صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: قبرس VS آذربایجان ؟؟ (مزایا،معایب)

Junior Member

پیش فرض قبرس VS آذربایجان ؟؟ (مزایا،معایب)

با توجه به شرایط جدید امسال (اضافه شدن باکو) فکر میکنید (ترجیحا از روی تجربه) مزایا و معایب اقدام از طریق قبرس یا باکو چیه ؟؟ هر کدوم واسه چه شرایطی مناسب ترند؟؟؟ ( پارامترهایی مثل فاند، شرکت در لاتاری، اقوام نزدیک یا هر پارامتر دیگه ای که به نظرتون میرسه مهم هست رو مقایسه کنید...)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : قبرس VS آذربایجان ؟؟ (مزایا،معایب)

According to the experiences of applicants it is very hard to conclude.
    However, based on my experiences on April 28:

1- Fund
    2- Closed family members in the USA

are among the most important parameters. though we had:

one member in our team of applicants who got his visa without fund by the admission of a very good university. He had and showed the admission letter of some of his fully-funded admissions.

these parameters are petty details:
    1- your academic or non academic face
    2- being F1 or having attached a F2
    3-lottery (we had in our group who got his visa
    4- visa refusals
    5-bad speaking (but not terrible speaking)
    6- your clothing (with jeans or suit does not matter)
    7-Hijab for ladies
    8-Pen-filled DS forms
    9- White passport
    10-Military service (but in Army)
    11- Couzin, aunt, uncle and friends in the USA
    12- Governmental work experiences
    13- Having GRE or having been waived GRE by the university

these are only my experiences according to the April 28 interview. Please dont make a dispute on them

دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Senior Member emperial آواتار ها

هنوز نمیشه این دو تا رو با هم مقایسه کرد. چون فقط گرفتن ویزا ملاک نیست و باید دید clearance در باکو چطور خواهد بود. آیا طولانی تره یا کوتاه تره. طبق اطلاعات موجود تا الان فقط یک نفر از باکو کلیر شده.

Junior Member

سلام. من واس 22 jun از باکو وقت دارم. 30jun قبرس هم می تونم برم. ولی نتونستم تصمیم بگیرم که کدوم بهتره. می شه منو راهنمایی کنید که زودتر یکیشو کنسل کنم تا یکی دیگه ازش استفاده کنه.

من PhD مواد از UWM پذیرش گرفتم و فاند هم دارم (البته نمی دونم که full هست یا partial، فقط می دونم اونقدری هست که نمی خواد از جیبم بذارم. هنوز I-20 نرسیده ولی می رسه به زودی)+ برادرم اونجا green card داره+ کار هم ندارم در ایران

کجا برم بهتره؟

Senior Member

سلام. من واس 22 jun از باکو وقت دارم. 30jun قبرس هم می تونم برم. ولی نتونستم تصمیم بگیرم که کدوم بهتره. می شه منو راهنمایی کنید که زودتر یکیشو کنسل کنم تا یکی دیگه ازش استفاده کنه.

من PhD مواد از UWM پذیرش گرفتم و فاند هم دارم (البته نمی دونم که full هست یا partial، فقط می دونم اونقدری هست که نمی خواد از جیبم بذارم. هنوز I-20 نرسیده ولی می رسه به زودی)+ برادرم اونجا green card داره+ کار هم ندارم در ایران

کجا برم بهتره؟
    This is very hard to judge. My knowledge is based on some circumstances which I saw when I myself had the interview or I have read in this forum.

If I were you Ihave chosen Baku. You have good condition (Fully-funded admission), besides, I saw a case in Cyprus who got rejected bacause she had intimate family members in the US
    We also have cases who got the visa in Cyprus by having close family members in the US.

Ask personally from other friends who have gone to baku. Has the officer asked about close family members in the US?

You can go to the forum " the results of interview in Baku" to find the answer.

Good Luck,
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Banned

سلام

به عنوان کسی که امسال خیلی درمورد باکو و ... ریش و مو سفید کردم، میتونم بگم که باکو 2009 دقیقاً شده مثل قبرس 2008 اما خوب چه میشه کرد. مسایل مربوط به ویزا و کلیرنس اصلاً قابل پیش بینی نیستند. مثلاً کی فکرشو میکرد امسال آنکارا اینهمه زود ملت را کلیر کنه یا دبی به آن خوبی بچه هارو تو مصاحبه کنه؟ کلاً در این موارد بهتره آدم سفت و قرص پای تصمیمی که گرفته، وایسه. حتی اگه ممکن باشه مثل من به خاطر دیر کلیرشدن، ترم، فاند و آمریکاشو از دست بده!

Senior Member

سلام

به عنوان کسی که امسال خیلی درمورد باکو و ... ریش و مو سفید کردم، میتونم بگم که باکو 2009 دقیقاً شده مثل قبرس 2008 اما خوب چه میشه کرد. مسایل مربوط به ویزا و کلیرنس اصلاً قابل پیش بینی نیستند. مثلاً کی فکرشو میکرد امسال آنکارا اینهمه زود ملت را کلیر کنه یا دبی به آن خوبی بچه هارو تو مصاحبه کنه؟ کلاً در این موارد بهتره آدم سفت و قرص پای تصمیمی که گرفته، وایسه. حتی اگه ممکن باشه مثل من به خاطر دیر کلیرشدن، ترم، فاند و آمریکاشو از دست بده!
    حامد جان خوشحالم که این تاپیکو به جریان انداختی

من بعد از اینکه از مصاحبه اومدم یکی از دوستام زنگ زد و گفت یک سفارت جدید به نام باکو شناخته شده که هم سفر بهش ارزونه، هم خوب ویزا میده و مدرک نمیخواد زیاد و هم زود کلیر می کنه. گفتم از کجا فهمیدی زود کلیر می کنه؟ گفت ملت رفتن و کلیر شده اومدن (منظور از ملت در نظر دوست من همون یک نفر مریم خانوم بود. ) در اون موقع منو غم غریبی فرا گرفت که چرا هم پول دادم هم منتظر ویزای قبرس شدم هم برای سفارتی ادقام کردم که سوء سابقه زیادی در مورد کلیر کردن آدمها داره. اما بعد از مدتی که فصل مصاحبه رو به اتمام گذاشت و زمان کلیرنس فرا رسید و کار ما هم به پیک آپ رسید من به دلایل زیر قبرس رو بهتر از باکو دیدم:

مزایای قبرس نسبت به آذربایجان:

1- آفیسرهاش تقریبا مثل آنکارا و دبی ایرانی ها رو می شناسن و به خوبی هم می شناسن. یعنی تصور مناسبی از ماها دارن طبق گفته خودشون. (که به دلیل زحمت و وسواس ما ایرانی ها در تهیه مدارک و حفظ ادب و نزاکت و لباس پوشیدن مناسب ایرانیها در سفارت به دست آمده. دوستانی که برای پیک آپ میرن قبرسی ها رو دیدن که با زیر شلواری و عرق گیر و دمپایی (بدون اغراق) میان اونجا و با چشم خودم دیدم که فرمها رو در سالن انتظار با خط نستعلیق انگلیسی خودشون پر می کنند)

2- درسته که رد می کنن اما بی منطق این کارو نمی کنن. آمار ویزا دادنشون خوبه که خودتون می تونید با خوندن تجربیات افراد در سال 2008 و 2009 به این حرف برسید.

3- درسته که هزینه بالاتری داره سفر به قبرس اما به نسبت سفر بهتری هم هست و به کشوری با فرهنگ مردمی بالاتر ( به دلیل توریستهای اروپایی) و آب و هوای بهتر مدیترانه ای سفر می کنید. هزینه ها در قبرس قانونمنده و برای کرایه کمتر مجبور به چونه زدن نیستید. هنگام پول دادن خیالتون راحته که داردی د مبلغ مناسب جنس رو میدید نه اینکه بعدش بگید : می شد 5 منات کمتر هم داد. امکانات و اماکن تفریحی هم زیاده.

4- برای اعلام کلیرنس روال مشخصی نداره اما کانال مشخصی داره و اینجوری نیست که روزی 30 بار زنگ بزنید و هر بار یه جواب بشنوید.

به هر حال دوستان با بررسی بیشتر خودشون انتخاب کنند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan99
    حامد جان خوشحالم که این تاپیکو به جریان انداختی

من بعد از اینکه از مصاحبه اومدم یکی از دوستام زنگ زد و گفت یک سفارت جدید به نام باکو شناخته شده که هم سفر بهش ارزونه، هم خوب ویزا میده و مدرک نمیخواد زیاد و هم زود کلیر می کنه. گفتم از کجا فهمیدی زود کلیر می کنه؟ گفت ملت رفتن و کلیر شده اومدن (منظور از ملت در نظر دوست من همون یک نفر مریم خانوم بود. ) در اون موقع منو غم غریبی فرا گرفت که چرا هم پول دادم هم منتظر ویزای قبرس شدم هم برای سفارتی ادقام کردم که سوء سابقه زیادی در مورد کلیر کردن آدمها داره. اما بعد از مدتی که فصل مصاحبه رو به اتمام گذاشت و زمان کلیرنس فرا رسید و کار ما هم به پیک آپ رسید من به دلایل زیر قبرس رو بهتر از باکو دیدم:

مزایای قبرس نسبت به آذربایجان:

1- آفیسرهاش تقریبا مثل آنکارا و دبی ایرانی ها رو می شناسن و به خوبی هم می شناسن. یعنی تصور مناسبی از ماها دارن طبق گفته خودشون. (که به دلیل زحمت و وسواس ما ایرانی ها در تهیه مدارک و حفظ ادب و نزاکت و لباس پوشیدن مناسب ایرانیها در سفارت به دست آمده. دوستانی که برای پیک آپ میرن قبرسی ها رو دیدن که با زیر شلواری و عرق گیر و دمپایی (بدون اغراق) میان اونجا و با چشم خودم دیدم که فرمها رو در سالن انتظار با خط نستعلیق انگلیسی خودشون پر می کنند)

2- درسته که رد می کنن اما بی منطق این کارو نمی کنن. آمار ویزا دادنشون خوبه که خودتون می تونید با خوندن تجربیات افراد در سال 2008 و 2009 به این حرف برسید.

3- درسته که هزینه بالاتری داره سفر به قبرس اما به نسبت سفر بهتری هم هست و به کشوری با فرهنگ مردمی بالاتر ( به دلیل توریستهای اروپایی) و آب و هوای بهتر مدیترانه ای سفر می کنید. هزینه ها در قبرس قانونمنده و برای کرایه کمتر مجبور به چونه زدن نیستید. هنگام پول دادن خیالتون راحته که داردی د مبلغ مناسب جنس رو میدید نه اینکه بعدش بگید : می شد 5 منات کمتر هم داد. امکانات و اماکن تفریحی هم زیاده.

4- برای اعلام کلیرنس روال مشخصی نداره اما کانال مشخصی داره و اینجوری نیست که روزی 30 بار زنگ بزنید و هر بار یه جواب بشنوید.

به هر حال دوستان با بررسی بیشتر خودشون انتخاب کنند.
    خواهش میکنم احسان جان!
    راستش اگه مجبور نیستید، هیچ وقت جاهای تست شده از قبل را امتحان نکنید. منظورمو با مثال خودم میگم:
    تا زمانی که I20 این دانشگاهم صادر شد، چون هنوز حتی اسم و کشور دانشگاهی که میخواستم برم معلوم نبود، نتونسته بودم برای قبرس، ترکیه و امارات وقت بگیرم و کاملاً در بلاتکلیفی بودم. از طرفی تنها جای خالی ممکن (برای ماه جون) که یکی دو مورد کلیرنس زیر 10روز داشت، باکو بود. (من 27می در باکو مصاحبه دادم) از سوی دیگه، خرج و کارهای اداری رفتنش در قیاس با همه جا (به جز ترکیه در سهولت رفتن) بهتر بود و در چنین شرایطی آدم نمیاد ریسک آینده ای را کنه که اصلاً معلوم نیست بتونی تا یک ماه بعدشم وقت گیرت بیاد (چون ماه های می و جون از نظر مصاحبه سفارت، شلوغ ترین زمان سال هستند). خلاصه من رفتم باکو. علیرغم همه سختی هایی که احسان گفت، چون اکیپ خودمو از قبل سفر آماده کرده بودم، با یک گروه از بچه های خیلی باحال رفتیم هم بهمون خوش گذشت و هم هممون مصاحبه هامون OK شد. چه امثال من که فول فاند بودند و چه عده دیگری که پارشیال بودند یا ... خلاصه همه چیز عالی بود جز پرده آخر نمایش که می بینم پس از 76روز که همه دوستانم کلیر شده اند (بچه های دانشگاه و اکثریت گروه آن روزمان) هنوز کلیر نشده ام و دیگه چشمم آب نمیخوره به این ترم هم برسم. این دقیقاً اتفاقیه که پارسال برای عده ای از دوستان من در قبرس افتاد. خوشبختانه عده ای در 3-4روز مانده به تاریخ I20 کلیر شدند و عده دیگری متاسفانه مجبور به defer شدند.

خلاصه اینکه درمورد این مسایل نمیشه 0 یا 1 نظر داد. من با شرایطی که در بالا گفتم، از نظر همه چی، باکو بعد از آنکارا بهترین گزینه ممکن برایم در آن زمان بود که با وجود همه رنج و عذابی که الان دارم میکشم، از تصمیم خودم پشیمون نیستم. من دوستانی داشتم امسال که از شانگهای چین، کابل افغانستان و بیروت لبنان ویزای F1 خود را گرفته اند اما آنها هم مثل مریم خانم در باکو، ریسک کردند و جزو اولین نفرهای این اماکن بودند که اتفاقاً زیر 10-15روز هم کلیر شدند، پیکاپ کردند و الان 2تاشون آمریکا هستند. در مقابل کسان دیگری میشناسم که به طور کاملاً تصادفی بعد این دوستان من، رفتن آنجاها و رد یا قبول شده اند. پس دوستان در این یک مورد زور نزنید که همه چی را باهم داشته باشید و در زمان تصمیم گیری درمورد محل مصاحبه تان، همه چیز را با احتساب اوضاع خودتان به شمار بیارید تا همیشه از تصمیمی که گرفتید و عملی که انجام دادید، راضی باشید.

Junior Member

من در این مورد با سه نفر دیگه از بچه های گروهمون که دیگه داریم شهرت پیدا می کنیم به عنوان گروه 5 می صحبت کردم و این کلیت نظرات هر 4 نفر ماست. احتمالا نفر 5 ام هم همین نظرها رو داشته بشه.

نه تنها در انتخاب بین قبرس و آذربایجان بلکه در انتخاب بین قبرس و کل سفارتهای دیگه تنها دلیلی که می تونه باعث بشه کسی به سمت قبرس بیاد مشکل در فاند یا رد شدن از جاهای دیگه ست.

قبرس یه سری نکات منفی داره که من اینجا می گم:

1- گرفتن وقت قبرس سخت تر از جاهای دیگه ست.
    2- دریافت ویزای قبرس سخته و زمان می بره و کلی فشار میاره به فرد و همینطور هزینه سفر به قبرس هم بیشتره.
    3- با رفتن به قبرس شما حداقل 1 ماه زمان رو از دست می دین هم برای رفتن به مصاحبه کارتون حداقل 2 هفته بیشتر طول می کشه هم برای پیک آپ کارهای ویزای قبرس و پیک آپ بیشتر طول می کشه.
    4- سفارت قبرس سفارت بی نظمیه و اینو تو این دو سال اثبات کرده. جنبه های مختلفی هم داره. اینکه کلیرنس یه سری افراد رو فراموش کردن یا شماره ای رو اشتباه اعلام کردن یا اینکه مثلا همین 11 روز شماره اعلام نکردن یا اینکه همین شماره هایی که تو این دو ماه اعلام کردن بی نظم و ترتیب بود و تاریخها نظمی نداشتن.
    5- سفارت قبرس تو جواب دادن به ایمیل ها و تلفنها هم ضعیف عمل می کنه مخصوصا اگر مشکل کلیرنس داشته باشین. کلا هیچ توجهی به متن ایمیل شما یا چیزی که پشت تلفن می گین ندارن. ما چند بار سوالاتی پرسیده بودیم که با تمپلیت جواب دادن و تازه بعد از درخواست دوباره ما یه جواب ناقص دادن.
    6- تنها سفارتی که موردهای ریکلیرنس رو توش سراغ داریم همین قبرسه که این بیماری رو هم دارن که فرد رو تا اونجا می کشونن و بهش می گن دوباره باید کلیر بشی.
    7- یکی از بچه ها که تو کلیرنس استاد شده بود اعتقاد جدی داره که سلیقه کنسول خیلی روی کلیرنس تاثیر داره و معتقد بود که کنسول قبرس خیلی سخت گیرانه کلیرنسها رو درخواست می کنه و افرادی که می تونن سریع کلیر بشن رو وارد مراحل اضافی می کنه و به نوعی بدبینی داره.

ما هممون موقعی که برای قبرس اقدام کردیم برای دکترا و فول فاند بودیم از دانشگاههای خوب و هیچ مشکلی نداشتیم (مثل داشتن فامیل نزدیک). اون موقع اضطراب قبولی مصاحبه جلوی عقل ماها رو گرفت که بهتر فکر نکنیم. امسال افرادی با شرایط ما از هر سفارتی قبول شدن. ما اگر قبرس نمی رفتیم می تونستیم یکی دو هفته زودتر به ترکیه یا دوبی یا باکو بریم و زودتر هم مصاحبه بشیم (آخر آپریل). ما نه تنها وقت محدودتری برای خودمون درست کردیم بلکه هزینه زیادتری هم دادیم و الان که به مشکل کلیرنس خوردیم اعتقاد داریم که اگه جای دیگه مخصوصا آنکارا یا استانبول رو امتحان می کردیم خیلی شرایطمون بهتر بود.

برای کسی که فول فاند باشه و مشکلی تو پرونده نداشته باشه و قبلا هم جایی رد نشده باشه ترکیه یا باکو و حتی دوبی خیلی خوبن و من قبرس رو فقط برای کسانی که مشکل فاند یا یک بار ردی دارن پیشنهاد می دم.

البته در مقایسه با باکو مخصوصا با در نظر گرفتن اینکه مشخص نیست چطوری کلیرنسها رو اعلام می کنه نمی شه گفت قبرس بهتره یا بدتره ولی من اگه دوباره بخوام اقدام کنم فقط به سمت ترکیه می رم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan99
    According to the experiences of applicants it is very hard to conclude.
    However, based on my experiences on April 28:

1- Fund
    2- Closed family members in the USA

are among the most important parameters. though we had:

one member in our team of applicants who got his visa without fund by the admission of a very good university. He had and showed the admission letter of some of his fully-funded admissions.

these parameters are petty details:
    1- your academic or non academic face
    2- being F1 or having attached a F2
    3-lottery (we had in our group who got his visa
    4- visa refusals
    5-bad speaking (but not terrible speaking)
    6- your clothing (with jeans or suit does not matter)
    7-Hijab for ladies
    8-Pen-filled DS forms
    9- White passport
    10-Military service (but in Army)
    11- Couzin, aunt, uncle and friends in the USA
    12- Governmental work experiences
    13- Having GRE or having been waived GRE by the university

these are only my experiences according to the April 28 interview. Please dont make a dispute on them

من داییهام تو آمریکا زندگی‌ میکنند آیا این نکته منفی‌ برای ویزا هست؟
    اگه فاند نداشته باشم و دییم بخواد اسپانسر من بشه چی‌؟ در این صورتم منفیه یا مثبت؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)