعده های خاص آماده کنم و همش فکر و ذهن و چشمم به ساعت باشه و اینکه الان چی بخورم !
    خلاصه از الان غصه ام گرفته چون مطمئنم اونجا به مشکلات اساسی میخورم!!

*** من مهمترین مسئلم سر اینه که اگر بیفتی توی این خط که خودت غذا درست کنی همیشه یه گوشه ی ذهنت یه فایل مربوط به غذا بازه و دائم داره واسه خودش حساب کتاب میکنه غذای امروز رو چیکارش کنیم! جدا از وقتی که میبره که انصافا کم وقتی هم نیست (از پروسه خرید بگیر تا آماده سازی و پخت و ....)

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سوال دیگه اینه که بچه ها که میان اون طرف، توی یک خونه که مثلا 4-5 نفر با هم زندگی می کنند، کارها را تقسیم می کنند و با هم غذا می خورند یا هر کسی واسه خودش؟

یاحسین 4-5 نفر؟!!! من نهایت رو دو نفر حساب میکردم!!
    عرف تعداد دانشجوها در خونه چند نفره ؟ لطفا دوستانی که اونجا هستند جواب بدند!

اگر 4-5 نفر باشه اصلا درس هم نمیشه خوند چون خوابگاه نیست که آدم بره توی کتابخونه ای جایی پیدا کنه واسه درسخوندن! اما عوضش هفته ای 1-2 روز وظیفه غذا پختن میفته گردن آدم
    درس یا غذا ؟ کدام واجبتر است؟! مسئله این است!

راستی مگه اونجا دانشگاه ها خوابگاه توی محوطه دانشگاه نداره ؟ اینطوری هم میشه درسخوند هم اتاق با تعداد نفرات بالا گرفت و مشکلات غذایی رو حل نمود!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    یاحسین 4-5 نفر؟!!! من نهایت رو دو نفر حساب میکردم!!
    عرف تعداد دانشجوها در خونه چند نفره ؟ لطفا دوستانی که اونجا هستند جواب بدند!

اگر 4-5 نفر باشه اصلا درس هم نمیشه خوند چون خوابگاه نیست که آدم بره توی کتابخونه ای جایی پیدا کنه واسه درسخوندن! اما عوضش هفته ای 1-2 روز وظیفه غذا پختن میفته گردن آدم
    درس یا غذا ؟ کدام واجبتر است؟! مسئله این است!

راستی مگه اونجا دانشگاه ها خوابگاه توی محوطه دانشگاه نداره ؟ اینطوری هم میشه درسخوند هم اتاق با تعداد نفرات بالا گرفت و مشکلات غذایی رو حل نمود!

بستگی به خودتون داره، حتما لازم نکرده غذا رو با هم درست کنید و بخورید که معمولا هم اینطوری نیست! یعنی اکثرا، هرکسی برای خودش غذا درست می کنه می خوره و میره تو اتاقش! فقط یک سری کارها هست مثلا تمیزکاری حمام و دستشویی و آشپزخانه و ... که اونهم یا باهم انجام می دید یا هفته یک نفر!

اینها حل میشه زیاد نگران نباشید! اینروز ها افراد به دلیل شرایط دهه ی جدید کمتر با هم ارتباط دارند و بیشتر کنترل شده هست مگه اینکه خودتون بخواهید از این میزان بیشتر بشه!
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

سلام و تشکر از پاسختون .
    نمیدونم چرا تصور من از خوابگاه یه اتاق هست که دو تا تخت 2 طبقه توش گذاشتن! و یا یه خونه تکخوابه که 5-6 نفر توش زندگی میکنن!
    اینکه هرکس اتاق خودش رو داره خیلی خوبه (البته اگر بقیه مراعات کنن مثلا صدای تلوزیون و ضبط بلند نکنن یا هرشب پارتی نگیرن!). در مورد غذا هم اتفاقا من موافقم که هرشب یکی بپزه ، اینطوری آدم هفته ای 1 یا 2 بار بیشتر غذا درست نمیکنه (البته غذایی که درست میکنن چی باشه و از گلوی آدم پایین بره هم نکته مهمیه!). و یا فکر میکنم بشه طوری تقسیم کار کرد که کسی که آشپیزیش خوبه همیشه غذا بپزه ، یکی دیگه کارش خرید باشه ، یکی دیگه تمیزکاری و بی استعداد ترینشونم تو کار ظرفشویی و سرویس بهداشتی باشه(البته فکر کنم در مورد آخری کسی زیربار نمیره و باید گردشی بشه).
    اگر بشه همخوانه هایی همخوان با خودمون پیدا کنیم شاید این سبک زندگی به مراتب بهتز ار تنها زندگی کردن باشه ولی خب شانسیه دیگه!!

یک سوال دارم . اول اینکه توی چه بازه ای از زمان شروع ترم تحصیل (چه قبلش و چه بعدش) میشه وارد آمریکا شد؟ مثلا کسی به هردلیل دیرتر از شروع سال تحصیلی به آمریکا برسه چطور میشه؟ یعنی چقدر صبر میکنن تا بیاد؟ همچنین تا چند روز قبل از شروع سال میشه وارد آمریکا شد؟ و بهترین زمان ورود چه موقع هست (با توجه به اینکه فکر کنم هرچقدر زودتر بریم خرجش پای خودمون هست، و یا حتی بعضی جاها انگار حقوق اول رو بعد از یکماه از شروع سال میدن . یعنی یکماه اول خرج پای خودمونه!! ) .

از طرف دیگه بازم شنیدم خوابگاه های دانشگاه خیلی زود پر میشه و اگر دیر بریم احتمالا خوابگاه بهمون نمیرسه (مخصوصا برای فردی که اولین تجربه ورودش به آمریکاست و از اون شهر شاید به جز آدرس دانشگاه رو بلد نباشه!) و برای تازه کارها نیاز مبرم هست.

در نهایت بهترین بازه ورود چه موقع هست و اینکه حداقل پول نقد که باید همراهمون باشه چقدره (یعنی اونقدری که اگر نباشه باید بریم از یکی قرض کنیم!!)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام و تشکر از پاسختون .
    نمیدونم چرا تصور من از خوابگاه یه اتاق هست که دو تا تخت 2 طبقه توش گذاشتن! و یا یه خونه تکخوابه که 5-6 نفر توش زندگی میکنن!
    اینکه هرکس اتاق خودش رو داره خیلی خوبه (البته اگر بقیه مراعات کنن مثلا صدای تلوزیون و ضبط بلند نکنن یا هرشب پارتی نگیرن!). در مورد غذا هم اتفاقا من موافقم که هرشب یکی بپزه ، اینطوری آدم هفته ای 1 یا 2 بار بیشتر غذا درست نمیکنه (البته غذایی که درست میکنن چی باشه و از گلوی آدم پایین بره هم نکته مهمیه!). و یا فکر میکنم بشه طوری تقسیم کار کرد که کسی که آشپیزیش خوبه همیشه غذا بپزه ، یکی دیگه کارش خرید باشه ، یکی دیگه تمیزکاری و بی استعداد ترینشونم تو کار ظرفشویی و سرویس بهداشتی باشه(البته فکر کنم در مورد آخری کسی زیربار نمیره و باید گردشی بشه).
    اگر بشه همخوانه هایی همخوان با خودمون پیدا کنیم شاید این سبک زندگی به مراتب بهتز ار تنها زندگی کردن باشه ولی خب شانسیه دیگه!!

یک سوال دارم . اول اینکه توی چه بازه ای از زمان شروع ترم تحصیل (چه قبلش و چه بعدش) میشه وارد آمریکا شد؟ مثلا کسی به هردلیل دیرتر از شروع سال تحصیلی به آمریکا برسه چطور میشه؟ یعنی چقدر صبر میکنن تا بیاد؟ همچنین تا چند روز قبل از شروع سال میشه وارد آمریکا شد؟ و بهترین زمان ورود چه موقع هست (با توجه به اینکه فکر کنم هرچقدر زودتر بریم خرجش پای خودمون هست، و یا حتی بعضی جاها انگار حقوق اول رو بعد از یکماه از شروع سال میدن . یعنی یکماه اول خرج پای خودمونه!! ) .

از طرف دیگه بازم شنیدم خوابگاه های دانشگاه خیلی زود پر میشه و اگر دیر بریم احتمالا خوابگاه بهمون نمیرسه (مخصوصا برای فردی که اولین تجربه ورودش به آمریکاست و از اون شهر شاید به جز آدرس دانشگاه رو بلد نباشه!) و برای تازه کارها نیاز مبرم هست.

در نهایت بهترین بازه ورود چه موقع هست و اینکه حداقل پول نقد که باید همراهمون باشه چقدره (یعنی اونقدری که اگر نباشه باید بریم از یکی قرض کنیم!!)
    خواهش می کنم، من در مورد آمریکا زیاد اطلاعات ندارم ولی کلا دست خودتون هست دوستی داشتیم که رفت تو خوابگاه ها بعد الان یک خونه خودش گرفته با یک نفر دیگه هم خونه شده هست. ولی به طور کلی زیاد نگران نباشید این مسایل سریع حل میشه!

د رمورد حقوق، بله اکثرا حقوق اول بعد یک ماه ریخته میشه مگه برخی ها قوانینی دارند که بهتون کمک هزینه اول می دهند بعد از حقوق آینده کم می کنند! یک مقداری پول باید همراهتون باشه تا هزینه زندگی روزمره تون جواب بده، هزینه های اولیه مثل خرید همراه، بیمه ( اگه لازم باشه) ، ودیعه خونه و ... برای اینکه مطمئن باشید تو فروم های آمریکا و دانشگاهتون پی گیر باشید بهتره هست! همین فروم هم هستند کسایی که تو دانشگاه مورد نظر شما تحصیل می کنند! اگر هم نشد آخرش می تونید از خود دانشگاهتون بپرسید!

اگر یکی دو هفته زودتر برسید می تونید تو تور اول سال برای دانشچویان جدیدالورود باشید و آشنا بشید! یک توصیه اکثر کاره اینترنتی شدنی هست پست نگران نباشید که اگه دیر رسیدید اونجا!
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)