صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 107

موضوع: معضلات و مشکلات مهاجرت

پیش فرض پاسخ : معضلات و مشکلات مهاجرت

آیا اطلاع دارید توی اون مدت زمانی که زودتر برسیم ، آیا میشه کار کرد تا یه قدری از هزینه هامون دربیاد؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    آیا اطلاع دارید توی اون مدت زمانی که زودتر برسیم ، آیا میشه کار کرد تا یه قدری از هزینه هامون دربیاد؟

خیلی سخت هست، البته نشدنی نیست ول یخوب تا جا بیافتید طول می کشه البته بستگی به شهرش هم داره! به نظر من روی این مساله حساب باز نکنید بهتر هست!
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    قانونا که اجازه کار ندارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه محقق اردبیلی

Thumbs up پاسخ : معضلات و مشکلات مهاجرت

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    نه چندان از بودن با ایرانی ها خوشم نمیاد به چند دلیل:
    1. اگر خوب بودند که همون ایران می موندیم دیگه! (نه؟)
    2. بودن با ایرانی ها باعث تضاد در من میشه؛ همش بین سیستم اینها و سیستم خودمون باید کلنجار برم.
    البته برگشت به ایران هم می تونه یک گزینه باشه. شاید من به درد خارج زندگی کردن نمی خورم. اما راستش را بخواهید یک وقتهایی فکر می کنم شاید باید بروم شرق. تا الان چند بار تجربه غرب را داشتم. راستش هیچ کدوم مثبت نبوده. نه به دلیل درسی؛ به دلیل رفتار و کردار و خلق و خوی مردمانش. گاهی فکر می کنم با طبع درونگرای من هم شرق بهتره: اما نمی دونم کجا. ژاپن و کره و ... که زبانشون سخته. سنگاپور هم که خیلی رقابته پذیرش. مالزی؟ دانشگاهاش سطحشون پایینه نسبتا. چین هم که باز زبان مشکلیه.
    گاهی هم باز شک می کنم که اگر در این کشورهای غربی با این استانداردهای بالای زندگی و امنیت و ... زیاد باحال نبوده زندگی برای من، تو اون کشورهای آسیایی که شاید زیاد مطلوب نباشند از این لحاظ ها می تونم زندگی کنم.
    نمیدونم؛ خودم هم موندم!
    دوست عزیز به نظر من اصلا به فکر رفتن به کشور های شرقی نباشید ببنید و برای انسان مشکلی پیش میاد باید سعی کنه که این مشکلو با روش منطقی حل کنه رفتن شما به کشور های شرقی عین فرار کردن از مشکلاته و احتمالا 60تا 70 درصد این مشکل رو بعد از مهاجرت به کشور های شرقی نیز خواهید داشت من قبول دارم زندگی در المان کشوری که مردمش همیشه احساس مغرورانه نسبت به سایر ملت ها داشتن و فکر ممیکنن که یه سر گردن از دیگران بالاترن سخته اما شما باید تلاش کنید با دیگران رابطه ی صمیمانه ایجاد کنید و اگرذ جواب نداد من اخرین راه رو مهاجرت به کشور دیگه ای پیشنهاد میکنم که به نظر من کانادا و امریکا کیس های بسیار مناسبتری میتوانند باشند

Junior Member

سلام
    من میخوام برای آمریکا اقدام کنم میخواسنم ببینم تنها زندگی کردن اونجا برای یه دختر تنها چجوریه؟
    چون خانوادم معتقدن که من از نظر روحی نمیتونم برم
    آخه از طرفی ارشد زمانش یکی دوساله و کوتاهه و ارزشش رو داره

سلام دوستان. اگر بعد از تحصیل و مقداری کار در خارج از کشور قصد بازگشت داشته باشیم سوابق کار به ایران منتقل میشود ؟
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگر بعد از تحصیل و مقداری کار در خارج از کشور قصد بازگشت داشته باشیم سوابق کار به ایران منتقل میشود ؟
    بستگی به جایی داره که شما رو استخدام می کنه. در رشته های فنی قطعا سوابق خارج از کشور شما مهم خواهد بود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    اگر منظورتان برای بیمه و بازنشستگی است طبعا خیر. ولی بعنوان تجربه کاری روی رزومه مفید مفید خواهد بود.

Junior Member

سلام
    این تاپیک خیلی خوب و مفید هست ولی متاسفانه تبدیل شده به حل مشکلات تربیتی دوستان!
    خیلی عذر میخوام از اینکه صراحتا نظرمو بیان میکنم ولی واقعا اینکه کار خونه رو زنانه و کولر درست کردن رو مردانه بدونیم مربوط به دوره دایناسورهاست و من خانمی رو میشناسم که جوشکار زیر دریاست و بعضی با این طرز فکر چطور تصمیم به مهاجرت گرفته اند؟چرا که این تیپ عقاید فقط توی ایران طرفدار داره و اینجا بهشت این آدمها خواهد بود!!!!
    ولی مسئله مهاجرت؛ تصمیم بسیار پیچیده ایست که من خواهش میکنم دوستان درباره نکات مثبت و منفی ش بیان صحبت کنند!

Junior Member

من هرچه خواستم نکات مثبت و منفی مهاجرت را بنویسم و با ماندن در ایران مقایسه کنم به هیچ نتیجه ای نرسیدم!!!!
    خیلی ها به دلایل زیر مهاجرت میکنند:
    آزادی (آزادی در همه ابعاد ...یا به قولی سر و تن)
    امنیت (اقتصادی، شغلی،جانی،.....)
    کیفیت زندگی(از آلودگی هوا تا تمامی حقوق شهروندی)
    آینده فرزندان(بدون شرح)
    نکته:
    خوشبختی من اینست که دوستانی دارم که صادقانه تمام تجربیات خود را به من میگویند:
    آنها کسانی بودند که از لحظه لحظه ی زندگی در کشورشان نالیده اند(در همه ابعاد قابل تصور) .... اکنون در آنسوی دنیا تمام آرزوهای قبل رفتن شان نه تنها اوهام نبود که اتفاقا به همه خواسته های شان رسیدند(از شغل و جایگاه اجتماعی و حلقه دوستان و هوای خوب و احترام به حقوق دیگران و ساحل دریا و آینده ای معلوم ومطمئن برای فرزندانشان و .....)
    اما این جمله ایست که هربا میبینم شان از تک تک آنها میشنوم:
    "ما هنوز نمیدانیم که آیا این کار درستی بود که کردیم؟"
    و آنچه که سوالی بی جواب می نماید اینست که چرا برنمیگردند؟
    و جواب : دوگانگی ست!!!!
    دوگانگی بین هوای آغوش مادر در آلودگی تهران و هوای پاک و تنهایی
    دوگانگی بین بودن کنار پیری پدر و رشد فرزندت با آینده ای روشن
    دوگانگی بین شب یلدای خانه مادربزرگ که هر سال شاید آخری ش باشد و باد خوردن لای موهایت در بهار
    دوگانگی بین تمام خاطرات کودکی ت و اینکه در مصاحبه شغلی ات به خاطر تار مویی پذیرفته نشوی
    دوگانگی بین هرآنچه عمری برایت هنجار بوده و نباید باشد و اینکه مجبور نباشی روزی هزار بار برای یافتن شغل مناسب ت باعقاید مذهبی و سیاسی ات سنجیده شوی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)